اطلاعیه!

مژده: وبینار کنکور ارشد کامپیوتر با حضور رتبه های برتر 2 سال گذشته

 

معرفی ارشد کامپیوتر

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

1 1 1 1 1 4.42 امتیاز (444 رای)

ارشد کامپیوتر چیست؟

مقطع ارشد کامپیوتر کاملا با لیسانس کامپیوتر متفاوت است (دکتری کامپیوتر نیز بسیار مانند ارشد کامپیوتر است و واحد‌هایی که شما در ارشد کامپیوتر نگذراندید را در دکتری می‌گذرانید، البته تفاوت‌های دیگری نیز دارد مانند امتحان جامع و تعداد دروسی که باید پاس کنید (6 درس) و ...)، شما در لیسانس کامپیوتر مجبور هستید تعداد واحدهای زیادی را (حدودا 143 واحد) بگذرانید در صورتی که شاید به بسیاری از این واحد‌ها علاقه نداشته باشید و همین طور در دوران لیسانس تقریبا در تمامی دروس بخش عظیمی از نمره به مباحث تئوری اختصاص دارد در صورتی که این امر در ارشد و دکتری کامپیوتر کاملا بر عکس است،‌ و بیشتر نمره به کارهای پژوهشی و عملی و انجام پروژه و تمرین اختصاص دارد. گاها تفکرات اشتباهی هم از دانشجویان کامپیوتر و آی تی شنیده می‌شود، مثلا می‌گویند من به برنامه نویسی علاقه ندارم بنابراین سراغ کنکور ارشد نرم افزار نمی‌روم، یا می‌گویند من به طراحی و ساخت چیپ و ... علاقه ندارم بنابراین سراغ گرایش ارشد معماری کامپیوتر نمی‌روم و به این دلایل (که در ادامه بر اشتباه بودن اینها اشاره می‌شود) در کنکور ارشد کامپیوتر در گرایشی جدای از گرایشی که در لیسانس خوانده‌اند شرکت می‌کنند. در قسمت گرایش‌ها به این مورد اشاره خواهیم کرد که این مهم نیست که چه گرایشی قبول می‌شوید و مهم فیلدی (حوزه پژوهشی) هست که در دوره ارشد انتخاب می‌کنید (در ادامه مقاله فیلدهای رشته کامپیوتر را بیان می‌کنیم)، بعنوان مثال شما می‌توانید ارشد سخت افزار دانشگاه شریف یا تهران قبول شوید ولی تماما کارهای شبکه‌ای انجام دهید. در این باره در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد. برای روشن شدن اینکه دوره ارشد کامپیوتر به چه شکل است، لازم است در مورد فرآیند پس از قبولی در ارشد کامپیوتر صحبت کنیم.

 

 

konkur arshad computer

شروع تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر

پس از قبولی در ارشد کامپیوتر و وارد شدن به دانشگاه، چه در گرایش‌ ارشد نرم افزار قبول شده باشید، چه ارشد شبکه و امنیت و چه ارشد معماری کامپیوتر و ... گروه کامپیوتر آن دانشگاه شما را با فیلدهایی که در رشته قبولی‌تان وجود دارد آشنا می‌کنند (در بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه شریف و تهران و ... اغلب همایشی برای آشنا کردن دانشجویان با فیلدهایی که وجود دارد برگزار می‌شود) بعنوان مثال اگر گرایش نرم افزار قبول شده باشید حدود 15 فیلد کاری به شما معرفی می‌شود، بعنوان مثال فیلدهای اینترنت اشیا(IOT)، رایانش ابری(cloud computing)، مالتی مدیا، پردازش تصویر، Big data، دیتابیس، real time، embedded، پردازش موازی و سیستم‌های توزیع شده، fog computing، شبکه‌های میان تراشه‌ای (Network on chip) و .... سپس دانشجویان کامپیوتر با توجه به علاقه‌شان یک فیلد را انتخاب می‌کنند، سپس با اساتیدی که در آن فیلد کار می‌کنند صحبت می‌کنند و از بین آن اساتید یکی را بعنوان استاد راهنمای خود انتخاب می‌کنند (البته استاد راهنما نیز باید آن شخص را بپذیرد و ظرفیت خالی داشته باشد)، سپس در آزمایشگاه آن استاد راهنما مشغول به کار می‌شود و در آن آزمایشگاه میز، صندلی و کامپیوتری به آن دانشجو به مدت 2 تا 3 سال اختصاص داده می‌شود، در آزمایشگاه‌ها فقط دانشجویان ارشد و دکتری هستند (مگر آنکه در آن آزمایشگاه پروژه ملی وجود داشته باشد و استاد راهنما تعدادی از دانشجویان لیسانس را برای کار در پروژه استخدام کرده باشد و یا بعنوان کار آموزی در آنجا فعالیت کنند). از این به بعد دانشجویان تعداد کمی درس‌ را از بین تعداد دروس زیادی که در آن گرایش تعریف شدها ست بر اساس فیلدی که انتخاب کردند و با صلاح دید استاد راهنما و مدیر گروه گرایش شان بر می‌دارند، بنابراین چون دانشجو خودش فیلدی را انتخاب کرده که به آن علاقه دارد، به واحدهایی هم که خودش در راستای پایان نامه اش بر می‌دارد علاقه خواهد داشت و بنابراین مثل لیسانش نخواهد بود که دانشجو مجبور باشد تعداد واحدهایی زیادی که به آنها علاقه هم ندارد را پاس کند. همچنین چون تمام کارهایی که دانشجو انجام می‌دهد در راستای تز اش است بعد از چند ماه در فیلدی که انتخاب کرده خبره می‌شود و این موضوع برای دانشجو جذاب و شیرین خواهد بود و این مورد باعث باعث می‌شود که دانشجویان به رشته کامپیوتر بیش از پیش علاقه مند شوند.

همین طور این تفکر اشتباه است که اگر ارشد نرم افزار قبول بشوید حتما باید وارد کارهای برنامه نویسی و ... شوید، شما وقتی ارشد نرم افزار قبول می‌شوید می‌توانید مالتی مدیا کار کنید، می‌توانید اینترنت اشیا کار کنید و ... در هر کدام از این فیلدها هم زیر مجموعه‌ها و زیر شاخه‌های بسیار زیادی وجود دارد و بنابراین اینکه شما در ارشد کامپیوتر چه کاری انجام دهید دست شما خواهد بود، و خیلی به این بستگی دارد که شما چه فیلدی را انتخاب کنید و در آن فیلد چه زیر فیلدی را انتخاب کنید، بنابراین اگر به برنامه نویسی علاقه ندارید می‌توانید فیلدی را انتخاب کنید که نیازی به برنامه نویسی نداشته باشد یا نیاز بسیار کمی داشته باشد. در ضمن حتی اگر نیاز به این شد که مثلا برای مقاله‌تان کد نویسی انجام بدهید نیازی نیست این کار را خود شما انجام دهید و می‌توانید این کار را به عهده دانشجو دیگری بگذارید و اسم آن دانشجو را بعنوان نویسنده چهارم یا پنجم مقاله‌تان قرار دهید.

دانشجویانی که در مقطع ارشد کامپیوتر قبول می‌شوند و وارد دانشگاه می‌شوند بسیار سر در گم هستند و همیشه این سوال در ذهن‌شان وجود دارد که چه فیلدی را برای پایان نامه شان انتخاب کنند که عالی باشد، و آینده خوبی برای آن وجود داشته باشد. دانشجویان ترم اول ارشد کامپیوتر به شدت به دنبال جواب این سوال می‌گردند که موضوعات داغ رشته کامپیوتر در حال حاضر در دنیا چیست، اما خیلی از آنها نمی‌توانند جواب مناسبی در این راستا پیدا کنند. در این راستا در قسمت بعد موضوعات داغ فعلی دنیای کامپیوتر را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

فیلم معرفی دانشگاه صنعتی شریف

 

اساتید بنام رشته مهندسی کامپیوتر

asatid arshad computer

 

 

 

بهترین راه‌های فهمیدن hot topic های دنیا برای دانشجویان ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر و دانشجویان دکتری کامپیوتر و در کل تمامی دانشجویانی که می‌خواهند در حوزه کامپیوتر فعالیت کنند می‌توانند از راه‌های زیر برای فهمیدن این که داغ ترین موضوعات حال حاضر در رشته کامپیوتر چیست استفاده کنند:

 1. چک کردن تایتل و محتوای Talk‌های کنفرانس‌های خوب دنیا در رشته کامپیوتر
  • در شروع به کار کنفرانس‌های کامپیوتر Talkهایی گذاشته می‌شود که در این Talkها اساتید بسیار معروف در دنیا می‌آیند و در مورد موضوعات داغی که در حال حاضر در دنیا در جریان است صحبت می‌کنند. البته این Talk ها همه روزه و در طی روزهای برگزاری کنفرانس گذاشته می‌شود. ولی Talk اول هر کنفرانس از همه مهمتر است. با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید به این Talk ها دست پیدا کنید.
 2. از روی اسم کنفرانس‌های رشته کامپیوتر

  • وقتی یک موضوعی در رشته کامپیوتر Hot topic می‌شود تعداد زیادی کنفرانس جدید روی اون موضوع ایجاد می‌شود.
 3. از روی پوزیشن‌هایی که روی postdoctoral و Phd وجود دارد.

