معرفی ارشد کامپیوتر

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

4.4211764705882 1 1 1 1 1 4.42 امتیاز (425 رای)

ارشد کامپیوتر چیست؟

مقطع ارشد کامپیوتر کاملا با لیسانس کامپیوتر متفاوت است (دکتری کامپیوتر نیز بسیار مانند ارشد کامپیوتر است و واحد‌هایی که شما در ارشد کامپیوتر نگذراندید را در دکتری می‌گذرانید، البته تفاوت‌های دیگری نیز دارد مانند امتحان جامع و تعداد دروسی که باید پاس کنید (6 درس) و ...)، شما در لیسانس کامپیوتر مجبور هستید تعداد واحدهای زیادی را (حدودا 143 واحد) بگذرانید در صورتی که شاید به بسیاری از این واحد‌ها علاقه نداشته باشید و همین طور در دوران لیسانس تقریبا در تمامی دروس بخش عظیمی از نمره به مباحث تئوری اختصاص دارد در صورتی که این امر در ارشد و دکتری کامپیوتر کاملا بر عکس است،‌ و بیشتر نمره به کارهای پژوهشی و عملی و انجام پروژه و تمرین اختصاص دارد. گاها تفکرات اشتباهی هم از دانشجویان کامپیوتر و آی تی شنیده می‌شود، مثلا می‌گویند من به برنامه نویسی علاقه ندارم بنابراین سراغ کنکور ارشد نرم افزار نمی‌روم، یا می‌گویند من به طراحی و ساخت چیپ و ... علاقه ندارم بنابراین سراغ گرایش ارشد معماری کامپیوتر نمی‌روم و به این دلایل (که در ادامه بر اشتباه بودن اینها اشاره می‌شود) در کنکور ارشد کامپیوتر در گرایشی جدای از گرایشی که در لیسانس خوانده‌اند شرکت می‌کنند. در قسمت گرایش‌ها به این مورد اشاره خواهیم کرد که این مهم نیست که چه گرایشی قبول می‌شوید و مهم فیلدی (حوزه پژوهشی) هست که در دوره ارشد انتخاب می‌کنید (در ادامه مقاله فیلدهای رشته کامپیوتر را بیان می‌کنیم)، بعنوان مثال شما می‌توانید ارشد سخت افزار دانشگاه شریف یا تهران قبول شوید ولی تماما کارهای شبکه‌ای انجام دهید. در این باره در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد. برای روشن شدن اینکه دوره ارشد کامپیوتر به چه شکل است، لازم است در مورد فرآیند پس از قبولی در ارشد کامپیوتر صحبت کنیم.

 

 

konkur arshad computer

شروع تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر

پس از قبولی در ارشد کامپیوتر و وارد شدن به دانشگاه، چه در گرایش‌ ارشد نرم افزار قبول شده باشید، چه ارشد شبکه و امنیت و چه ارشد معماری کامپیوتر و ... گروه کامپیوتر آن دانشگاه شما را با فیلدهایی که در رشته قبولی‌تان وجود دارد آشنا می‌کنند (در بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه شریف و تهران و ... اغلب همایشی برای آشنا کردن دانشجویان با فیلدهایی که وجود دارد برگزار می‌شود) بعنوان مثال اگر گرایش نرم افزار قبول شده باشید حدود 15 فیلد کاری به شما معرفی می‌شود، بعنوان مثال فیلدهای اینترنت اشیا(IOT)، رایانش ابری(cloud computing)، مالتی مدیا، پردازش تصویر، Big data، دیتابیس، real time، embedded، پردازش موازی و سیستم‌های توزیع شده، fog computing، شبکه‌های میان تراشه‌ای (Network on chip) و .... سپس دانشجویان کامپیوتر با توجه به علاقه‌شان یک فیلد را انتخاب می‌کنند، سپس با اساتیدی که در آن فیلد کار می‌کنند صحبت می‌کنند و از بین آن اساتید یکی را بعنوان استاد راهنمای خود انتخاب می‌کنند (البته استاد راهنما نیز باید آن شخص را بپذیرد و ظرفیت خالی داشته باشد)، سپس در آزمایشگاه آن استاد راهنما مشغول به کار می‌شود و در آن آزمایشگاه میز، صندلی و کامپیوتری به آن دانشجو به مدت 2 تا 3 سال اختصاص داده می‌شود، در آزمایشگاه‌ها فقط دانشجویان ارشد و دکتری هستند (مگر آنکه در آن آزمایشگاه پروژه ملی وجود داشته باشد و استاد راهنما تعدادی از دانشجویان لیسانس را برای کار در پروژه استخدام کرده باشد و یا بعنوان کار آموزی در آنجا فعالیت کنند). از این به بعد دانشجویان تعداد کمی درس‌ را از بین تعداد دروس زیادی که در آن گرایش تعریف شدها ست بر اساس فیلدی که انتخاب کردند و با صلاح دید استاد راهنما و مدیر گروه گرایش شان بر می‌دارند، بنابراین چون دانشجو خودش فیلدی را انتخاب کرده که به آن علاقه دارد، به واحدهایی هم که خودش در راستای پایان نامه اش بر می‌دارد علاقه خواهد داشت و بنابراین مثل لیسانش نخواهد بود که دانشجو مجبور باشد تعداد واحدهایی زیادی که به آنها علاقه هم ندارد را پاس کند. همچنین چون تمام کارهایی که دانشجو انجام می‌دهد در راستای تز اش است بعد از چند ماه در فیلدی که انتخاب کرده خبره می‌شود و این موضوع برای دانشجو جذاب و شیرین خواهد بود و این مورد باعث باعث می‌شود که دانشجویان به رشته کامپیوتر بیش از پیش علاقه مند شوند.

همین طور این تفکر اشتباه است که اگر ارشد نرم افزار قبول بشوید حتما باید وارد کارهای برنامه نویسی و ... شوید، شما وقتی ارشد نرم افزار قبول می‌شوید می‌توانید مالتی مدیا کار کنید، می‌توانید اینترنت اشیا کار کنید و ... در هر کدام از این فیلدها هم زیر مجموعه‌ها و زیر شاخه‌های بسیار زیادی وجود دارد و بنابراین اینکه شما در ارشد کامپیوتر چه کاری انجام دهید دست شما خواهد بود، و خیلی به این بستگی دارد که شما چه فیلدی را انتخاب کنید و در آن فیلد چه زیر فیلدی را انتخاب کنید، بنابراین اگر به برنامه نویسی علاقه ندارید می‌توانید فیلدی را انتخاب کنید که نیازی به برنامه نویسی نداشته باشد یا نیاز بسیار کمی داشته باشد. در ضمن حتی اگر نیاز به این شد که مثلا برای مقاله‌تان کد نویسی انجام بدهید نیازی نیست این کار را خود شما انجام دهید و می‌توانید این کار را به عهده دانشجو دیگری بگذارید و اسم آن دانشجو را بعنوان نویسنده چهارم یا پنجم مقاله‌تان قرار دهید.

دانشجویانی که در مقطع ارشد کامپیوتر قبول می‌شوند و وارد دانشگاه می‌شوند بسیار سر در گم هستند و همیشه این سوال در ذهن‌شان وجود دارد که چه فیلدی را برای پایان نامه شان انتخاب کنند که عالی باشد، و آینده خوبی برای آن وجود داشته باشد. دانشجویان ترم اول ارشد کامپیوتر به شدت به دنبال جواب این سوال می‌گردند که موضوعات داغ رشته کامپیوتر در حال حاضر در دنیا چیست، اما خیلی از آنها نمی‌توانند جواب مناسبی در این راستا پیدا کنند. در این راستا در قسمت بعد موضوعات داغ فعلی دنیای کامپیوتر را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

فیلم معرفی دانشگاه صنعتی شریف

 

اساتید بنام رشته مهندسی کامپیوتر

asatid arshad computer

 

 

 

بهترین راه‌های فهمیدن hot topic های دنیا برای دانشجویان ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر و دانشجویان دکتری کامپیوتر و در کل تمامی دانشجویانی که می‌خواهند در حوزه کامپیوتر فعالیت کنند می‌توانند از راه‌های زیر برای فهمیدن این که داغ ترین موضوعات حال حاضر در رشته کامپیوتر چیست استفاده کنند:

 1. چک کردن تایتل و محتوای Talk‌های کنفرانس‌های خوب دنیا در رشته کامپیوتر
  • در شروع به کار کنفرانس‌های کامپیوتر Talkهایی گذاشته می‌شود که در این Talkها اساتید بسیار معروف در دنیا می‌آیند و در مورد موضوعات داغی که در حال حاضر در دنیا در جریان است صحبت می‌کنند. البته این Talk ها همه روزه و در طی روزهای برگزاری کنفرانس گذاشته می‌شود. ولی Talk اول هر کنفرانس از همه مهمتر است. با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید به این Talk ها دست پیدا کنید.
 2. از روی اسم کنفرانس‌های رشته کامپیوتر

  • وقتی یک موضوعی در رشته کامپیوتر Hot topic می‌شود تعداد زیادی کنفرانس جدید روی اون موضوع ایجاد می‌شود.
 3. از روی پوزیشن‌هایی که روی postdoctoral و Phd وجود دارد.

