وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا و حداقل و حداکثر درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا و مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا در این صفحه عالی بررسی شده است

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا بسیار پویا و روبه‌رشد است. باتوجه‌به تکنولوژی پیشرفته و صنعت IT در کانادا، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای مهندسین کامپیوتر وجود دارد. شرکت‌های بزرگ فناوری مانند Google، Microsoft، Amazon، Shopify و بسیاری دیگر در کانادا حضور دارند و به دنبال مهندسین کامپیوتر ماهر هستند. در ادامه این نوشتار بیشتر در مورد این موضوع مهم صحبت می‌کنیم. تا انتها همراه ما باشید.

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا

مهندسین کامپیوتر در کانادا می‌توانند در زمینه‌های مختلفی از جمله توسعه نرم‌افزار، امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و اینترنت اشیااینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاین مقاله عالی معرفی کرده اینترنت اشیا iot چیست و چه کاربردی دارد و تاریخچه IoT، حوزه های کاربرد اینترنت اشیا و مزایا و معایب اینترنت اشیا را بررسی کرده فعالیت کنند؛ همچنین کانادا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه استارتاپ‌های فناوری است و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای کارآفرینان و مهندسین کامپیوتر در این حوزه وجود دارد.

باتوجه‌به اینکه کانادا یک کشور چندفرهنگی است، مهندسین کامپیوتر با توانایی‌های بالای زبانی و برقراری ارتباط با فرهنگ‌های متنوع، می‌توانند به‌راحتی وارد بازار کار شوند و به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب بگردند؛ همچنین دولت کانادا برنامه‌های مهاجرتی مخصوص به مهندسین کامپیوتر دارد که امکان مهاجرت مهندسان کامپیوتربررسی مهاجرت رشته کامپیوتر و مهندسان کامپیوتربررسی مهاجرت رشته کامپیوتر و مهندسان کامپیوتردر این صفحه رشته کامپیوتر برای مهاجرت، بهترین کشورها برای مهاجرت کامپیوتر و همچنین مراحل گام به گام اپلای و مهاجرت کامپیوتر به طور جامع بررسی شده است و کار مهندسان کامپیوتر در این کشور را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند.

یک شخص در حال کار با سیستم

شرکت های بزرگ کانادا برای مهندسین کامپیوتر

 1. Google: گوگل یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری در کانادا است که به دنبال مهندسین کامپیوتر و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ماهر هستند. آن‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، ابر، امنیت و توسعه نرم‌افزار فعالیت می‌کنند.
 2. Microsoft: مایکروسافت نیز یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری در کانادا است که به دنبال مهندسین کامپیوتر با تخصص‌های مختلف از جمله توسعه نرم‌افزار، ابر، اینترنت اشیا و امنیت سایبری است.
 3. Amazon: آمازون نیز یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری در کانادا است که به دنبال مهندسین کامپیوتر و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ماهر برای فعالیت در زمینه‌های ابر، هوش مصنوعی و توسعه نرم‌افزار است.
 4. Shopify: شرکت Shopify یکی از پیش‌گامان در حوزه تجارت الکترونیک است و به دنبال مهندسین کامپیوتر برای توسعه نرم‌افزار، طراحی وب و امنیت سایبری می‌باشد.
 5. NVIDIA: شرکت NVIDIA در زمینه پردازش گرافیکی و هوش مصنوعی فعالیت دارد و به دنبال مهندسین کامپیوتر با تخصص در این حوزه‌ها است.
 6. Ubisoft: شرکت Ubisoft در زمینه توسعه و تولید بازی‌های ویدئویی فعالیت دارد و به دنبال مهندسین کامپیوتر و توسعه‌دهندگان بازی ماهر است.

تصویر یک شخص

سازمان های دولتی برای کار مهندسین کامپیوتر در کانادا

 1. مرکز تحقیقاتی ملی کانادا (National Research Council of Canada): این سازمان دولتی به دنبال مهندسین کامپیوتر و محققان در زمینه‌های فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و سایبری است.
 2. سازمان ملی امنیت سایبری کانادا (Canadian Centre for Cyber Security): این سازمان به دنبال متخصصان و مهندسین کامپیوتر در زمینه امنیت سایبری و مدیریت ریسک‌های فناوری اطلاعات است.
 3. سازمان تحقیقات و توسعه صنایع دفاعی کانادا (Defence Research and Development Canada): این سازمان به دنبال مهندسین کامپیوتر و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار برای فعالیت در زمینه‌های فناوری هوش مصنوعی، سیستم‌های ارتباطات و سیستم‌های نظارتی است.