  • معمولا وقتی یک موضوعی در دنیا Hot topic می‌شود، تعداد پوزیشن‌های Postdoctoral و Phd آن زیاد می‌شود. این پوزیشن‌ها و تعداد پوزیشن‌ها را می‌توانید مثلا در سایتی مانند: https://scholarshipdb.net/ مشاهده نمایید.
 4. از روی Phd Thesis هایی که در دانشگاه‌های برتر ایران و دنیا دفاع می‌شود
  • البته در مورد این بند باید کمی هوشیار تر باشیم. چون پایان نامه‌ای که الان قرار هست دفاع بشود 3 تا 5 سال پیش پروپوزال‌ اش نوشته شده و تصویب شده و بنابراین ممکن است همان 3 تا 5 سال پیش داغ بوده و در طی این زمان از داغ بودن آن کاسته شده باشد
 5. از روی Phd proposal هایی که هم اکنون تعریف می‌شود
  • Phd proposal هایی که هم اکنون در دانشگاه‌های برتر ایران و جهان تعریف می‌شوند قطعا موضوعات داغی هستند.

 

 

 

کامپیوتر بهترین رشته دانشگاهی

 

 

موضوعات داغ (Hot Topic) برای پایان نامه دانشجویان ارشد کامپیوتر

 رنک بندی موضوعات داغ (نظر شخصی استاد رضوی)

 1. Big data
  • Machine learning
  • Data Analysis
 2. Security
  • Security of IoT
  • Security of Cloud Computing
 3. real time
  • Real-time Services of Data Centers
  • Deadline Constraints in RTC

تعداد واحدهای مقطع ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر در هر کدام از گرایش‌های مختلفی که در ارشد کامپیوتر وجود دارد باید 32 واحد بگذرانند، که واحدها به قرار زیر است:

 

24 واحد درسی 2 واحد سمینار و 6 واحد پایان نامه.

دانشجویان کامپیوتر واحدهایشان را در راستای پایان نامه و با صلاح دید استاد راهنما انتخاب می‌کنند (حتی اگر درسی در گروه مثلا برق مخابرات وجود داشته باشد که برای تز شما مفید باشد می‌توانید با اجازه استاد راهنما آن درس را که در گروه دیگری ارائه شده بردارید !)

دانشجویان ارشد کامپیوتر معمولا دو تا سه ترم (یک تا یک سال و نیم) به گذراندن واحدها مشغول هستند و بعد از آن بطور کامل روی پایان نامه‌شان تمرکز می‌کنند. (البته واحدهایی که پاس می‌کنند در راستای کمک به پایان نامه‌شان است)

آیا خواندن ارشد کامپیوتر فایده‌ای دارد؟

اگر بتوانید ارشد را در دانشگاه‌های برتر و تاپ مهندسی کامپیوتر ایران قبول شوید فوق العاده خواهد بود و انتخاب‌ها و موقعیت‌های خوب و زیادی در زندگی در جلوی پا شما قرار خواهد گرفت و دیگر اینطور نخواهد بود که مجبور به انجام کاری باشید، و یا به جز کاری که دارید حق انتخاب دیگری نداشته باشید (احتمالا مانند وضعیتی که الان در آن قرار دارید). با قبولی ارشد در دانشگاه‌های تاپ حق انتخاب‌های زیادی دارید، می‌توانید در پروژه‌های ملی که در دانشگاه‌های برتر وجود دارد مشغول به کار شوید، می‌توانید در شرکت‌های خصوصی که متعلق به اساتید همین دانشگاه‌ها است مشغول به کار شوید، می‌توانید کسب و کار و استارتاپ خود را راه اندازی کنید،‌ می‌توانید برای دکتری کامپیوتر و آی تی اپلای کنید و فاندهای خوبی بگیرید (خواندن دکتری در خارج از کشور کار محسوب می‌شود و به دانشجویان دکتری ماهیانه حقوق پرداخت می‌کنند، البته به همه دانشجویان فاند پرداخت نمی‌شود، اما اگر ارشد در دانشگاه خوبی قبول شوید خیلی راحت می‌توانید برای دکتری اپلای کنید و فاند بگیرید)، می‌توانید در ایران دکتری بخوانید (چون دکتری در ایران 50 درصد اش مصاحبه است و برای قبولی در دکتری دانشگاه‌های دولتی حتما باید ارشد در دانشگاه دولتی خوبی درس بخوانید، البته این یک قانون نیست و بودند کسانی که ارشد را در دانشگاه‌های تاپ و دولتی درس نخوانده‌اند ولی توانسته‌اند دکتری را در دانشگاه‌های دولتی بخوانند، البته این در صورتی ممکن است که دانشجو رزومه بسیار بسیار قوی ای داشته باشد و این گونه افراد انگشت شمارند!)، می‌توانید استاد دانشگاه شوید و بسیاری از موارد دیگر. به نظر می‌آید که در اوضاع کنونی کشور، منطقی ترین و عاقلانه ترین راه برای رسیدن به بسیاری از موارد در زندگی، قبولی در یک دانشگاه تاپ است. حال دو سوال مطرح می‌شود:

1: چه دانشگاه‌هایی تاپ محسوب می‌شوند و منظور از دانشگاه‌های برتر چیست؟

2: آیا می‌شود ارشد در برترین دانشگاه‌های ایران قبول شد، یا قبولی در ارشد کامپیوتر در دانشگاه‌های برتر کشور همانند قبولی در کنکور لیسانس بسیار سخت است؟

در ادامه ابتدا دانشگاه‌های برتر ایران در رشته مهندسی کامپیوتر را معرفی می‌کنیم و سپس با توجه به کارنامه‌های داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر نشان میدهیم که قبولی در این دانشگاه‌ها شدنی و بسیار راحتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

متاسفانه تفکرات اشتباهی نیز در بین برخی از دانشجویان کامپیوتر و آی تی وجود دارد: از جمله این مثال جالب و پر تکرار که می‌گویند: من یک دانشجو دانشگاه تهران یا شریف می‌شناسم که وضعیت‌اش خوب نیست ولی یک فرد دیگر را می‌شناسم که در دانشگاه آزاد درس خوانده و وضعیت‌اش بسیار بهتر از آن فردی است که در دانشگاه شریف یا تهران بوده و در ادامه می‌گویند فقط تخصص مهم است و مدرک هیچ ارزشی ندارد و ... این مثال‌های اشتباه همیشه وجود داشته و خواهد داشت، این گونه صحبت کردن شایسته ما مهندسان نیست و ما باید با درصد و آمار و ارقام صحبت کنیم، و نباید در مورد، موارد خاص صحبت کنیم، من از شما سوال می‌پرسم:

چند درصد از دانشجویان لیسانس کامپیوتر یک ورودی خاص (مثلا ورودی لیسانس سال 90) از دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته‌اند و اکنون در ایران نیستند؟ بالای 90 درصد

حال چند درصد از دانشجویان یک ورودی خاص در دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته اند؟ یک دقیقه به دانشگاه خودتان فکر کنید،‌ چند نفر از هم ورودی‌های شما اپلای کرده‌اند؟ زیر 10 درصد؟ (عده بسیار کمی هم که می‌روند اکثرا با هزینه خودشان می‌روند)

چند درصد از دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های دانشگاه تهران و شریف بهترین شغل‌ها را دارند؟ بالای 90 درصد

این آمار در دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و ... چند درصد است؟

میانگین حقوق دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های تهران و شریف چقدر است؟ این رقم برای دیگر دانشگاه‌های آزاد و غیر اتفاعی و ... چند درصد است؟

مورد دیگری که گه گاه شنیده می‌شود این است که می‌گویند حتی در دانشگاه‌های برتر کشور به دانشجویان فقط تئوری درس می‌دهند و این دانشجویان هیچ کار عملی بلد نیستند.

لازم است به این مورد اشاره بشود که در دانشگاه‌های برتر کشور در رشته کامپیوتر به دانشجویان موارد عملی بسیار زیادی آموخته می‌شود و حتی از ترم‌های اول آزمایشگاه‌هایی با تعداد ساعت بالا برای دانشجویان کامپیوتر گذاشته می‌شود، حتی بسیاری از دانشجویان کامپیوتر دانشگاه‌های برتر در ترم اول با سیستم عامل لینوکس آشنا می‌شوند! و شل پروگرامینگ آموزش می‌بینند! بنابراین دانشجویان این دانشگاه‌ها از لحاظ عملی نیز بسیار قوی‌ هستند، البته موارد خاص همیشه در همه زمینه‌ها در عالم هستی وجود دارد و ما بدنبال موارد جنرال هستیم نه موارد خاص.

