وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف

این صفحه عالی به معرفی ارشد نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف پرداخته و اساتید نرم افزار شریف و فیلدهایی که در مقطع ارشد نرم افزار شریف کار می‌شود را بررسی کرده

دانشگاه شریف جزو  بهترین دانشگاه‌ های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم در رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است است و هر سال دانشجویان زیادی تقاضای پذیرش در این دانشگاه را دارند. در این مقاله قصد داریم به توضیح درباره گرایش ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده دانشگاه شریف بپردازیم.

محیط و امکانات دانشگاه شریف

دانشگاه شریف محیط سرسبز و دلبازی دارد و از نظر ابعاد، دانشگاه بزرگی محسوب می‌شود. این دانشگاه علاوه بر امکانات آموزشی، امکانات رفاهی نظیر سالن‌های ورزشی، استخر و... نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. اساتید نرم‌افزار دانشگاه شریف دارای سطح علمی بالایی هستند و این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌های مجهزی برای دانشجویان رشته کامپیوتر در مقطع ارشد و دکتری است. اما جدای از این امکانات یکی از نقاط قوت این دانشگاه، افراد حاضر در دانشگاه هستند به این معنی که دانشجویان و اساتیدی در دانشگاه شریف حضور دارند که سطح علمی بالایی دارند و ایجاد روابط با آنها تأثیر به سزایی در آینده شغلی و تحصیلی‌تان در رشته کامپیوتر می‌تواند داشته باشد.

تصویری از دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف

محیط دانشکده برق و کامپیوتر شریف

در اکثر دانشگاه‌ها دانشکده برق و کامپیوتر یکی هستند؛ اما در دانشگاه شریف دانشکده کامپیوتر ساختمان مجزایی دارد. ساختمان دانشکده کامپیوتر، نوساز است و دارای 9 طبقه می‌باشد و یکی از مزایای آن مقاوم بودن در برابر زلزله است. این دانشکده از محیط پویایی برخوردار است و فعالیت‌های فوق برنامه زیادی در آن انجام می‌شود که طیف بزرگی از سلایق را پوشش می‌دهد.

هر استادی در دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف یک اتاق دارد که در کنار آن آزمایشگاه آن استاد قرار گرفته است که مخصوص به کارهای پژوهشی وی است. دانشجویان سال‌های بالاتر نیز در این آزمایشگاه‌ها حضور دارند که می‌توانید با آن‌ها آشنا شده و از تجربیاتشان استفاده کنید.

اساتید نرم‌ افزار دانشگاه شریف

نام اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه شریف در سایت دانشگاه شریف آورده شده است که از بین آنها اساتید زیر در حوزه نرم‌ افزار فعالیت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر استاد می‌توانید به سایت ایشان مراجعه کنید.

 1. دکتر رامان رامسین
  • سایت استاد: sharif.edu/~ramsin
  • فیلد تحقیقاتی: متدولوژی و طراحی مدل‌رانه (Model-Driven Development (MDD) Methodologies)
 2. دکتر جعفر حبیبی
  • سایت استاد: sharif.ir/~jhabibi
  • فیلد تحقیقاتی: مهندسی نرم‌افزار و معماری نرم‌افزار
  • ایشان صاحب شرکت نیز هستند.
 3. دکتر سید حسن میریان حسین‌آبادی
  • سایت استاد: sharif.ir/~hmirian
  • فیلد تحقیقاتی: تست و فرمال
 4. دکتر عباس حیدر نوری
  • سایت استاد: ise.ce.sharif.ir/director
  • فیلد تحقیقاتی: هوش مصنوعی در مهندسی نرم‌افزار
 5. دکتر محمدامین فضلی
  • فیلد تحقیقاتی: الگوریتمی، نظریه بازی و داده‌کاوی
  • ایشان صاحب شرکت نیز هستند.
 6. دکتر علی موقر رحیم‌آبادی
 7. دکتر محمد ایزدی
  • سایت استاد: sharif.edu/~izadi
  • فیلد تحقیقاتی: الگوریتم و نظریه بازی و هوش مصنوعی
 8. دکتر محمدعلی آبام
  • سایت استاد: sharif.edu/~abam
  • فیلد تحقیقاتی: الگوریتم
 9. دکتر حمید ضرابی زاده

برخی از این اساتید نظیر دکتر فضلی و دکتر حبیبی صاحب شرکت هستند و در حوزه های کاری نرم‌ افزاری فعالیت می‌کنند و حتی در مواردی از دانشجویان خود دعوت به کار می‌کنند، برخی دیگر در پروژه‌های بزرگ ملی مشغول به کارند و برخی دیگر در آزمایشگاه به تحقیق و پژوهش می‌پردازند.

