تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کتاب شبکه های کامپیوتری برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی

این صفحه عالی به معرفی کتاب شبکه های کامپیوتری برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی پرداخته و اهمیت درس شبکه های کامپیوتری در کنکور کارشناسی ارشد را بررسی کرده

عصر ما را به‌درستی عصر اطلاعات نامیده‌اند، دسترسی سریع و آزادانه به اطلاعات مشخصه دوران فعلی ماست. ظهور شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است در دهه هفتاد میلادی به این فرایند شتابی انفجارگونه داد، چرا که خرد فردی را به خرد جمعی تبدیل کرد؛ علاوه بر این درس شبکه های کامپیوتری یکی از دروس مهم مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است و فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. است.

اهمیت درس شبکه های کامپیوتری در کنکور کارشناسی ارشد

 شبکه های کامپیوتری

درس شبکه های کامپیوتری یکی از مباحث مهم و حیاتی در کنکور کارشناسی ارشد در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر است. این درس به دانشجویان کمک می‌کند تا مفاهیم و اصول اساسی شبکه های کامپیوتری را درک کنند و بتوانند در طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری موفق عمل کنند. برای بررسی ضریب درس شبکه های کامپیوتری باتوجه‌به دفترچه ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 می‌توانید به دو تصویر زیر دقت کنید.

 تصویری از ضریب شبکه های کامپیوتری در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

تصویری از ضریب شبکه های کامپیوتری در کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

بهترین کتاب های مرجع شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری نوشته Andrew S. Tanenbaum و David J. Wetherall

کتاب تننباوم

کتاب شبکه های کامپیوتری نوشته تننبام یکی از کتاب‌های مرجع معروف در زمینه شبکه های کامپیوتری است. این کتاب به‌صورت جامع و کامل به مباحث مرتبط با شبکه های کامپیوتری می‌پردازد. در این کتاب مفاهیم اساسی شبکه های کامپیوتری از جمله معماری شبکه، پروتکل‌ها، روتینگ، سوئیچینگ، پروتکل‌های انتقال داده و امنیت شبکه به طور کامل تشریح شده است؛ همچنین مباحثی مانند شبکه‌های بی‌سیم، اینترنت اشیااینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاین مقاله عالی معرفی کرده اینترنت اشیا iot چیست و چه کاربردی دارد و تاریخچه IoT، حوزه های کاربرد اینترنت اشیا و مزایا و معایب اینترنت اشیا را بررسی کرده و شبکه‌های ابری نیز در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب TCP/IP نوشته Kevin R.Fall و W.Richard Stevens

کتاب TCP/IP Kevin R.Fall

کتاب TCP /IP مصور، یکی از کتاب‌های مرجع معروف در زمینه پروتکل‌های TCP/IP است. این کتاب به‌صورت مصور کامل به مفاهیم و عملکرد پروتکل‌های TCP/IP می‌پردازد. در این کتاب مفاهیم اساسی شبکه های کامپیوتری و پروتکل‌های TCP/IP به طور کامل تشریح شده است؛ از جمله مباحثی که در این کتاب مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارت انداز: لایه‌های شبکه OSI، آدرس‌دهی IP، پروتکل‌های انتقال TCP و UDP پروتکل‌های بالادستی مانند HTTP و DNS، روتینگ و توپولوژی شبکه.

کتاب شبکه های کامپیوتری یک رویکرد بالا به‌ پایین نوشته Keith W.Ross و James F. Kurose

 شبکه های کامپیوتری کراس &راس

کتاب رویکرد پایین‌به‌بالا به‌صورت ساختارمند و قدم‌به‌قدم از مفاهیم پیشرفته شبکه‌ها شروع می‌کند و به‌تدریج به مباحث ابتدایی‌تر می‌پردازد. نویسندگان با استفاده از زبان ساده و روان، مفاهیم پیچیده را به خواننده توضیح می‌دهند و با استفاده از مثال‌ها و تمرین‌های عملی به خواننده کمک می‌کنند تا مفاهیم را به‌خوبی درک کنند.