با توجه به اینکه دانشجویان کامپیوتر بسیار تمایل دارند تا بصورت شفاف درباره آینده شغلی رشته کامپیوتر و همین طور نحوه اپلای آن اطلاعات کامل و جامعی داشته باشند همایشی در این خصوص با حضور دکتر فراگردی که پست داک خود را از دانشگاه اینسبورگ اتریش گرفته اند برگزار شد که فیلم این همایش را در زیر در اختیار شما دانشجویان عزیز کشور قرار می‌دهیم

 

آینده شغلی رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن

 
 

 

 

رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر

در رشته مهندسی کامپیوتر رتبه بندی دانشگاه‌های برتر ایران در یک دسته بندی تقریبی بصورت زیر هستند.

دانشگاه شریف و تهران در یک جایگاه قرار دارند

امیرکبیر

علم و صنعت

بهشتی

تربیت مدرس

خواجه نصیر

صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی، دانشگاه شیراز

دانشگاه‌های بالا جز دانشگاه‌های خوب و برتر کشور محسوب می‌شوند، البته این رنکینگ کلی است و در گرایش‌های مختلف ممکن است جابه جایی‌هایی در ترتیب قرار گیری این دانشگاه‌ها وجود داشته باشد

برای بررسی دقیق تر به قسمت رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته کامپیوتر مراجعه کنید.

 

behtarin daneshgaha dar arshad computer

 

سرود دانشگاه تهران

 

 

آیا قبولی در بهترین دانشگاه‌ها در ارشد کامپیوتر شدنی است؟

قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد آی تی در دانشگاه‌های شریف و تهران و ... بسیار آسان تر از قبولی در این دانشگاه‌ها در کنکور لیسانس است، در کنکور لیسانس اگر کسی بخواهد در این دانشگاه‌ها قبول بشود باید در تمامی دروس (شیمی و فیزیک و عربی و ...) درصد خیلی بالایی را بزند اما در کنکور ارشد کامپیوتر به هیچ عنوان به این شکل نیست و با زدن تعداد تست کمی می‌توانید در دانشگاه‌های برتر کشور قبول شوید. در همه گرایش‌های کنکور مهندسی کامپیوتر(نرم افزار، شبکه، امنیت، هوش و معماری کامپیوتر) حدود 100 تست مطرح می‌شود که اگر به حدود 30 تست پاسخ دهید جز رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر خواهید بود. بعنوان مثال در کنکور ارشد کامپیوتر 98 میانگین درصد رتبه 85 گرایش نرم افزار و شبکه و امنیت 31 درصد بوده. این تعداد تست برای فردی که واقعا وقت بگذارد تعداد تست بالایی نیست. برای بررسی دقیق تر قسمت کارنامه‌ها که در زیر برایتان مهیا شده را مشاهده نمایید.

کارنامه کنکور ارشد کامپیوتر

در زیر چند کارنامه از رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر 96 را برای شما آورده‌ایم، در ستون سمت راست مشخص کردیم که دانشجو از هر درس چه تعداد تست زده است. شاید باور نکردنی باشد که هر دانشجو با این تعداد تست زده می‌تواند در برترین دانشگاه‌های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر قبول شود. اگر کارنامه های سال های 97 و 98 را نیز بررسی کنید مشاهده می‌کنید که همین طور است. برای بررسی بیشتر می‌توانید به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید

 • برای مشاهده تصویر بزرگتر هر کارنامه روی آن کارنامه کلیک کنید
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده
رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

 

برای مشاهده کارنامه‌های بیشتر می‌توانید به قسمت تراز و رتبه قبولی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید

فواید قبولی در ارشد کامپیوتر

حال که فهمیدیم قبولی در برترین دانشگاه‌های ایران در کنکور ارشد کامپیوتر آسان‌تر از آن است که تا به حال در تصور شما بوده، حال اگر در بهترین دانشگاه‌های ایران قبول بشویم بطور دقیق‌تر چه فایده‌هایی برای ما دارد؟

1) موقعیت شغلی بهتر

2) درآمد بالاتر

3) احساس ضعف نکردن در محیط‌های کاری

4) امکان رفتن به خارج بدون هزینه کردن

5) تجربه متفاوتی از تحصیل را به شما می‌دهد

6) شما را از یکنواختی در زندگی خارج می‌کند

7) بعضی‌ از دانشجویان خشم فروخفته‌ای ناشی از شکست‌های زندگی دارند که به واسطه قبول شدن در ارشد می‌توانند خودشان را مطرح کنند

8) جایگاه علمی بالاتر

9) امکان خواندن دکتری در ایران (برای خواندن دکتری در ایران حتما باید ارشد را در یک دانشگاه خوب خوانده باشید)

10) بدست آوردن ثبات شغلی

11) کم رنگ‌ترکردن کارشناسی با قبول شدن ارشد در یک دانشگاه خوب

 

کنکور ارشد کامپیوتر به چه صورت است؟

کنکور ارشد کامپیوتر هر سال معمولا در ابتدا اردیبهشت برگزار می‌شود و شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و بیوانفورماتیک است. کنکور در یک روز برگزار خواهد شد و شامل دروس زبان، ریاضیات،‌ تخصصی خواهد بود، که تمامی سوالات در یک دفترچه تحت اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. دقت کنید که در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شاهد تغییراتی نسبت به سال های قبل هستیم و دروس مورد آزمون و ضرایب آنها در گرایش های مختلف دچار تغییراتی شده اند، برای مشاهده این تغییرات می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.  داوطلب هر گرایشی از کنکور ارشد کامپیوتر که باشید حدودا باید به 100 تست در حدود 255 دقیقه پاسخ دهید.

 

دروسی که در کنکور ارشد کامپیوتر می‌آید بصورت زیر است:

زبان عمومی و تخصصی (ضریب 1)

ریاضیات (ضریب 1): ریاضی1و2، معادلات دیفرانسیل، گسسته، آمار

دروس تخصصی (ضریب این دروس در هر گرایش متفاوت است ): نظریه، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه‌های کامپیوتری،‌ سیستم عامل، هوش مصنوعی، کامپایلر و پایگاه داده

 

کنکور ارشد کامپیوتر تا کنکور ارشد کامپیوتر سال 98 به این صورت بود که سوالات دروس زبان، ریاضیات و مشترک برای داوطلبان همه گرایش‌های مهندسی کامپیوتر یکسان بود و داوطلبان تمامی گرایش‌ها باید به این قسمت‌ها پاسخ می‌دادند. حال اینکه دانشجو می‌خواست در چه گرایشی شرکت کند (نرم یا هوش یا معماری یا ...) به این بستگی داشت که به سوالات تخصصی کدام گرایش در سر جلسه پاسخ خواهد داد. به فرض مثال اگر داوطلبی می‌خواست در گرایش هوش مصنوعی شرکت کند،‌ علاوه بر زدن تست‌های زبان، ریاضیات و مشترک باید فقط به سوالات تخصصی هوش مصنوعی که شامل دروس مدار الکتریکی، سیگنال و سیستم و هوش مصنوعی است جواب میداد و 0 زدن دروس تخصصی گرایش نرم افزار(شبکه و امنیت) و معماری کامپیوتر تاثیری در رتبه این شخص در گرایش هوش مصنوعی نداشت، و حتی اگر داوطلبی سوالات تخصصی سایر گرایش‌ها را شانسی میزد، برای رتبه‌اش در گرایش خودش مشکلی پیش نمی‌آمد. اما در کنکور ارشد کامپیوتر 99 دیگر این گونه نخواهد بود و همه دروس بین همه گرایش ها یکسان است و فقط ضرایب دروس با هم دیگر تفاوت می‌کند. برای اینکه مشاهده کنید که از هر درس چه تعداد تست مطرح می‌شود به قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید. همین طور توضیحات کاملی در مورد تک تک دروس کنکور ارشد کامپیوتر را می‌توانید در قسمت معرفی دروس ارشد کامپیوتر مشاهده فرمایید.

 

مسیر موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر

آیا هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب می‌شود؟ شما می‌توانید در جستجوی آب روزی 15 ساعت در کویر لوت مشغول کندن زمین شوید، آیا به آب میرسید؟ آیا درست است که شما بیایید و بگویید: من از صبح تا شب دارم تلاش میکنم اما نمی‌دانم چرا به آب نمی‌رسم!!

هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاشی مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود، برای اینکه بتوانید جز برترین‌های کنکور ارشد کامپیوتر باشید باید موارد بسیاری را بدانید و مسیر را درست بپیمایید، ما مسیر درست را که شامل انتحاب درست گرایش،‌ انتخاب درست منابع کنکور ارشد کامپیوتر،‌ اینکه آیا شما نیاز به کلاس کنکور ارشد کامپیوتر دارید یا خیر، اینکه در آزمون آزمایشی شرکت کنید یا خیر، اینکه برای جمع بندی در دوران نزدیک به کنکور چه باید کرد؟ و ... به شما معرفی می‌کنیم، و زین پس تلاش شما چون در مسیر درستی خواهد بود به نتیجه مطلوب منجر می‌شود.