  • معمولا وقتی یک موضوعی در دنیا Hot topic می‌شود، تعداد پوزیشن‌های Postdoctoral و Phd آن زیاد می‌شود. این پوزیشن‌ها و تعداد پوزیشن‌ها را می‌توانید مثلا در سایتی مانند: https://scholarshipdb.net/ مشاهده نمایید.
 4. از روی Phd Thesis هایی که در دانشگاه‌های برتر ایران و دنیا دفاع می‌شود
  • البته در مورد این بند باید کمی هوشیار تر باشیم. چون پایان نامه‌ای که الان قرار هست دفاع بشود 3 تا 5 سال پیش پروپوزال‌ اش نوشته شده و تصویب شده و بنابراین ممکن است همان 3 تا 5 سال پیش داغ بوده و در طی این زمان از داغ بودن آن کاسته شده باشد
 5. از روی Phd proposal هایی که هم اکنون تعریف می‌شود
  • Phd proposal هایی که هم اکنون در دانشگاه‌های برتر ایران و جهان تعریف می‌شوند قطعا موضوعات داغی هستند.

 

 

 

کامپیوتر بهترین رشته دانشگاهی

 

 

موضوعات داغ (Hot Topic) برای پایان نامه دانشجویان ارشد کامپیوتر

 رنک بندی موضوعات داغ (نظر شخصی استاد رضوی)

 1. Big data
  • Machine learning
  • Data Analysis
 2. Security
  • Security of IoT
  • Security of Cloud Computing
 3. real time
  • Real-time Services of Data Centers
  • Deadline Constraints in RTC

تعداد واحدهای مقطع ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر در هر کدام از گرایش‌های مختلفی که در ارشد کامپیوتر وجود دارد باید 32 واحد بگذرانند، که واحدها به قرار زیر است:

 

24 واحد درسی 2 واحد سمینار و 6 واحد پایان نامه.

دانشجویان کامپیوتر واحدهایشان را در راستای پایان نامه و با صلاح دید استاد راهنما انتخاب می‌کنند (حتی اگر درسی در گروه مثلا برق مخابرات وجود داشته باشد که برای تز شما مفید باشد می‌توانید با اجازه استاد راهنما آن درس را که در گروه دیگری ارائه شده بردارید !)

دانشجویان ارشد کامپیوتر معمولا دو تا سه ترم (یک تا یک سال و نیم) به گذراندن واحدها مشغول هستند و بعد از آن بطور کامل روی پایان نامه‌شان تمرکز می‌کنند. (البته واحدهایی که پاس می‌کنند در راستای کمک به پایان نامه‌شان است)

آیا خواندن ارشد کامپیوتر فایده‌ای دارد؟

اگر بتوانید ارشد را در دانشگاه‌های برتر و تاپ مهندسی کامپیوتر ایران قبول شوید فوق العاده خواهد بود و انتخاب‌ها و موقعیت‌های خوب و زیادی در زندگی در جلوی پا شما قرار خواهد گرفت و دیگر اینطور نخواهد بود که مجبور به انجام کاری باشید، و یا به جز کاری که دارید حق انتخاب دیگری نداشته باشید (احتمالا مانند وضعیتی که الان در آن قرار دارید). با قبولی ارشد در دانشگاه‌های تاپ حق انتخاب‌های زیادی دارید، می‌توانید در پروژه‌های ملی که در دانشگاه‌های برتر وجود دارد مشغول به کار شوید، می‌توانید در شرکت‌های خصوصی که متعلق به اساتید همین دانشگاه‌ها است مشغول به کار شوید، می‌توانید کسب و کار و استارتاپ خود را راه اندازی کنید،‌ می‌توانید برای دکتری کامپیوتر و آی تی اپلای کنید و فاندهای خوبی بگیرید (خواندن دکتری در خارج از کشور کار محسوب می‌شود و به دانشجویان دکتری ماهیانه حقوق پرداخت می‌کنند، البته به همه دانشجویان فاند پرداخت نمی‌شود، اما اگر ارشد در دانشگاه خوبی قبول شوید خیلی راحت می‌توانید برای دکتری اپلای کنید و فاند بگیرید)، می‌توانید در ایران دکتری بخوانید (چون دکتری در ایران 50 درصد اش مصاحبه است و برای قبولی در دکتری دانشگاه‌های دولتی حتما باید ارشد در دانشگاه دولتی خوبی درس بخوانید، البته این یک قانون نیست و بودند کسانی که ارشد را در دانشگاه‌های تاپ و دولتی درس نخوانده‌اند ولی توانسته‌اند دکتری را در دانشگاه‌های دولتی بخوانند، البته این در صورتی ممکن است که دانشجو رزومه بسیار بسیار قوی ای داشته باشد و این گونه افراد انگشت شمارند!)، می‌توانید استاد دانشگاه شوید و بسیاری از موارد دیگر. به نظر می‌آید که در اوضاع کنونی کشور، منطقی ترین و عاقلانه ترین راه برای رسیدن به بسیاری از موارد در زندگی، قبولی در یک دانشگاه تاپ است. حال دو سوال مطرح می‌شود:

1: چه دانشگاه‌هایی تاپ محسوب می‌شوند و منظور از دانشگاه‌های برتر چیست؟

2: آیا می‌شود ارشد در برترین دانشگاه‌های ایران قبول شد، یا قبولی در ارشد کامپیوتر در دانشگاه‌های برتر کشور همانند قبولی در کنکور لیسانس بسیار سخت است؟

در ادامه ابتدا دانشگاه‌های برتر ایران در رشته مهندسی کامپیوتر را معرفی می‌کنیم و سپس با توجه به کارنامه‌های داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر نشان میدهیم که قبولی در این دانشگاه‌ها شدنی و بسیار راحتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

متاسفانه تفکرات اشتباهی نیز در بین برخی از دانشجویان کامپیوتر و آی تی وجود دارد: از جمله این مثال جالب و پر تکرار که می‌گویند: من یک دانشجو دانشگاه تهران یا شریف می‌شناسم که وضعیت‌اش خوب نیست ولی یک فرد دیگر را می‌شناسم که در دانشگاه آزاد درس خوانده و وضعیت‌اش بسیار بهتر از آن فردی است که در دانشگاه شریف یا تهران بوده و در ادامه می‌گویند فقط تخصص مهم است و مدرک هیچ ارزشی ندارد و ... این مثال‌های اشتباه همیشه وجود داشته و خواهد داشت، این گونه صحبت کردن شایسته ما مهندسان نیست و ما باید با درصد و آمار و ارقام صحبت کنیم، و نباید در مورد، موارد خاص صحبت کنیم، من از شما سوال می‌پرسم:

چند درصد از دانشجویان لیسانس کامپیوتر یک ورودی خاص (مثلا ورودی لیسانس سال 90) از دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته‌اند و اکنون در ایران نیستند؟ بالای 90 درصد

حال چند درصد از دانشجویان یک ورودی خاص در دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته اند؟ یک دقیقه به دانشگاه خودتان فکر کنید،‌ چند نفر از هم ورودی‌های شما اپلای کرده‌اند؟ زیر 10 درصد؟ (عده بسیار کمی هم که می‌روند اکثرا با هزینه خودشان می‌روند)

چند درصد از دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های دانشگاه تهران و شریف بهترین شغل‌ها را دارند؟ بالای 90 درصد

این آمار در دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و ... چند درصد است؟

میانگین حقوق دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های تهران و شریف چقدر است؟ این رقم برای دیگر دانشگاه‌های آزاد و غیر اتفاعی و ... چند درصد است؟

مورد دیگری که گه گاه شنیده می‌شود این است که می‌گویند حتی در دانشگاه‌های برتر کشور به دانشجویان فقط تئوری درس می‌دهند و این دانشجویان هیچ کار عملی بلد نیستند.