چه فیلدهایی در ارشد نرم‌ افزار شریف برای اپلای رتبه بالاتری دارند و در بین دانشجویان محبوب‌ ترند؟

در حالت کلی تمام فیلدها و گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است برای اپلای مناسب هستند. نکته‌ای که هنگام اپلای باید به آن توجه داشته باشید این است که چه رشته‌ای در کشوری که قصد اپلای دارید پرتقاضاتر است. طبق نظر دانشجویان دانشگاه شریف فیلدهای هوش مصنوعیهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدبا توجه به اهمیت رشته هوش مصنوعی در کشور و جهان در سال های اخیر، در این صفحه رشته و حوزه هایی که در رشته هوش مصنوعی وجود دارد، بطور کامل بررسی شده است در مهندسی نرم‌ افزار، مهندسی نرم‌ افزارمهندسی نرم افزار چیست؟مهندسی نرم افزار چیست؟این صفحه عالی به بررسی مهندسی نرم افزار پرداخته وظایف یک مهندس نرم افزار و شغل مهندسان نرم افزار و آینده مهندسی نرم افزار را بررسی کرده است، طراحی مدل‌رانه و تست و آزمون نرم‌افزار در بین دانشجویان ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف محبوب‌تر بوده و فیلدهای محبوب‌تری برای اپلای هستند.

حدوداً چند درصد از دانشجویان ارشد گرایش نرم‌ افزار دانشگاه شریف هر سال اپلای می‌کنند؟

رشته نرم‌ افزار در سراسر دنیا رشته‌ای پرتقاضا محسوب می‌شود و درصد قابل‌توجهی از دانشجویان رشته نرم‌افزار اپلای می‌کنند. در مقطع ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف نیز به نظر می‌رسد نیمی از دانشجویان اپلای می‌کنند. در مجموع، درصد اپلای دانشجویان دانشگاه شریف بیشتر از 80 درصد است. تقریبا اکثر دانشجویان مهندسی کامپیوتر مقطع لیسانس دانشگاه شریف برای مقطع ارشد یا دکتری مستقیم اپلای می‌کنند و در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت نمی‌کنند، دانشجویانی که به واسطه کنکور ارشد کامپیوتر در مقطع ارشد مهندسی کامپیوتر شریف قبول می‌شوند نیز اکثرا برای مقطع دکتری اپلای می‌کنند.

فیلدهای ارشد نرم‌ افزار که برای ورود به بازار کار در ایران مناسب‌ تر هستند

رشته نرم‌ افزار بازار کار خوبی در ایران دارد. موارد زیر جزو فیلدهایی از رشته ارشد نرم‌ افزارند که در دانشگاه شریف روی آنها تحقیق صورت‌گرفته و برای ورود به بازار کار در ایران مناسب‌تر هستند:

رشته نرم‌ افزار پتانسیل خوبی برای رشد و پیشرفت در ایران دارد و خلأهای بسیاری در این زمینه در بسیاری از شرکت‌ها وجود دارد که می‌توانند توسط مهندسان نرم‌افزار پر شوند.

چه کورس‌ های در ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف ارائه می‌ شوند؟

گرایش نرم‌ افزار در مقطع ارشد از سه زیر گرایش زیر تشکیل شده است:

هر زیر گرایش دروس مربوط به خود را دارد که می‌توانید در سایت دانشگاه شریف مشاهده کنید. در اخذ دروس نیز تا حدی انعطاف وجود دارد و دانشجویان هر زیر گرایش می‌توانند چند درس از زیر گرایش دیگر را نیز اخذ کنند. در ارتباط با کورس‌های ارائه شده نیز باید بگوییم که همگی دروس ارائه شده در رشته نرم‌ افزار دانشگاه شریف به‌روز بوده و هر کدام کاربرد خاص خود را در صنعت دارند؛ حال برخی پرکاربردتر و برخی دیگر کم‌کاربردترند. به طور مثال درس‌هایی که باهوش مصنوعی در ارتباط‌اند نسبت به بقیه کورس‌ها کاربرد بیشتری دارند و پرطرف‌دارترند.

