برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کارشناسی ارشد کامپیوتر چند سال است

این صفحه عالی بررسی کرده که کارشناسی ارشد کامپیوتر چند سال و چند واحد است همچنین حداکثر چند واحد درسی می توان در هر ترم تحصیلی انتخاب کرد را بررسی کرده

حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات با سرعتی سریع‌تر از حد متوسط ​​به رشد خود ادامه می‌دهد. امروزه بخاطر اهمیت و نقش پررنگ مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در سراسر جهان، افراد زیادی مشغول به تحصیل در رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است هستند. اما در بین علاقه‌مندان رشته کامپیوتر این سوال وجود دارد که کارشناسی ارشد کامپیوتر چند سال است؟ اگر این سوال، ذهن شما را درگیر کرده است لطفا با ما همراه باشید.

کلاس درس رشته کامپیوتر

اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته شرایط متفاوت‌تری دارد و با آیین‌نامه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته متفاوت است. دوره کارشناسی ارشد پیوسته حدود 6 سال طول دوره تحصیل دارد که مقطع کارشناسی را نیز شامل می‌شود.

اخذ مدرک کارشناسی ارشد ناپیوسته کامپیوتر

داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی هستند، در صورت علاقه‌مندی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته کامپیوتر، می‌توانند از طریق ثبت نام در کنکور ارشدثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت نامثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت ناماین مقاله عالی راهنمای جامعی است در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور ارشد و مواردی همچون زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ارشد و ... را بررسی کرده و شرکت در آن و در صورت قبولی اقدام به ادامه تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد ناپیوسته 2 سال است و به مدت 4 ترم به طول می انجامد، بنابراین طول دوره تحصیلی مجاز در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است؛ اما در شرایطی خاص تعداد نیمسال‌های تحصیلی تا 6 ترم یا بیشتر نیز قابل افزایش است.

حتما بخوانید :
معرفی ارشد کامپیوتر

قبل از هر چیزی، بیایید به صورت مختصر گرایش های ارشد کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است را بررسی کنیم، البته برای بررسی کامل گرایش های کارشناسی ارشد به صورت کامل و کاملا تخصصی و حرفه‌ای، می‌توانید از مقاله‌های موجود در سایت کنکور کامپیوتر استفاده کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد کامپیوتر

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد کامپیوتر در صورت داشتن مدرک کارشناسی، می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر که هر ساله در اسفند ماه برگزار می‌شود، شرکت نموده و در صورت قبولی در آزمون، در مقطع ارشد کامپیوتر شروع به تحصیل نمایند.

تصویر مهندس کامپیوتر در حال کدنویسی

گرایش های فنی مهندسی کامپیوتر

رشتهگرایش
فنی مهندسی کامپیوتر شبکه‌های کامپیوتری
رایانش امن
معماری
نرم‌افزار
هوش مصنوعی
علوم داده
بیوانفورماتیک

تعداد واحد گرایش های ارشد کامپیوتر

در جدولی که در ادامه می‌بینید، تعداد واحد گرایش های رشته کارشناسی ارشد کامپیوتر ذکر شده است:

گرایشتعداد کل واحدتعداد واحد دروسسمینارپایان نامه
شبکه‌های کامپیوتری 32 واحد 24 واحد 2 واحد 6 واحد
رایانش امن
معماری
نرم‌افزار
هوش مصنوعی
علوم داده
بیوانفورماتیک

گرایش های کارشناسی ارشد کامپیوتر دارای 32 واحد درسی می‌باشند که باید در طول 4 ترم گذرانده شود. البته لازم به ذکر است در شرایطی خاص تعداد نیمسال‌های تحصیلی تا 6 ترم یا بیشتر نیز قابل افزایش است. دانشجویان کارشناسی ارشد در هر ترم تحصیلی می‌توانند 6 الی 14 واحد اخذ نمایند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است دانشجویانی که معدل "الف" هستند می‌توانند 14 واحد درسی را اخذ نمایند. توجه کنید دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در آخرین نیمسال تحصیلی از شرط اخذ حداقل واحد آموزشی معاف هستند و حداقل نمره قبولی برای هر درس، نمره 12 است. برای آشنایی بیشتر با گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است می‌توانید به صفحه مذکور مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

علاقه‌مندان رشته کامپیوتر برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید از طریق کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند، سوالی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته شده، این است که کارشناسی ارشد کامپیوتر چند سال است؟ علاقه‌مندان به کسب مدرک کارشناسی ارشد می‌توانند به صورت کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته ثبت‌نام کنند. حداقل زمان لازم برای کارشناسی ارشد پیوسته کامپیوتر مدت 6 سال دوره تحصیلی می‌باشد. این در حالی است که حداقل مدت لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد ناپیوسته کامپیوتر، 2 سال می‌باشد.

برای کارشناسی ارشد امکان انتخاب واحد در ترم تابستان وجود دارد؟

بله، در دانشگاه‌هایی که ترم تابستانی دارند، امکان انتخاب واحد برای کارشناسی ارشد وجود دارد.

حداکثر چند واحد درسی می توان در هر ترم تحصیلی انتخاب کرد؟

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در هر ترم تحصیلی مجاز به انتخاب 6 الی 14 واحد درسی می‌باشند. البته فراموش نکنید انتخاب 14 واحد درسی به شرطی امکان‌پذیر است که دارای معدل "الف" باشید.

حداقل معدل قبولی در هر ترم چقدر است؟

حداقل معدل کل برای قبولی در هر ترم تحصیلی برابر با معدل 14 می‌باشد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200