برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

آموزش نصب سی شارپ (C#) ⚡️ نصب برنامه سی شارپ

این مقاله عالی آموزش تصویری مراحل نصب سی شارپ در Visual Studio را بصورت قدم به قدم گفته یاد داده است و آموزش مرحله به مرحله نصب سی شارپ را گفته

در این مقاله می‌خواهیم به شما نحوه نصب و راه اندازی زبان برنامه نویسی سی شارپ را آموزش دهیم. همانطور که می‌دانید زبان سی شارپ یک زبان برنامه نویسی شی گرابرنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟برنامه نویسی شی گرا چیست؟ شی گرایی چیست؟این صفحه عالی به معرفی برنامه نویسی شی گرا پرداخته و توضیح داده شی گرایی یا همان object oriented یا OPP چیست؟ همچنین مزایای برنامه نویسی شی گرا را بیان کرده است که در سال 2000 توسط کمپانی مایکروسافت (Microsoft) تحت .NET ساخته شده است. برای نوشتن برنامه به زبان سی شارپ، به یک IDE برای برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است نیاز دارید. در اینجا ما از Microsoft Visual Studio استفاده می‌کنیم؛ بنابراین ابتدا این IDE را نصب می‌کنیم. 2 راه برای نصب کردن وجود دارد، راه اول که ساده‌ترین راه است، دانلود Installer یا نصب‌کننده این IDE از سایت رسمی مایکروسافت می‌باشد و راه دیگر این است که نسخه کامل با تمامی ابزارها و پلاگین‌های این نرم‌افزار را از سایت‌های ایرانی دانلود کنید. پیشنهاد ما راه اول است زیرا Visual Studio برای زبان‌های متعدد و هدف‌های متفاوتی ساخته شده است و دانلود کردن تمامی ابزارها برای برنامه نویسی سی شارپ، گزینه معقولانه‌ای نمی‌باشد.

آموزش تصویری مراحل نصب سی شارپ در Visual Studio

ابتدا از سایت مایکروسافت نسخه ویژوال استودیوی مناسب سیستم عامل خود را دانلود کنید و بعد از دانلود شدن روی Installer کلیک کنید تا فایل نصب‌کننده اجرا شود. بعد از اجرا شدن فایل، با تصویر زیر مواجه می‌شوید، بر روی Continue کلید کنید:

شروع نصب Visual Studio

بعد از نصب شدن اولیه، نیاز است تا Workloadهای مناسب را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید ابزارها و کتابخانه‌هایی که مورد نیاز کارتان است را نصب کنید. برای برنامه نویسی C# باید همانند تصویر زیر تیک گزینه .NET Desktop Development را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه، در پنل سمت راست جزئیات مربوط به نصب این گزینه را مشاهده می‌کنید. بهتر است در این قسمت بگذارید همان گزینه‌های پیش‌فرض بماند زیرا تمامی ابزارهای لازم برای شروع کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده زبان C# انتخاب شده است:

تب Workload در زمان نصب Visual Studio و نصب سی شارپ

بعد از انتخاب Workloadها، می‌توانید اجزای مختلف هر Workload را اضافه یا کم کنید. این کار در قسمت Individual Components قابل انجام است. این قسمت اختیاری است و می‌توانید هیچ گزینه‌ای را تغییر ندهید:

انتخاب آیتم ها در سربرگ Individual Components

در صورت تمایل می‌توانید پکیج‌های مربوط به زبان‌های مختلف را نیز نصب کنید. این کار در قسمت Language Packs صورت می‌گیرد:

انتخاب زبان خارجی از تب Language Packs

در مرحله آخر نیز از قسمت Installation Locations می‌توانید محل نصب شدن نرم‌افزار را انتخاب کنید. اگر محل نصب Visual Studio IDE در درایو سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم باشد (معمولا درایو C) سرعت کار با نرم‌افزار بالاتر می‌رود؛ بنابراین اگر در این درایو به اندازه کافی حافظه خالی دارید، ترجیحا محل نصب را این درایو انتخاب کنید. در مرحله آخر روی دکمه Install کلیک کنید:

انتخاب محل نصب ویژوال استودیو

منتظر بمانید تا مراحل دانلود و نصب تکمیل شود.

دوره برنامه نویسی سی شارپ

C# یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، ساده، پیشرفته، محبوب، پرکاربرد، بروز و زیبای دنیای کامپیوتر است. این زبان در ایران و سایر کشورهای جهان بازار کار قابل‌توجهی دارد و جزء 5 زبان برتر و پول‌ساز دنیا می‌باشد. در این دوره عالی شما بطور کامل و با زبانی ساده سی شارپ را یاد خواهید گرفت.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

برنامه‌نویسی گام‌به‌گام با زبان C#
استفاده از محیط برنامه‌نویسی Visual Studio .NET 2022
برنامه‌نویسی در محیط کنسول
برنامه‌نویسی در محیط گرافیکی
اصول برنامه‌نویسی به زبان C#
استفاده از کتابخانه .NET