گرایش‌های ارشد کامپیوتر

همان طور که گفته شد، قرار نیست که اگر کسی در مقطع ارشد، مثلا در گرایش نرم افزار قبول شد بخواهد کد نویسی انجام دهد، در واقع آن چیزی که در مقطع ارشد اهمیت دارد این است که دانشجویان گرایش‌های مختلف کامپیوتر چه فیلدی را برای پایان نامه و تز خود انتخاب می‌کنند. یعنی مثلا شما چه در گرایش نرم افزار قبول شوید، چه گرایش شبکه چه معماری کامپیوتر می‌توانید روی فیلد مالتی میدیا و پردازش تصویر کار کنید. بنابراین می‌توان حدودا این چنین گفت که شما در هر کدام از گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، معماری کامپیوتر که قبول شوید می‌توانید سمت کاری بروید که به آن علاقه دارید. بعنوان مثالی دیگر شما می‌توانید معماری کامپیوتر قبول شوید ولی مالتی مدیا یا پردازش تصویر یا رایانش ابری و یا شبکه کار کنید و حتما نیازی نیست که چون ارشد معماری کامپیوتر قبول شدید، کارهای سخت افزاری انجام دهید. بنابراین آنچه بیشتر اهمیت دارد انتخاب فیلدی است که دانشجو می‌خواهد در مقطع ارشد کامپیوتر روی آن کار کند نه اینکه چه گرایشی است. البته این به این معنا نیست که گرایش اصلا اهمیتی ندارد. بنابراین در انتخاب گرایش باید به مورد مهم، احتمال قبولی در گرایش‌های مختلف کامپیوتر توجه کرد. برای توضیح بهتر این جمله مثالی را ذکر می‌کنیم. دانشجویان سخت افزاری زیادی را دیدم که می‌گویند چون به گرایش سخت افزار علاقه ندارند می‌خواهند در کنکور ارشد نرم افزار شرکت کنند، این تفکر، تفکر اشتباهی است. همیشه به این دانشجویان می‌گویم چون که احتمال قبولی در گرایش معماری کامپیوتر از سایر گرایش‌ها بیشتر است در کنکور ارشد در همین گرایش شرکت کنند و در دانشگاه خوبی قبول بشوند و بعد در دانشگاه فیلدی را انتخاب کنند که به آن علاقه دارند، مثلا فیلد مالتی مدیا یا شبکه و یا اینترنت اشیا را انتخاب کنند.

البته اگر در گرایش تجارت، فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی قبول شوید برای انتخاب فیلد کاری آنچنان که در گرایش‌های دیگر گفته شد دستتان باز نخواهد بود (البته این موضوعات بسیار نسبی هستند و به دانشگاهی که قبول می‌شوید و استاد راهنمایی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد). برای دیدن توضیحات بیشتر در مورد گرایش‌ها می‌توانید به قسمت گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش‌ های ارشد it مراجعه کنید.

احتمال قبولی در گرایش‌های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بصورت زیر است:

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم، جز در برخی از دروس (مانند شبکه و همین طور تمرینات کتاب لینز برای نظریه). چون همه تست‌های یک درس از یک کتاب مرجع در آن درس داده نمی‌شود مثلا در درسی مانند ساختمان داده 4 تا 5 کتاب مرجع وجود دارد، که تست‌های کنکور از همه این کتاب‌ها می‌آیند و اینگونه نیست که همه تست‌های ساختمان داده مثلا از کتاب CLRS بیاید، بنابراین حتی باخواندن یک کتاب مرجع در یک درس نمی‌توانید به تمام تست‌های آن درس پاسخ دهید و برای پاسخ به تمامی تست‌های یک درس باید تمامی کتاب‌های مرجع مهم در آن درس را بخوانید که خواندن همه این کتاب‌ها نیز عاقلانه نیست.

برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر باید ببینید در هر درس چه انتشاراتی ای بهترین است، برای راهنمایی‌های دقیق تر و مشاهده اینکه در هر درس چه کتابی را باید تهیه کنید به قسمت منابع کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

حدودا از سال 89 به بعد روند سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد فناوری اطلاعات تغییر کرد و سوالات به سمت مفهومی شدن رفتند، این روند باعث شده فقط کسانی بتوانند در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه‌های خوبی کسب کنند که درس‌ها را از پایه و مفهومی خوانده باشند و از حفظ کردن نکات دوری کرده باشند. همان طور که در بالا اشاره شد برای قبولی در دانشگاه‌های برتری همانند دانشگاه تهران و شریف، پاسخ به حدودا 30 تست کفایت می‌کند. اما پاسخ به همین تعداد تست هم در کنکور کامپیوتر مستلزم این است که دانشجویان درس‌ها را مفهومی و عمقی خوانده باشند. برای دیدن سوالات کنکور کامپیوتر سال‌های اخیر و این مورد که مشاهده کنید در سال‌های اخیر، سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور سوالات کنکور ارشد آی تی به چه صورتی مطرح می‌شوند می‌توانید به قسمت‌های سوالات کنکور کامپیوتر و سوالات کنکور فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

در زمان مرور و جمع بندی نیز توصیه اکید می‌شود که حتما سوالات 7 سال اخیر کنکور ارشد کامپیوتر را بزنید.

کلاس کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر در کنکور ارشد کامپیوتر در برخی از دروس تست‌های بسیار مفهومی طراحی می‌شوند، توصیه می‌شود در درس‌های مهمی که تعداد تست‌ بالایی هم از آن مطرح می‌شود و همین طور پایه‌ای هستند و ضریب بالایی دارند کلاس کنکور آنلاین شرکت کنید، درس‌های مهم که خود خوان نیستند و بسیار مهم و تاثیر گذار هستند به قرار زیر هستند:

ساختمان داده

ریاضیات گسسته

معماری کامپیوتر

اینها حداقل تعداد دروسی هستند که نیاز است تا داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر در آن‌ها شرکت کنند، اگر دانشجویی مشکل مالی دارد و توانایی شرکت در این کلاس‌های آنلاین این دروس را ندارد توصیه می‌شود حتما و حتما حداقل در یک کلاس (مثلا ساختمان داده) شرکت کند، زیرا خود فلسفه شرکت در کلاس کنکور باعث می‌شود در دانشجویان رقابت به وجود بیاید و همین طور در جو کنکور قرار بگیرند و همین طور دوستانی پیدا کنند که بتوانند در همه دروس با آنها رفع اشکال کنند (نه فقط در یک درسی که کلاس می‌روند)، این موارد و مواردی دیگری که در صفحه کلاس کنکور ارشد کامپیوتر در سایت گفته شده باعث می‌شود که دانشجویانی که حتی 1 کلاس کنکور شرکت می‌کنند بسیار از رقیبان‌شان پیشی بگیرند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های ارشد کامپیوتر به قسمت کلاس کنکور آنلاین ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

آزمون‌‌های آزمایشی برای کنکور ارشد کامپیوتر

همیشه سوالات زیادی در مورد شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای ارشد کامپیوتر پرسیده می‌شود. در جواب باید گفت که اگر می‌خواهید سرمایه گذاری زیادی برای کنکور ارشدتان انجام دهید (مثلا حدود 2 میلیون تومان)، اشکالی ندارد که در همه آزمون‌های آزمایشی یک موسسه شرکت کنید. اما در صورتی که هزینه کمتری می‌خواهید برای کنکور ارشدتان انجام دهید توصیه می‌شود یک تا دو کلاس آنلاین شرکت کنید و یا پکیج فیلم 5 درس را تهیه کنید و همین طور در 3 آزمون جامع یکی از موسسات شرکت کنید.

چون اگر آزمون آزمایشی شما را x واحد در کنکور جلو بیندازد، کلاس کنکور و یا تهیه فیلم آموزشی شما را 3x تا جلو خواهد انداخت. بنابراین کلاس کنکور یا تهیه فیلم آموزشی مهم‌تر از آزمون آزمایشی خواهد بود.

اگر هم حتی هزینه شرکت در 3 آزمون آزمایشی آخر را ندارید سعی کنید حداقل 3 مرتبه خودتان، شرایط کنکور را در منزل برای خودتان شبیه سازی کنید تا بتوانید مواردی مانند زمان بندی، ترتیب پاسخ به دروس و ... در سر جلسه کنکور اصلی را در خانه چندین بار تمرین کنید

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

معماری کامپیوتر

ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

پاسخ صوتی به سوالات متداول داوطلبان ارشد کامپیوتر

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 1. پردیس

سلام استاد من چند بار کامنت گذاشتم ولی پاسخ ندادید..
برای کنکور سال بعد ضرایب دروس عوض میشه؟ و ممکنه درسی عوض بشه؟ (کنکور مهندسی کامپیوتر ۴۰۰ - گرایش هوش)

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پردیس

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به این علت. به علت مشغله کاری که به خاطر تعویق کنکور پیش آمد نتوانستم به موقع به پیام ها جواب بدم در 3 هفته اخیر
من بعید می‌دانم در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 درسی عوض بشود ولی احتمال تغییر ضرایب وجود دارد ولی در هر...

