بررسی بهترین گرایش کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

بهترین گرایش کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

 

بهترین گرایش کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

 

 

بهترین گرایش کارشناسی ارشد IT

سوالات خیلی زیادی در مورد این مطرح میشه که بهترین رشته آی تی چه هست. در حقیقت پاسخ صریح و مشخصی برای این پرسش نمیتوان ارائه کرد چرا که پاسخ این سوال بسته به علائق و سلیقه های افراد پاسخ های متفاوتی خواهد داشت و پاسخ به این سوال بسته به اینکه دانشجو در چه حوزه می‌خواهد در آینده فعالیت کند متفاوت خواهد بود، اما مهمترین پارامترهای تعیین کننده در برتری یک رشته عبارتند از: اعتبار دانشگاه پذیرش کننده آن رشته، مادر بودن دانشگاه پذیرنده، و آینده شغلی که برای آن رشته متصور است. البته بطور کلی باید این موضوع را در نظر داشت که مهمتر از اینکه چه گرایشی قبول می‌شوید آن است که در آن گرایش چه فیلد و حوزه کاری را برای پایان نامه تان انتخاب می‌کنید. در رشته مهندسی فناوری اطلاعات، گرایش‌های سیستم های چند رسانه‌ای، فناوری اطلاعات، معماری سازمانی، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات پزشکی و سامانه‌های شبکه‌ای وجود دارند.

کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 

بهترین گرایش کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات چیست؟

 

اگر بخواهیم بطور کلی و با دید جهانی به این موضوع نگاه کنیم و فقط به گرایش فکر کنیم و به سطح دانشگاه‌های داخل کشور و اساتید آن دانشگاه‌ها فکر نکنیم باید گفت دنیای امروز و آینده، دنیای اینترنت و تجارت الکترونیک است، جایی که اگر کسب و کار ما وارد فضای اینترنت نشود باید منتظر این باشیم که هر روز سهم بیشتری از فضای کسب و کار خود را از دست بدهیم، آینده از آن کسب و کارهای اینترنتی هست، درآینده همه کسب و کارهای سنتی جهت بقا باید بخشی یا تمام فعالیت خودشان را به کسب و کار مدرن و اینترنتی انتقال بدهند، رشته تجارت الکترونیک همه جهان را فرا گرفته، این رشته به شما قدرت کارآفرینی، تجاری سازی و درنهایت ثروت آفرینی را خواهد داد. در جایگاه دوم می‌توان گفت گرایش معماری سازمانی قرار گرفته است. معمار سازمان در بیان ساده به عنوان رهبر سازمان( تحلیل ‌گر و طراحی) بالاتر از مهندس اجرایی (پیاده سازی و کدنویسی) است. زمانی در یک سازمان میشه برنامه ریزی کارآمد کرد که به شناخت خوبی از سازمان مورد نظر رسیده باشیم، این شناخت از شناخت بخش های مختلف سازمان و نحوه ارتباط بخش های مختلف آن شروع می‌شود و بعد از شناخت کامل از سازمان وارد مرحله هوش تجاری می شویم ( کشف راهکارهای تجاری سودآور از طریق داده های سازمانی). این گرایش به سازمان ها کمک می کند، کارآمدتر و سودآورتر حرکت کنند. اما اگر بخواهیم با توجه به تمامی پارامترها از جمله اعتبار دانشگاه، اعتبار اساتید و شرایط ایران در مورد گرایش‌ها صحبت کنیم، رده بنده برترین گرایش‌های آی تی بصورت زیر خواهد بود

 

 

 

 

گرایش آی تی، آی تی دانشگاه تهران

نظرات افراد برای بهترین بودن متفاوت می باشد اما به صورت کلی اکثریت اساتید و دانشجویان بر برترین بودن گرایش آیتی آیتی دانشگاه تهران اتفاق نظر دارند چرا که هم سطح این دانشگاه جزء برترین دانشگاه‌های کشور می باشد و هم اینکه دانشگاه مادر بوده و نیز اساتید بسیار بزرگی در دانشگاه تهران مشغول به تدریس می باشند و مهمتر از سایر موارد فوق در گرایش آیتی آیتی تقریبا در اکثر دانشگاه ها برای انجام تز و پروژه پایانی دست دانشجو باز بوده و دانشجو در صورت تمایل می‌تواند به سمت اکثریت فیلد ها و گرایش های ارشد آی تی و حتی به سمت و سوی مهندسی کامپیوتر متمایل شود و پژوهش های تحقیقاتی خود را به انجام برساند.

 

گرایش معماری سازمانی بهشتی

دیگر گرایش مناسب گرایش معماری سازمانی دانشگاه شهید بهشتی(و حتی صنعتی شیراز ولی با اختلاف سطح) می‌باشد که این رشته به صورت کلی کلیات رشته مهندسی کامپیوتر را تا قبل از فاز پیاده سازی در بر می‌گیرد. دانشگاه شهید بهشتی علاوه بر سطح علمی بالا، دارای اساتید بسیار باتجربه و به نام مثل دکتر شمس و دکتر ناظمی است. این رشته فعلا در ایران دکتری ندارد، نداشتن دکتری برای گرایش معماری سازمانی میتواند هم مزیت باشد و هم عیب، مزیت از آن جهت که تقریبا می‌توان در مقطع دکتری به دلیل کلان بودن این رشته به رشته‌های مهندسی کامپیوتر حتی به گرایش مهندسی نرم افزار تغییر گرایش داد. همچنین جدیدا در آزمونهای استخدامی اهمیت زیادی به این رشته داده می‌شود. همچنین سیاست گذاری دولت در وزارتخانه‌ها، در راستای افزایش اهمیت دادن به این رشته به صورت تدریجی است چرا که نیاز به معماری در سازمانهای هر کشور به امری ضروری تبدیل شده است.

 

گرایش تجارت الکترونیک امیر کبیر، علم و صنعت

این گرایش یکی از رشته‌های بین رشته‌ای است که در رشته مدیریت نیز دقیقا با همین عنوان دانشجو می‌ پذیرد. این رشته بسیار آینده دار، بخصوص برای افراد خلاق و نوع آور می‌باشد. برای دانشجویانی که علاقه مند به بازار تجارت الکترونیک و تجارت هستند و دارای نبوغ فکری می‌باشند این گرایش می‌تواند مطلوب و مناسب باشد. دانشگاه علم صنعت با داشتن با سابقه ترین اساتید کشور در این گرایش میتواند پتانسیل‌های دانشجویان مستعد و نوع آور و کارآفرین را شکوفا و بارور نماید، تا پس از اتمام تحصیل بتوانند بعنوان مشاورین شرکت‌ها با درآمد های مطلوب مشغول به کار شوند و یا بعنوان یک آفرین مستقل کسب و کار خود را راه اندازی نمایند.

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                          86046412-021

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

 

منابع کنکور ارشد نرم افزار

 

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

گرایش های مهندسی کامپیوتر

 

 

4.1818181818182 1 1 1 1 1 4.18 امتیاز (22 رای)
  1. محمد
  1. رامین رضوی    محمد

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم، لطف دارید شما

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به آقای استاد رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