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی سی شارپ

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#

نصب Visual Studio .NET

آشنایی با Console Application

آشنایی با Windows Form Application

متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور

دستورهای while & do while

اصلاح خطا حین اجرا

انتقال پارامترها به توابع

مدیریت حافظه

اعداد تصادفی در .NET

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#
نصب Visual Studio .NET
آشنایی با Console Application
آشنایی با Windows Form Application
متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور
دستورهای while & do while
اصلاح خطا حین اجرا
انتقال پارامترها به توابع
مدیریت حافظه
اعداد تصادفی در .NET

بعد از تکمیل شدن فرایند نصب، ویژوال استودیو از شما می‌خواهد که یک بار کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است خود را Restart کنید. روی دکمه Restart کلیک کنید تا این کار انجام شود و مراحل نصب به پایان برسد.

بعد از نصب ویژوال استودیو، نیاز است تا سیستم را ری استارت کنید

بعد از نصب شدن نرم‌افزار اکنون نوبت به ساخت یک پروژه به زبان سی شارپ می‌رسد. ویژوال استودیوی خود را باز کنید تا با یک صفحه‌ای شبیه به صفحه زیر روبرو شوید سپس بر روی Create a New Project کلیک کنید:

ایجاد یک پروژه جدید در ویژوال استودیو

در اینجا می‌بایست در لیست موجود، برنامه، زبان و پلتفرمی که قصد ساخت آن را داریم، انتخاب کنیم. بر روی منوی اول که در تصویر زیر می‌بینید کلیک کنید و سپس زبان C# را انتخاب کنید. به‌وسیله این کار می‌خواهیم فیلتری ایجاد کنیم که تنها پروژه‌های مربوط به زبان سی شارپ قابل مشاهده باشد:

ایجاد پروژه به زبان سی شارپ

برای قسمت Platform، ما برای مثال گزینه Windows را انتخاب می‌کنیم:

انتخاب پلتفرم

و در نهایت نوع پروژه یا Project Type را برابر با Console قرار می‌دهیم:

انتخاب نوع پروژه کنسول

بعد از انجام مراحل بالا، اکنون تنها گزینه‌های مناسب با انتخاب ما در لیست نمایش داده می‌شوند. بر روی Console App (.NET Framework) کلیک کنید. دقت کنید که هیچ اجباری در انتخاب این گزینه‌ها وجود ندارد و صرفا برای اجرای یک کد سی شارپ در یک پروژه سی شارپی این گزینه‌ها را انتخاب کرده‌ایم:

انتخاب نوع پروژه

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، روی Next کلیک کنید تا مشخصات پروژه‌ای که قصد ساخت آن را دارید نمایش داده شود:

پیکربندی پروژه ایجاد شده

یک نام دلخواه و یک مسیر برای پروژه انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه Create کلیک کنید تا پروژه ساخته شود. در اینجا ما نام پروژه را MyFirstProject گذاشتیم و مسیر ساخته شدن برنامه را همان مسیر پیش‌فرض قرار دادیم.

در نهایت با تصویری همانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که ادیتور مربوط به کدنویسی نرم‌افزار ویژوال استودیو است:

نوشتن برنامه به زبان سی شارپ در محیط ویژوال استودیو

کد زیر را Copy کرده و درون ادیتور خود Paste کنید. سپس کلید F5 را فشار داده تا برنامه اجرا شود:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
 
namespace MyFirstProject
{
  internal class Program
  {
    static void Main(string[] args)
    {
      Console.WriteLine("Hello From konkurcomputer.ir");
      Console.ReadLine();
    }
  }
}

اگر تمامی مراحل به‌درستی پیش رفته باشد، می‌بایست تصویری مشابه با تصویر زیر را مشاهده کنید:

خروجی برنامه نوشته شده به زبان سی شارپ

اکنون که زبان سی شارپ را نصب کرده‌اید، می‌توانید به‌راحتی به برنامه نویسی به‌وسیله این زبان بپردازید.

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

جمع‌بندی

در این مطلب قصد داشتیم نحوه نصب سی شارپ را به‌صورت تصویری آموزش دهیم. ابتدا یک IDE برای سی شارپ یعنی ویژوال استودیو و در نهایت سی شارپ را نصب کردیم. پس از طی مراحل ذکر شده در این مطلب قادر خواهید بود به زبان برنامه نویسی سی شارپ، برنامه نویسی کنید.

آیا زبان C# یک زبان متن باز است؟

بله، زبان برنامه نویسی سی شارپ که جزئی از .NET شرکت مایکروسافت است، یک پلتفرم توسعه متن باز و رایگان می‌باشد که قابلیت توسعه نرم‌افزارهایی را دارد که بر روی سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، IOS و اندروید قابل اجرا است.

آیا زبان C# از زبان C++ سریعتر است؟

خیر. زبان برنامه نویسی C++ به مراتب سریعتر از زبان C# می‌باشد و برای ساخت برنامه‌هایی که نیاز به سرعت بالا دارند و پرفورمنس در آن از اهمیت بالایی برخوردار است، از زبان C++ استفاده می‌کنند.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200