معرفی ارشد کامپیوتر

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

1 1 1 1 1 4.42 امتیاز (452 رای)

ارشد کامپیوتر چیست؟

مقطع ارشد کامپیوتر کاملا با لیسانس کامپیوتر متفاوت است (دکتری کامپیوتر نیز بسیار مانند ارشد کامپیوتر است و واحد‌هایی که شما در ارشد کامپیوتر نگذراندید را در دکتری می‌گذرانید، البته تفاوت‌های دیگری نیز دارد مانند امتحان جامع و تعداد دروسی که باید پاس کنید (6 درس) و ...)، شما در لیسانس کامپیوتر مجبور هستید تعداد واحدهای زیادی را (حدودا 143 واحد) بگذرانید در صورتی که شاید به بسیاری از این واحد‌ها علاقه نداشته باشید و همین طور در دوران لیسانس تقریبا در تمامی دروس بخش عظیمی از نمره به مباحث تئوری اختصاص دارد در صورتی که این امر در ارشد و دکتری کامپیوتر کاملا بر عکس است،‌ و بیشتر نمره به کارهای پژوهشی و عملی و انجام پروژه و تمرین اختصاص دارد. گاها تفکرات اشتباهی هم از دانشجویان کامپیوتر و آی تی شنیده می‌شود، مثلا می‌گویند من به برنامه نویسی علاقه ندارم بنابراین سراغ کنکور ارشد نرم افزار نمی‌روم، یا می‌گویند من به طراحی و ساخت چیپ و ... علاقه ندارم بنابراین سراغ گرایش ارشد معماری کامپیوتر نمی‌روم و به این دلایل (که در ادامه بر اشتباه بودن اینها اشاره می‌شود) در کنکور ارشد کامپیوتر در گرایشی جدای از گرایشی که در لیسانس خوانده‌اند شرکت می‌کنند. در قسمت گرایش‌ها به این مورد اشاره خواهیم کرد که این مهم نیست که چه گرایشی قبول می‌شوید و مهم فیلدی (حوزه پژوهشی) هست که در دوره ارشد انتخاب می‌کنید (در ادامه مقاله فیلدهای رشته کامپیوتر را بیان می‌کنیم)، بعنوان مثال شما می‌توانید ارشد سخت افزار دانشگاه شریف یا تهران قبول شوید ولی تماما کارهای شبکه‌ای انجام دهید. در این باره در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد. برای روشن شدن اینکه دوره ارشد کامپیوتر به چه شکل است، لازم است در مورد فرآیند پس از قبولی در ارشد کامپیوتر صحبت کنیم.

 

 

konkur arshad computer

شروع تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر

پس از قبولی در ارشد کامپیوتر و وارد شدن به دانشگاه، چه در گرایش‌ ارشد نرم افزار قبول شده باشید، چه ارشد شبکه و امنیت و چه ارشد معماری کامپیوتر و ... گروه کامپیوتر آن دانشگاه شما را با فیلدهایی که در رشته قبولی‌تان وجود دارد آشنا می‌کنند (در بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه شریف و تهران و ... اغلب همایشی برای آشنا کردن دانشجویان با فیلدهایی که وجود دارد برگزار می‌شود) بعنوان مثال اگر گرایش نرم افزار قبول شده باشید حدود 15 فیلد کاری به شما معرفی می‌شود، بعنوان مثال فیلدهای اینترنت اشیا(IOT)، رایانش ابری(cloud computing)، مالتی مدیا، پردازش تصویر، Big data، دیتابیس، real time، embedded، پردازش موازی و سیستم‌های توزیع شده، fog computing، شبکه‌های میان تراشه‌ای (Network on chip) و .... سپس دانشجویان کامپیوتر با توجه به علاقه‌شان یک فیلد را انتخاب می‌کنند، سپس با اساتیدی که در آن فیلد کار می‌کنند صحبت می‌کنند و از بین آن اساتید یکی را بعنوان استاد راهنمای خود انتخاب می‌کنند (البته استاد راهنما نیز باید آن شخص را بپذیرد و ظرفیت خالی داشته باشد)، سپس در آزمایشگاه آن استاد راهنما مشغول به کار می‌شود و در آن آزمایشگاه میز، صندلی و کامپیوتری به آن دانشجو به مدت 2 تا 3 سال اختصاص داده می‌شود، در آزمایشگاه‌ها فقط دانشجویان ارشد و دکتری هستند (مگر آنکه در آن آزمایشگاه پروژه ملی وجود داشته باشد و استاد راهنما تعدادی از دانشجویان لیسانس را برای کار در پروژه استخدام کرده باشد و یا بعنوان کار آموزی در آنجا فعالیت کنند). از این به بعد دانشجویان تعداد کمی درس‌ را از بین تعداد دروس زیادی که در آن گرایش تعریف شدها ست بر اساس فیلدی که انتخاب کردند و با صلاح دید استاد راهنما و مدیر گروه گرایش شان بر می‌دارند، بنابراین چون دانشجو خودش فیلدی را انتخاب کرده که به آن علاقه دارد، به واحدهایی هم که خودش در راستای پایان نامه اش بر می‌دارد علاقه خواهد داشت و بنابراین مثل لیسانش نخواهد بود که دانشجو مجبور باشد تعداد واحدهایی زیادی که به آنها علاقه هم ندارد را پاس کند. همچنین چون تمام کارهایی که دانشجو انجام می‌دهد در راستای تز اش است بعد از چند ماه در فیلدی که انتخاب کرده خبره می‌شود و این موضوع برای دانشجو جذاب و شیرین خواهد بود و این مورد باعث باعث می‌شود که دانشجویان به رشته کامپیوتر بیش از پیش علاقه مند شوند.

همین طور این تفکر اشتباه است که اگر ارشد نرم افزار قبول بشوید حتما باید وارد کارهای برنامه نویسی و ... شوید، شما وقتی ارشد نرم افزار قبول می‌شوید می‌توانید مالتی مدیا کار کنید، می‌توانید اینترنت اشیا کار کنید و ... در هر کدام از این فیلدها هم زیر مجموعه‌ها و زیر شاخه‌های بسیار زیادی وجود دارد و بنابراین اینکه شما در ارشد کامپیوتر چه کاری انجام دهید دست شما خواهد بود، و خیلی به این بستگی دارد که شما چه فیلدی را انتخاب کنید و در آن فیلد چه زیر فیلدی را انتخاب کنید، بنابراین اگر به برنامه نویسی علاقه ندارید می‌توانید فیلدی را انتخاب کنید که نیازی به برنامه نویسی نداشته باشد یا نیاز بسیار کمی داشته باشد. در ضمن حتی اگر نیاز به این شد که مثلا برای مقاله‌تان کد نویسی انجام بدهید نیازی نیست این کار را خود شما انجام دهید و می‌توانید این کار را به عهده دانشجو دیگری بگذارید و اسم آن دانشجو را بعنوان نویسنده چهارم یا پنجم مقاله‌تان قرار دهید.

دانشجویانی که در مقطع ارشد کامپیوتر قبول می‌شوند و وارد دانشگاه می‌شوند بسیار سر در گم هستند و همیشه این سوال در ذهن‌شان وجود دارد که چه فیلدی را برای پایان نامه شان انتخاب کنند که عالی باشد، و آینده خوبی برای آن وجود داشته باشد. دانشجویان ترم اول ارشد کامپیوتر به شدت به دنبال جواب این سوال می‌گردند که موضوعات داغ رشته کامپیوتر در حال حاضر در دنیا چیست، اما خیلی از آنها نمی‌توانند جواب مناسبی در این راستا پیدا کنند. در این راستا در قسمت بعد موضوعات داغ فعلی دنیای کامپیوتر را برای شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

فیلم معرفی دانشگاه صنعتی شریف

 

اساتید بنام رشته مهندسی کامپیوتر

asatid arshad computer

 

 

 

بهترین راه‌های فهمیدن hot topic های دنیا برای دانشجویان ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر و دانشجویان دکتری کامپیوتر و در کل تمامی دانشجویانی که می‌خواهند در حوزه کامپیوتر فعالیت کنند می‌توانند از راه‌های زیر برای فهمیدن این که داغ ترین موضوعات حال حاضر در رشته کامپیوتر چیست استفاده کنند:

 1. چک کردن تایتل و محتوای Talk‌های کنفرانس‌های خوب دنیا در رشته کامپیوتر
  • در شروع به کار کنفرانس‌های کامپیوتر Talkهایی گذاشته می‌شود که در این Talkها اساتید بسیار معروف در دنیا می‌آیند و در مورد موضوعات داغی که در حال حاضر در دنیا در جریان است صحبت می‌کنند. البته این Talk ها همه روزه و در طی روزهای برگزاری کنفرانس گذاشته می‌شود. ولی Talk اول هر کنفرانس از همه مهمتر است. با یک سرچ ساده در گوگل می‌توانید به این Talk ها دست پیدا کنید.
 2. از روی اسم کنفرانس‌های رشته کامپیوتر

  • وقتی یک موضوعی در رشته کامپیوتر Hot topic می‌شود تعداد زیادی کنفرانس جدید روی اون موضوع ایجاد می‌شود.
 3. از روی پوزیشن‌هایی که روی postdoctoral و Phd وجود دارد.

  • معمولا وقتی یک موضوعی در دنیا Hot topic می‌شود، تعداد پوزیشن‌های Postdoctoral و Phd آن زیاد می‌شود. این پوزیشن‌ها و تعداد پوزیشن‌ها را می‌توانید مثلا در سایتی مانند: https://scholarshipdb.net/ مشاهده نمایید.
 4. از روی Phd Thesis هایی که در دانشگاه‌های برتر ایران و دنیا دفاع می‌شود
  • البته در مورد این بند باید کمی هوشیار تر باشیم. چون پایان نامه‌ای که الان قرار هست دفاع بشود 3 تا 5 سال پیش پروپوزال‌ اش نوشته شده و تصویب شده و بنابراین ممکن است همان 3 تا 5 سال پیش داغ بوده و در طی این زمان از داغ بودن آن کاسته شده باشد
 5. از روی Phd proposal هایی که هم اکنون تعریف می‌شود
  • Phd proposal هایی که هم اکنون در دانشگاه‌های برتر ایران و جهان تعریف می‌شوند قطعا موضوعات داغی هستند.