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به این علت. به علت مشغله کاری که به خاطر تعویق کنکور پیش آمد نتوانستم به موقع به پیام ها جواب بدم در 3 هفته اخیر
من بعید می‌دانم در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 درسی عوض بشود ولی احتمال تغییر ضرایب وجود دارد ولی در هر صورت دروس اصلی و پر اهمیت همان 10 درس تخصصی امسال خواهد بود
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سارا

سلام استاد وقتتون بخیر
بنده 5 درس مدار منطقی و معماری و شبکه و هوش و پایگاه را تمام کردم و در فرصت باقی مانده باید بر روی تست اینها بیشتر کار کنم، به نظر شما چند درصد احتمال دارد کنکور باز هم به تعویق بیفتد، چون خیلی دوست داشتم درس سیستم عامل و...

سلام استاد وقتتون بخیر
بنده 5 درس مدار منطقی و معماری و شبکه و هوش و پایگاه را تمام کردم و در فرصت باقی مانده باید بر روی تست اینها بیشتر کار کنم، به نظر شما چند درصد احتمال دارد کنکور باز هم به تعویق بیفتد، چون خیلی دوست داشتم درس سیستم عامل و نظریه هم در برنامه ام بگنجانم.
سپاس

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سارا

سلام
وقت بخیر

به نظر من 30 درصد احتمال این وجود دارد که کنکور مجددا به تعویق بیفتد. سعی کنید حتما نکته و تست های اینها را هم نگاه کنید بدون نکته و تست شما می توانید به 50 درصد سوالات پاسخ دهید، نکته و تست ها را خیلی جدی بگیرید. همین طور حتما سعی...

سلام
وقت بخیر

به نظر من 30 درصد احتمال این وجود دارد که کنکور مجددا به تعویق بیفتد. سعی کنید حتما نکته و تست های اینها را هم نگاه کنید بدون نکته و تست شما می توانید به 50 درصد سوالات پاسخ دهید، نکته و تست ها را خیلی جدی بگیرید. همین طور حتما سعی کنید در نکته و تست شبکه های کامپیوتری شرکت کنید، این نکته و تست فوق العاده است و تمامی تست های کنکور ارشد کامپیوتر و دکتری در آن حل خواهد شد و حدود 300 تست در آن حل خواهد شد که با توجه به نبود کتاب تست برای درس شبکه های کامپیوتری خلع موجود را پر می‌کند

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. هادی

سلام استاد وقت به خیر
من فارق التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت هستم. الان هم ترم 2 ارشد مهندسی صنایع - گرایش مدیریت پروژه های نفت و گاز در داشگاه تهران هستم. (رتبه کارشناسی 960 و ارشد 59)
خواستم بدونم میشه همزمان با تحصیل برای ارشد 1400...

سلام استاد وقت به خیر
من فارق التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت هستم. الان هم ترم 2 ارشد مهندسی صنایع - گرایش مدیریت پروژه های نفت و گاز در داشگاه تهران هستم. (رتبه کارشناسی 960 و ارشد 59)
خواستم بدونم میشه همزمان با تحصیل برای ارشد 1400 هوش مصنوعی یا نرم افزار تلاش کرد یا باید تمام وقت بشینی پاش ؟ با توجه با اینکه توانایی کد نویسی و درک الگوریتم متوسط رو به بالا و علاقه بسیار زیادی دارم ، آیا پیشنهاد می کنید ؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتان

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    هادی

سلام
وقت بخیر

اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه داشته باشید می‌توانید موازی برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 هم بخوانید

  پیوست ها
 
 1. محمد

سلام استاد. من اگه از اوایل اردیبهشت میانگین روزی 6 ساعت درس بخونم برای 1400 میتونم نرم افزار شریف قبول شم؟ البته دو سه ماه قبل کنکور میتونم سرکار نرم و فقط مطالعه کنم؟ (معدل کارشناسی 17.2 دانشگاه ازاد)

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمد

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید براحتی می‌توانید در کنکور ارشد نرم افزار رتبه زیر 50 کسب کنید. برای اینکه بتوانید برنامه هوشمندانه ای داشته باشید اگر امکان اش و داشتید یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای از طریق تیم...

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید براحتی می‌توانید در کنکور ارشد نرم افزار رتبه زیر 50 کسب کنید. برای اینکه بتوانید برنامه هوشمندانه ای داشته باشید اگر امکان اش و داشتید یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای از طریق تیم پشتیبانی رزرو کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام استاد.برای درس پایگاه داده و کامپایلر ویدئوهای کدام استاد را تهیه کنیم؟ شما ویدئو ندارید؟
دوم این که در بین دانشجویان هم ترمی خودم رتبه اول شدم در کل و این که در ارشد چجوری میتونم از این سهمیه استفاده کنم و آیا تاثیری داره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

برای درس پایگاه داده ویدیوهای استاد شکری و برای درس کامپایلر ویدیوهای استاد کاشفی و تهیه کنید. خیر بنده در این دو درس ویدیو ندارم
اگر در دانشگاه های دولتی و یا غیر انتفاعی و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم هستند باشید سهمیه...

سلام
وقت بخیر

برای درس پایگاه داده ویدیوهای استاد شکری و برای درس کامپایلر ویدیوهای استاد کاشفی و تهیه کنید. خیر بنده در این دو درس ویدیو ندارم
اگر در دانشگاه های دولتی و یا غیر انتفاعی و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم هستند باشید سهمیه شاگرد اولی برای شما در نظر گرفته می‌شود و دانشگاه شما باید این مورد را به سنجش اعلام کنید. به صفحه سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مجید

سلام و وقت بخیر، من در رشته کارشناسی مدیریت درس خوندم اما حدودا ۴ سالی برنامه نویس هستم و با دیتابیس هم بسیار زیاد کار کردم اما منابع ارشد رو تا حالا مطالعه نکردم.
با توجه به زمانی که باقی مونده و بسیار کم هست امکانش هست توی همین دوماه و خورده...

سلام و وقت بخیر، من در رشته کارشناسی مدیریت درس خوندم اما حدودا ۴ سالی برنامه نویس هستم و با دیتابیس هم بسیار زیاد کار کردم اما منابع ارشد رو تا حالا مطالعه نکردم.
با توجه به زمانی که باقی مونده و بسیار کم هست امکانش هست توی همین دوماه و خورده ای با مطالعه دقیق منابع در دانشگاه های دولتی تهران قبول بشم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مجید

سلام
وقت بخیر

اولا شما نفرمودید که در چه گرایشی می‌خواهید شرکت کنید، دوما نگفتید که روزی چند ساعت می‌خواهید مطالعه کنید و از روی چه منابعی می‌خواهید مطالعه کنید؟ سوما نگفتید منظورتون از دانشگاه های تهران چه دانشگاه هایی هست، تهران دانشگاه زیاد...

سلام
وقت بخیر

اولا شما نفرمودید که در چه گرایشی می‌خواهید شرکت کنید، دوما نگفتید که روزی چند ساعت می‌خواهید مطالعه کنید و از روی چه منابعی می‌خواهید مطالعه کنید؟ سوما نگفتید منظورتون از دانشگاه های تهران چه دانشگاه هایی هست، تهران دانشگاه زیاد دارد
اگر خوب و هوشمندانه انتخاب گرایش کنید و روزی حداقل 10 ساعت مطالعه کنید و منابع و برنامه خوبی داشته باشید (با توجه به زمان باقی مانده باید فیلم تهیه کنید در برخی از دروس) شاید بتوانید در دانشگاه هایی مثل خواجه نصیر، شهید بهشتی و ... قبول شوید. البته باید همه این مراحل خوب و حرفه ای انجام شود و استعداد شما هم بد نباشد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. حسین

سلام استاد
روز بخیر

من فارغ التحصیل لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد هستن در سال 90
قصد شرکت در ارشد 99 رو دارم ، مطالعاتم رو هم شروع کردم
جهت گرایش شبکه
چه دروسی رو پیشنهاد میدین بیشتر مطالعه کنم
من خودوم تمرکزم روی درس های شبکه ، سیستم عامل و...

سلام استاد
روز بخیر

من فارغ التحصیل لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد هستن در سال 90
قصد شرکت در ارشد 99 رو دارم ، مطالعاتم رو هم شروع کردم
جهت گرایش شبکه
چه دروسی رو پیشنهاد میدین بیشتر مطالعه کنم
من خودوم تمرکزم روی درس های شبکه ، سیستم عامل و ساختمان داده هستش
مدار رو هم کم و بیش باید مطالعه کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    حسین

سلام
وقت بخیر

شما اگر به دنبال رتبه خوبی هستیند باید حداقل علاوه بر دروسی که خودتون گفتید دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر را هم عالی مطالعه کنید. با توجه به وقت کم می‌توانید برای معماری کامپیوتر و مدار منطقی فیلم تهیه کنید. اگر فیلم ها را تهیه...

