برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برای کنکور ارشد کامپیوتر از کتاب استفاده کنیم یا فیلم؟

برای کنکور ارشد کامپیوتر از کتاب استفاده کنیم یا فیلم؟ این مقاله عالی به مزایا و معایب مطالعه از روی کتاب و همچنین فیلم برای کنکور ارشد کامپیوتر پرداخته

اگر قصد شروع مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر را دارید و نمی‌دانید که کدام روش مطالعه (فیلم یا کتاب) برای شما مناسب‌تر است؛ بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه کنید و سپس تصمیم بگیرید که برای ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد  از کتاب استفاده کنید یا فیلم.

مطالعه از روی کتاب برای کنکور ارشد کامپیوتر

تصویر کتاب

در سال‌های گذشته تنها منبع موجود مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر، کتاب بود! کتاب‌های مرجع به زبان انگلیسی و کتب آموزشی با زبان فارسی، منابع کتابی کنکور ارشد کامپیوتر هستند که دانشجویان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

مزایای مطالعه از روی کتاب

 1. کتاب‌ها در مقایسه با کلاس‌های حضوری (نه فیلم و کلاس‌های آنلاین) از نظر صرفه‌جویی در زمان رفت‌وآمد گزینه مناسب‌تری هستند.
 2. محتوای کتب مرجع کامل هستند و سؤالات کنکور عمدتاً از روی کتب مرجع طرح می‌شوند. (هرچند مطالعه کتب مرجع در زمان محدود کنکور ارشد اصلاً توصیه نمی‌شود)

معایب مطالعه از روی کتاب

 1. کتب مرجع به زبان انگلیسی هستند. مطالعه به زبان انگلیسی برای دانشجویان فارسی‌زبان نیازمند زمان بیشتری است.
 2. باتوجه‌به زمان محدودی که در اختیار دانشجویان قرار دارد و همچنین حجم مطالب و تعداد دروسی که باید مطالعه کنند توصیه نمی‌شود که برای کنکور ارشد کتب مرجع را مطالعه کنند. (هر کتاب مرجع حدوداً 1000 الی 2000 صفحه دارد! علاوه‌بر آن برای هر درس گاها نیاز به مطالعه دو منبع یا بیشتر دارید!)
 3. کتب مرجع دارای جزئیات زیادی هستند که برخی از آنها برای کنکور ارشد موردنیاز هستند (نه تمامی آنها) لذا مطالعه باید هوشمندانه‌تر صورت پذیرد.
 4. باتوجه‌به تجربه دانشجویان در استفاده از کتب فارسی زبان موجود در بازار، مشاهده شده که ایرادات علمی در برخی از این کتاب‌ها وجود دارد.
 5. در برخی از کتب فارسی، توضیحات در هر سرفصل به‌صورت مختصر ارائه شده که این امر درک مطلب را برای دانشجویان دشوارتر می‌کند.
 6. گران‌شدن کاغذ بر هزینه کتاب‌ها تأثیر گذاشته و هزینه تهیه کتاب صرفه کمتری نسبت به تهیه ویدئو دارد.

مطالعه از روی فیلم برای کنکور ارشد کامپیوتر

مطالعه با کمک فیلم آموزشی

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون افراد از اینترنت، بسیاری از منابع علمی در بستر اینترنت در اختیار افراد قرار گرفت و این امر (ارائه موارد آموزشی در اینترنت) در زمان کرونا به اوج خود رسید و پس از این زمان برگزاری کلاس‌ها و دوره‌ها به‌صورت آنلاین با استقبال دانشگاه‌ها، مؤسسات و دانشجویان همراه شد؛ منابع کنکور ارشد کامپیوتر نیز از این امر بی‌بهره نماندند. امروزه شاهد برگزاری دوره‌ها و ویدئوهای آموزشی به‌صورت آنلاین برای کنکور ارشد کامپیوتر هستیم.