 

 

 

کامپیوتر بهترین رشته دانشگاهی

 

 

موضوعات داغ (Hot Topic) برای پایان نامه دانشجویان ارشد کامپیوتر

 رنک بندی موضوعات داغ (نظر شخصی استاد رضوی)

 1. Big data
  • Machine learning
  • Data Analysis
 2. Security
  • Security of IoT
  • Security of Cloud Computing
 3. real time
  • Real-time Services of Data Centers
  • Deadline Constraints in RTC

تعداد واحدهای مقطع ارشد کامپیوتر

دانشجویان ارشد کامپیوتر در هر کدام از گرایش‌های مختلفی که در ارشد کامپیوتر وجود دارد باید 32 واحد بگذرانند، که واحدها به قرار زیر است:

 

24 واحد درسی 2 واحد سمینار و 6 واحد پایان نامه.

دانشجویان کامپیوتر واحدهایشان را در راستای پایان نامه و با صلاح دید استاد راهنما انتخاب می‌کنند (حتی اگر درسی در گروه مثلا برق مخابرات وجود داشته باشد که برای تز شما مفید باشد می‌توانید با اجازه استاد راهنما آن درس را که در گروه دیگری ارائه شده بردارید !)

دانشجویان ارشد کامپیوتر معمولا دو تا سه ترم (یک تا یک سال و نیم) به گذراندن واحدها مشغول هستند و بعد از آن بطور کامل روی پایان نامه‌شان تمرکز می‌کنند. (البته واحدهایی که پاس می‌کنند در راستای کمک به پایان نامه‌شان است)

آیا خواندن ارشد کامپیوتر فایده‌ای دارد؟

اگر بتوانید ارشد را در دانشگاه‌های برتر و تاپ مهندسی کامپیوتر ایران قبول شوید فوق العاده خواهد بود و انتخاب‌ها و موقعیت‌های خوب و زیادی در زندگی در جلوی پا شما قرار خواهد گرفت و دیگر اینطور نخواهد بود که مجبور به انجام کاری باشید، و یا به جز کاری که دارید حق انتخاب دیگری نداشته باشید (احتمالا مانند وضعیتی که الان در آن قرار دارید). با قبولی ارشد در دانشگاه‌های تاپ حق انتخاب‌های زیادی دارید، می‌توانید در پروژه‌های ملی که در دانشگاه‌های برتر وجود دارد مشغول به کار شوید، می‌توانید در شرکت‌های خصوصی که متعلق به اساتید همین دانشگاه‌ها است مشغول به کار شوید، می‌توانید کسب و کار و استارتاپ خود را راه اندازی کنید،‌ می‌توانید برای دکتری کامپیوتر و آی تی اپلای کنید و فاندهای خوبی بگیرید (خواندن دکتری در خارج از کشور کار محسوب می‌شود و به دانشجویان دکتری ماهیانه حقوق پرداخت می‌کنند، البته به همه دانشجویان فاند پرداخت نمی‌شود، اما اگر ارشد در دانشگاه خوبی قبول شوید خیلی راحت می‌توانید برای دکتری اپلای کنید و فاند بگیرید)، می‌توانید در ایران دکتری بخوانید (چون دکتری در ایران 50 درصد اش مصاحبه است و برای قبولی در دکتری دانشگاه‌های دولتی حتما باید ارشد در دانشگاه دولتی خوبی درس بخوانید، البته این یک قانون نیست و بودند کسانی که ارشد را در دانشگاه‌های تاپ و دولتی درس نخوانده‌اند ولی توانسته‌اند دکتری را در دانشگاه‌های دولتی بخوانند، البته این در صورتی ممکن است که دانشجو رزومه بسیار بسیار قوی ای داشته باشد و این گونه افراد انگشت شمارند!)، می‌توانید استاد دانشگاه شوید و بسیاری از موارد دیگر. به نظر می‌آید که در اوضاع کنونی کشور، منطقی ترین و عاقلانه ترین راه برای رسیدن به بسیاری از موارد در زندگی، قبولی در یک دانشگاه تاپ است. حال دو سوال مطرح می‌شود:

1: چه دانشگاه‌هایی تاپ محسوب می‌شوند و منظور از دانشگاه‌های برتر چیست؟

2: آیا می‌شود ارشد در برترین دانشگاه‌های ایران قبول شد، یا قبولی در ارشد کامپیوتر در دانشگاه‌های برتر کشور همانند قبولی در کنکور لیسانس بسیار سخت است؟

در ادامه ابتدا دانشگاه‌های برتر ایران در رشته مهندسی کامپیوتر را معرفی می‌کنیم و سپس با توجه به کارنامه‌های داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر نشان میدهیم که قبولی در این دانشگاه‌ها شدنی و بسیار راحتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

متاسفانه تفکرات اشتباهی نیز در بین برخی از دانشجویان کامپیوتر و آی تی وجود دارد: از جمله این مثال جالب و پر تکرار که می‌گویند: من یک دانشجو دانشگاه تهران یا شریف می‌شناسم که وضعیت‌اش خوب نیست ولی یک فرد دیگر را می‌شناسم که در دانشگاه آزاد درس خوانده و وضعیت‌اش بسیار بهتر از آن فردی است که در دانشگاه شریف یا تهران بوده و در ادامه می‌گویند فقط تخصص مهم است و مدرک هیچ ارزشی ندارد و ... این مثال‌های اشتباه همیشه وجود داشته و خواهد داشت، این گونه صحبت کردن شایسته ما مهندسان نیست و ما باید با درصد و آمار و ارقام صحبت کنیم، و نباید در مورد، موارد خاص صحبت کنیم، من از شما سوال می‌پرسم:

چند درصد از دانشجویان لیسانس کامپیوتر یک ورودی خاص (مثلا ورودی لیسانس سال 90) از دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته‌اند و اکنون در ایران نیستند؟ بالای 90 درصد

حال چند درصد از دانشجویان یک ورودی خاص در دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی برای ارشد اپلای کرده‌اند و فاند گرفته اند؟ یک دقیقه به دانشگاه خودتان فکر کنید،‌ چند نفر از هم ورودی‌های شما اپلای کرده‌اند؟ زیر 10 درصد؟ (عده بسیار کمی هم که می‌روند اکثرا با هزینه خودشان می‌روند)

چند درصد از دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های دانشگاه تهران و شریف بهترین شغل‌ها را دارند؟ بالای 90 درصد

این آمار در دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور و ... چند درصد است؟

میانگین حقوق دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه‌های تهران و شریف چقدر است؟ این رقم برای دیگر دانشگاه‌های آزاد و غیر اتفاعی و ... چند درصد است؟

مورد دیگری که گه گاه شنیده می‌شود این است که می‌گویند حتی در دانشگاه‌های برتر کشور به دانشجویان فقط تئوری درس می‌دهند و این دانشجویان هیچ کار عملی بلد نیستند.

لازم است به این مورد اشاره بشود که در دانشگاه‌های برتر کشور در رشته کامپیوتر به دانشجویان موارد عملی بسیار زیادی آموخته می‌شود و حتی از ترم‌های اول آزمایشگاه‌هایی با تعداد ساعت بالا برای دانشجویان کامپیوتر گذاشته می‌شود، حتی بسیاری از دانشجویان کامپیوتر دانشگاه‌های برتر در ترم اول با سیستم عامل لینوکس آشنا می‌شوند! و شل پروگرامینگ آموزش می‌بینند! بنابراین دانشجویان این دانشگاه‌ها از لحاظ عملی نیز بسیار قوی‌ هستند، البته موارد خاص همیشه در همه زمینه‌ها در عالم هستی وجود دارد و ما بدنبال موارد جنرال هستیم نه موارد خاص.

با توجه به اینکه دانشجویان کامپیوتر بسیار تمایل دارند تا بصورت شفاف درباره آینده شغلی رشته کامپیوتر و همین طور نحوه اپلای آن اطلاعات کامل و جامعی داشته باشند همایشی در این خصوص با حضور دکتر فراگردی که پست داک خود را از دانشگاه اینسبورگ اتریش گرفته اند برگزار شد که فیلم این همایش را در زیر در اختیار شما دانشجویان عزیز کشور قرار می‌دهیم

 

آینده شغلی رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن

 
 

 

 

رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر

در رشته مهندسی کامپیوتر رتبه بندی دانشگاه‌های برتر ایران در یک دسته بندی تقریبی بصورت زیر هستند.

دانشگاه شریف و تهران در یک جایگاه قرار دارند

امیرکبیر

علم و صنعت

بهشتی

تربیت مدرس

خواجه نصیر

صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی، دانشگاه شیراز

دانشگاه‌های بالا جز دانشگاه‌های خوب و برتر کشور محسوب می‌شوند، البته این رنکینگ کلی است و در گرایش‌های مختلف ممکن است جابه جایی‌هایی در ترتیب قرار گیری این دانشگاه‌ها وجود داشته باشد

برای بررسی دقیق تر به قسمت رتبه بندی دانشگاه‌ های ایران در رشته کامپیوتر مراجعه کنید.

