وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

گرایش رایانش امن مقطع ارشد دانشگاه شریف

گرایش رایانش امن مقطع ارشد دانشگاه شریف از جمله اساتید رایانش امن دانشگاه شریف، دروس رایانش امن ارشد شریف و آزمایشگاه‌ های شریف در این صفحه عالی معرفی شده

دانشگاه شریف جز برترین دانشگاه‌های ایران در رشته‌های مهندسی و به‌خصوص رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است است همین‌طور فضای دانشگاه بسیار پویا و درحال‌رشد هست و همه دانشجویان در حال تلاش هستند. موضوعی که این روزها بسیار مطرح هست این هست که امروزه تمامی دوره‌های مطرح دانشگاه‌های معتبر به‌صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته و نیازی به تحصیل در دانشگاه‌های برتر وجود ندارد، اما نکته مهمی که دراین‌بین فراموش می‌شود فضای دانشگاه و دانشکده و دوستانی هست که شما با آنها رقابت و همکاری می‌کنید که همین فضا دلیل اصلی رشد و پیشرفت شما خواهد بود و این به‌عنوان مهم‌ترین مزیت دانشگاه سطح بالا محسوب می‌شود.

معرفی دانشکده کامپیوتر شریف

ساختمان دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف یک ساختمان هشت طبقه است که از لابی شروع می‌شود در این فضا غالباً دوستانی هستند که در حال تلاش و هم‌فکری در زمینه‌های مختلفی هستند و این بسیار جالب و جذاب هست. در طبقات بالاتر (طبقه پنجم تا هشتم) این دانشکده دفتر اساتید و همین‌طور آزمایشگاه‌های این اساتید هست و در بین این طبقات نیز کلاس‌های درس قرار گرفته شده است.

اساتید رایانش امن دانشگاه شریف

از برترین اساتید دانشگاه شریف در گرایش رایانش امن استاد خرازی هستند که متمرکز بر امنیت نرم‌افزار و سیستم فعالیت می‌کنند، دکتر جلیلی و امینی که غالباً در حوزه امنیت دیتابیس فعالیت می‌کنند و دکتر جعفری که در حوزه هوش مصنوعیهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدبا توجه به اهمیت رشته هوش مصنوعی در کشور و جهان در سال های اخیر، در این صفحه رشته و حوزه هایی که در رشته هوش مصنوعی وجود دارد، بطور کامل بررسی شده است فعالیت می‌کنند؛ ولی در حوزه امنیت می‌توانند با شما همکاری بکنند و شما بر اساس علاقه می‌توانید با این اساتید برای شروع فعالیت خودتان در سطح دانشگاه مشورت بکنید. علاقه فعلی در سطح دنیا هوش مصنوعی هست و موضوعاتی که امروزه سمت هوش مصنوعی و امنیت هستند در حال حاضر بیشتر موردعلاقه اساتید است.

مهاجرت گرایش رایانش امن دانشجویان شریف

در بین اغلب دانشجویان دانشگاه شریف شما می‌توانید صحبت در خصوص اپلایاپلای برای همهاپلای برای همهاین روزها خیلی از دانشجویان به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند. در این دوره به زبان ساده کارهایی ضروری برای اپلای یا مهاجرت تحصیلی خارج از کشور توضیح داده شده است. و مهاجرت را بشنوید و اطلاعات به روزی را دریافت کنید دراین‌بین توصیه‌نامه‌هایی که می‌توانید از سمت استادان این دانشگاه دریافت کنید می‌تواند به‌مراتب کار شما را برای این موضوع هموارتر بکند و انتخاب‌های بهتری را پیشروی شما قرار بدهد امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است یکی از موضوعات داغ و مطرحی هست که شما می‌توانید برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور در این حوزه اقدام کنید.