حتما بخوانید :
ویدئوهای شبکه

کتاب شبکه های کامپیوتری سیستم ها الگوریتم ها و پروتکل ها نوشته Larry L.Peterson و Bruce S. Davie

L.Peterson شبکه های کامپیوتری

در این کتاب مفاهیم مربوط به سیستم ها، الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. ها و پروتکل‌های شبکه های کامپیوتری به طور جامع بررسی می‌شوند. نویسنده به توضیح انواع سیستم‌های شبکه‌ای و الگوریتم‌های مورداستفاده در شبکه‌ها و پروتکل‌های مختلف می‌پردازد. کتاب " شبکه های کامپیوتری: سیستم ها، الگوریتم‌ها و پروتکل ها" منبعی ارزشمند برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد در حوزه شبکه های کامپیوتری است.

شبکه های کامپیوتری با دکتر رامین رضوی

شبکه های کامپیوتری رامین رضوی

دکتر رامین رضوی استاد و متخصص در حوزه رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است است. وی دارای تحصیلات عالی در رشته کامپیوتر است و سابقه درخشان و تجربهٔ چندین ساله در تدریس و پژوهش در زمینه کامپیوتر را داراست.

در این مقاله مرجع پیشنهادی ما به شما ویدیو آموزشی و تست دکتر رامین رضوی است. دکتر رامین رضوی هر ساله جهت کمک به داوطلبین کارشناسی ارشد که قصد شرکت در آزمون ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات را دارند، کلاس‌های آنلاین دروس مهم و تخصصی رشته کامپیوتر را برگزار می‌کنند. در این کلاس‌های آنلاین همه  مطالب مهم و ضروری برای آمادگی در آزمون ارشد مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ البته برای آن دسته از عزیزانی که وقت و تایم خالی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی آنلاین را ندارند، هیچ جای نگرانی نیست؛ چرا که شما می‌توانید از ویدیو نکته تست های شبکه های کامپیوتری که قبلاً آماده شده است استفاده کنید.

ویدیو نکته تست های درس شبکه های کامپیوتری دکتر رضوی از نظر کیفیت تدریس و بار علمی در تمام آموزشگاه‌های ایران بی‌بدیل است و برای اطمینان و آسودگی خاطر داوطلبین، جلسه اول تدریس شبکه های کامپیوتری کاملاً رایگان بوده و با تماشاکردن ویدیو جلسه اول، در همان ابتدا متوجه تفاوت کیفیت درسی این دوره با بقیه دوره‌ها خواهید شد و به قول معروف می‌توانید یک‌ سروگردن از بقیه جلو باشید.

جمع‌بندی

درس شبکه های کامپیوتر یکی از دروس مهم فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر است؛ لذا برای آن دسته از عزیزانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دارند، آمادگی کامل در این درس بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد ما به شما استفاده از ویدیو نکته تست های درس شبکه دکتر رامین رضوی است. ویدیو نکته تست های شبکه کامپیوتری بخاطر کیفیت آموزشی عالی و تدریس کامل مطالب مهم و پایه شبکه های کامپیوتری بهترین گزینه برای داوطلبین آزمون ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات است؛ حتی برای آن دسته از عزیزانی که در کارشناسی درس شبکه های کامپیوتری را پاس نکرده‌اند، بهترین موقعیت است که یکبار برای همیشه صفر تا صد درس شبکه های کامپیوتری را یاد بگیرید.

آیا امکان تهیه ویدیو نکته تست های شبکه های کامپیوتری و درس های تخصصی مهندسی کامپیوتر به‌صورت اقساطی وجود دارد؟

بله سایت کنکور کامپیوتر این امکان را فراهم کرده که بدون هیچ ضمانتی شرایط استفاده از ویدیو و نکته تست های دروس تخصصی مهندسی کامپیوتر را به‌صورت اقساطی داشته باشید.

ویدیو نکته تست های شبکه کامپیوتر برای کسانی که مدرک کارشناسی کامپیوتر را ندارند و خواهان شرکت در آزمون ارشد کامپیوتر هستند مناسب است یا نه؟

بله ویدیو نکته تست های دکتر رامین رضوی برای همه داوطلبین و حتی کسانی که قبلا در رشته کامپیوتر تحصیل نکرده‌اند مناسب است؛ زیرا در این ویدیوها تمامی مطالب از صفر تا صد بیان می‌شود.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200