 

behtarin daneshgaha dar arshad computer

 

سرود دانشگاه تهران

 

 

آیا قبولی در بهترین دانشگاه‌ها در ارشد کامپیوتر شدنی است؟

قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور ارشد آی تی در دانشگاه‌های شریف و تهران و ... بسیار آسان تر از قبولی در این دانشگاه‌ها در کنکور لیسانس است، در کنکور لیسانس اگر کسی بخواهد در این دانشگاه‌ها قبول بشود باید در تمامی دروس (شیمی و فیزیک و عربی و ...) درصد خیلی بالایی را بزند اما در کنکور ارشد کامپیوتر به هیچ عنوان به این شکل نیست و با زدن تعداد تست کمی می‌توانید در دانشگاه‌های برتر کشور قبول شوید. در همه گرایش‌های کنکور مهندسی کامپیوتر(نرم افزار، شبکه، امنیت، هوش و معماری کامپیوتر) حدود 100 تست مطرح می‌شود که اگر به حدود 30 تست پاسخ دهید جز رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر خواهید بود. بعنوان مثال در کنکور ارشد کامپیوتر 98 میانگین درصد رتبه 85 گرایش نرم افزار و شبکه و امنیت 31 درصد بوده. این تعداد تست برای فردی که واقعا وقت بگذارد تعداد تست بالایی نیست. برای بررسی دقیق تر قسمت کارنامه‌ها که در زیر برایتان مهیا شده را مشاهده نمایید.

کارنامه کنکور ارشد کامپیوتر

در زیر چند کارنامه از رتبه‌ های برتر ارشد کامپیوتر 96 را برای شما آورده‌ایم، در ستون سمت راست مشخص کردیم که دانشجو از هر درس چه تعداد تست زده است. شاید باور نکردنی باشد که هر دانشجو با این تعداد تست زده می‌تواند در برترین دانشگاه‌های ایران در رشته مهندسی کامپیوتر قبول شود. اگر کارنامه های سال های 97 و 98 را نیز بررسی کنید مشاهده می‌کنید که همین طور است. برای بررسی بیشتر می‌توانید به صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر 98 مراجعه کنید

 • برای مشاهده تصویر بزرگتر هر کارنامه روی آن کارنامه کلیک کنید
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده
رتبه 68 هوش مصنوعی با مجموعا 26 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده
رتبه 59 نرم افزار و شبکه مجموعا 33 تست زده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 96 هوش مصنوعی با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده
رتبه 108 نرم افزار و شبکه با مجموعا 30 تست زده شده

می توانید کارنامه را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

 

برای مشاهده کارنامه‌های بیشتر می‌توانید به قسمت تراز و رتبه قبولی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر مراجعه کنید

فواید قبولی در ارشد کامپیوتر

حال که فهمیدیم قبولی در برترین دانشگاه‌های ایران در کنکور ارشد کامپیوتر آسان‌تر از آن است که تا به حال در تصور شما بوده، حال اگر در بهترین دانشگاه‌های ایران قبول بشویم بطور دقیق‌تر چه فایده‌هایی برای ما دارد؟

1) موقعیت شغلی بهتر

2) درآمد بالاتر

3) احساس ضعف نکردن در محیط‌های کاری

4) امکان رفتن به خارج بدون هزینه کردن

5) تجربه متفاوتی از تحصیل را به شما می‌دهد

6) شما را از یکنواختی در زندگی خارج می‌کند

7) بعضی‌ از دانشجویان خشم فروخفته‌ای ناشی از شکست‌های زندگی دارند که به واسطه قبول شدن در ارشد می‌توانند خودشان را مطرح کنند

8) جایگاه علمی بالاتر

9) امکان خواندن دکتری در ایران (برای خواندن دکتری در ایران حتما باید ارشد را در یک دانشگاه خوب خوانده باشید)

10) بدست آوردن ثبات شغلی

11) کم رنگ‌ترکردن کارشناسی با قبول شدن ارشد در یک دانشگاه خوب

 

کنکور ارشد کامپیوتر به چه صورت است؟

کنکور ارشد کامپیوتر هر سال معمولا در ابتدا اردیبهشت برگزار می‌شود و شامل گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و بیوانفورماتیک است. کنکور در یک روز برگزار خواهد شد و شامل دروس زبان، ریاضیات،‌ تخصصی خواهد بود، که تمامی سوالات در یک دفترچه تحت اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. دقت کنید که در کنکور ارشد کامپیوتر 99 شاهد تغییراتی نسبت به سال های قبل هستیم و دروس مورد آزمون و ضرایب آنها در گرایش های مختلف دچار تغییراتی شده اند، برای مشاهده این تغییرات می‌توانید به صفحه تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر 99 مراجعه کنید.  داوطلب هر گرایشی از کنکور ارشد کامپیوتر که باشید حدودا باید به 100 تست در حدود 255 دقیقه پاسخ دهید.

 

دروسی که در کنکور ارشد کامپیوتر می‌آید بصورت زیر است:

زبان عمومی و تخصصی (ضریب 1)

ریاضیات (ضریب 1): ریاضی1و2، معادلات دیفرانسیل، گسسته، آمار

دروس تخصصی (ضریب این دروس در هر گرایش متفاوت است ): نظریه، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شبکه‌های کامپیوتری،‌ سیستم عامل، هوش مصنوعی، کامپایلر و پایگاه داده

 

کنکور ارشد کامپیوتر تا کنکور ارشد کامپیوتر سال 98 به این صورت بود که سوالات دروس زبان، ریاضیات و مشترک برای داوطلبان همه گرایش‌های مهندسی کامپیوتر یکسان بود و داوطلبان تمامی گرایش‌ها باید به این قسمت‌ها پاسخ می‌دادند. حال اینکه دانشجو می‌خواست در چه گرایشی شرکت کند (نرم یا هوش یا معماری یا ...) به این بستگی داشت که به سوالات تخصصی کدام گرایش در سر جلسه پاسخ خواهد داد. به فرض مثال اگر داوطلبی می‌خواست در گرایش هوش مصنوعی شرکت کند،‌ علاوه بر زدن تست‌های زبان، ریاضیات و مشترک باید فقط به سوالات تخصصی هوش مصنوعی که شامل دروس مدار الکتریکی، سیگنال و سیستم و هوش مصنوعی است جواب میداد و 0 زدن دروس تخصصی گرایش نرم افزار(شبکه و امنیت) و معماری کامپیوتر تاثیری در رتبه این شخص در گرایش هوش مصنوعی نداشت، و حتی اگر داوطلبی سوالات تخصصی سایر گرایش‌ها را شانسی میزد، برای رتبه‌اش در گرایش خودش مشکلی پیش نمی‌آمد. اما در کنکور ارشد کامپیوتر 99 دیگر این گونه نخواهد بود و همه دروس بین همه گرایش ها یکسان است و فقط ضرایب دروس با هم دیگر تفاوت می‌کند. برای اینکه مشاهده کنید که از هر درس چه تعداد تست مطرح می‌شود به قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه فرمایید. همین طور توضیحات کاملی در مورد تک تک دروس کنکور ارشد کامپیوتر را می‌توانید در قسمت معرفی دروس ارشد کامپیوتر مشاهده فرمایید.

 

مسیر موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر

آیا هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب می‌شود؟ شما می‌توانید در جستجوی آب روزی 15 ساعت در کویر لوت مشغول کندن زمین شوید، آیا به آب میرسید؟ آیا درست است که شما بیایید و بگویید: من از صبح تا شب دارم تلاش میکنم اما نمی‌دانم چرا به آب نمی‌رسم!!

هر تلاشی منجر به نتیجه مطلوب نمی‌شود و فقط تلاشی مطلوب است که منجر به نتیجه مطلوب می‌شود، برای اینکه بتوانید جز برترین‌های کنکور ارشد کامپیوتر باشید باید موارد بسیاری را بدانید و مسیر را درست بپیمایید، ما مسیر درست را که شامل انتحاب درست گرایش،‌ انتخاب درست منابع کنکور ارشد کامپیوتر،‌ اینکه آیا شما نیاز به کلاس کنکور ارشد کامپیوتر دارید یا خیر، اینکه در آزمون آزمایشی شرکت کنید یا خیر، اینکه برای جمع بندی در دوران نزدیک به کنکور چه باید کرد؟ و ... به شما معرفی می‌کنیم، و زین پس تلاش شما چون در مسیر درستی خواهد بود به نتیجه مطلوب منجر می‌شود.

گرایش‌های ارشد کامپیوتر

همان طور که گفته شد، قرار نیست که اگر کسی در مقطع ارشد، مثلا در گرایش نرم افزار قبول شد بخواهد کد نویسی انجام دهد، در واقع آن چیزی که در مقطع ارشد اهمیت دارد این است که دانشجویان گرایش‌های مختلف کامپیوتر چه فیلدی را برای پایان نامه و تز خود انتخاب می‌کنند. یعنی مثلا شما چه در گرایش نرم افزار قبول شوید، چه گرایش شبکه چه معماری کامپیوتر می‌توانید روی فیلد مالتی میدیا و پردازش تصویر کار کنید. بنابراین می‌توان حدودا این چنین گفت که شما در هر کدام از گرایش‌های نرم افزار، شبکه و امنیت، معماری کامپیوتر که قبول شوید می‌توانید سمت کاری بروید که به آن علاقه دارید. بعنوان مثالی دیگر شما می‌توانید معماری کامپیوتر قبول شوید ولی مالتی مدیا یا پردازش تصویر یا رایانش ابری و یا شبکه کار کنید و حتما نیازی نیست که چون ارشد معماری کامپیوتر قبول شدید، کارهای سخت افزاری انجام دهید. بنابراین آنچه بیشتر اهمیت دارد انتخاب فیلدی است که دانشجو می‌خواهد در مقطع ارشد کامپیوتر روی آن کار کند نه اینکه چه گرایشی است. البته این به این معنا نیست که گرایش اصلا اهمیتی ندارد. بنابراین در انتخاب گرایش باید به مورد مهم، احتمال قبولی در گرایش‌های مختلف کامپیوتر توجه کرد. برای توضیح بهتر این جمله مثالی را ذکر می‌کنیم. دانشجویان سخت افزاری زیادی را دیدم که می‌گویند چون به گرایش سخت افزار علاقه ندارند می‌خواهند در کنکور ارشد نرم افزار شرکت کنند، این تفکر، تفکر اشتباهی است. همیشه به این دانشجویان می‌گویم چون که احتمال قبولی در گرایش معماری کامپیوتر از سایر گرایش‌ها بیشتر است در کنکور ارشد در همین گرایش شرکت کنند و در دانشگاه خوبی قبول بشوند و بعد در دانشگاه فیلدی را انتخاب کنند که به آن علاقه دارند، مثلا فیلد مالتی مدیا یا شبکه و یا اینترنت اشیا را انتخاب کنند.