مزایای مطالعه از روی فیلم

 1. ویدئو و دوره‌های آنلاین در مقایسه با کلاس‌های حضوری هزینه و زمان رفت‌وآمد را برای شما ذخیره می‌کنند؛ حتی در مقایسه با کتب نیز صرفه‌جویی در زمان صورت‌گرفته و دانشجویان با سرعت بیشتری به مطالعه دروس می‌پردازند.
 2. محتوای فیلم‌ها را به‌دفعات نامحدود می‌توانید مشاهده کنید؛ درصورتی‌که کلاس‌های حضوری فقط یکبار برگزار می‌شوند.
 3. اساتیدی که مسئولیت برگزاری دوره های کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترفیلم‌های تیم کنکور کامپیوتر پرفروش‌ترین فیلم‌های آموزشی دروس رشته کامپیوتر در کشور است و تاکنون 21428 نفر این ویدئوها را تهیه کرده‌اند، آموزش پایه‌ای و از 0 تا 100 دروس باعث شده تمامی دانشجویان با هر پایه و سطحی که دارند بتوانند براحتی از این فیلم‌ها استفاده کنند. را برعهده دارند، دارای چندین سال تجربه در زمینه کنکور ارشد هستند و از طرفی به اشتباهات رایج دانشجویان آگاه و با نحوه طراحی سؤالات کنکور آشنایی دارند. آنها چندین منبع را مطالعه کرده‌اند و مطالب را به‌صورت هوشمندانه به دانشجویان منتقل و از ارائه مطالب اضافی و اتلاف زمان دانشجویان خودداری می‌کنند.
 4. باتوجه‌به تجربه دانشجویان مطالعه از روی فیلم زمان کمتری نسبت به مطالعه از روی کتاب نیاز دارد.
 5. با تهیه فیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتردر این صفحه به پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین فیلم های آموزشی رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتر و IT دسترسی دارید، محبوبیت این فیلم‌ها به دلیل آن است که سخت‌ترین مباحث با بیانی بسیار ساده توضیح داده شده است از تهیه کتاب بی‌نیاز خواهید شد.
 6. بار انتقال مفاهیم بر دوش استاد است و استاد با ارائه توضیحات بیشتر حول مطلب مربوطه درک مطلب را برای دانشجویان ساده‌تر می‌کند.
 7. امکان پرسش‌وپاسخ و رفع اشکال توسط اساتید و سایر دانشجویان به‌صورت آنلاین وجود دارد.
 8. با بیشتر کردن سرعت فیلم‌ها امکان انتقال مطالب با سرعت بیشتر وجود دارد.
 9. امکان مشاهده فیلم‌ها در هر زمان و در هر مکانی میسر بوده و دانشجویان را از حمل و جابه‌جایی کتاب‌ها بی‌نیاز می‌کند.

جمع‌بندی

هر ساله دانشجویان بیشتری به مطالعه از طریق فیلم روی می‌آورند. اگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوترمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاگر می‌خواهید در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر موفق شوید باید مسیری را طی کنید که رتبه‌های برتر سال‌های گذشته طی کرده‌اند، مسلما تجربیات افرادی که به بهترین نحو ممکن این مسیر را طی کرده‌اند برای شما بسیار مفید خواهد بود با رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر سال‌های گذشته را مشاهده کنید؛ درمی‌یابید که منابعشان فیلم بوده و به هیچ کتابی احتیاج نداشته‌اند. بااین‌وجود شاید هنوز دانشجویانی باشند که مایل به مطالعه کتاب باشند. در صفحه معرفی بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر جامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم، مناسب‌ترین کتب و یا فیلم‌ها معرفی شده‌اند. اگر تاکنون تجربه مطالعه با فیلم را نداشته‌اید بخشی از فیلم‌های آموزشی تمام دروس ارشد کامپیوتر به‌صورت رایگان در صفحه درس مربوطه در سایت کنکور کامپیوتر در اختیار دانشجویان قرار گرفته است و توصیه می‌شود قبل از خرید کتاب، فیلم‌ها را مشاهده کرده و سپس بهترین تصمیم را بگیرید.

از مزایای مطالعه دروس از روی فیلم نسبت به کتاب چیست؟

سرعت یادگیری بالا و درک سریع‌تر مطالب نسبت به کتاب

آیا مطالعه کتاب های مرجع برای کنکور روش درستی است؟

خیر چراکه این کتاب‌ها نه‌تنها حجیم هستند؛ بلکه طراحان کنکور فقط به یک منبع اکتفا نمی‌کنند و خواندن چندین منبع سنگین بسیار وقت‌گیر است و لازم به ذکر است که این کتاب‌ها عموماً انگلیسی‌زبان هستند.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200