بازار کار رایانش امن

در حوزه امنیت وب، تست وب، گزارش آسیب‌پذیری در ایران بازار کار به‌مراتب خوبی وجود دارد که می‌توانید هم به‌صورت کارمندی در شرکت‌های مختلف و هم به‌صورت آزاد در بازار کار ایران و حتی خارج از کشور مشغول به گرفتن پروژه بشوید و فعالیت کنید در سایر حوزه‌ها شما می‌بایست یک هدف مشخصی داشته باید و هدف خودتان را از کارکردن در یک موضوع خاص مشخص بکنید نکته حائز اهمیت این هست که نیاز به یک متخصص حرفه‌ای در حوزه امنیت در ایران و حتی جهان به‌شدت احساس می‌شود و در هر بخشی از حوزه امنیت متخصص شوید می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

دروس رایانش امن ارشد صنعتی شریف

در دانشگاه شریف حوزه رایانش امن به دو صورت دانشجو می‌پذیرد پژوهش‌محور و آموزش‌محور که اخیراً حوزه آموزش‌محور قرار هست از بین انتخاب‌های این دانشگاه حذف بشود و شما حتماً می‌بایست در هنگام فارغ‌التحصیل شدن خودتان پایان‌نامه ارائه بدهید و از آن دفاع بکنید. در حوزه پژوهش‌محور شما 15 واحد درس اجباری (معادل پنج درس ) ،6 واحد درس اختیاری (معادل دو درس ) و دو واحد سمینار و شش واحد پایان نامه را میگذرانید و اگر هنوز حوزه آموزش محور وجود داشته باشد پانزده واحد درس اجباری پانزده واحد درس اختیاری و دو واحد سمینار هست که باید گذرانده بشود.

تصویری از قفل ها و تبلت

دروس اجباری و اختیاری گرایش رایانش امن دانشگاه شریف

چارت دروس اجباری:

  1. رمزنگاری کاربردی
  2. مهندسی رمزنگاری
  3. سامانه‌های نرم‌افزاری امن: در حوزه تولید یک نرم‌افزار چه تمهیداتی باید در نظر گرفته شود تا از آسیب‌پذیری نرم‌افزار جلوگیری کنیم و سناریو هایی که ممکن هست باعث آسیب‌پذیری نرم‌افزار شود را شناسایی کنیم، هم چنین چطور یک نرم‌افزار را به‌صورت پویا و ایستا تحلیل کرد را بررسی می‌کند.
  4. امنیت شبکه پیشرفته: تمرکز بیشتر این درس بر روی پروتکل‌هایی هست که در حوزه شبکه به‌منظور امنیت در نظر گرفته شده‌اند و همچنین در حوزه فایروال‌ها و سیستم‌هایی که در حوزه تأمین امنیت شبکه استفاده می‌شود بحث می‌شود.
  5. امنیت پایگاه‌داده: در حوزه امنیت پایگاه‌های داده و حفظ محرمانگی داده‌ها و حفظ صحت داده‌ها صحبت می‌شود.
  6. روش‌های صوری در حوزه امنیت اطلاعات: روی موضوع کنترل دسترسی (اینکه فرد در نقشی که ظاهر می‌شود به چه اندازه از اطلاعات سیستم را می‌تواند دسترسی داشته باشد) در سیستم‌های مختلف تمرکز دارد که موضوع مهمی هست و در عمل دشواری‌ها و پیچیدگی‌های مخصوص به خودش را دارد.
  7. کشف شواهد دیجیتال: به موضوع حملات مخرب و کشف ماهیت حمله صورت‌گرفته می‌پردازد و از اطلاعات باقی‌مانده در سیستم همچون لاگ‌هایی که وجود دارد به دنبال تشخیص نوع حمله و اتفاقی که رخ‌داده هست.