سلام
وقت بخیر

شما اگر به دنبال رتبه خوبی هستیند باید حداقل علاوه بر دروسی که خودتون گفتید دروس مدار منطقی و معماری کامپیوتر را هم عالی مطالعه کنید. با توجه به وقت کم می‌توانید برای معماری کامپیوتر و مدار منطقی فیلم تهیه کنید. اگر فیلم ها را تهیه کردید هفته ای 4 الی 5 جلسه فیلم معماری کامپیوتر و هفته 2 الی 3 جلسه فیلم مدار منطقی را مشاهده کنید، هر فصلی هم که تمام شد هفته ای 2 جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را مشاهده کنید. ساعت مطالعه تان را سعی کنید خیلی بالا ببرید که بتوانید این برنامه را اجرا کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ملیکا دانشمند

سلام وقت بخیر رشته من ریاضیات هست در دانشگاه خواجه نصیر میخواستم ببینم اگر احتمال قبولی من در رشته مهندسی کامپیوتر وجود داره یاخیر درصورتیکه منابع لازم و خودم بخونم و اینکه من توی رشته ی خودم دانشجوی تاپ هستم

  پیوست ها
 

سلام
وقتب بخیر

بله قطعا، اگر هوشمندانه و پیوسته مطالعه کنید حتما می‌تونید رتبه عالی کسب کنید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. علی

سلام استاد رضوی.
بنده رشته لیسانسم عمران و ارشد هم عمران روزانه و بعد دوسال که بنا به دلایلی قید تحصیل را زدم دارم انصراف می دهم از ابتدا به کامپیوتر و آی تی علاقه داشتم و دست روزگار من را به آن سمت برد. به خصوص به برنامه نویسی علاقه مند هستم و...

سلام استاد رضوی.
بنده رشته لیسانسم عمران و ارشد هم عمران روزانه و بعد دوسال که بنا به دلایلی قید تحصیل را زدم دارم انصراف می دهم از ابتدا به کامپیوتر و آی تی علاقه داشتم و دست روزگار من را به آن سمت برد. به خصوص به برنامه نویسی علاقه مند هستم و مدتی هم در زمینه وب کدهایی زدم. با توجه به ضعفی که در زمینه الگوریتم حس می کردم و علاقه به فعالیت گسترده تر به عنوان مثال کارهای تحقیقاتی و یا کسب تجربه بیشتر در شرکت های دانش بنیان می خواستم برای ارشد دوباره نرم افزار بخوانم. می خواستم ببینم به نظر شما می تونم دروس تخصصی و تئوری این رشته را از طریق کتاب و جزوه و فیلم و تستی را یاد بگیرم و در دانشگاه فردوسی مشهد قبول بشم. و اینکه اگر احتمال آن را ضعیف می دانید مجبور خواهم بود بر روی استارت آپ مد نظر خود که بخش زیاد آن برنامه نویسی حرفه ای است متمرکز شوم و قید تحصیلات آکادمیک را بزنم. در این صورت چقدر امکان دارد در ادامه برای موفقیت استارت آپ خود احساس کمبود و خلا آکادمیک کنم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

بله شما اگر منابع مناسبی انتخاب کنید براحتی می‌تونید دروس کنکور ارشد کامپیوتر را مطالعه کنید و رتبه خوبی هم در کنکور ارشد کامپیوتر کسب کنید، کما اینکه هر ساله شاهد این هستیم که افراد بسیار زیادی از رشته های دیگر می‌آیند و در کنکور...

سلام
وقت بخیر

بله شما اگر منابع مناسبی انتخاب کنید براحتی می‌تونید دروس کنکور ارشد کامپیوتر را مطالعه کنید و رتبه خوبی هم در کنکور ارشد کامپیوتر کسب کنید، کما اینکه هر ساله شاهد این هستیم که افراد بسیار زیادی از رشته های دیگر می‌آیند و در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت می‌کنند و رتبه عالی هم کسب می‌کنند، بعنوان مثال همین امسال خانم مهتاب نجاتی رشته لیسانس شون برق بود و تونستند در ارشد نرم افزار رتبه 12 و کسب کنند، مصاحبه ایشون و می‌تونید در صفحه مصاحبه رتبه 12 کنکور ارشد کامپیوتر مشاهده کنید. یا آقای متین یوسف آبادی رشته عمران بودند و تونستند در کنکور ارشد هوش مصنوعی رتبه 17 و کسب کنند. مصاحبه ایشون و هم می‌تونید در صفحه مصاحبه رتبه 17 کنکور ارشد هوش مصنوعی مشاهده کنید.
اینکه در ارشد نرم افزار دانشگاه فردوسی بخواید قبول بشید بسیار راحت هست و کار سختی نیست.
بنده نظرم این هست که بصورت حرفه ای برای کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.
در ضمن شما اطلاعات کمی به بنده دادید و نفرمودید که لیسانس کجا بودید و ارشد کجا بودید و معدل تون چند بوده و روزی چند ساعت می‌تونید مطالعه کنید و ... اگر این اطلاعات را می‌دادید می‌تواستم بیشتر شما و راهنمایی کنم

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. آرمان

با سلام
من کارشناسی خود را در رشته برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به علاقه‌ام می‌خواهم کنکور ارشد معماری بدهم . تمام وقت خود را هم می‌توانم روی کنکور بگذارم . به نظر شما با توجه به زمان کم باقی مانده این امکان وجود دارد که...

با سلام
من کارشناسی خود را در رشته برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به علاقه‌ام می‌خواهم کنکور ارشد معماری بدهم . تمام وقت خود را هم می‌توانم روی کنکور بگذارم . به نظر شما با توجه به زمان کم باقی مانده این امکان وجود دارد که بتوانم در دانشگاه های برتر ( شریف ) قبول شوم ؟ باید روی چه درس هایی سرمایه گزاری کنم ؟ در حال حاضر از بین منابع کنکور ، فقط روی مدار منطقی تسلط دارم .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    آرمان

سلام
وقت بخير

شما با توجه به شرایط تون با یک برنامه مناسب حتی می‌توانید به کسب رتبه تک رقمی در کنکور ارشد معماری کامپیوتر فکر کنید.
به دروس ریاضی 1و2 و معادلات دیفرانسل و آمار باید سایر دروس و مطالعه کنید. البته اگر زبان هم ضعیف هستید می‌توانید...

سلام
وقت بخير

شما با توجه به شرایط تون با یک برنامه مناسب حتی می‌توانید به کسب رتبه تک رقمی در کنکور ارشد معماری کامپیوتر فکر کنید.
به دروس ریاضی 1و2 و معادلات دیفرانسل و آمار باید سایر دروس و مطالعه کنید. البته اگر زبان هم ضعیف هستید می‌توانید زبان را هم حذف کنید.
فعلا از دروس معماری و ساختمان و منطقی و سیستم عامل و شبکه و نظریه شروع کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مونا

سلام استاد بزرگوار. عذرخواهی میکنم مزاحم اوقات شریفتون میشم، کمی راهنمایی میخواستم ازتون.
من خانمی 34 ساله هستم،‌سال ۸۷ دانشگاه آزاد رشته نرم افزار فارغ التحصیل شدم و بعدش هم رفتم سرکار. با اینکه به ادامه تحصیل خیلی علاقه داشتم. الان بعد از ۱۱...

سلام استاد بزرگوار. عذرخواهی میکنم مزاحم اوقات شریفتون میشم، کمی راهنمایی میخواستم ازتون.
من خانمی 34 ساله هستم،‌سال ۸۷ دانشگاه آزاد رشته نرم افزار فارغ التحصیل شدم و بعدش هم رفتم سرکار. با اینکه به ادامه تحصیل خیلی علاقه داشتم. الان بعد از ۱۱ سال دوری از درس و دانشگاه شروع کردم بخونم برای ارشد. شرایطم البته سخته. یک دختر کوچولوی 3 ساله فوق العاده شیطون و پر جنب وجوش دارم،‌خودم شاغلم و حدود ساعت ۳ ونیم میرسم خونه.مسیولیت های یه خانم خانه را هم طبعا دارم، ولی چون خیلی همیشه دوست داشتم درس بخونم، یکبار واسه همیشه تصمیم گرفتم بیفتم توی این راه و شروع کنم و بقیه شو بسپرم به خدا. زمانم محدوده و مطالب کامل یادم رفته. تصمیم گرفتم از دروس ساختمان داده و الگوریتم،‌نظریه و کامپایلر شروع کنم و واسه این دروس فیلم تهیه کردم. الان دارم فیلمای تدریس داده و الگوریتم میبینم و بااینکه هیچی یادم نمیومد، خیلی خوب میفهمم و باهاش ارتباط گرفتم. نظریه هم فیلم دارم میبینم و بعدش میخوام فیلم کامپایلر ببینم. بعد از این ۴ تا درس،‌میخوام برم سراغ منطقی، سیستم،‌هوش و پایگاه داده. دروس گسسته، ریاضیات و شبکه هم حذف کنم. زبانمم خوبه و بازم مطالعه دارم. زمان مطالعه ام هم از دو تا ۴ ساعت در روز. اونم شب که دخترم میخوابه تا ۱۲ ۱ و صبح قبل از رفتن به محل کار حدود ۱ ساعت. توی روز هم اگه بتونم یه گریزی بزنم. با این شرایط آیا شما فکر میکنید من امسال قبول بشم؟ هر دانشگاهی دولتی آزاد شبانه و ... ؟ یا مثلا بهتره امسال دست گرمی کنکور بدم و واسه سال دیگه خوب بخونم واسه دانشگاه خوب؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مونا

سلام
وقت بخیر

شما نگفتید میخواید چه گرایشی شرکت کنید؟ شما می‌تونید زبان و هم حذف کنید. ساعت مطالعه تون خیلی کم هست و بهتر هست بیشتر اش کنید. بهتر هست فیلم معماری و منطقی و هم تهیه کنید و الان هفته ای دو جلسه ساختمان و معماری و منطقی و نظریه...