میانگین زمانی که یک دانشجوی ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف در طول روز بایستی به امور مربوط به دانشگاه اختصاص دهد چقدر است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که میزان زمان مطالعه هر دانشجو کاملاً به خود او بستگی دارد. معمولاً هدف هر شخص تعیین‌کننده میزان تلاش اوست. اگر دانشجویی قصد دارد به‌صورت جدی مطالعه کند و خواهان کسب معدل خوبی است حداکثر به‌اندازه یک کار پاره‌وقت (معمولاً 70 الی 100 ساعت در ماه) باید برای مطالعه زمان بگذارد.

آیا کار در کنار تحصیل در ارشد نرم‌ افزار شریف امکان‌ پذیر است؟

این امر موضوعی است که عمدتاً به خود دانشجو بستگی دارد. اگر شخصی با تمرکز بالا و پرتلاشی هستید و می‌توانید کار کنید بدون اینکه به درستان و یا کارتان لطمه‌ای وارد شود، کارکردن در کنار تحصیل می‌تواند امکان‌پذیر و حتی سودمند باشد. در مقطع ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف اساتیدی وجود دارند که نه‌تنها کار را مانعی برای تحصیل نمی‌بینند؛ بلکه آن را مفید تلقی کرده و حتی در پروژه‌هایشان از دانشجویان دعوت به کار می‌کنند و نیز دانشجویانی که تاکنون زیر نظر اساتید کار کردند، نتایج مثبتی گرفته‌اند و رضایت کامل داشتند. در مقابل اساتیدی هم هستند که با کار در کنار تحصیل مخالف‌اند و معتقدند بهتر است تمرکز دانشجویان روی درس باشد. با این اوصاف در نهایت این خود دانشجوست که تصمیم می‌گیرد در کنار تحصیل کار کند یا خیر.

جمع‌بندی

تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر دانشگاه شریفارشد کامپیوتر شریفارشد کامپیوتر شریفاین صفحه عالی به معرفی ارشد کامپیوتر شریف پرداخته و ارشد کامپیوتر شریف را از همه زوایا از جمله گرایش ها، دروس هر گرایش، اساتید معروف و ... بررسی کرده مزایای زیادی به همراه دارد. از این مزایا می‌توان به اساتید خبره، دانشگاه‌های مجهز، محیط علمی پویا و از همه مهم‌تر ایجاد کانکشن‌ها و ارتباطات ارزشمند اشاره کرد. شما به‌واسطه تحصیل در رشته نرم افزار مقطع ارشد دانشگاه شریف با موضوعات ترند و داغ مطرح در دنیای کامپیوتر آشنا شده و می‌توانید وارد بازار کار شوید. در این مقاله به معرفی ارشد نرم‌ افزار شریف پرداختیم. اگر قصد آشنایی با گرایش‌های دیگر مهندسی کامپیوتر شریف را دارید می‌توانید نام گرایش موردنظرتان را در قسمت سرچ سایت کنکور کامپیوتر سرچ کنید و مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید.

آخرین رتبه قبولی در ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف چیست؟

باتوجه‌به کارنامه‌های دانشجویان سال‌های گذشته، تقریباً رتبه‌های زیر 70 شانس قبولی در ارشد نرم افزار دانشگاه شریف را دارند.

چه فیلدهایی در ارشد نرم‌ افزار شریف برای اپلای رتبه بالاتری دارند و در بین دانشجویان محبوب‌ ترند؟

در حالت کلی تمام فیلدها و گرایش‌های رشته کامپیوتر برای اپلای مناسب هستند. نکته‌ای که هنگام اپلای باید به آن توجه داشته باشید این است که چه رشته‌ای در کشوری که قصد اپلای دارید پرتقاضاتر است. طبق نظر دانشجویان دانشگاه شریف فیلدهای هوش مصنوعی در مهندسی نرم‌ افزار، مهندسی نرم‌ افزار، طراحی مدل‌رانه و تست و آزمون نرم‌ افزار در بین دانشجویان ارشد نرم‌ افزار دانشگاه شریف محبوب‌تر بوده و فیلدهای محبوب‌تری برای اپلای هستند.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200