دروس اختیاری:

یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است و امنیت و حریم خصوصی در یادگیری ماشین که در حوزه پیشگیری از حملاتی هست که ممکن است در حین یادگیری یا تصمیم‌گیری ماشین رخ بدهد بحث می‌کند که به‌شدت موضوع جذابی به‌حساب می‌آید درس بعدی نظریه اطلاعات و کدینگ هست که به دنبال فشرده‌سازی اطلاعات هست. در دانشگاه شریف در حوزه انتخاب درس‌های اختیاری سخت‌گیری وجود دارد و شما بایستی با هماهنگی استاد راهنما اقدام به اخذ درس اختیاری خودتان بکنید.

میانگین ساعت مطالعه در رشته رایانش امن شریف

این مورد کاملاً وابسته به خود شخص و موضوعی هست که فعالیت می‌کنید و گفتن یک عدد دقیق کمی سخت به نظر می‌رسد؛ ولی قطعاً حجم کاری که شما باید انجام بدهید کم نیست و شما را مشغول می‌کند که واقعاً در طول روز درگیر مطالب درسی باشید از طرفی دیگر برای نمره خوب در این دانشگاه بایستی به همان میزان هم تلاش کرد و اصلاً این‌طور نیست که با حجم کمی از مطالعه و عمیق‌نشدن در مطالب بتوان نمره خوبی را کسب نمود.

آزمایشگاه‌ های دانشگاه شریف

در آزمایشگاه‌ های دانشگاه شریف شما با دوستانی که در حوزه نزدیک به شما در حال فعالیت هستند کار می‌کنید و این موضوع نکته مثبتی هست، همین‌طور بعضی از آزمایشگاه‌های این دانشکده ارتباط خوبی با دانشگاه‌های خارج از کشور دارند که از این نظر می‌تواند برای شما به‌شدت مفید باشد و اسم آزمایشگاهی که در آن فعالیت می‌کنید می‌تواند اعتبار خوبی برای شما فراهم کند.

کار هم‌ زمان با تحصیل

شما در این دانشگاه نمی‌توانید کار تمام‌وقت را در کنار درس‌خواندن داشته باشید؛ زیرا فشار زیادی به دانشجو وارد خواهد شد علاوه‌برآن یک‌سری از اساتید نیز با این موضوع کاملاً مخالف هستند و اجازه کار به دانشجویان را نمی‌دهند؛ اما نکته مهمی که هست یک‌سری اساتید می‌توانند به شما پروژه‌های کاری خودشان را بدهند که در کنار درس به‌صورت موازی کار کنید، اما هر استادی شرایط خودش را دارد.

جمع‌بندی

فضای دانشگاه شریف به‌شدت پویا و روبه‌رشد هست و این انرژی را هم شما دریافت خواهید کرد دوستانی که در این دانشگاه فعالیت می‌کنند به‌شدت تلاشگر هستند مهم‌ترین مزیت دانشگاه خوب هم تحصیل در این فضای پر جنب‌وجوش و توصیه‌نامه‌هایی هست که اساتید می‌توانند برای شما بنویسند هست همین‌طور اسم این دانشگاه در بازار کار هم کمک‌کننده هست. در این مقاله به معرفی گرایش رایانش امن دانشگاه شریف پرداخته شد. امیدواریم اطلاعات خوبی را کسب کرده باشید.

آیا می‌توان از طریق قبولی در رایانش امن شریف در حوزه دیگری نیز فعالیت کرد؟

عموماً این موضوع امکان‌پذیر نیست؛ چون گرایش شما وقت زیادی از شما خواهد گرفت و فرصت شروع فعالیت در حوزه دیگری را به شما نخواهد داد از طرفی دیگر در انتخاب دروس اختیاری اساتید راهنما سخت‌گیر هستند.

آیا از طریق تحصیل در گرایش رایانش امن می‌ توان وارد بازار کار شد؟

دانشگاه به شما دید بسیار خوبی خواهد داد؛ اما این خود شما هستید که می‌بایست به‌صورت تخصصی وقت بگذارید و مهارت‌های خود را ارتقا دهید و دیدی که دانشگاه به شما می‌دهد را توسعه دهید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200