لازم است به این مورد اشاره بشود که در دانشگاه‌های برتر کشور در رشته کامپیوتر به دانشجویان موارد عملی بسیار زیادی آموخته می‌شود و حتی از ترم‌های اول آزمایشگاه‌هایی با تعداد ساعت بالا برای دانشجویان کامپیوتر گذاشته می‌شود، حتی بسیاری از دانشجویان کامپیوتر دانشگاه‌های برتر در ترم اول با سیستم عامل لینوکس آشنا می‌شوند! و شل پروگرامینگ آموزش می‌بینند! بنابراین دانشجویان این دانشگاه‌ها از لحاظ عملی نیز بسیار قوی‌ هستند، البته موارد خاص همیشه در همه زمینه‌ها در عالم هستی وجود دارد و ما بدنبال موارد جنرال هستیم نه موارد خاص.

با توجه به اینکه دانشجویان کامپیوتر بسیار تمایل دارند تا بصورت شفاف درباره آینده شغلی رشته کامپیوتر و همین طور نحوه اپلای آن اطلاعات کامل و جامعی داشته باشند همایشی در این خصوص با حضور دکتر فراگردی که پست داک خود را از دانشگاه اینسبورگ اتریش گرفته اند برگزار شد که فیلم این همایش را در زیر در اختیار شما دانشجویان عزیز کشور قرار می‌دهیم

 

آینده شغلی رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن

 
 

 

 

رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر

در رشته مهندسی کامپیوتر رتبه بندی دانشگاه‌های برتر ایران در یک دسته بندی تقریبی بصورت زیر هستند.

دانشگاه شریف و تهران در یک جایگاه قرار دارند

امیرکبیر

علم و صنعت

بهشتی

تربیت مدرس

خواجه نصیر

صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی، دانشگاه شیراز

دانشگاه‌های بالا جز دانشگاه‌های خوب و برتر کشور محسوب می‌شوند، البته این رنکینگ کلی است و در گرایش‌های مختلف ممکن است جابه جایی‌هایی در ترتیب قرار گیری این دانشگاه‌ها وجود داشته باشد

برای بررسی دقیق تر به قسمت رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته کامپیوتر مراجعه کنید.

 

behtarin daneshgaha dar arshad computer

 

سرود دانشگاه تهران

 

 

آیا قبولی در بهترین دانشگاه‌ها در ارشد کامپیوتر شدنی است؟

قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد آی تی در دانشگاه‌های شریف و تهران و ... بسیار آسان تر از قبولی در این دانشگاه‌ها در کنکور لیسانس است، در کنکور لیسانس اگر کسی بخواهد در این دانشگاه‌ها قبول بشود باید در تمامی دروس (شیمی و فیزیک و عربی و ...) درصد خیلی بالایی را بزند اما در کنکور ارشد کامپیوتر به هیچ عنوان به این شکل نیست و با زدن تعداد تست کمی می‌توانید در دانشگاه‌های برتر کشور قبول شوید. در همه گرایش‌های کنکور مهندسی کامپیوتر(نرم افزار، شبکه، امنیت، هوش و معماری کامپیوتر) حدود 100 تست مطرح می‌شود که اگر به حدود 30 تست پاسخ دهید جز رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر خواهید بود. بعنوان مثال در کنکور ارشد کامپیوتر 98 میانگین درصد رتبه 85 گرایش نرم افزار و شبکه و امنیت 31 درصد بوده. این تعداد تست برای فردی که واقعا وقت بگذارد تعداد تست بالایی نیست. برای بررسی دقیق تر قسمت کارنامه‌ها که در زیر برایتان مهیا شده را مشاهده نمایید.

کارنامه کنکور ارشد کامپیوتر

در زیر چند کارنامه از رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر 96 را برای شما آورده‌ایم، در ستون سمت راست مشخص کردیم که دانشجو از هر درس چه تعداد تست زده است. شاید باور نکردنی باشد که هر دانشجو با این تعداد تست زده می‌تواند در برترین دانشگاه‌های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر قبول شود. اگر کارنامه های سال های 97 و 98 را نیز بررسی کنید مشاهده می‌کنید که همین طور است. برای بررسی بیشتر می‌توانید به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید

 • برای مشاهده تصویر بزرگتر هر کارنامه روی آن کارنامه کلیک کنید
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده
رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

 

برای مشاهده کارنامه‌های بیشتر می‌توانید به قسمت تراز و رتبه قبولی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید

فواید قبولی در ارشد کامپیوتر

حال که فهمیدیم قبولی در برترین دانشگاه‌های ایران در کنکور ارشد کامپیوتر آسان‌تر از آن است که تا به حال در تصور شما بوده، حال اگر در بهترین دانشگاه‌های ایران قبول بشویم بطور دقیق‌تر چه فایده‌هایی برای ما دارد؟

1) موقعیت شغلی بهتر

2) درآمد بالاتر

3) احساس ضعف نکردن در محیط‌های کاری

4) امکان رفتن به خارج بدون هزینه کردن

5) تجربه متفاوتی از تحصیل را به شما می‌دهد

6) شما را از یکنواختی در زندگی خارج می‌کند

7) بعضی‌ از دانشجویان خشم فروخفته‌ای ناشی از شکست‌های زندگی دارند که به واسطه قبول شدن در ارشد می‌توانند خودشان را مطرح کنند

8) جایگاه علمی بالاتر

9) امکان خواندن دکتری در ایران (برای خواندن دکتری در ایران حتما باید ارشد را در یک دانشگاه خوب خوانده باشید)

10) بدست آوردن ثبات شغلی

11) کم رنگ‌ترکردن کارشناسی با قبول شدن ارشد در یک دانشگاه خوب

 

کنکور ارشد کامپیوتر به چه صورت است؟

کنکور ارشد کامپیوتر هر سال معمولا در ابتدا اردیبهشت برگزار می‌شود و شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و بیوانفورماتیک است. کنکور در یک روز برگزار خواهد شد و شامل دروس زبان، ریاضیات،‌ تخصصی خواهد بود، که تمامی سوالات در یک دفترچه تحت اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. دقت کنید که در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شاهد تغییراتی نسبت به سال های قبل هستیم و دروس مورد آزمون و ضرایب آنها در گرایش های مختلف دچار تغییراتی شده اند، برای مشاهده این تغییرات می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.  داوطلب هر گرایشی از کنکور ارشد کامپیوتر که باشید حدودا باید به 100 تست در حدود 255 دقیقه پاسخ دهید.

 

دروسی که در کنکور ارشد کامپیوتر می‌آید بصورت زیر است:

زبان عمومی و تخصصی (ضریب 1)

ریاضیات (ضریب 1): ریاضی1و2، معادلات دیفرانسیل، گسسته، آمار

دروس تخصصی (ضریب این دروس در هر گرایش متفاوت است ): نظریه، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه‌های کامپیوتری،‌ سیستم عامل، هوش مصنوعی، کامپایلر و پایگاه داده

 

کنکور ارشد کامپیوتر تا کنکور ارشد کامپیوتر سال 98 به این صورت بود که سوالات دروس زبان، ریاضیات و مشترک برای داوطلبان همه گرایش‌های مهندسی کامپیوتر یکسان بود و داوطلبان تمامی گرایش‌ها باید به این قسمت‌ها پاسخ می‌دادند. حال اینکه دانشجو می‌خواست در چه گرایشی شرکت کند (نرم یا هوش یا معماری یا ...) به این بستگی داشت که به سوالات تخصصی کدام گرایش در سر جلسه پاسخ خواهد داد. به فرض مثال اگر داوطلبی می‌خواست در گرایش هوش مصنوعی شرکت کند،‌ علاوه بر زدن تست‌های زبان، ریاضیات و مشترک باید فقط به سوالات تخصصی هوش مصنوعی که شامل دروس مدار الکتریکی، سیگنال و سیستم و هوش مصنوعی است جواب میداد و 0 زدن دروس تخصصی گرایش نرم افزار(شبکه و امنیت) و معماری کامپیوتر تاثیری در رتبه این شخص در گرایش هوش مصنوعی نداشت، و حتی اگر داوطلبی سوالات تخصصی سایر گرایش‌ها را شانسی میزد، برای رتبه‌اش در گرایش خودش مشکلی پیش نمی‌آمد. اما در کنکور ارشد کامپیوتر 99 دیگر این گونه نخواهد بود و همه دروس بین همه گرایش ها یکسان است و فقط ضرایب دروس با هم دیگر تفاوت می‌کند. برای اینکه مشاهده کنید که از هر درس چه تعداد تست مطرح می‌شود به قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید. همین طور توضیحات کاملی در مورد تک تک دروس کنکور ارشد کامپیوتر را می‌توانید در قسمت معرفی دروس ارشد کامپیوتر مشاهده فرمایید.