سلام
وقت بخیر

شما نگفتید میخواید چه گرایشی شرکت کنید؟ شما می‌تونید زبان و هم حذف کنید. ساعت مطالعه تون خیلی کم هست و بهتر هست بیشتر اش کنید. بهتر هست فیلم معماری و منطقی و هم تهیه کنید و الان هفته ای دو جلسه ساختمان و معماری و منطقی و نظریه بخونید، بعد از اتمام هر فصل فیلم نکته و تست اون فصل و نگاه کنید، بعد از نظریه کامپایلر و شروع کنید، بعد از ساختمان الگوریتم و هوش و شروع کنید و بعد از معماری سیستم عامل و شروع کنید. درس بعدی که تموم کردید می‌تونید پایگاه داده و شروع کنید

اگر پیوسته تلاش کنید همین امسال هم می‌تونید قبول بشید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مونا    رامین رضوی razavi

ممنونم از پاسخ شما. لیسانس من نرم افزار بوده با معدل ۱۶.۵۴ دانشگاه آزاد سال ۸۷. و الان هم قصد ادامه تحصیل در ارشد نرم افزار رو دارم

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مونا

خواهش میکنم

برای برسی دروس مهم و غیر مهم کنکور ارشد نرم افزار حتما به صفحه دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید.
با توجه به شرایط شما من نظرم این هست که فعلا روی این دروس تمرکز کنید: نظریه، منطقی، سیستم عامل، هوش مصنوعی و کامپایلر و پایگاه داده...

خواهش میکنم

برای برسی دروس مهم و غیر مهم کنکور ارشد نرم افزار حتما به صفحه دروس کنکور ارشد نرم افزار مراجعه کنید.
با توجه به شرایط شما من نظرم این هست که فعلا روی این دروس تمرکز کنید: نظریه، منطقی، سیستم عامل، هوش مصنوعی و کامپایلر و پایگاه داده و ساختمان داده
و بعد از اینها می‌تونید معماری و هم بخونید

باز هم اگر سوالی داشتید در خوشحال میشم بتونم کمک تون بکنم

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. dariush1997

سلام استاد:
قبل از هرچیزی یه خسته نباشید بهتون میگم و دستتون در نکنه بابت اطلاعات مفید و خوبی که در اختیار ما قرار دادید.
بنده به دلایلی حدود دو سال از درس دور بودم البته قبلا دانشجوی مهندس پزشکی بودم در صنعتی سهند ولی به خاطر یه حادثه مجبور به...

سلام استاد:
قبل از هرچیزی یه خسته نباشید بهتون میگم و دستتون در نکنه بابت اطلاعات مفید و خوبی که در اختیار ما قرار دادید.
بنده به دلایلی حدود دو سال از درس دور بودم البته قبلا دانشجوی مهندس پزشکی بودم در صنعتی سهند ولی به خاطر یه حادثه مجبور به انصراف و اینا شدم الان تو شهر خودم پیام نور کامپیوتر میخونم ترم 1 هستم ولی به دلایل تطبیق واحد درس های ترم 4 به بالا رو برداشتم و به قریب 90% سه ساله و شاید با تابستونا که بردارم دو سال و نیم تموم کنم و از الان میخوام واسه ارشد کم کم بخونم ریاضیاتو که کلا خوندم قبلا زبان عمومی و تخصصی هم خوندم ولی تخصصی کمتر خواستم ببینم به نظر شما منی که از همین اوایل بخوام شروع کنم از کجا شروع کنم بهتره و هدفمم هوش شریف هست ممنون میشم راهنمایی کنید چون الان شروع کردم فقط یه راهنماییی میخوام که خدای نکرده تو وسط راه بیراهه نرم بازم ممنون از راهنمایی و سایت مفیدتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    dariush1997

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم.
دیگه ریاضیات خیلی در کنکور ارشد کامپیوتر تاثیری ندارد و به دانشجوها توصیه می‌کنم به جز ریاضی گسسته تمامی دروس ریاضی و حذف کنند. شما پکیج 5 درس که شامل دروس گسسته و ساختمان و الگوریتم و منطقی و معماری هست و تهیه کنید و...

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم.
دیگه ریاضیات خیلی در کنکور ارشد کامپیوتر تاثیری ندارد و به دانشجوها توصیه می‌کنم به جز ریاضی گسسته تمامی دروس ریاضی و حذف کنند. شما پکیج 5 درس که شامل دروس گسسته و ساختمان و الگوریتم و منطقی و معماری هست و تهیه کنید و هفته ای 2 تا 3 جلسه معماری، 2 جلسه ساختمان، 2 جلسه منطقی و 1 جلسه گسسته نگاه کنید و همین طور بعد از اینکه ساختمان و تموم کردید هفته ای 2 جلسه طراحی الگوریتم نگاه کنید و بعد از تموم شدن هر فصل هم آروم آروم فیلم های نکته و تست هر فصل و نگاه کنید. اگر این کار و تا 4 ماه دیگه انجام بدید بسیار از رقیب هاتون جلو میفتید و نگاه کامپیوتری و الگوریتمی پیدا می‌کنید که باعث میشه بتونید سایر دروس و راحتر و بهتر مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. موسی زاده

سلام خسته نباشید ، خیلی ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید.
میخوام کنکور ارشد کامپیوتر بدم برای گرایش نرم افزار ، ترم 7 کارشناسی IT دارم میخونم ، درس های این ترم ام هم سنگین هستن و وقت زیادی میگیرن ازم .
هنوز مطالعه برای کنکور رو شروع نکردم ،...

سلام خسته نباشید ، خیلی ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید.
میخوام کنکور ارشد کامپیوتر بدم برای گرایش نرم افزار ، ترم 7 کارشناسی IT دارم میخونم ، درس های این ترم ام هم سنگین هستن و وقت زیادی میگیرن ازم .
هنوز مطالعه برای کنکور رو شروع نکردم ، حساب کردم میتونم در هفته تقریبا 35 ساعت برای کنکور وقت بزارم ، سوالی که دارم اینه ، میخوام یه سری دروس رو حذف کنم و نخونم ، نظر شما رو میخواستم بدونم خیلی ممنون
خودم میخوام که کلا بخش ریاضی رو حذف کنم چون اصلا علاقه به این دروس ندارم برعکس دروس تخصصی .
ولی همچنان تعداد دروس خیلی زیاده به نظر شما چه دروسی از درس های مشترک توصیه میشه که حذف بشن ؟ از لحاظ درجه سختی سوالاتشون تو کنکور که ارزش نداشته باشه خوندنشون ؟
مثلا یه جا گفته بودید سیستم عامل و شبکه رو در اولویت کمتری قرار بدیم برای مطالعه .
ببخشید واقعا خیلی نوشتم ، فقط میخوام تعداد درسام هرچقدر میشه کمتر باشه تا بتونم وقت بیشتری روشون بزارم که کامل بتونم بزنمشون ، هدفم هم امنیت شریف هستش .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    موسی زاده

سلام
وقت بخیر

فکر میکنم اطلاع ندارید که امسال شاهد تغییراتی در کنکور ارشد کامپیوتر بودیم، با توجه به تغییرات اخیر دیگر دروس مشترکی وجود ندارد و دروس کنکور ارشد کامپیوتر 99 به 3 مجموعه زبان و ریاضیات و تخصصی تقسیم شده است. با توجه به تغییرات اخیر...

سلام
وقت بخیر

فکر میکنم اطلاع ندارید که امسال شاهد تغییراتی در کنکور ارشد کامپیوتر بودیم، با توجه به تغییرات اخیر دیگر دروس مشترکی وجود ندارد و دروس کنکور ارشد کامپیوتر 99 به 3 مجموعه زبان و ریاضیات و تخصصی تقسیم شده است. با توجه به تغییرات اخیر شما می‌توانید تمام دروس ریاضیات به جز ریاضی گسسته را حذف کنید، یعنی می‌توانید ریاضی 1و2 و معادلات دیفرانسیل و آمار را حذف کنید، همین طور اگر در زبان ضعیف هستید می‌توانید زبان را نیز حذف کنید. اگر می‌خواهید رتبه زیر 100 کسب کنید بهتر هست سعی کنید تمامی دروس تخصصی کنکور کامپیوتر را مطالعه کنید می‌توانید شبکه را نیز حذف کنید برای کنکور ارشد نرم افزار

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. reza rasoulzade

سلام وقت بخیر.
میشه بگید انتخاب رشته آی تی و مهندسی کامپیوتر با هم انجام میشه یا به صورت جداگانه؟
ممنون از شما.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    reza rasoulzade

سلام
وقت بخیر

اگر منظور شما انتخاب رشته کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد آی تی هست، این انتخاب رشته با هم انجام می‌شود. شما کلا 100 جا و می‌تونید انتخاب کنید در انتخاب رشته تون

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. فرشته

سلام ممنون از مطالبتون من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم
به برنامه نویسی اصلا علاقه ندارم و یاد هم ندارم خواستم بپرسم واقعا فیلد های کاری ای که گفتین برنامه نویسی ندارند ؟؟یا باید در حد معمول برنامه نویسی یاد داشت؟؟
الان فقط بخاطر بحث برنامه...