حداقل و حداکثر درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا

باتوجه‌به اطلاعات آماری مربوط به درآمد مهندسین کامپیوتر در کانادا، می‌توان گفت که درآمد آن‌ها به‌شدت وابسته به سابقه کار، تخصص و موقعیت شغلی است. به طور متوسط، حداقل درآمد سالانه یک مهندس کامپیوتر در کانادا حدود ۵۵,۰۰۰ دلار کانادایی و حداکثر درآمد سالیانه آن‌ها می‌تواند به ۱۲۰,۰۰۰ دلار کانادایی یا حتی بیشتر برسد.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا

مهاجرت به کانادا برای مهندسین کامپیوتر ممکن است؛ اما فرایند آن ممکن است چالش‌برانگیز باشد. برای ورود به کانادا به‌عنوان یک مهندس کامپیوترمهندس کامپیوتر چه کارهایی انجام می دهد؟مهندس کامپیوتر چه کارهایی انجام می دهد؟این صفحه عالی به بررسی کارهایی که یک مهندس کامپیوتر انجام می دهد پرداخته و وظایف و شغل های مهندس کامپیوتر و همچنین درآمد مهندس کامپیوتر در ایران را گفته، می‌توانید از چندین مسیر مهاجرتی استفاده کنید، از جمله:

 1. مهاجرت اقتصادی: اگر شما دارای مهارت‌ها و تجربه کاری مناسب هستید، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی کانادا (Express Entry) یا برنامه مهاجرتی استانی (Provincial Nominee Program) به کانادا مهاجرت کنید.
 2. مهاجرت تحصیلی: اگر شما تمایل دارید تا در کانادا تحصیل کنید، می‌توانید پس از اتمام تحصیلات، از برنامه مهاجرتی برای کاریابی فارغ‌التحصیلان (Post-Graduation Work Permit) استفاده کنید.
 3. مهاجرت تحت برنامه‌های کاریابی: برخی شرکت‌ها و صنایع در کانادا ممکن است به دنبال مهندسین کامپیوتر با تجربه از خارج از کشور باشند و از آن‌ها برای کار در کانادا دعوت کنند.

بااین‌حال برای مهاجرت به کانادا، شما باید به مواردی مانند امتیازدهی بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری و دیگر عوامل توجه کنید؛ همچنین ممکن است نیاز به زبان‌آموزی (مانند آزمون زبان IELTS) و ارائه اسناد مرتبط داشته باشید. بهتر است که با یک مشاور مهاجرت یا وکیل مهاجرت مشورت کنید تا در فرایند مهاجرت به کانادا راهنمایی شوید.

تصویر یک دانشجو

بهترین دانشگاه های کانادا برای مهندسی کامپیوتر

کانادا دارای بسیاری از دانشگاه‌های برتر جهان در زمینه مهندسی کامپیوتر است. انتخاب بهترین دانشگاه برای مهندسی کامپیوتر وابسته به عوامل مختلفی از جمله تخصص موردنظر، محل قرارگیری دانشگاه، هزینه تحصیل و موارد دیگر است. بااین‌حال، برخی از دانشگاه‌های برجسته کانادا در زمینه مهندسی کامپیوتر عبارت‌اند از:

همه این دانشگاه‌ها دارای برنامه‌های بسیار معتبر در زمینه مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است هستند و انتخاب بهترین دانشگاه برای شما بستگی به معیارهای شخصی شما دارد. قبل از انتخاب دانشگاه، بهتر است که مواردی مانند تخصص موردنظر، محیط زندگی، هزینه تحصیل و فرصت‌های شغلی موجود در هر دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در کانادا

تصویر یک شخص

هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی متغیر است و بستگی به دانشگاه، برنامه تحصیلی و مقطع تحصیلی دارد. هزینه تحصیل شامل شهریه دوره‌ها، هزینه‌های زندگی، کتاب‌ها، هزینه‌های سلامتی و سایر هزینه‌های مربوط به تحصیلات است.

به طور معمول، شهریه برای برنامه‌های مهندسی کامپیوتر در کانادا می‌تواند بین 20,000 تا 40,000 دلار کانادایی در سال باشد. هزینه‌های زندگی نیز بستگی به شهر و محل دانشگاه دارد اما به طور تقریبی می‌تواند بین 10,000 تا 15,000 دلار کانادایی در سال باشد؛ همچنین باید به دیگر هزینه‌ها مانند بیمهٔ درمان، کتاب‌ها، هزینه‌های تفریحی و سایر هزینه‌های مربوط به زندگی دانشجویی نیز توجه کنید.

جمع‌بندی

بازار کار برای مهندسین کامپیوتر در کانادا به‌طورکلی خوب است. صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کانادا درحال‌رشد است و تقاضا برای مهندسین کامپیوتر و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بسیار بالا است. شما عزیزان برای اینکه بتوانید برای تحصیلات نیز وارد کشور کانادا شوید باید قبل از همه چیز روند آن را بدانید، ویدئو بسیار جذاب اپلای برای همه توسط مؤسسه کنکور کامپیوتر ساخته شده است تا همه عزیزان به‌راحتی بتوانند اپلای بهترین کشورهای دنیا را دریافت کنند.

کدام کشورهای دنیا بازار کار بهتری برای مهندسین کامپیوتر دارند؟

چون رشته کامپیوتر یکی از رشته‌های تاپ در دنیاست، در تمام کشورهای دنیا بازار کار خوبی دارد؛ اما ایالات متحده آمریکا، کانادا دو کشور عالی برای مهاجرت مهندس کامپیوتر هستند.

آیا مهاجرت با لیسانس کامپیوتر امکان‌ پذیر است؟

بله بسته به اینکه از طریق تحصیلی یا کاری فرد اقدام به مهاجرت می‌کند با لیسانس کامپیوتر هم می‌توان کاری وهم تحصیلی به‌قصد تحصیل در مقطع ارشد یا دکتری به کانادا رفت.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200