 

مسیر موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر

آیا هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب می‌شود؟ شما می‌توانید در جستجوی آب روزی 15 ساعت در کویر لوت مشغول کندن زمین شوید، آیا به آب میرسید؟ آیا درست است که شما بیایید و بگویید: من از صبح تا شب دارم تلاش میکنم اما نمی‌دانم چرا به آب نمی‌رسم!!

هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاشی مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود، برای اینکه بتوانید جز برترین‌های کنکور ارشد کامپیوتر باشید باید موارد بسیاری را بدانید و مسیر را درست بپیمایید، ما مسیر درست را که شامل انتحاب درست گرایش،‌ انتخاب درست منابع کنکور ارشد کامپیوتر،‌ اینکه آیا شما نیاز به کلاس کنکور ارشد کامپیوتر دارید یا خیر، اینکه در آزمون آزمایشی شرکت کنید یا خیر، اینکه برای جمع بندی در دوران نزدیک به کنکور چه باید کرد؟ و ... به شما معرفی می‌کنیم، و زین پس تلاش شما چون در مسیر درستی خواهد بود به نتیجه مطلوب منجر می‌شود.

گرایش‌های ارشد کامپیوتر

همان طور که گفته شد، قرار نیست که اگر کسی در مقطع ارشد، مثلا در گرایش نرم افزار قبول شد بخواهد کد نویسی انجام دهد، در واقع آن چیزی که در مقطع ارشد اهمیت دارد این است که دانشجویان گرایش‌های مختلف کامپیوتر چه فیلدی را برای پایان نامه و تز خود انتخاب می‌کنند. یعنی مثلا شما چه در گرایش نرم افزار قبول شوید، چه گرایش شبکه چه معماری کامپیوتر می‌توانید روی فیلد مالتی میدیا و پردازش تصویر کار کنید. بنابراین می‌توان حدودا این چنین گفت که شما در هر کدام از گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، معماری کامپیوتر که قبول شوید می‌توانید سمت کاری بروید که به آن علاقه دارید. بعنوان مثالی دیگر شما می‌توانید معماری کامپیوتر قبول شوید ولی مالتی مدیا یا پردازش تصویر یا رایانش ابری و یا شبکه کار کنید و حتما نیازی نیست که چون ارشد معماری کامپیوتر قبول شدید، کارهای سخت افزاری انجام دهید. بنابراین آنچه بیشتر اهمیت دارد انتخاب فیلدی است که دانشجو می‌خواهد در مقطع ارشد کامپیوتر روی آن کار کند نه اینکه چه گرایشی است. البته این به این معنا نیست که گرایش اصلا اهمیتی ندارد. بنابراین در انتخاب گرایش باید به مورد مهم، احتمال قبولی در گرایش‌های مختلف کامپیوتر توجه کرد. برای توضیح بهتر این جمله مثالی را ذکر می‌کنیم. دانشجویان سخت افزاری زیادی را دیدم که می‌گویند چون به گرایش سخت افزار علاقه ندارند می‌خواهند در کنکور ارشد نرم افزار شرکت کنند، این تفکر، تفکر اشتباهی است. همیشه به این دانشجویان می‌گویم چون که احتمال قبولی در گرایش معماری کامپیوتر از سایر گرایش‌ها بیشتر است در کنکور ارشد در همین گرایش شرکت کنند و در دانشگاه خوبی قبول بشوند و بعد در دانشگاه فیلدی را انتخاب کنند که به آن علاقه دارند، مثلا فیلد مالتی مدیا یا شبکه و یا اینترنت اشیا را انتخاب کنند.

البته اگر در گرایش تجارت، فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی قبول شوید برای انتخاب فیلد کاری آنچنان که در گرایش‌های دیگر گفته شد دستتان باز نخواهد بود (البته این موضوعات بسیار نسبی هستند و به دانشگاهی که قبول می‌شوید و استاد راهنمایی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد). برای دیدن توضیحات بیشتر در مورد گرایش‌ها می‌توانید به قسمت گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش‌ های ارشد it مراجعه کنید.

احتمال قبولی در گرایش‌های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بصورت زیر است:

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم، جز در برخی از دروس (مانند شبکه و همین طور تمرینات کتاب لینز برای نظریه). چون همه تست‌های یک درس از یک کتاب مرجع در آن درس داده نمی‌شود مثلا در درسی مانند ساختمان داده 4 تا 5 کتاب مرجع وجود دارد، که تست‌های کنکور از همه این کتاب‌ها می‌آیند و اینگونه نیست که همه تست‌های ساختمان داده مثلا از کتاب CLRS بیاید، بنابراین حتی باخواندن یک کتاب مرجع در یک درس نمی‌توانید به تمام تست‌های آن درس پاسخ دهید و برای پاسخ به تمامی تست‌های یک درس باید تمامی کتاب‌های مرجع مهم در آن درس را بخوانید که خواندن همه این کتاب‌ها نیز عاقلانه نیست.

برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر باید ببینید در هر درس چه انتشاراتی ای بهترین است، برای راهنمایی‌های دقیق تر و مشاهده اینکه در هر درس چه کتابی را باید تهیه کنید به قسمت منابع کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

حدودا از سال 89 به بعد روند سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد فناوری اطلاعات تغییر کرد و سوالات به سمت مفهومی شدن رفتند، این روند باعث شده فقط کسانی بتوانند در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه‌های خوبی کسب کنند که درس‌ها را از پایه و مفهومی خوانده باشند و از حفظ کردن نکات دوری کرده باشند. همان طور که در بالا اشاره شد برای قبولی در دانشگاه‌های برتری همانند دانشگاه تهران و شریف، پاسخ به حدودا 30 تست کفایت می‌کند. اما پاسخ به همین تعداد تست هم در کنکور کامپیوتر مستلزم این است که دانشجویان درس‌ها را مفهومی و عمقی خوانده باشند. برای دیدن سوالات کنکور کامپیوتر سال‌های اخیر و این مورد که مشاهده کنید در سال‌های اخیر، سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور سوالات کنکور ارشد آی تی به چه صورتی مطرح می‌شوند می‌توانید به قسمت‌های سوالات کنکور کامپیوتر و سوالات کنکور فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

در زمان مرور و جمع بندی نیز توصیه اکید می‌شود که حتما سوالات 7 سال اخیر کنکور ارشد کامپیوتر را بزنید.

کلاس کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر در کنکور ارشد کامپیوتر در برخی از دروس تست‌های بسیار مفهومی طراحی می‌شوند، توصیه می‌شود در درس‌های مهمی که تعداد تست‌ بالایی هم از آن مطرح می‌شود و همین طور پایه‌ای هستند و ضریب بالایی دارند کلاس کنکور آنلاین شرکت کنید، درس‌های مهم که خود خوان نیستند و بسیار مهم و تاثیر گذار هستند به قرار زیر هستند:

ساختمان داده

ریاضیات گسسته

معماری کامپیوتر

اینها حداقل تعداد دروسی هستند که نیاز است تا داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر در آن‌ها شرکت کنند، اگر دانشجویی مشکل مالی دارد و توانایی شرکت در این کلاس‌های آنلاین این دروس را ندارد توصیه می‌شود حتما و حتما حداقل در یک کلاس (مثلا ساختمان داده) شرکت کند، زیرا خود فلسفه شرکت در کلاس کنکور باعث می‌شود در دانشجویان رقابت به وجود بیاید و همین طور در جو کنکور قرار بگیرند و همین طور دوستانی پیدا کنند که بتوانند در همه دروس با آنها رفع اشکال کنند (نه فقط در یک درسی که کلاس می‌روند)، این موارد و مواردی دیگری که در صفحه کلاس کنکور ارشد کامپیوتر در سایت گفته شده باعث می‌شود که دانشجویانی که حتی 1 کلاس کنکور شرکت می‌کنند بسیار از رقیبان‌شان پیشی بگیرند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های ارشد کامپیوتر به قسمت کلاس کنکور آنلاین ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

آزمون‌‌های آزمایشی برای کنکور ارشد کامپیوتر

همیشه سوالات زیادی در مورد شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای ارشد کامپیوتر پرسیده می‌شود. در جواب باید گفت که اگر می‌خواهید سرمایه گذاری زیادی برای کنکور ارشدتان انجام دهید (مثلا حدود 2 میلیون تومان)، اشکالی ندارد که در همه آزمون‌های آزمایشی یک موسسه شرکت کنید. اما در صورتی که هزینه کمتری می‌خواهید برای کنکور ارشدتان انجام دهید توصیه می‌شود یک تا دو کلاس آنلاین شرکت کنید و یا پکیج فیلم 5 درس را تهیه کنید و همین طور در 3 آزمون جامع یکی از موسسات شرکت کنید.

چون اگر آزمون آزمایشی شما را x واحد در کنکور جلو بیندازد، کلاس کنکور و یا تهیه فیلم آموزشی شما را 3x تا جلو خواهد انداخت. بنابراین کلاس کنکور یا تهیه فیلم آموزشی مهم‌تر از آزمون آزمایشی خواهد بود.

اگر هم حتی هزینه شرکت در 3 آزمون آزمایشی آخر را ندارید سعی کنید حداقل 3 مرتبه خودتان، شرایط کنکور را در منزل برای خودتان شبیه سازی کنید تا بتوانید مواردی مانند زمان بندی، ترتیب پاسخ به دروس و ... در سر جلسه کنکور اصلی را در خانه چندین بار تمرین کنید

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

معماری کامپیوتر

ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

پاسخ صوتی به سوالات متداول داوطلبان ارشد کامپیوتر

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 1. reza rasoulzade

سلام وقت بخیر.
میشه بگید انتخاب رشته آی تی و مهندسی کامپیوتر با هم انجام میشه یا به صورت جداگانه؟
ممنون از شما.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    reza rasoulzade

سلام
وقت بخیر

اگر منظور شما انتخاب رشته کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد آی تی هست، این انتخاب رشته با هم انجام می‌شود. شما کلا 100 جا و می‌تونید انتخاب کنید در انتخاب رشته تون

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. فرشته

سلام ممنون از مطالبتون من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم
به برنامه نویسی اصلا علاقه ندارم و یاد هم ندارم خواستم بپرسم واقعا فیلد های کاری ای که گفتین برنامه نویسی ندارند ؟؟یا باید در حد معمول برنامه نویسی یاد داشت؟؟
الان فقط بخاطر بحث برنامه...

سلام ممنون از مطالبتون من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم
به برنامه نویسی اصلا علاقه ندارم و یاد هم ندارم خواستم بپرسم واقعا فیلد های کاری ای که گفتین برنامه نویسی ندارند ؟؟یا باید در حد معمول برنامه نویسی یاد داشت؟؟
الان فقط بخاطر بحث برنامه نویسی رشته خودم میخام برای ارشد تغییر رشته بدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    فرشته

سلام
وقت بخیر

شما در ارشد بر اساس فیلدی که انتخاب می‌کنید باید 9 درس انتخاب کنید، حال در این 9 درسی که انتخاب می‌کنید ممکن هست تمرینات زیادی وجود داشته باشد که شما لازم باشد کد زنی انجام بدید، بنابراین بهتر هست کمی کد زنی بلد باشید، و یا اینکه...

سلام
وقت بخیر

شما در ارشد بر اساس فیلدی که انتخاب می‌کنید باید 9 درس انتخاب کنید، حال در این 9 درسی که انتخاب می‌کنید ممکن هست تمرینات زیادی وجود داشته باشد که شما لازم باشد کد زنی انجام بدید، بنابراین بهتر هست کمی کد زنی بلد باشید، و یا اینکه باید تمرینات و گروهی انجام بدید. شما هر گرایشی که وارد بشوید اگر می‌خواهید در ریسرچ موفق بشوید بهتر هست که تا حدی کد زنی بلد باشید.

موفق و باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محدثه

سلام
من تو کنکور امسال گرایش هوش مصنوعی روزانه دانشگاه یزد قبول شدم و تو کارنامه نهایی هم معماری روزانه اصفهان و تبریز و نرم افزار روزانه شهرکرد قبول شدم.
میشه بگین بین این گرایش ها و دانشگاه کدوم معتبر تره؟ برای ادامه تحصیل و اپلای دکتری بهتره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محدثه

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اگر به گرایش معماری علاقه دارید معماری کامپیوتر روزانه اصفهان از سایر دانشگاه هایی که گفتید بهتر هست و این دانشگاه و انتخاب کنید. البته در بسیاری از دانشگاه های خوب کشور دانشجویان ارشد معماری کامپیوتر می‌توانند فیلدهای...

سلام
وقت بخیر

به نظر بنده اگر به گرایش معماری علاقه دارید معماری کامپیوتر روزانه اصفهان از سایر دانشگاه هایی که گفتید بهتر هست و این دانشگاه و انتخاب کنید. البته در بسیاری از دانشگاه های خوب کشور دانشجویان ارشد معماری کامپیوتر می‌توانند فیلدهای شبکه ای نظیر اینترنت اشیا، رایانش ابری، بیگ دیتا و مالتی مدیا و ... نیز کار کنند که این فیلدها از جمله فیلدهای هات تاپیکی است که وجود دارد، اگر این امکان در دانشگاه اصفهان نیز وجود داشته باشد بهترین انتخاب برای شما دانشگاه اصفهان است.

اولویت این هایی که فرمودید به صورت زیر است:
معماری روزانه اصفهان
هوش یزد و معماری تبریز در یک حد هستند
نرم افزار شهر کرد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام استاد
من پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه بیرجند در گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی قبول شدم و در نظر دارم دکتری هم شرکت کنم و در دانشگاه خوبی ادامه بدم با این اوضاع مشکلی پیش نمیاد؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

احتمال زیادی وجود داره که نتونید در دکتری دانشگاه های تاپی مثل شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت و بهشتی قبول بشید مگر اینکه رزومه خیلی خوبی برای خودتون در دوران ارشد کامپیوتر دست و پا کنید. بطور کلی من توصیه نمیکنم ارشد و در...

سلام
وقت بخیر

احتمال زیادی وجود داره که نتونید در دکتری دانشگاه های تاپی مثل شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت و بهشتی قبول بشید مگر اینکه رزومه خیلی خوبی برای خودتون در دوران ارشد کامپیوتر دست و پا کنید. بطور کلی من توصیه نمیکنم ارشد و در این دانشگاه بخونید و بهتر هست که برای کنکور ارشد کامپیوتر تلاش کنید امسال و ارشد و در یک دانشگاه تاپ قبول بشید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. اکلیل کوهی

سلام استاد رضوی
من امسال دانشگاه شاهد معماری کامپیوتر قبول شدم
نمیدونم برم یا نه!
آینده تحصیلی من تضمین میشه؟
دوست دارم دکتری رو تو دانشگاه های برتر بخونم.
تازه نمیدونم فضای تحقیقاتی خود دانشگاه شاهد چقدر پیشرفته هست! و اینکه خودم دوست دارم رو...

سلام استاد رضوی
من امسال دانشگاه شاهد معماری کامپیوتر قبول شدم
نمیدونم برم یا نه!
آینده تحصیلی من تضمین میشه؟
دوست دارم دکتری رو تو دانشگاه های برتر بخونم.
تازه نمیدونم فضای تحقیقاتی خود دانشگاه شاهد چقدر پیشرفته هست! و اینکه خودم دوست دارم رو فیلد مدارهای مجتمع و چیپ سازی و... کار کنم. این دانشگاه بسترش رو داره؟
ممکنه راهنماییم کنید؟
فرصت کمی تا روز ثبت نام مونده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    اکلیل کوهی

سلام
وقت بخیر

به هر حال این دانشگاه جز دانشگاه های درجه 3 هست و به دانشگاه هایی نظیر امیر کبیر و بهشتی و علم و صنعت و فردوسی و شیراز و ... نمیرسد. اینکه آیا می‌تونید از این دانشگاه در دکتری دانشگاه های برتر قبول بشید یا خیر به این بستگی دارد که...

سلام
وقت بخیر

به هر حال این دانشگاه جز دانشگاه های درجه 3 هست و به دانشگاه هایی نظیر امیر کبیر و بهشتی و علم و صنعت و فردوسی و شیراز و ... نمیرسد. اینکه آیا می‌تونید از این دانشگاه در دکتری دانشگاه های برتر قبول بشید یا خیر به این بستگی دارد که در ارشد چطور کار کنید و چه رزومه ای برای خودتون دست و پا کنید، اگر چند مقاله خوب بدید و مدرک زبان بگیرید احتمال اش هست

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پردیس 75

با سلام . می خوام کنکور 99 شرکت کنم برای هوش مصنوعی . فقط می خوام دولتی دانشگاه های تهران قبول بشم با توجه به اینکه دانشجوی دانشگاه ازاد بودم و معدل 16 و حدود 1 سال هست که از فارغ التحصیلی من میگذره و پایه ریاضیات قوی ندارم استاد . به نظرتون الان...

با سلام . می خوام کنکور 99 شرکت کنم برای هوش مصنوعی . فقط می خوام دولتی دانشگاه های تهران قبول بشم با توجه به اینکه دانشجوی دانشگاه ازاد بودم و معدل 16 و حدود 1 سال هست که از فارغ التحصیلی من میگذره و پایه ریاضیات قوی ندارم استاد . به نظرتون الان شروع کنم می رسم برای کنکور 99 یا نه باید بزارم برای سال بعدش ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پردیس 75

سلام
وقت بخیر

اگر بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید قطعا می‌تونید رتبه عالی کسب کنید در کنکور ارشد کامپیوتر 99، هر ساله دانشجویان بسیاری با شرایط بسیار بدتر از شما موفق به کسب رتبه‌های زیر 100 ارشد کامپیوتر می‌شوند. حتما تمامی همایش‌های کنکور...

سلام
وقت بخیر

اگر بطور پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید قطعا می‌تونید رتبه عالی کسب کنید در کنکور ارشد کامپیوتر 99، هر ساله دانشجویان بسیاری با شرایط بسیار بدتر از شما موفق به کسب رتبه‌های زیر 100 ارشد کامپیوتر می‌شوند. حتما تمامی همایش‌های کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید تا راه را درست و هوشمندانه بپیمایید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سجاد

سلام من فارغ التحصيل سخت افزار هستم و الان هم به صورت امريه سربازيم، مي خواستم ببينم اگر از الان شروع به خوندن بکنم با توجه به اين که حداکثر در روز به صورت ميانگين 4 تا 5 ساعت ميخونم شانسي براي قبولي در دانشگاه هاي تهران دارم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سجاد

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و استعداد شما و پارامترهای دیگر دارد، ولی بطور کلی اگر بدون وقفه و بصورت پیوسته تا روز کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب را دارید. با این شرایطی که دارید سعی کنید حتما...

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و بستگی به پایه شما و استعداد شما و پارامترهای دیگر دارد، ولی بطور کلی اگر بدون وقفه و بصورت پیوسته تا روز کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه کنید احتمال کسب رتبه خوب را دارید. با این شرایطی که دارید سعی کنید حتما پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست را تهیه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی صفدری

با سلام.ببخشید من میخوام برای ارشد 99 برنامه ریزی کنم و شروع کنم به خوندن بنظرتون از کی شروع کنم؟ و اول از چه درسایی شروع کنم؟با توجه به اینکه سطح برنامه نویسی قابل قبولی دارم ولی در حوزه درس های عمومی مخصوصا ریاضی ها پایم ضعیف است.ممنون از...

با سلام.ببخشید من میخوام برای ارشد 99 برنامه ریزی کنم و شروع کنم به خوندن بنظرتون از کی شروع کنم؟ و اول از چه درسایی شروع کنم؟با توجه به اینکه سطح برنامه نویسی قابل قبولی دارم ولی در حوزه درس های عمومی مخصوصا ریاضی ها پایم ضعیف است.ممنون از پاسخگوییتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی صفدری

سلام
وقت بخیر

اگر به دنبال یک رتبه تک رقمی هستید می‌توانید از همین الان با مطالعه روزی 5 الی 6 ساعت در روز شروع کنید. شما باید سه درس ساختمان داده و معماری کامپیوتر و ریاضیات گسسته را که مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر هستند شروع کنید و اینها...

سلام
وقت بخیر

اگر به دنبال یک رتبه تک رقمی هستید می‌توانید از همین الان با مطالعه روزی 5 الی 6 ساعت در روز شروع کنید. شما باید سه درس ساختمان داده و معماری کامپیوتر و ریاضیات گسسته را که مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر هستند شروع کنید و اینها را سعی کنید در طی 2.5 ماه مطالعه کنید. دقت کنید که این دروس بسیار مهم و با جزییات بالا هستند و خود خوان نیستند بنابراین توصیه می‌کنم برای این دروس حتما فیلم تهیه کنید. دقت کنید که با خواندن این سه درس و بعد از گذشت 2.5 ماه پایه شما به شدت تقویت خواهد شد و به آسانی می‌توانید سایر دروس کنکور ارشد کامپیوتر را مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پیمان

سلام وقتتون بخیر
بیوانفورماتیک برا کنکور 98 زیر مجموعه مهندسی کامپیوتر با کد ضریب 2 شده؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پیمان

سلام
وقت بخیر

بیوانفورماتیک زیر مجموعه کنکور مهندسی کامپیوتر قرار گرفته و دروس تخصصی اش همانند دروس تخصصی هوش مصنوعی یعنی هوش و مدار الکتریکی و سیگنال است. شما می‌توانید دروس مورد آزمون و همین طور ضرایب گرایش بیوانفورماتیک را در قسمت دروس کنکور...

سلام
وقت بخیر

بیوانفورماتیک زیر مجموعه کنکور مهندسی کامپیوتر قرار گرفته و دروس تخصصی اش همانند دروس تخصصی هوش مصنوعی یعنی هوش و مدار الکتریکی و سیگنال است. شما می‌توانید دروس مورد آزمون و همین طور ضرایب گرایش بیوانفورماتیک را در قسمت دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب آنها مشاهده کنید. (دقت کنید که باید همان دروس مربوط به گرایش هوش مصنوعی را مشاهده کنید)

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi

سلام خسته نباشید
من لیسانس مهندسی شیمی هستم وقصد دارم تغیررشته بدم و کامپیوتر رو انتخاب کردم و چون هیچ اطلاعی از گرایشهای کامپیوترندارم نمیتونم تصمیم بگیرم که ارشد و چطور باید ادامه بدم ومیخوام یه دانشگاه خوب قبول بشم میخواستم بدونم چه گرایشی...

سلام خسته نباشید
من لیسانس مهندسی شیمی هستم وقصد دارم تغیررشته بدم و کامپیوتر رو انتخاب کردم و چون هیچ اطلاعی از گرایشهای کامپیوترندارم نمیتونم تصمیم بگیرم که ارشد و چطور باید ادامه بدم ومیخوام یه دانشگاه خوب قبول بشم میخواستم بدونم چه گرایشی ازکامپیوتر رو میتونم بخونم با توجه به بازار کارش واینکه چطور میشه ارشد برام سخت نباشه ویه تصمیم بگیرم برای ادامه تحصیلم
خیلی سپاسگزارم اگه میشه کمکم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 7 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و به علاقه خودتون و همین طور خیلی از پارامترهای دیگر بستگی دارد،‌ ولی بطور کلی بازار کار گرایش‌های نرم افزار و شبکه و امنیت در کشور خوب است. اما اگر قصد دارید بعد از اینکه ارشد کامپیوتر بگیرید اپلای کنید همه...

سلام
وقت بخیر

سوال شما بسیار کلی هست و به علاقه خودتون و همین طور خیلی از پارامترهای دیگر بستگی دارد،‌ ولی بطور کلی بازار کار گرایش‌های نرم افزار و شبکه و امنیت در کشور خوب است. اما اگر قصد دارید بعد از اینکه ارشد کامپیوتر بگیرید اپلای کنید همه گرایش ها خوب هستند و مهم این است که رزومه شما چگونه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید فیلم آینده شغلی رشته کامپیوتر و همین طور نحوه اپلای برای دکتری کامپیوتر را مشاهده کنید.
رشته بسیار خوبی را انتخاب کردید و کامپیوتر بهترین رشته دنیاست (برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید مقاله آنچه باید دانشجویان کامپیوتر بدانند را مطالعه کنید) و من توصیه می‌کنم که هوشمندانه و پیوسته مطالعه تا بتوانید در یک دانشگاه تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر قبول شوید تا آینده ای متفاوت داشته باشید. قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در یک دانشگاه تاپ بسیار راحت تر از کنکور لیسانس است
اگر برای شروع نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید از طریق تیم پشتیبانی یا سایت یک تایم مشاوره تک جلسه ای رزرو کنید تا به شما برنامه بدهم. اطلاعات لازم در این خصوص را برای شما ارسال می‌کنم.

لینک رزرو مشاوره تک جلسه ای برای کنکور ارشد کامپیوتر

آی دی تیم پشتیبانی: @cafetadris_team
شماره ثابت موسسه: 86046412-021

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. زهرا نوائی

سلام وقت بخیر
من رشته دبیرستانم ریاضی بوده ولی برای کارشناسی دانشجوی یک رشته مرتبط با علوم انسانی هستم تصمیم دارم بعد از اتمام دوره کارشناسی (یک ترم دیگه مونده) وارد رشته کامپیوتر بشم به نظرتون باید دوباره از کارشناسی شروع کنم یا اینکه می تونم...

سلام وقت بخیر
من رشته دبیرستانم ریاضی بوده ولی برای کارشناسی دانشجوی یک رشته مرتبط با علوم انسانی هستم تصمیم دارم بعد از اتمام دوره کارشناسی (یک ترم دیگه مونده) وارد رشته کامپیوتر بشم به نظرتون باید دوباره از کارشناسی شروع کنم یا اینکه می تونم برای ارشد شرکت کنم؟ البته می دونم که امکان شرکت در کنکور ارشد هست ولی از نظر اینکه ممکنه ارشد برام سنگین باشه یا پایم ضعیف باشه این کار درستی هست؟ در ضمن یکسال برای کنکور زمان دارم چون می خوام کنکور 99 رو شرکت کنم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

قطعا از ارشد شروع کنید، زیرا قبولی در کنکور ارشد در جای خوب خیلی راحت تر از کنکور سراسری است. شما بعد از اینکه در کنکور ارشد شرکت کردید 5 ماه وقت دارید که پایه عملی خودتون و قوی کنید و این زمان بسیار ایده آل و مناسب هست و بنابراین...

سلام
وقت بخیر

قطعا از ارشد شروع کنید، زیرا قبولی در کنکور ارشد در جای خوب خیلی راحت تر از کنکور سراسری است. شما بعد از اینکه در کنکور ارشد شرکت کردید 5 ماه وقت دارید که پایه عملی خودتون و قوی کنید و این زمان بسیار ایده آل و مناسب هست و بنابراین برای شما مشکلی ایجاد نخواهد شد.
توصیه با توجه به شرایط تون از همین الان 3 درس ساختمان داده و معماری کامپیوتر و ریاضیات گسسته را شروع کنید به مطالعه، در ضمن اینها دروس سنگین و با جزییاتی هستند بنابراین توصیه اکید می‌کنم برای این سه درس فیلم تهیه کنید

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. منصور ج

سلام وقت بخير
اولاً خيلي ممنون از راهنمايي و ترصيه هاي مفيدتون در سايت
واقعيتش من شهرستان هستم و ليسانس كامپيوتر از دانشگاه ازاد شهر خودم گرفتم
علاقه خيلي زيادي به شبكه دارم و تصميم گرفتم ارشدم رو در اين گرايش ادامه بدم
اما طبعاً مشكلات زيادي...

سلام وقت بخير
اولاً خيلي ممنون از راهنمايي و ترصيه هاي مفيدتون در سايت
واقعيتش من شهرستان هستم و ليسانس كامپيوتر از دانشگاه ازاد شهر خودم گرفتم
علاقه خيلي زيادي به شبكه دارم و تصميم گرفتم ارشدم رو در اين گرايش ادامه بدم
اما طبعاً مشكلات زيادي جلوي راهم هست
اول اينكه پايه م تو دانشگاه ازاد خيلي ضعيف شد با اين كه با استعداد بودم ولي خيلي افت كردم و اين خيلي منو نااميد كرده
دوم اينكه از منابع كنكور ارشد كه نگاه ميكنم در هيچكدوم هيچ پايه و اشنايي ندارم و احساس ميكنم موفق نميشم
از يه طرف هم تو شهرما در اين مقطع و اين رشته هيچ اموزشگاه و موسسه ي نيست كه بخوام ثبت نام كنم و پايه م رو قوي كنم و حتي ازمون ازمايشي شركت كنم
تنها اميدي كه دارم اينه كه عزمم رو جدي كردم كه ارشد ادامه بدم و خودم رو از اين چاله اي كه دانشگاه ازاد خراب شده واسم كنده دربيارم و وارد يه دانشگاه خوب بشم تا دوباره استعدادم رو به خودم ثابت كنم.
ممنون ميشم راهنماييم كنيد و راه و چاه رو تا جايي که امكانش هست بهم نشون بديد.
(از معرفي مراجع تا تقويت پايه و دانش قبليم)
متشكر از لطفتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 11 ماه قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    منصور ج

سلام
وقت بخیر

دانشجو یانی که تازه می‌خواهند برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی شروع به مطالعه کنند، برای اینکه مسیر را به درستی بپیمایند حتما باید کارهای زیر را انجام دهند. لطفا اگر سوالی در تلگرام از بنده دارید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید و...

سلام
وقت بخیر

دانشجو یانی که تازه می‌خواهند برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی شروع به مطالعه کنند، برای اینکه مسیر را به درستی بپیمایند حتما باید کارهای زیر را انجام دهند. لطفا اگر سوالی در تلگرام از بنده دارید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید و بعد اگر سوالی برایتان پیش آمد از بنده بپرسید، زیرا حجم پیام‌های دریافتی بسیار بالاست و من مطمئن هستم با انجام کارهای زیر بسیاری از سوالات تان حل خواهد شد.

1️) سه همایشی که اخیرا برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی 98 برگزار شده را تماشا کنید

2) فیلم نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید

3️) سایت کنکور کامپیوتر (https://www.konkurcomputer.ir/) را زیر و رو کنید (منابع و هر آنچه نیاز دارید در سایت بطور دقیق معرفی و بررسی شده، به قسمت بلاگ (https://www.konkurcomputer.ir/blog.html) نیز حتما سر بزنید)

4) سعی کنید حتما دروس را با چهار جلسه اول ساختمان داده، گسسته، منطقی و معماری کامپیوتر شروع کنید، چون این کار باعث میشود شروعی راحت تر داشته باشید و همین طور پس از مشاهده این فیلم‌ها پایه درسی تان تقویت شده و سطح متفاوتی خواهید داشت. این فیلم‌ها را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید:
آپارات کنکور کامپیوتر

? اگر موارد بالا را انجام دادید و باز هم به سوالی بر خوردید می‌توانید سوالات‌تان را به آی دی بنده ارسال کنید:
? @ramin_razavi

? همین طور توصیه می‌کنم اگر به دنبال برنامه دقیق و مختص خودتان هستید یک تایم مشاوره تک جلسه‌ای از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی رزرو کنید، زیر برای دادن برنامه ای که مختص شما باشد نیاز هست که 20 دقیقه با دانشجو صحبت کنم تا بتوانم برنامه ای درست و مختص آن دانشجو، به دانشجو ارائه دهم. لینک رزرو مشاوره تک جلسه ای و همین طور اطلاعات تماس پشتیبانی را در زیر برایتان قرار می‌دهم

آی دی تیم پشتیبانی: @cafetadris_team
شماره ثابت موسسه: 86046412-021


موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. arezoo

gسلام وققتون بخیر
من رشتم مهندسی فیزیک هست(کارشناسی) و تصمیم گرفتم برای ارشد هوش بخونم. با توجه به اینکه ترمم اواخر دی تموم میشه و از بهمن میتونم به طور "جدی" درس بخونم میخواستم ببینم که امکانش هست که هوش سراسری تهران قبول بشم یا نه و اینکه تا...

gسلام وققتون بخیر
من رشتم مهندسی فیزیک هست(کارشناسی) و تصمیم گرفتم برای ارشد هوش بخونم. با توجه به اینکه ترمم اواخر دی تموم میشه و از بهمن میتونم به طور "جدی" درس بخونم میخواستم ببینم که امکانش هست که هوش سراسری تهران قبول بشم یا نه و اینکه تا چه رتبه ای تهران قبول میشن معمولا؟
خیلی ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    arezoo

سلام
وقت بخیر

اگر بطور هوشمندانه و پیوسته مطالعه کنید می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید. حتما همایش های اخیری که برای کنکور ارشد کامپیوتر برگزار شده را تماشا کنید و اینکه شما چون رشته دیگری بودید حتما نیاز دارید که فیلم‌ های مهم کنکور ارشد کامپیوتر را...

سلام
وقت بخیر

اگر بطور هوشمندانه و پیوسته مطالعه کنید می‌تونید رتبه خوبی کسب کنید. حتما همایش های اخیری که برای کنکور ارشد کامپیوتر برگزار شده را تماشا کنید و اینکه شما چون رشته دیگری بودید حتما نیاز دارید که فیلم‌ های مهم کنکور ارشد کامپیوتر را تهیه کنید. برای دانشگاه های تاپ باید رتبه ای حدودا زیر 200 داشته باشید. از هر دانشگاه به دانشگاه دیگر آخرین رتبه قبولی متغیر است. با توجه به شرایط شما توصیه می‌کنم که یک تایم مشاوره تک جلسه ای از طریق سایت و یا تیم پشتیبانی رزرو کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. کوروش بقوسیان

سلام خسته نباشید
جناب من الان ترم ۵ کارشناسی فناوری اطلاعات هستم
دوست دارم ارشد هوش مصنوعی یا امنیت اطلاعات بخونم
می تونم از IT کارشناسی برم اونا رو بخونم ؟
یا فقط بچه های مهندسی کامپویتر می تونند برن
بعد من ورودی ۹۵ دانشگاه بودم که از ۹۶ به...

سلام خسته نباشید
جناب من الان ترم ۵ کارشناسی فناوری اطلاعات هستم
دوست دارم ارشد هوش مصنوعی یا امنیت اطلاعات بخونم
می تونم از IT کارشناسی برم اونا رو بخونم ؟
یا فقط بچه های مهندسی کامپویتر می تونند برن
بعد من ورودی ۹۵ دانشگاه بودم که از ۹۶ به بعد ای تی حذف شد و کارشناسی همه مهندسی کامپیوتر می خونن
با این اوصاف من اجبار به دادن کنکور ای تی فقط میشم یا می تونم برم کنکور مهندسی کامپیوتر ارشد و بدم و توی هوش مصنوعی درس بخونم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

شما می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و مشکلی وجود ندارد. کنکور ارشد کامپیوتر هم شامل گرایش‌های نرم افزار و شبکه و امنیت و هوش و معماری کامپیوتر است. احساس می‌کنم اطلاعات شما در زمینه کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور مقطع...

سلام
وقت بخیر

شما می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنید و مشکلی وجود ندارد. کنکور ارشد کامپیوتر هم شامل گرایش‌های نرم افزار و شبکه و امنیت و هوش و معماری کامپیوتر است. احساس می‌کنم اطلاعات شما در زمینه کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور مقطع ارشد بسیار پایین است. توصیه می‌کنم که 3 همایش قبلی ای که برای کنکور ارشد کامپیوتر 98 برگزار شده را مشاهده کنید. می‌توانید این همایش‌ها را در آپارات کنکور کامپیوتر مشاهده کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Ali

سلام . کسی که کارشناسی علوم کامپیوتر خونده میتونه کنکور ارشد گرایش های مهندسی کامپیوتر شرکت کنه ؟(با چه شرایطی)

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Ali

سلام
وقت بخیر

بله می‌تواند، شرایط خاصی نیاز نیست، همین که در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ثبت نام کنید کافی هست

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
 1. fth hajari

سلام وقت بخیر
من میخواستم بپرسم میتونم در کنکور ارشد 98 هم کنکور کامپیوتر بدم هم فناوری اطلاعات باهم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    fth hajari

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید در هر دو کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد آی تی شرکت کنید. ولی توصیه می‌کنیم که فقط روی یک کنکور تمرکز کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

  پیوست ها
 
 1. محمد

با سلام و خسته نباشید. برای اینکه در یکی از دانشگاه های دولتی تهران و روزانه گرایش نرم افزار قبول شوم حداقل رتبه چند باید داشته باشم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمد

سلام
وقت بخیر

شما مشخص نکردید که چه دانشگاه‌هایی مد نظرتون هست، تقریبا تمامی دانشگاه‌های تهران در رشته کامپیوتر پذیرش دارند، آیا دانشگاه‌هایی نظیر مالک اشتر، امام حسین، خوارزمی و .... هم مد نظر شما است؟

  پیوست ها
 
 1. parham

سلام ،واسه دانشجو های ترم 2و3 چه پیشنهادی دارین ؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    parham

سلام
وقت بخیر

باید از بین دروسی که در دانشگاه پاس می‌کنید اونهایی که در کنکور ارشد تون میاد و بصورت کنکوری هم بخونید و این دروس و خیلی عمقی و مفهومی بخونید. توصیه می‌کنم برای دروس ساختمان داده، گسسته و معماری کامپیوتر فیلم تهیه کنید، اینها دروس...

سلام
وقت بخیر

باید از بین دروسی که در دانشگاه پاس می‌کنید اونهایی که در کنکور ارشد تون میاد و بصورت کنکوری هم بخونید و این دروس و خیلی عمقی و مفهومی بخونید. توصیه می‌کنم برای دروس ساختمان داده، گسسته و معماری کامپیوتر فیلم تهیه کنید، اینها دروس اصلی کنکور ارشد کامپیوتر هستند.
همین طور توصیه می‌کنم موضوع زبان را جدی بگیرید و برای آیلس و تافل از حالا شروع کنید.
همین طور یک زبان برنامه نویسی را بصورت حرفه‌ای مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید
رامین رضوی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. جواد

سلام. به نظر شما با رتبه ی 389 نرم افزار شانس قبولی توی روزانه دانشگاه های خوب ( بهشتی , مدرس , خواجه ...) را دارم؟ شانس قبولی توی روزانه بابل چطور؟ ممنون از پاسخ دهی شما.

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    جواد

سلام
وقت بخیر

شما در گرایش نرم افزار شانس قبولی در دانشگاه‌هایی نظیر خوارزمی، شیراز، فردوسی، صنعتی اصفهان، روزانه بابل و از این دست دانشگاه‌ها را دارید

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. مهدی

درود و خسته نباشید فراوان......... واقعا مقاله خیلی خیلی خیلی مفیدی بود ..... بنده دانشجوی آخر سال دوم it هستم و تو دانشگاه نسبتا خوبی هم هستم و سطح تحصیلی و نمراتم هم میشه گفت خوبه و میخاستم ببینم دقیقا از کی باید برای ارشد مطالعه کنم؟؟؟؟ رشته...

درود و خسته نباشید فراوان......... واقعا مقاله خیلی خیلی خیلی مفیدی بود ..... بنده دانشجوی آخر سال دوم it هستم و تو دانشگاه نسبتا خوبی هم هستم و سطح تحصیلی و نمراتم هم میشه گفت خوبه و میخاستم ببینم دقیقا از کی باید برای ارشد مطالعه کنم؟؟؟؟ رشته مد نظر من بیشتر تجارت الکترونیک یا نرم افزار و دانشگاه مد نظرمم فقط یکی از دانشگاه های تهران هستش لطفا در این مورد که از کی و چقدر باید مطالعه کنم در مورد ارشد راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهدی

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم. مسلما هر چه زودتر برای کنکور شروع کنید بهتر هست، ولی اینکه بخواهم دقیق به شما بگویم از کی شروع کنید بستگی به شرایط شما و همین طور پایه شما و وضعیت شما در تک تک دروس دارد. بنابراین توصیه می‌کنم اگر می‌توانید یک تایم...

سلام
وقت بخیر

خواهش میکنم. مسلما هر چه زودتر برای کنکور شروع کنید بهتر هست، ولی اینکه بخواهم دقیق به شما بگویم از کی شروع کنید بستگی به شرایط شما و همین طور پایه شما و وضعیت شما در تک تک دروس دارد. بنابراین توصیه می‌کنم اگر می‌توانید یک تایم مشاوره از طریق تیم پشتیبانی رزرو کنید.
دقیقا باید مشخص کنید که در چه گرایشی میخواهید شرکت کنید و باید تصمیم نهایی خودتون و بگیرید، اصلا مناسب نیست که بخواهید برای دو گرایش مطالعه داشته باشید.
من توصیه می‌کنم فیلم همایش کنکور ارشد کامپیوتر را حتما تماشا کنید، خیلی دیدتون باز تر می‌شود و سوالات تون بر طرف می‌شود

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