البته اگر در گرایش تجارت، فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی قبول شوید برای انتخاب فیلد کاری آنچنان که در گرایش‌های دیگر گفته شد دستتان باز نخواهد بود (البته این موضوعات بسیار نسبی هستند و به دانشگاهی که قبول می‌شوید و استاد راهنمایی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد). برای دیدن توضیحات بیشتر در مورد گرایش‌ها می‌توانید به قسمت گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش‌ های ارشد it مراجعه کنید.

احتمال قبولی در گرایش‌های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بصورت زیر است:

 

می‌توانید تصویر بالا را برای دوستان خود ارسال کنید

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر

برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر خواندن کتاب‌های مرجع مهندسی کامپیوتر را توصیه نمی‌کنیم، جز در برخی از دروس (مانند شبکه و همین طور تمرینات کتاب لینز برای نظریه). چون همه تست‌های یک درس از یک کتاب مرجع در آن درس داده نمی‌شود مثلا در درسی مانند ساختمان داده 4 تا 5 کتاب مرجع وجود دارد، که تست‌های کنکور از همه این کتاب‌ها می‌آیند و اینگونه نیست که همه تست‌های ساختمان داده مثلا از کتاب CLRS بیاید، بنابراین حتی باخواندن یک کتاب مرجع در یک درس نمی‌توانید به تمام تست‌های آن درس پاسخ دهید و برای پاسخ به تمامی تست‌های یک درس باید تمامی کتاب‌های مرجع مهم در آن درس را بخوانید که خواندن همه این کتاب‌ها نیز عاقلانه نیست.

برای موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر باید ببینید در هر درس چه انتشاراتی ای بهترین است، برای راهنمایی‌های دقیق تر و مشاهده اینکه در هر درس چه کتابی را باید تهیه کنید به قسمت منابع کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

حدودا از سال 89 به بعد روند سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور کنکور ارشد فناوری اطلاعات تغییر کرد و سوالات به سمت مفهومی شدن رفتند، این روند باعث شده فقط کسانی بتوانند در کنکور ارشد کامپیوتر رتبه‌های خوبی کسب کنند که درس‌ها را از پایه و مفهومی خوانده باشند و از حفظ کردن نکات دوری کرده باشند. همان طور که در بالا اشاره شد برای قبولی در دانشگاه‌های برتری همانند دانشگاه تهران و شریف، پاسخ به حدودا 30 تست کفایت می‌کند. اما پاسخ به همین تعداد تست هم در کنکور کامپیوتر مستلزم این است که دانشجویان درس‌ها را مفهومی و عمقی خوانده باشند. برای دیدن سوالات کنکور کامپیوتر سال‌های اخیر و این مورد که مشاهده کنید در سال‌های اخیر، سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و همین طور سوالات کنکور ارشد آی تی به چه صورتی مطرح می‌شوند می‌توانید به قسمت‌های سوالات کنکور کامپیوتر و سوالات کنکور فناوری اطلاعات مراجعه کنید.

در زمان مرور و جمع بندی نیز توصیه اکید می‌شود که حتما سوالات 7 سال اخیر کنکور ارشد کامپیوتر را بزنید.

کلاس کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر در کنکور ارشد کامپیوتر در برخی از دروس تست‌های بسیار مفهومی طراحی می‌شوند، توصیه می‌شود در درس‌های مهمی که تعداد تست‌ بالایی هم از آن مطرح می‌شود و همین طور پایه‌ای هستند و ضریب بالایی دارند کلاس کنکور آنلاین شرکت کنید، درس‌های مهم که خود خوان نیستند و بسیار مهم و تاثیر گذار هستند به قرار زیر هستند:

ساختمان داده

ریاضیات گسسته

معماری کامپیوتر

اینها حداقل تعداد دروسی هستند که نیاز است تا داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر در آن‌ها شرکت کنند، اگر دانشجویی مشکل مالی دارد و توانایی شرکت در این کلاس‌های آنلاین این دروس را ندارد توصیه می‌شود حتما و حتما حداقل در یک کلاس (مثلا ساختمان داده) شرکت کند، زیرا خود فلسفه شرکت در کلاس کنکور باعث می‌شود در دانشجویان رقابت به وجود بیاید و همین طور در جو کنکور قرار بگیرند و همین طور دوستانی پیدا کنند که بتوانند در همه دروس با آنها رفع اشکال کنند (نه فقط در یک درسی که کلاس می‌روند)، این موارد و مواردی دیگری که در صفحه کلاس کنکور ارشد کامپیوتر در سایت گفته شده باعث می‌شود که دانشجویانی که حتی 1 کلاس کنکور شرکت می‌کنند بسیار از رقیبان‌شان پیشی بگیرند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاس‌های ارشد کامپیوتر به قسمت کلاس کنکور آنلاین ارشد کامپیوتر مراجعه کنید.

آزمون‌‌های آزمایشی برای کنکور ارشد کامپیوتر

همیشه سوالات زیادی در مورد شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای ارشد کامپیوتر پرسیده می‌شود. در جواب باید گفت که اگر می‌خواهید سرمایه گذاری زیادی برای کنکور ارشدتان انجام دهید (مثلا حدود 2 میلیون تومان)، اشکالی ندارد که در همه آزمون‌های آزمایشی یک موسسه شرکت کنید. اما در صورتی که هزینه کمتری می‌خواهید برای کنکور ارشدتان انجام دهید توصیه می‌شود یک تا دو کلاس آنلاین شرکت کنید و یا پکیج فیلم 5 درس را تهیه کنید و همین طور در 3 آزمون جامع یکی از موسسات شرکت کنید.

چون اگر آزمون آزمایشی شما را x واحد در کنکور جلو بیندازد، کلاس کنکور و یا تهیه فیلم آموزشی شما را 3x تا جلو خواهد انداخت. بنابراین کلاس کنکور یا تهیه فیلم آموزشی مهم‌تر از آزمون آزمایشی خواهد بود.

اگر هم حتی هزینه شرکت در 3 آزمون آزمایشی آخر را ندارید سعی کنید حداقل 3 مرتبه خودتان، شرایط کنکور را در منزل برای خودتان شبیه سازی کنید تا بتوانید مواردی مانند زمان بندی، ترتیب پاسخ به دروس و ... در سر جلسه کنکور اصلی را در خانه چندین بار تمرین کنید

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                 88674964 -021

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

معماری کامپیوتر

ساختمان داده

آموزش مدار منطقی

مشـــــاوره برای ارشــــد کامپیــــوتر

پاسخ صوتی به سوالات متداول داوطلبان ارشد کامپیوتر

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر

 

 

 1. Erfan

سلام استاد وقت بخیر
استاد من پارسال اواخر مهر فارغ‌التحصیل شدم و امسال کنکور ارشد دارم بصورت آزمایشی با توجه به اینکه بعیده دیگه عقب بیوفته و شرایطم بعید میدونم نتیجه دلخواه ام رو بگیرم. قصد دارم ۱۴۰۰ دوباره شرکت کنم اما چون نظام وظیفه یکسال...

سلام استاد وقت بخیر
استاد من پارسال اواخر مهر فارغ‌التحصیل شدم و امسال کنکور ارشد دارم بصورت آزمایشی با توجه به اینکه بعیده دیگه عقب بیوفته و شرایطم بعید میدونم نتیجه دلخواه ام رو بگیرم. قصد دارم ۱۴۰۰ دوباره شرکت کنم اما چون نظام وظیفه یکسال بیشتر فرصت نمیده فکر نمیکنم نتایج نهایی ارشد تا قبل از مهلت یکساله من بیاد که بتونم ثبت نام کرده و انصراف بدم برای معافیت و شرکت مجدد در کنکور.
چه راهکاری پیشنهاد میکنید و اینکه چکار باید انجام بدم هدفم اینه اصلا دفترچه پست نکنم. آیا با نتایج اولیه که زودتر میاد احتمالا میتونم در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟
گرچه اصلا هنوز مشخص نیست مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد کی شروع میشه و اصلا نتایج اولیه ارشد تا قبل از اواخر مهر میاد یا نه
استاد ضمن اینکه بنظرتون چقدر احتمال داره سال دیگه ارشد مثل دکترا مصاحبه ای و بر طبق سوابق شه
یا کلا حذف شه؟ که صحبت همچین چیزی بود طرح آ.ت.ت یا چنین چیزی
بازم ممنون ?❤️

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Erfan

سلام. وقت بخیر
قطعا نظام وظیفه تمهیداتی برای این موضوع در نظر می‌گیرد. به نظر من با تمهیدانی که دیده می‌شود شما می‌توانید بعد از کنکور در مهر در یک دانشگاه ثبت نام کنید و سپس قبل از ثبت نام در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 از دانشگاه تون انصراف بدید و...

سلام. وقت بخیر
قطعا نظام وظیفه تمهیداتی برای این موضوع در نظر می‌گیرد. به نظر من با تمهیدانی که دیده می‌شود شما می‌توانید بعد از کنکور در مهر در یک دانشگاه ثبت نام کنید و سپس قبل از ثبت نام در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 از دانشگاه تون انصراف بدید و با این کار یکسال فراغت از تحصیل دارید.
در مورد قسمت دوم سوال تون که فرمودید که چقدر احتمال دارد که سال دیگر برای ارشد مصاحبه برگزار بشود به نظر بنده احتمال اش زیر 2 درصد هست. و حذف هم قطعا نخواهد شد.
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. mahla

سلام استاد، وقتتون بخیر و خسته نباشید
استاد خواستم بپرسم اگه کسی پایه چندان قوی در درس ریاضی 1 و 2، معادلات و آمار نداشته باشه چون دانشگاه دوره کارشناسیش غیرانتفاعی بوده و بخواد این دروسو حذف کنه، اگه دانشگاه دولتی خوب تو تهران قبول شد بعد اون...

سلام استاد، وقتتون بخیر و خسته نباشید
استاد خواستم بپرسم اگه کسی پایه چندان قوی در درس ریاضی 1 و 2، معادلات و آمار نداشته باشه چون دانشگاه دوره کارشناسیش غیرانتفاعی بوده و بخواد این دروسو حذف کنه، اگه دانشگاه دولتی خوب تو تهران قبول شد بعد اون موقع به مشکل جدی برمیخوره که پایه ریاضیش قوی نیست یا نه؟ (علی الخصوص برای حذف ریاضی 1و2)

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    mahla

سلام. وقت بخیر
خیر شما به هیچ مشکلی بر نمی‌خورید. اولا وقتی شما دارید برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 آماده میشید و دروس تخصصی را می‌خوانید به مرور زمان آن ریاضیاتی را که برای کارهای روز مره دانشگاه تان نیاز دارید را می‌آموزید و ثانیا اینکه ریاضیات...

سلام. وقت بخیر
خیر شما به هیچ مشکلی بر نمی‌خورید. اولا وقتی شما دارید برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 آماده میشید و دروس تخصصی را می‌خوانید به مرور زمان آن ریاضیاتی را که برای کارهای روز مره دانشگاه تان نیاز دارید را می‌آموزید و ثانیا اینکه ریاضیات خیلی پیچیده ای در دوران ارشد و دکتری وجود ندارد مگر آنکه خودتان بخواهید به سمت آنها بروید. همین طور در دوران ارشد شاید شما به یک مقاله بر بخورید که چند فرمول ریاضی پیچیده داشته باشد ولی شما اگر چند ساعت روی همان فرمول ها وقت بذارید متوجه آن خواهید شد و بطور کلی مشکلی برای شما پیش نمی‌آید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Faeze

سلام استاد روزتون بخیر،من برای کنکور1400 دارم میخونم،تغییر رشته ای هستم؛از پکیج فیلم های شما مدار منطقی و گسسته تقریبا اخراش هستم معماری هم جلسه 10 هستم،الان قصد دارم نظریه و ساختمان داده رو هم از فیلم ها شروع کنم،میدونم که زبان ضریب پایینی داره...

سلام استاد روزتون بخیر،من برای کنکور1400 دارم میخونم،تغییر رشته ای هستم؛از پکیج فیلم های شما مدار منطقی و گسسته تقریبا اخراش هستم معماری هم جلسه 10 هستم،الان قصد دارم نظریه و ساختمان داده رو هم از فیلم ها شروع کنم،میدونم که زبان ضریب پایینی داره ولی میخواستم کلاس انلاین زبان ثبت نام کنم که زبانم قوی تر شه و این کلاس هفته ای 6 ساعته برگزار میشه و 2ماهه تموم میشه،ساعت مطالعاتیم روزی 8 ساعت هست،با این شرایط به نظرتون اضافه کردن زبان به برنامم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Faeze

سلام. وقت بخیر
به نظر بنده با توجه به اینکه تاثیر زبان در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بسیار ناچیر است زبان انگلیسی را مطالعه نکنید فعلا، مگر اینکه سازمان سنجش در ضرایب دروس امسال بخواهد تغییراتی را اعمال کند ولی تا قبل از اینکه ضرایب کنکور ارشد...

سلام. وقت بخیر
به نظر بنده با توجه به اینکه تاثیر زبان در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 بسیار ناچیر است زبان انگلیسی را مطالعه نکنید فعلا، مگر اینکه سازمان سنجش در ضرایب دروس امسال بخواهد تغییراتی را اعمال کند ولی تا قبل از اینکه ضرایب کنکور ارشد کامپیوتر 1400 توسط سازمان سنجش در ماه آبان اعلام نمی‌شود خواندن زبان کار صحیحی نیست و اگر سازمان سنجش ضرایب را بدون تغییر اعلام کرد بعد از آن هم خواندن زبان کار صحیحی نیست. اگر زبان شما ضعیف هست بعد از برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر 1400 چند ماهی فرصت دارید که زبان را بخوانید و مشکلی در دانشگاه برای شما اتفاق نمی‌افتد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ars

سلام وقت بخیر
در مورد نحوه ی مرور سوال داشتم...مثلا وقتی یه درس تموم میشه و میرم سراغ درس بعدی کی برگردم سراغ اون درس قبلی؟ و بعضی وقتا حس میکنم فرموش کردم یه درسی که خوندمو...بطور میانگین بهتره هر درسو چندبار خونر و روش مرور باید چجوری باشه?
من...

سلام وقت بخیر
در مورد نحوه ی مرور سوال داشتم...مثلا وقتی یه درس تموم میشه و میرم سراغ درس بعدی کی برگردم سراغ اون درس قبلی؟ و بعضی وقتا حس میکنم فرموش کردم یه درسی که خوندمو...بطور میانگین بهتره هر درسو چندبار خونر و روش مرور باید چجوری باشه?
من خودم یه درسو میخونم بعد میرم سراغ درس بعدی...بنظر شما این بهتره یا اینکه چند درسو همزمان پیش ببرم؟
ممنون بابت پاسخ دهی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ars

سلام. وقت بخیر
شما هیچ گاه نباید بذارید یک درس وقتی تمام شد و رفتید سراغ درس بعدی برگردید و درس قبلی و مرور کنید. شما هر مبحثی از یک درس را که می‌خوانید باید آن مبحث را در بازه های زمانی مشخص چندین بار مرور کنید تا آن مطلب در حافظه ثابت شما تثبیت...

سلام. وقت بخیر
شما هیچ گاه نباید بذارید یک درس وقتی تمام شد و رفتید سراغ درس بعدی برگردید و درس قبلی و مرور کنید. شما هر مبحثی از یک درس را که می‌خوانید باید آن مبحث را در بازه های زمانی مشخص چندین بار مرور کنید تا آن مطلب در حافظه ثابت شما تثبیت بشود. بهتر هست شما مقالات زیر را بطور دقیق و کامل مطالعه کنید:
چگونه حافظه قوی ای داشته باشیم
نحوه مرور دروس کنکور ارشد کامپیوتر
حافظه و به یاد سپاری

در مورد سوال دوم تون بهتر هست که چندین درس را بصورت موازی مطالعه کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ABC

سلام استاد
وقت شما بخیر.

مطالعه ی ۶ درس هوش مصنوعی، پایگاه داده، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، کامپایلر و سیستم عامل برای کسب رتبه ی تک رقمی در گرایش هوش مصنوعی کافی هست؟
اگر برای درسی مجموعه فیلم های آموزشی را به طور کامل تهیه کرده باشیم داشتن...

سلام استاد
وقت شما بخیر.

مطالعه ی ۶ درس هوش مصنوعی، پایگاه داده، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، کامپایلر و سیستم عامل برای کسب رتبه ی تک رقمی در گرایش هوش مصنوعی کافی هست؟
اگر برای درسی مجموعه فیلم های آموزشی را به طور کامل تهیه کرده باشیم داشتن یک کتاب برای حل تست کافی هست؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ABC

سلام. وقت بخیر
خیر با مطالعه 6 درس نمی‌توانید در کنکور ارشد هوش مصنوعی رتبه تک رقمی کسب کنید. اگر در دروسی که بنده تدریس می‌کنم هم فیلم درس و هم فیلم نکته و تست آن درس را تهیه کنید دیگر نیازی به تهیه کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر ندارید. چون در...

سلام. وقت بخیر
خیر با مطالعه 6 درس نمی‌توانید در کنکور ارشد هوش مصنوعی رتبه تک رقمی کسب کنید. اگر در دروسی که بنده تدریس می‌کنم هم فیلم درس و هم فیلم نکته و تست آن درس را تهیه کنید دیگر نیازی به تهیه کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر ندارید. چون در برخی از دروس کتاب کنکوری مناسبی وجود ندارد اینکه بخواهید در آن دروس فقط فیلم و کتاب مربوط به آن درس را تهیه کنید زیاد مطلوب نیست، این موضوع از درسی به درس دیگر می‌تواند متفاوت باشد، بعنوان مثال برای درس معماری کامپیوتر یا درس شبکه های کامپیوتری کتاب کنکوری و تستی مناسبی وجود ندارد

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. af

سلام استاد ميشه يه توضيحي در مورد ساعات درس خوندن بگيد بهم و اينكه چطوري تاييمو تو روز پخش كنم؟ خيلي ممنون ميشم
براي رتبه ي يك شدن بايد چه نكاتيو توجه داشته باشم بهش و چه درسهاييو حتما بخونم؟؟ كنكور ارشد گرايش هوش. البته من دانشجو هم هستم و سال...

سلام استاد ميشه يه توضيحي در مورد ساعات درس خوندن بگيد بهم و اينكه چطوري تاييمو تو روز پخش كنم؟ خيلي ممنون ميشم
براي رتبه ي يك شدن بايد چه نكاتيو توجه داشته باشم بهش و چه درسهاييو حتما بخونم؟؟ كنكور ارشد گرايش هوش. البته من دانشجو هم هستم و سال بعد فارغ التحصيل ميشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    af

سلام. وقت بخیر
محدودیتی در این زمینه که شما در یک روز یک درس را بخوانید یا 3 الی 4 درس وجود ندارد و شما وقتی خواندن یک درس را شروع می‌کنید می‌توانید تا زمانی که به فلات یادگیری نرسیدید خواندن آن درس را در یک روز ادامه دهید، بهتر هست برای مطالعه...

سلام. وقت بخیر
محدودیتی در این زمینه که شما در یک روز یک درس را بخوانید یا 3 الی 4 درس وجود ندارد و شما وقتی خواندن یک درس را شروع می‌کنید می‌توانید تا زمانی که به فلات یادگیری نرسیدید خواندن آن درس را در یک روز ادامه دهید، بهتر هست برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه صحیح برنامه ریزی فیلم 0 تا 100 نحوه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کنید.
در مورد سوال دوم تون که فرمودید برای رتبه یک شدن در کنکور ارشد کامپیوتر باید به چه نکاتی توجه داشته باشید موارد بسیار زیادی وجود دارد که ذکر این موارد در یک پیام امکان پذیر نمی‌باشد و بهترین کار این است که شما فیلم تمامی همایش های کنکور ارشد کامپیوتر را تماشا کنید، در هر همایش نکات زیادی گفته شده است. ولی مهم ترین عامل موفقیت در هر کاری تلاش پیوسته و صحیح است.
برای اینکه در کنکور ارشد کامپیوتر بخواهید رتبه خوبی کسب کنید باید تمامی دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را مطالعه کنید
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Reza

سلام استاد وقتتون به خیر. جسارتا من میخواستم واسه کنکور ۱۴۰۰ آماده شم و گرایش هم قطعا یا میخوام هوش برم یا معماری یا بیو. قطعا هم میخوام دانشگاه شریف یا تهران قبول شم. واسه همینم از الان میخوام شروع کنم به خوندن. میخواستم بدونم تا آخر تابستون چه...

سلام استاد وقتتون به خیر. جسارتا من میخواستم واسه کنکور ۱۴۰۰ آماده شم و گرایش هم قطعا یا میخوام هوش برم یا معماری یا بیو. قطعا هم میخوام دانشگاه شریف یا تهران قبول شم. واسه همینم از الان میخوام شروع کنم به خوندن. میخواستم بدونم تا آخر تابستون چه درسایی رو بخونم؟ و اینکه بهترین نحوه مطالعه چطوری هست؟ یعنی اینکه وقتی یه درسی رو میخونیم، چند روز بعدش تست هاشو بزنیم، کی دوباره مرور کنیم و اینها. ممنون از لطفتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Reza

سلام. وقت بخیر
شما از الان بهتر هست با 3 درس ساختمان داده، مدار منطقی و معماری کامپیوتر شروع کنید. بهتر هست پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست و بگیرید، که این پکیج شامل دروس ریاضی گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم هست...

سلام. وقت بخیر
شما از الان بهتر هست با 3 درس ساختمان داده، مدار منطقی و معماری کامپیوتر شروع کنید. بهتر هست پکیج 5 درس و پکیج 5 نکته و تست و بگیرید، که این پکیج شامل دروس ریاضی گسسته، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و طراحی الگوریتم هست و فعلا شما از 3 درسی که خدمت تون گفتم استفاده کنید و هفته ای 3 جلسه معماری کامپیوتر و 2 جلسه مدار منطقی و ساختمان داده نگاه کنید. بعد از پایان هر فصل هفته ای یک جلسه فیلم نکته و تست اون فصل و نگاه کنید حتما. با تماشا فیلم های نکته و تست مرور شما هم بصورت اتوماتیک انجام می‌شود. همین طور توصیه می‌کنم مقالاتی که در مورد مرور در سایت وجود دارند را مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Afshar

سلام خسته نباشید استاد

بنده داوطلب گرايش هوش سال ٤٠٠ هستم و براي رتبه تك رقمي ميخوام تلاش كنم.

برای کنکور سال ۱۴۰۰ من تا الان منطقی معماری و گسسته رو خوندم( البته گسسته تست نزدم) و بايد خيلي باز دوره كنم ولي يه بار خوندمشون.

و نصف داده الگو رو...

سلام خسته نباشید استاد

بنده داوطلب گرايش هوش سال ٤٠٠ هستم و براي رتبه تك رقمي ميخوام تلاش كنم.

برای کنکور سال ۱۴۰۰ من تا الان منطقی معماری و گسسته رو خوندم( البته گسسته تست نزدم) و بايد خيلي باز دوره كنم ولي يه بار خوندمشون.

و نصف داده الگو رو پیش رفتم

تا آخر تابستون چون ترم تابستون دارم؛ ميخوام داده الگورو كامل كنم، هوش رو بخونم و نظريه رو.

بنظر شما اين دروس كافيه براي اين زمان؟؟
و از مهر به بعد بقيه رو اضافه ميكنم، و اين دروس رو مرور ميكنم هي

و اينكه من زبانم زياد خوب نيست، بنظر شما براي سال ٤٠٠ خيلي تاثيرش زياده؟
و آيا ممكنه سيگنال دوباره اضافه بشه؟


ساعت مطالعاتي ام بگيد بايد چقدر باشه ماكسيمم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Afshar

سلام. وقت بخیر
بله اینکه شما بتونید تا آخر تابستون دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم درس و هم تست اش و تموم کنید و همین طور نظریه و هوش مصنوعی را با کیفیت بخونید خوب هست.
فعلا زبان را کنار بگذارید، ملاک فعلی ضرایبی است که سازمان سنجش برای...

سلام. وقت بخیر
بله اینکه شما بتونید تا آخر تابستون دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم هم درس و هم تست اش و تموم کنید و همین طور نظریه و هوش مصنوعی را با کیفیت بخونید خوب هست.
فعلا زبان را کنار بگذارید، ملاک فعلی ضرایبی است که سازمان سنجش برای کنکور ارشد کامپیوتر 99 اعلام کرده و طبق این ضرایب زبان ارزش خاصی ندارد.
در مورد این سوال که فرمودید آیا ممکن هست که سیگنال مجددا اضافه بشود من بعید می‌دونم
در مورد ساعت مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر سعی کنید که حداقل 7 ساعت در روز مطالعه داشته باشید، اما ماکزیمم ای وجود ندارد و هر چه بیشتر باشد مسلما بهتر است

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. pouya

سلام
استاد من الان دانشگاه میرم و رشته ام کاملا غیر مرتبط هستش دارم زبان انگلیسی میخونم و...
ولی هدفم از اولم کامپیوتر بوده... متاسفانه به دلیل یک سری مشکلات اینجوری شد ولی به زبانم علاقه مند هستم و در سطح حرفه ای هستم.
الان من 4 سال وقت دارم تا...

سلام
استاد من الان دانشگاه میرم و رشته ام کاملا غیر مرتبط هستش دارم زبان انگلیسی میخونم و...
ولی هدفم از اولم کامپیوتر بوده... متاسفانه به دلیل یک سری مشکلات اینجوری شد ولی به زبانم علاقه مند هستم و در سطح حرفه ای هستم.
الان من 4 سال وقت دارم تا پایان کارشناسی، بنظرتون مسیرم برای ارشد کامپیوتر چی باشه؟ (برنامه ریزی 4 ساله) ار آنجایی که خودم کاملا آشنا هستم با بازار کار بورس دنیا هوش مصنوعی شما پیشنهادتون این بوده تو نظرات پیداست... اینم بگم پایه ریاضی و فیزیک اصلا خوب نیست فقط در حد آشنایی با سرفصل ها مثل ورق زدن کتاب و خواندن تیتر ها... خلاصه اش توی این 4 سال چیکار کنم به صورت کلی؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    pouya

سلام. وقت بخیر
شما دو راه پیش رو دارید:
1- با توجه به اینکه تازه وارد دوره لیسانس شدید اگر می‌تونید مجددا کنکور بدید و یا تغییر رشته بدید و به رشته کامپیوتر برید که این کار مناسبی هست و 4 سال به جای اینکه در یک رشته دیگر تحصیل کنید در رشته ای که...

سلام. وقت بخیر
شما دو راه پیش رو دارید:
1- با توجه به اینکه تازه وارد دوره لیسانس شدید اگر می‌تونید مجددا کنکور بدید و یا تغییر رشته بدید و به رشته کامپیوتر برید که این کار مناسبی هست و 4 سال به جای اینکه در یک رشته دیگر تحصیل کنید در رشته ای که به آن علاقه دارید تحصیل خواهید کرد
2- در همین رشته ای که هستید باشید و خودتان را برای کنکور ارشد آماده کنید، که البته به نظر بنده چون در ابتدا کارشناسی هستید بهتر هست که اگر می‌توانید کار اول را انجام دهید.
در صورتی که مورد اول برای شما امکان پذیر نیست سعی کنید از الان پکیج 5 درس و 5 نکته و تست را تهیه کنید و هفته ای 2 الی 3 جلسه فیلم های معماری کامپیوتر، درس مدار منطقی، درس ساختمان داده و ریاضی گسسته را مطالعه کنید و پس از 2 ماه هفته ای 2 جلسه هم فیلم طراحی الگوریتم را تماشا کنید. هر فصلی که تمام شد هفته ای یک جلسه فیلم نکته و تست آن فصل را تماشا کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. مهران

سلام استاد
امیدوارم حالتون خوب باشه
من دانشجوی ترم شیش مهندسی صنایع خوارزمی هستم و با اینکه رتبم ۱۹۶۰ منطقه یک بود و میتونستم مهندسی کامپیوتر همین دانشگاه قبول شم چون تصورم از این رشته غلط بود این کارو نکردم و اینکه سال کنکور کارشناسیم اصلا خوب...

