کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

رمزنگاری با پایتون، آموزش رمزنگاری با پایتون

این صفحه عالی به معرفی رمزنگاری با پایتون و کتابخانه‌های معروف رمزنگاری با پایتون پرداخته و کدهای نصب کتابخانه، ساخت کلید، نمایش کلید و رمزنگاری فایل را آورده

آیا می‌دانستید برای یادگیری بلاکچینبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ افراد زیادی می‌خواهند با بلاکچین آشنا شوند، اما نمی‌توانند در سایت‌ها توضیح ساده ای از بلاکچین بیابند، این مقاله به توضیح بلاچین به زبان ساده پرداخته Cryptography یکی از علم‌های اساسی است؟ فروشگاه‌های آنلاین مانند Amazon و Ebay در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار از فروش تجارت الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا به دست می‌آورند.

کاربران از طریق برنامه‌های تلفن همراه و وب‌سایت‌ها، می‌توانند با استفاده از کارت‌های اعتباری به‌راحتی کالاها را خریداری کنند. امنیت این معاملات با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی حاصل شده تا از دسترسی افراد غیرمجاز جلوگیری شود. بر اساس آمار ZipRecruiter فارغ‌التحصیلان تازه‌کاری که در حال پیگیری حرفه‌ای رمزنگار هستند، می‌توانند حقوق سالیانه میانگینی در حدود ۱۰۴، ۵۰۰ دلار دریافت کنند.

تصویری از لوگوی پایتون و رمزنگاری

رمزنگاری چیست؟

رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است استفاده از یک سری از پازل‌های پیچیده برای پنهان‌کردن و آشکارسازی پیام‌هاست. این پازل‌ها و کدگذاری کامپیوتری، داده‌های خام و قابل خواندن را به یک فرمت تبدیل می‌کنند که فقط یک سیستم یا فرد مجاز می‌تواند آن را بخواند. این کار به اطلاعات امنیت می‌بخشد و امکان ارسال و دریافت پیام‌های پیچیده را به دو طرف فراهم می‌کند. طرف مجاز یک رمز (معمولاً به‌عنوان کلید شناخته می‌شود) دارد که داده‌های نامشخص را رمزگشایی می‌کند تا در قالب خودشان قابل‌مشاهده باشند.

حتما بخوانید :
امنیت اطلاعات

کتابخانه‌های معروف رمزنگاری با پایتون

از آن جا که هدف مقاله رمزنگاری با استفاده از پایتون است، چند کتابخانه معروف رمزنگاری با پایتون را معرفی می‌کنیم:

در این مقاله ما به‌اختصار کتابخانه Cryptography شرح می‌دهیم.

نمونه کد پایتون

کتابخانه Cryptography

مراحل کدهای توضیح داده شده به شکل زیر است:

در مورد ساخت کلید rsa در این کتابخانه می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

برای یادگیری امکانات بیش‌تر در مورد این کتابخانه می‌توانید به مستندات کتابخانه  مراجعه کنید.

جمع‌بندی

رمزنگاری با استفاده از پایتون به کمک الگوریتم‌های مختلفی مانند AES، DES و RSA امکان‌پذیر است. با استفاده از کتابخانه مرتبط می‌توان کلیدهای رمزنگاری، برای رمزنگاری داده‌ها، ایجاد کرد. با استفاده از این کلیدها، می‌توان داده‌های حساس را رمزنگاری کرد و برای رمزگشایی دوباره از همان کلید استفاده کرد. رمزنگاری با استفاده از پایتون می‌تواند به‌عنوان یک راه‌حل ساده و قابل‌اجرا برای حفظ امنیت داده‌ها در برنامه‌های کامپیوتری مورداستفاده قرار بگیرد.

آیا با استفاده از پایتون می‌توانیم رمزنگاری فایل‌های مهم را انجام دهیم؟

بله با استفاده از کتابخانه مختلف که با پایتون نوشته شده است می‌توان عمل رمزنگاری را انجام داد.

آیا می‌توان با استفاده از Crytography درآمد داشت؟

بله در حال حاضر Cryptography در بسیاری از صنایع از جمله بانکداری، تجارت الکترونیک، امنیت سایبری و بلاک‌چین کاربرد دارد. برای مثال، شرکت‌هایی که در حوزه امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است فعالیت می‌کنند، مانند شرکت‌هایی که محصولاتی مانند نرم‌افزارهای رمزگذاری و امنیتی تولید می‌کنند، در این زمینه درآمد بسیاری کسب می‌کنند.

برای یادگیری Cryptogrphy باید چه مواردی را یاد بگیریم؟

برای یادگیری Cryptography، ابتدا باید با مفاهیم پایه رمزنگاری، مانند تابع‌های Hash، الگوریتم‌های رمزنگاری و امضای دیجیتال آشنا شوید. همچنین، باید با مفاهیم اصلی امنیت اطلاعات، از جمله انواع حملات سایبری، اصول امنیتی و نقاط ضعف در سیستم‌های امنیتی آشنا شوید. بعد از این‌که با مفاهیم پایه آشنا شدید، می‌توانید به مطالعه الگوریتم‌های رمزنگاری مانند AES، RSA، ECC و SHA بپردازید و با نحوه عملکرد و کاربرد آن‌ها آشنا شوید.

امتیازدهی4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.50 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات