رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

آموزش پایگاه داده

این صفحه عالی به معرفی بهترین دوره های آموزشی پایگاه داده پرداخته و بررسی کرده که آیا این آموزش های پایگاه داده برای افراد مبتدی مناسب‌اند یا خیر

دوره های آموزشی SQL، مهارت لازم برای تبدیل‌شدن افراد به یک متخصص پایگاه داده را فراهم می‌کند. در پایان دوره افراد مهارت‌های متعددی از جمله نوشتن کوئری‌ها، ساب کوئری‌ها، دستورات شرطی و غیره را به‌ دست می‌آورند و قادر خواهند بود زیرساخت خوبی را برای ذخیره اصولی داده‌ها و استخراج اطلاعات از آنها را اجرایی کنند.

در این مقاله برای انتخاب بهترین دوره های پایگاه داده، عوامل مختلفی را در نظر گرفتیم، از قبیل:

معرفی چند دوره آموزشی پایگاه داده

آموزش آنلاین پایگاه داده ها دکتر هادی خانی (سایت کافه تدریس)

پایگاه داده هادی خانی

این دوره به‌صورت آنلاین و به مدت 60 ساعت توسط سایت کافه تدریس ارائه شده و مدرس آن دکتر هادی خانی (دکتری مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است دانشگاه تهران) است.

سر فصل‌های این دوره به شرح زیر است:

آموزش پایگاه داده ها و اصول طراحی آن (سایت فرادرس)

لوگوی sql server

این دوره از سایت فرادرس حدوداً 8 ساعت است که مدرس آن دکتر فرشید شیرافکن (دکتری تخصصی بیوانفورماتیک) است. این دوره برای افرادی که از پایگاه هیچ اطلاعاتی ندارند مناسب است و سطح دوره مبتدی است.

سرفصل‌های این دوره:

آموزش اس کیو ال سرور (SQL Server) – مقدماتی (سایت فرادرس)

پایگاه داده فرادرس

این دوره به مدت 9 ساعت به آموزش SQL Server در سطح مقدماتی می‌پردازد و مدرس آن مهندس ضحی شبر (دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار) است. در این آموزش پس از آشنایی با محیط SQL Server به طراحی و مدیریت یک پایگاه داده، مدل رابطه‌ای و تحلیل اولیه یک سیستم پایگاه داده، دستورات دیکشنری در SQL Server پرداخته می‌شود، پس از آن به مبحث View ها، دستورات مقدماتی برای برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است در SQL Server و در نهایت با بک‌آپ‌گیری و Linked Serverها آشنا خواهید شد.

سرفصل‌های این دوره:

آموزش اس کیو ال سرور (SQL Server) – سطح متوسط (سایت فرادرس)

پایگاه داده فرادرس

این دوره به مدت 5 ساعت به آموزش SQL Server در سطح متوسط می‌پردازد و مدرس آن دکتر یوسف مسعودی سبحان زاده (مدرس دوره‌های فناوری اطلاعات است). در این دوره آموزشی هدف آن است که SQL Server بر اساس مثال‌های کاربردی توضیح داده شود. این دورهٔ آموزشی می‌تواند برای برنامه‌نویسان، دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر و آی‌تیمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، در این صفحه به بررسی این موضوعات پرداخته شده با تمامی گرایش‌ها و کارکنان بخش فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. سازمان‌ها مناسب باشد.

پیش‌نیاز این دوره، دورهٔ آموزش SQL Server مقدماتی است.

سرفصل‌های این دوره:

آموزش اس کیو ال سرور (SQL Server) – سطح پیشرفته (سایت فرادرس)

پایگاه داده فرادرس

این دوره به مدت 5 ساعت به آموزش SQL Server در سطح پیشرفته می‌پردازد و مدرس آن مهندس محمد جوادی راد (کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم افزار) است. در این آموزش تلاش شده است تا مباحثی تدریس شوند که نه‌تنها در محیط واقعی برای مشتری بسیار پرکاربرد هستند، بلکه در محیط‌های آموزشی و کتاب‌ها نیز کمتر به این مطالب پرداخته شده است. یادگیری این مباحث در آینده می‌تواند به کاربران در جهت رفع نیازهای مشتریان خود به شکل بهتر و حرفه‌ای‌تر یاری کند.

سرفصل‌های این دوره:

دوره صفر تا 100 پایگاه داده با SQL Server (سایت کاری شو)

پایگاه داده کاری شو

در این دوره چه مفاهیمی را یاد می‌گیریم؟

این دوره مناسب چه افرادی است؟

پیش‌نیاز این دوره چیست؟

شرکت در این دوره به هیچ پیش‌نیازی احتیاج ندارد، چرا که این دوره به‌نوعی طراحی شده است تا هرآنچه که برای تبدیل شدن به یک متخصص پایگاه داده مورد نیاز است را به شما آموزش دهد.

حتما بخوانید :
آموزش پایگاه داده SQL

دوره طراحی و توسعه بانک های اطلاعاتی در SQL 2022

یک شخص در حال کار با سیستم

دوره مایکروسافت SQL Server 2019 | Database Administration

پایگاه داده مایکروسافت

مهارت‌هایی که پس از گذراندن این دوره به دست می‌آورید:

• طراحی زیرساخت پایگاه‌داده

• ساخت جداول و ورود اطلاعات به پایگاه داده

• آشنایی با زبان برنامه‌نویسی SQL

• دریافت گزارش‌های پیچیده از داده‌های ذخیره شده

• طراحی و پیاده‌سازی نمایش اطلاعات

• ذخیره و بازیابی داده‌های XML

• و مباحث دیگر

این دوره مناسب چه افرادی است؟

• افراد علاقه‌مند به فعالیت در حوزه طراحی و مدیریت پایگاه‌داده‌ها

• توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

• تحلیل‌گران کسب‌وکار

• افراد علاقه‌مند و آشنا به مباحث فناوری اطلاعات

دوره آموزش پایگاه داده SQL Server 2019 سایت درسمن

پایگاه داده درسمن

در این دوره شما برای شروع آموزش sql srver به هیچ پیش‌نیاز خاصی نیاز ندارید و در هر سطحی که هستید، می‌توانید در این دوره شرکت کنید؛ چرا که مدرس دوره از مباحث مقدماتی را شروع کرده و گام‌به‌گام دوره را پیش برده است. آموزش sql server درسمن مطابق با آخرین تغییرات بوده و با تدریس یکی از مجرب‌ترین اساتید کشور؛ یعنی مهندس مهدی عباسی که تجربه‌های فراوانی را در این زمینه داشته‌اند، صورت‌گرفته است.

ویژگی‌های دوره:

دوره آموزش PostgreSQL: کوئری های پیشرفته

دوره آموزش PostgreSQL

در این دوره، متخصص پایگاه داده Adam Wilbert تعدادی از تکنیک‌های کوئری‌نویسی پیشرفته را معرفی می‌کند تا با استفاده از آن داده خود را بهتر درک کنید. در دوره متخصص پایگاه داده کوئری‌های پیشرفته، به تحلیل‌های آماری برای درک شکل و اندازه کل مجموعه‌داده نیاز است. مدرس دوره، آمار مبتنی بر داده مرتب شده در گروه‌هایی مانند مقدار متوسط، چارک اول و سوم یک مجموعه‌داده، فراوان‌ترین مقدار و... را توضیح خواهد داد. در نهایت با تعدادی از تکنیک‌های اضافی کوئری‌نویسی به نتایجی می‌رسد که در حل مشکلات متداول می‌توانند بسیار سودمند باشند.

آموزش SQL Server مجتمع فنی تهران

لوگوی مجتمع فنی تهران

دوره آموزش و یادگیری SQL Server Database Development  در آموزشگاه مجتمع فنی تهران یک دوره 60 ساعته است که به صورت حضوری و آنلاین در سرفصل‌های زیر ارئه می‌شود:

سرفصل‌ها:

جمع‌بندی

پایگاه داده‌ها ابزارهای حیاتی در جمع‌آوری، ذخیره و مدیریت اطلاعات هستند و برای بهره‌برداری بهینه از این ابزارها، نیاز به دانش و مهارت‌های مناسب در زمینه طراحی، پیاده‌سازی و بهینه‌سازی پایگاه داده وجود دارد.همانطور که دیدیم این مقاله درباره آشنایی با دوره های متخصص پایگاه داده است و ما به معرفی دوره‌های آموزشی در زمینه پایگاه داده پراختیم و تمامی دوره های آموزشی پایگاه داده، به شما امکان می‌دهند تا با مفاهیم اساسی و پیشرفته در زمینه طراحی و مدیریت پایگاه داده آشنا شوید.

دوره‌های ذکر شده در این مقاله بر اساس چه معیارهایی انتخاب شده‌اند؟

در این مقاله برای انتخاب بهترین دوره های پایگاه داده، عوامل مختلفی از قبیل به‌روز بودن دوره، تجربه مربیان و میزان دسترسی به آنها و یا میزان پشتیبانی از دوره و... را در نظر گرفتیم.

آیا دوره‌های معرفی شده برای افراد مبتدی مناسب‌اند؟

بله تمامی دوره‌های معرفی شده برای افرادی که در اول راه هستند مناسب است و شما در این دوره‌ها یاد می‌گیرید که چگونه متخصص پایگاه داده شوید.

آیا این کتاب‌ها حاوی مثال‌ها و تمرین‌های عملی هستند؟

بله تمامی کتاب‌ها دارای مثال‌ها و تمرینات علمی کافی هستند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200