سلام استاد
امیدوارم حالتون خوب باشه
من دانشجوی ترم شیش مهندسی صنایع خوارزمی هستم و با اینکه رتبم ۱۹۶۰ منطقه یک بود و میتونستم مهندسی کامپیوتر همین دانشگاه قبول شم چون تصورم از این رشته غلط بود این کارو نکردم و اینکه سال کنکور کارشناسیم اصلا خوب درس نخوندم قبل عید حدود دو ماه درس نخوندم و بعد از عید هم میانگین مطالعم دو سه ساعت بود
وقتی دانشگاه رفتم ترم یکو اصلا انگیزه نداشتم و درس نخوندم و باعث شد ۹ ترمه بشم ولی بعدا معدلم به نوزده و نیم هم رسید و معدل کلم نزدیک ۱۸ است .
تصمیم گرفتم ک کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کنم و به کنکور دو سال بعد میرسم چون ۹ ترمه ام و هدفم رتبه تک رقمی هست می خواستم ازتون بپرسم از کی شروع کنم الآن زوده یا شروع کنم کم کم درسایه مهم رو با کلاسایه شما پیش برم یا فعلا صبر کنم و مهارت هایی مثل برنامه نویسیم رو تقویت کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    مهران

سلام
وقت بخیر

به نظر من شما از الان با فیلم های ساختمان داده، طراحی الگوریتم، مدار منطقی، معماری کامپیوتر و ریاضی گسسته مطالعه تون و بصورت حرفه ای شروع کنید و هر فصلی را که تموم می‌کنید یک الی دو جلسه هم فیلم نکته و تست اون فصل و نگاه کنید. اگر...

سلام
وقت بخیر

به نظر من شما از الان با فیلم های ساختمان داده، طراحی الگوریتم، مدار منطقی، معماری کامپیوتر و ریاضی گسسته مطالعه تون و بصورت حرفه ای شروع کنید و هر فصلی را که تموم می‌کنید یک الی دو جلسه هم فیلم نکته و تست اون فصل و نگاه کنید. اگر فکر می‌کنید تعداد درس هایی که به شما اعلام کردم زیاد هست، ریاضی گسسته را حذف کنید از بین اینها. با خواندن اینها پایه ای که لازم دارید برای اینکه خوب پیش بروید در ادامه ساخته می‌شود. سعی کنید این کارها را تا 3 الی 4 ماه دیگر تمام کنید. مطمئنا اگر پیوسته و حرفه ای جلو بروید می‌توانید در کنکور ارشد کامپیوتر 1401 براحتی رتبه 1 را کسب کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Amir Mohammad Pilevar

با سلام من دانشجوی ترم 12 نرم افزار غیر انتفاعی هستم و شهریور فارق التحصیل میشم با معدل 18.5 به بالا. برای 99 هم ثبت نام کردم و کلاس های درس منطقی معماری گسسته ساختمان و الگوریتم و هوش و سیستم عامل و پایگاه امسال رو خریداری کردم اما اصلا شرکت...

با سلام من دانشجوی ترم 12 نرم افزار غیر انتفاعی هستم و شهریور فارق التحصیل میشم با معدل 18.5 به بالا. برای 99 هم ثبت نام کردم و کلاس های درس منطقی معماری گسسته ساختمان و الگوریتم و هوش و سیستم عامل و پایگاه امسال رو خریداری کردم اما اصلا شرکت نکردم و حتی آزمون هم ثبت نام کردم و اونم شرکت نکردم. با توجه به اینکه کارشناسیم خیلی طولانی شد فشار زیادی از سمت خانواده رومه. اینکه میخوام برای سال دیگه شرکت کنم به این خاطر هست که رتبه ی 1 نرم افزار رو حتما بیارم. با توجه به اینکه خودم رو میشناسم حس میکنم اینبار نباید هیچ اشتباهی کنم و تصمیم دارم مشاوره هفتگی تا کنکور با شما داشته باشم. البته همزمان سرکار هم میرم روزی 8 ساعت. آیا این تصمیم درستیه که برای سال بعد برنامه ریزی کنم؟ و آیا با این شرایط با کمک شما و تلاش بیشتری میتونم برای سال بعد رتبه ی ۱ رو کسب کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

اگر تصمیم دارید رتبه 1 کنکور ارشد کامپیوتر و کسب کنید با توجه به پایه ضعیفی که دارید باید از الان هر روز حداقل 8 ساعت مطالعه داشته باشید که با توجه به اینکه شما سر کار می‌رید این امر بسیار دشوار است، بنابراین توصیه من این هست که...

سلام
وقت بخیر

اگر تصمیم دارید رتبه 1 کنکور ارشد کامپیوتر و کسب کنید با توجه به پایه ضعیفی که دارید باید از الان هر روز حداقل 8 ساعت مطالعه داشته باشید که با توجه به اینکه شما سر کار می‌رید این امر بسیار دشوار است، بنابراین توصیه من این هست که اگر می‌توانید کارتون و کنار بذارید و یا ساعت کاری تون و کم بکنید.
اگر بصورت پیوسته و بدون وقفه و هوشمندانه تا کنکور ارشد کامپیوتر 1400 مطالعه کنید می‌توانید به هدف و خواسته تان برسید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. ABC

سلام استاد
وقت شما بخیر
اگر دانشجویی پایه ی خیلی ضعیفی داشته باشه و با هوش هم نباشه از الآن شروع کنه به خوندن برای کنکور کارشناسی ارشد 1400 می تونه از گرایش هوش مصنوعی یا نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف قبول بشه و در آینده هم اپلای کنه؟
اگر می تونه...

سلام استاد
وقت شما بخیر
اگر دانشجویی پایه ی خیلی ضعیفی داشته باشه و با هوش هم نباشه از الآن شروع کنه به خوندن برای کنکور کارشناسی ارشد 1400 می تونه از گرایش هوش مصنوعی یا نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف قبول بشه و در آینده هم اپلای کنه؟
اگر می تونه روزی حداقل چند ساعت باید درس بخونه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    ABC

سلام
وقت بخیر

اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید و قواعد مطالعه و مرور صحیح و رعایت کنید بله می‌تونید. از الان باید روزی حداقل 7 ساعت مطالعه داشته باشید برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. حمیدرضا هستم

سلام وقتتون بخیر
من یه سوالی داشتم
من الان ترم 4 کارشناسی دانشگاه مهاجر اصفهان هستم و دارم واسه کنکور ارشد میخونم ، اولیت من دانشگاه های داخل خود شهر اصفهانه
میخواستم بدونم برای اینکه دانشگاه اصفهان یا دانشگاه صنعتی اصفهان بیارم برای کنکور ارشد...

سلام وقتتون بخیر
من یه سوالی داشتم
من الان ترم 4 کارشناسی دانشگاه مهاجر اصفهان هستم و دارم واسه کنکور ارشد میخونم ، اولیت من دانشگاه های داخل خود شهر اصفهانه
میخواستم بدونم برای اینکه دانشگاه اصفهان یا دانشگاه صنعتی اصفهان بیارم برای کنکور ارشد باید در چه سطحی بخونم ؟ رقابت برای این دانشگاه ها سخته ؟
منظورم اینکه نسبت به تلاشی که دوستان برای دانشگاه های تهران مثل شریف می کنند ، برای دانشگاهای اصفهان هم در همان سطح باید خوند ؟
و این دانشگاه هایی که گفتم از نظر شما چطوریه؟ هر چند من شنیدم که دانشگاه اصفهان جدید برای کارشناسی ارشد کامپیوتر پیشرفت خوبی داشته و حتی از بعضی دانشگاه های تهران هم جلوتر رفته
ممنون از زحمات شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

برای قبولی در ارشد کامپیوتر دانشگاه اصفهان و یا دانشگاه صنعتی اصفهان نیازی نیست به اندازه کسی که میخواهد دانشگاه تهران یا شریف قبول بشود تلاش کنید و اینکه بطور پیوسته روزی 5 الی 6 ساعت درس بخونید کافی است. این دو دانشگاهی که شما...

سلام
وقت بخیر

برای قبولی در ارشد کامپیوتر دانشگاه اصفهان و یا دانشگاه صنعتی اصفهان نیازی نیست به اندازه کسی که میخواهد دانشگاه تهران یا شریف قبول بشود تلاش کنید و اینکه بطور پیوسته روزی 5 الی 6 ساعت درس بخونید کافی است. این دو دانشگاهی که شما فرمودید دانشگاه های خوبی هستند ولی به دانشگاه هایی مثل تهران و شریف و امیر کبیر نمی‌رسند. با توجه به اینکه شما ترم 4 هستید و زمان خوبی دارید توصیه می‌کنم که برای دانشگاه های شریف و تهران و ... مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. nksh

سلام آقای رضوی
وقتتون بخیر
من ترم اخر کارشناسی رشته نرم افزار هستم کاردانی مشهد قبول شدم با رتبه 96 و کارشناسی هم با رتبه 700 سمنان قبول شدم
معدل کارشناسیم هم نزدیکه 18 هستش
راستش من نمیخواستم امسال کنکور بدم (میخواستم ازمایشی فقط کنکور بدم نه...

سلام آقای رضوی
وقتتون بخیر
من ترم اخر کارشناسی رشته نرم افزار هستم کاردانی مشهد قبول شدم با رتبه 96 و کارشناسی هم با رتبه 700 سمنان قبول شدم
معدل کارشناسیم هم نزدیکه 18 هستش
راستش من نمیخواستم امسال کنکور بدم (میخواستم ازمایشی فقط کنکور بدم نه برای قبولی) اما الان نظرم عوض شده و چند روزه تازه شروع کردم به خوندن

درسای طراحی و ساختمان و ریاضی گسسته و امار و سیستم رو چندتا فصل فقط خوندم و تست زدم
چندتا فصل مدار منطقی رو هم فقط خوندم

میخواستم بدونم ک بااینکه این همه دیر شروع کردم و یک ماهم وقت ندارم میتونم جایی قبول بشم؟؟

من فقط میخوام دانشگاه تاپ قبول بشم رشته انچنان مهم نیس...