سلام ممنون از مطالبتون من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم
به برنامه نویسی اصلا علاقه ندارم و یاد هم ندارم خواستم بپرسم واقعا فیلد های کاری ای که گفتین برنامه نویسی ندارند ؟؟یا باید در حد معمول برنامه نویسی یاد داشت؟؟
الان فقط بخاطر بحث برنامه نویسی رشته خودم میخام برای ارشد تغییر رشته بدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فرشته

سلام
وقت بخیر

شما در ارشد بر اساس فیلدی که انتخاب می‌کنید باید 9 درس انتخاب کنید، حال در این 9 درسی که انتخاب می‌کنید ممکن هست تمرینات زیادی وجود داشته باشد که شما لازم باشد کد زنی انجام بدید، بنابراین بهتر هست کمی کد زنی بلد باشید، و یا اینکه...

سلام
وقت بخیر

شما در ارشد بر اساس فیلدی که انتخاب می‌کنید باید 9 درس انتخاب کنید، حال در این 9 درسی که انتخاب می‌کنید ممکن هست تمرینات زیادی وجود داشته باشد که شما لازم باشد کد زنی انجام بدید، بنابراین بهتر هست کمی کد زنی بلد باشید، و یا اینکه باید تمرینات و گروهی انجام بدید. شما هر گرایشی که وارد بشوید اگر می‌خواهید در ریسرچ موفق بشوید بهتر هست که تا حدی کد زنی بلد باشید.

موفق و باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محدثه

سلام
من تو کنکور امسال گرایش هوش مصنوعی روزانه دانشگاه یزد قبول شدم و تو کارنامه نهایی هم معماری روزانه اصفهان و تبریز و نرم افزار روزانه شهرکرد قبول شدم.
میشه بگین بین این گرایش ها و دانشگاه کدوم معتبر تره؟ برای ادامه تحصیل و اپلای دکتری بهتره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محدثه

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اگر به گرایش معماری علاقه دارید معماری کامپیوتر روزانه اصفهان از سایر دانشگاه هایی که گفتید بهتر هست و این دانشگاه و انتخاب کنید. البته در بسیاری از دانشگاه های خوب کشور دانشجویان ارشد معماری کامپیوتر می‌توانند فیلدهای...

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اگر به گرایش معماری علاقه دارید معماری کامپیوتر روزانه اصفهان از سایر دانشگاه هایی که گفتید بهتر هست و این دانشگاه و انتخاب کنید. البته در بسیاری از دانشگاه های خوب کشور دانشجویان ارشد معماری کامپیوتر می‌توانند فیلدهای شبکه ای نظیر اینترنت اشیا، رایانش ابری، بیگ دیتا و مالتی مدیا و ... نیز کار کنند که این فیلدها از جمله فیلدهای هات تاپیکی است که وجود دارد، اگر این امکان در دانشگاه اصفهان نیز وجود داشته باشد بهترین انتخاب برای شما دانشگاه اصفهان است.

اولویت این هایی که فرمودید به صورت زیر است:
معماری روزانه اصفهان
هوش یزد و معماری تبریز در یک حد هستند
نرم افزار شهر کرد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام استاد
من پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه بیرجند در گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی قبول شدم و در نظر دارم دکتری هم شرکت کنم و در دانشگاه خوبی ادامه بدم با این اوضاع مشکلی پیش نمیاد؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

احتمال زیادی وجود داره که نتونید در دکتری دانشگاه های تاپی مثل شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت و بهشتی قبول بشید مگر اینکه رزومه خیلی خوبی برای خودتون در دوران ارشد کامپیوتر دست و پا کنید. بطور کلی من توصیه نمیکنم ارشد و در...

سلام
وقت بخیر

احتمال زیادی وجود داره که نتونید در دکتری دانشگاه های تاپی مثل شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت و بهشتی قبول بشید مگر اینکه رزومه خیلی خوبی برای خودتون در دوران ارشد کامپیوتر دست و پا کنید. بطور کلی من توصیه نمیکنم ارشد و در این دانشگاه بخونید و بهتر هست که برای کنکور ارشد کامپیوتر تلاش کنید امسال و ارشد و در یک دانشگاه تاپ قبول بشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. اکلیل کوهی

سلام استاد رضوی
من امسال دانشگاه شاهد معماری کامپیوتر قبول شدم
نمیدونم برم یا نه!
آینده تحصیلی من تضمین میشه؟
دوست دارم دکتری رو تو دانشگاه های برتر بخونم.
تازه نمیدونم فضای تحقیقاتی خود دانشگاه شاهد چقدر پیشرفته هست! و اینکه خودم دوست دارم رو...

سلام استاد رضوی
من امسال دانشگاه شاهد معماری کامپیوتر قبول شدم
نمیدونم برم یا نه!
آینده تحصیلی من تضمین میشه؟
دوست دارم دکتری رو تو دانشگاه های برتر بخونم.
تازه نمیدونم فضای تحقیقاتی خود دانشگاه شاهد چقدر پیشرفته هست! و اینکه خودم دوست دارم رو فیلد مدارهای مجتمع و چیپ سازی و... کار کنم. این دانشگاه بسترش رو داره؟
ممکنه راهنماییم کنید؟
فرصت کمی تا روز ثبت نام مونده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

به هر حال این دانشگاه جز دانشگاه های درجه 3 هست و به دانشگاه هایی نظیر امیر کبیر و بهشتی و علم و صنعت و فردوسی و شیراز و ... نمیرسد. اینکه آیا می‌تونید از این دانشگاه در دکتری دانشگاه های برتر قبول بشید یا خیر به این بستگی دارد که...

سلام
وقت بخیر

به هر حال این دانشگاه جز دانشگاه های درجه 3 هست و به دانشگاه هایی نظیر امیر کبیر و بهشتی و علم و صنعت و فردوسی و شیراز و ... نمیرسد. اینکه آیا می‌تونید از این دانشگاه در دکتری دانشگاه های برتر قبول بشید یا خیر به این بستگی دارد که در ارشد چطور کار کنید و چه رزومه ای برای خودتون دست و پا کنید، اگر چند مقاله خوب بدید و مدرک زبان بگیرید احتمال اش هست

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پردیس 75

با سلام . می خوام کنکور 99 شرکت کنم برای هوش مصنوعی . فقط می خوام دولتی دانشگاه های تهران قبول بشم با توجه به اینکه دانشجوی دانشگاه ازاد بودم و معدل 16 و حدود 1 سال هست که از فارغ التحصیلی من میگذره و پایه ریاضیات قوی ندارم استاد . به نظرتون الان...

با سلام . می خوام کنکور 99 شرکت کنم برای هوش مصنوعی . فقط می خوام دولتی دانشگاه های تهران قبول بشم با توجه به اینکه دانشجوی دانشگاه ازاد بودم و معدل 16 و حدود 1 سال هست که از فارغ التحصیلی من میگذره و پایه ریاضیات قوی ندارم استاد . به نظرتون الان شروع کنم می رسم برای کنکور 99 یا نه باید بزارم برای سال بعدش ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پردیس 75

سلام
وقت بخیر

اگر بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید قطعا می‌تونید رتبه عالی کسب کنید در کنکور ارشد کامپیوتر 99، هر ساله دانشجویان بسیاری با شرایط بسیار بدتر از شما موفق به کسب رتبه‌های زیر 100 ارشد کامپیوتر می‌شوند. حتما تمامی همایش‌های کنکور...

سلام
وقت بخیر

اگر بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید قطعا می‌تونید رتبه عالی کسب کنید در کنکور ارشد کامپیوتر 99، هر ساله دانشجویان بسیاری با شرایط بسیار بدتر از شما موفق به کسب رتبه‌های زیر 100 ارشد کامپیوتر می‌شوند. حتما تمامی همایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید تا راه را درست و هوشمندانه بپیمایید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سجاد

سلام من فارغ التحصيل سخت افزار هستم و الان هم به صورت امريه سربازيم، مي خواستم ببينم اگر از الان شروع به خوندن بکنم با توجه به اين که حداکثر در روز به صورت ميانگين 4 تا 5 ساعت ميخونم شانسي براي قبولي در دانشگاه هاي تهران دارم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سجاد

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و استعداد شما و پارامترهای دیگر دارد، ولی بطور کلی اگر بدون وقفه و بصورت پیوسته تا روز کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب را دارید. با این شرایطی که دارید سعی کنید حتما...

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و استعداد شما و پارامترهای دیگر دارد، ولی بطور کلی اگر بدون وقفه و بصورت پیوسته تا روز کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب را دارید. با این شرایطی که دارید سعی کنید حتما پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست را تهیه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