بنظرتون بذارم برای سال اینده یا نه؟؟

و اگه میتونم جایی قبول بشم چه درسایی رو بخونم؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    nksh

سلام
وقت بخیر

اولا شما نفرمودید که چه گرایشی میخواید شرکت کنید، این امر بسیار در برنامه ریزی برای شما اهمیت دارد بنابراین اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید گرایش خودتون و سایر توضیحات تون و می‌تونید به همین پیام ریپلای کنید
دوما شما فرمودید که...

سلام
وقت بخیر

اولا شما نفرمودید که چه گرایشی میخواید شرکت کنید، این امر بسیار در برنامه ریزی برای شما اهمیت دارد بنابراین اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید گرایش خودتون و سایر توضیحات تون و می‌تونید به همین پیام ریپلای کنید
دوما شما فرمودید که دروس طراحی و ساختمان و ریاضی گسسته و آمار و سیستم رو چندتا فصل فقط خوندم و تست زدم و چندتا فصل مدار منطقی رو هم فقط خوندم ولی مهم خواندن این دروس نیست مهم این هست که از روی چه منابعی خواندید و چقدر تسلط دارید و چند درصد از این دروس می‌توانید کسب کنید چون بسیاری از منابعی که وجود دارند مناسب نیستند.
سوما دروس زبان و ریاضیات با توجه به ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر 99 اهمیت خاصی ندارند و شما نباید آمار و مطالعه می‌کردید و کار نادرستی انجام دادید
مورد چهارم اینکه الان خیلی وقت خواندن دروس جدید نیست و شما همون درس مدار منطقی و کامل کنید کفایت می‌کنه
به نظر بنده امسال نمی‌تونید دانشگاه تاپی قبول بشید و خیلی بهتر هست که برای سال آینده بصورت پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. محسن

سلام. پیشنهاد شما برای یک لیسانس الکترونیک که به کدزدن و مباحث رباتیک یا هوش مصنوعی و تا حدودی هم سخت افزار علاقه داره چیست؟؟؟ الکترونیک دیجیتال یا معماری کامپیوتر یا هوش مصنوعی؟؟؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محسن

سلام
وقت بخیر

اگر هدف شما اپلای کردن برای مقطع دکتری کامپیوتر هست با توجه به اینکه در حال حاضر بیشترین تعداد اپلای برای مقطع دکتری برای گرایش هوش مصنوعی و فیلدهایی هست که در گرایش هوش مصنوعی وجود دارد توصیه اکید من گرایش هوش مصنوعی است ولی اگر...

سلام
وقت بخیر

اگر هدف شما اپلای کردن برای مقطع دکتری کامپیوتر هست با توجه به اینکه در حال حاضر بیشترین تعداد اپلای برای مقطع دکتری برای گرایش هوش مصنوعی و فیلدهایی هست که در گرایش هوش مصنوعی وجود دارد توصیه اکید من گرایش هوش مصنوعی است ولی اگر هدف تون کار در بازار کار ایران هست گرایش نرم افزار بیشترین بازار کار در ایران را دارد ولی باز هم به نظر بنده با توجه به علاقه تون حتی اگر خواستید در ایران هم بمانید به سمت هوش مصنوعی بروید. چون در ایران همیشه با یک تاخیر فیلدهایی که در خارج در حال حاضر هات تاپیک هستند، هات تاپیک می‌شوند. توصیه میکنم حتما همایش اپلای رشته کامپیوتر را مشاهده کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. پردیس

سلام استاد من چند بار کامنت گذاشتم ولی پاسخ ندادید..
برای کنکور سال بعد ضرایب دروس عوض میشه؟ و ممکنه درسی عوض بشه؟ (کنکور مهندسی کامپیوتر ۴۰۰ - گرایش هوش)

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    پردیس

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به این علت. به علت مشغله کاری که به خاطر تعویق کنکور پیش آمد نتوانستم به موقع به پیام ها جواب بدم در 3 هفته اخیر
من بعید می‌دانم در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 درسی عوض بشود ولی احتمال تغییر ضرایب وجود دارد ولی در هر...

سلام
وقت بخیر

عذر خواهی میکنم به این علت. به علت مشغله کاری که به خاطر تعویق کنکور پیش آمد نتوانستم به موقع به پیام ها جواب بدم در 3 هفته اخیر
من بعید می‌دانم در کنکور ارشد کامپیوتر 1400 درسی عوض بشود ولی احتمال تغییر ضرایب وجود دارد ولی در هر صورت دروس اصلی و پر اهمیت همان 10 درس تخصصی امسال خواهد بود
موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. سارا

سلام استاد وقتتون بخیر
بنده 5 درس مدار منطقی و معماری و شبکه و هوش و پایگاه را تمام کردم و در فرصت باقی مانده باید بر روی تست اینها بیشتر کار کنم، به نظر شما چند درصد احتمال دارد کنکور باز هم به تعویق بیفتد، چون خیلی دوست داشتم درس سیستم عامل و...

سلام استاد وقتتون بخیر
بنده 5 درس مدار منطقی و معماری و شبکه و هوش و پایگاه را تمام کردم و در فرصت باقی مانده باید بر روی تست اینها بیشتر کار کنم، به نظر شما چند درصد احتمال دارد کنکور باز هم به تعویق بیفتد، چون خیلی دوست داشتم درس سیستم عامل و نظریه هم در برنامه ام بگنجانم.
سپاس

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    سارا

سلام
وقت بخیر

به نظر من 30 درصد احتمال این وجود دارد که کنکور مجددا به تعویق بیفتد. سعی کنید حتما نکته و تست های اینها را هم نگاه کنید بدون نکته و تست شما می توانید به 50 درصد سوالات پاسخ دهید، نکته و تست ها را خیلی جدی بگیرید. همین طور حتما سعی...

سلام
وقت بخیر

به نظر من 30 درصد احتمال این وجود دارد که کنکور مجددا به تعویق بیفتد. سعی کنید حتما نکته و تست های اینها را هم نگاه کنید بدون نکته و تست شما می توانید به 50 درصد سوالات پاسخ دهید، نکته و تست ها را خیلی جدی بگیرید. همین طور حتما سعی کنید در نکته و تست شبکه های کامپیوتری شرکت کنید، این نکته و تست فوق العاده است و تمامی تست های کنکور ارشد کامپیوتر و دکتری در آن حل خواهد شد و حدود 300 تست در آن حل خواهد شد که با توجه به نبود کتاب تست برای درس شبکه های کامپیوتری خلع موجود را پر می‌کند

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. هادی

سلام استاد وقت به خیر
من فارق التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت هستم. الان هم ترم 2 ارشد مهندسی صنایع - گرایش مدیریت پروژه های نفت و گاز در داشگاه تهران هستم. (رتبه کارشناسی 960 و ارشد 59)
خواستم بدونم میشه همزمان با تحصیل برای ارشد 1400...

سلام استاد وقت به خیر
من فارق التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت هستم. الان هم ترم 2 ارشد مهندسی صنایع - گرایش مدیریت پروژه های نفت و گاز در داشگاه تهران هستم. (رتبه کارشناسی 960 و ارشد 59)
خواستم بدونم میشه همزمان با تحصیل برای ارشد 1400 هوش مصنوعی یا نرم افزار تلاش کرد یا باید تمام وقت بشینی پاش ؟ با توجه با اینکه توانایی کد نویسی و درک الگوریتم متوسط رو به بالا و علاقه بسیار زیادی دارم ، آیا پیشنهاد می کنید ؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتان

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    هادی

سلام
وقت بخیر

اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه داشته باشید می‌توانید موازی برای کنکور ارشد کامپیوتر 1400 هم بخوانید

  پیوست ها
 
 1. محمد

سلام استاد. من اگه از اوایل اردیبهشت میانگین روزی 6 ساعت درس بخونم برای 1400 میتونم نرم افزار شریف قبول شم؟ البته دو سه ماه قبل کنکور میتونم سرکار نرم و فقط مطالعه کنم؟ (معدل کارشناسی 17.2 دانشگاه ازاد)

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    محمد

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید براحتی می‌توانید در کنکور ارشد نرم افزار رتبه زیر 50 کسب کنید. برای اینکه بتوانید برنامه هوشمندانه ای داشته باشید اگر امکان اش و داشتید یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای از طریق تیم...

سلام
وقت بخیر

بله می‌تونید. اگر پیوسته و هوشمندانه مطالعه کنید براحتی می‌توانید در کنکور ارشد نرم افزار رتبه زیر 50 کسب کنید. برای اینکه بتوانید برنامه هوشمندانه ای داشته باشید اگر امکان اش و داشتید یک جلسه مشاوره تلفنی تک جلسه ای از طریق تیم پشتیبانی رزرو کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. علی

سلام استاد.برای درس پایگاه داده و کامپایلر ویدئوهای کدام استاد را تهیه کنیم؟ شما ویدئو ندارید؟
دوم این که در بین دانشجویان هم ترمی خودم رتبه اول شدم در کل و این که در ارشد چجوری میتونم از این سهمیه استفاده کنم و آیا تاثیری داره؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

برای درس پایگاه داده ویدیوهای استاد شکری و برای درس کامپایلر ویدیوهای استاد کاشفی و تهیه کنید. خیر بنده در این دو درس ویدیو ندارم
اگر در دانشگاه های دولتی و یا غیر انتفاعی و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم هستند باشید سهمیه...

سلام
وقت بخیر

برای درس پایگاه داده ویدیوهای استاد شکری و برای درس کامپایلر ویدیوهای استاد کاشفی و تهیه کنید. خیر بنده در این دو درس ویدیو ندارم
اگر در دانشگاه های دولتی و یا غیر انتفاعی و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم هستند باشید سهمیه شاگرد اولی برای شما در نظر گرفته می‌شود و دانشگاه شما باید این مورد را به سنجش اعلام کنید. به صفحه سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به دکتر رامین رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