رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر

این صفحه عالی بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در ایران و دنیا را معرفی کرده و همچنین بررسی کرده که رشته علوم کامپیوتر چیست و چه اهمیتی دارد

علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. یک‌‌رشته به‌سرعت درحال‌رشد با فرصت‌های شغلی بسیار گسترده است. کسب مدرک تحصیلی در این رشته می‌تواند منجر به موقعیت‌هایی در مؤسسات تحقیقاتی، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های فناوری، کالج‌ها و دانشگاه‌ها شود. به همین خاطر، بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر همواره دانشجویانی را از سراسر جهان جذب می‌کنند. در این مقاله برخی از بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در ایران و جهان را معرفی خواهیم کرد.

تصویر یک دانشگاه

رشته علوم کامپیوتر و اهمیت آن

علوم کامپیوتر، به زبان ساده، مطالعه کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ها و کاربردهای آنها است و این رشته طیف وسیعی از موضوعات را شامل می‌شود. موضوعاتی از قبیل مهندسی و طراحی نرم‌افزار، تئوری هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده، سیستم‌های اطلاعاتی و فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید.. علوم کامپیوتر یکی از حاصلخیزترین و پویاترین رشته‌ها در جهان است و دانشگاه‌های سراسر دنیا، در این راستا مجموعه‌ای از برنامه‌ها را برای آماده‌سازی دانشجویان برای مشاغل در این صنعت هیجان‌انگیز ارائه می‌دهند. اگر علاقه‌مند به توسعه برنامه‌های نرم‌افزاری جدید، طراحی الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. های پیشرفته و یا تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای حل مسائل پیچیده باشید، اخذ مدرک در علوم کامپیوتر می‌تواند مهارت‌ها و دانش موردنیاز برای موفقیت شما را به ارمغان بیاورد.

10 تا از بهترین دانشگاه‌های علوم کامپیوتر در دنیا

در بحث رتبه‌بندی بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در دنیا، معیارهای اندازه‌گیری و متریک‌های مختلفی تعیین‌کننده رنک یک دانشگاه یا مؤسسه است، مانند امتیاز جهانی، تعداد مقالات منتشر شده بر روی یک موضوع خاص، تعداد نشریات، تعداد استنادها و... . بر همین اساس، 10 مورد از بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر جهان در ادامه معرفی شده است.

دانشگاه چینی هنگ کنگ

تصویر دانشگاه هنگ هنگ

دانشگاه (CUHK) یکی از مؤسسات آموزش عالی معتبر در هنگ‌کنگ و جهان است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد و در حال حاضر با رتبه 53 جهانی و رتبه 5ام در میان ‌برترین دانشگاه‌های آسیا، در مجموع یکی از دانشگاه‌های برتر و موفق در آسیا و جهان محسوب می‌شود. بخش اصلی دانشگاه در شهر نیو تریتون مستقر است. تمرکز بر تحقیقات، آموزش و ارتباط با صنعت از شاخصه‌های کلیدی آن است.

دانشگاه پکینگ

تصویر دانشگاه پکینگ

دانشگاه Peking، یک مؤسسه دولتی است که در سال 1898 تأسیس شد. پردیس اصلی دانشگاه در حومه غربی Beijing، پایتخت چین واقع شده است. PKU دارای دپارتمان‌های آکادمیک متمرکز بر رشته‌های مختلف علوم‌انسانی، اجتماعی، پزشکی و سایر علوم است. زبان‌آموزشی برای دانشجویان کارشناسی چینی است و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به دو زبان چینی یا انگلیسی تدریس می‌شود؛ ضمناً رنکینگ جهانی این دانشگاه 39، در آسیا 4ام و دوم در چین است.

مؤسسه فناوری فدرال زوریخ

تصویر دانشگاه زوریخ

دانشگاه ETH Zurich یکی از مراکز برتر آموزش و پژوهش جهان در زمینه علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است است. این دانشگاه در شهر زوریخ سوئیس قرار دارد و به‌عنوان پنجمین دانشگاه برتر اروپا، رتبه 29ام را در میان‌برترین دانشگاه‌های دنیا دارد. این دانشگاه ارتباط نزدیکی با صنعت داشته و نیز تعاملات فراوانی با شرکت‌ها و سازمان‌های فناوری دارد. این همکاری‌ به دانشجویان فرصت‌های شغلی و تجربیات عملی ارائه می‌دهد.

دانشگاه ملی سنگاپور

تصویر دانشگاه سنگاپور

National University of Singapore یکی از دانشگاه‌های برجسته و معتبر جهان در حوزه علوم کامپیوتر است. این دانشگاه در میان‌ برترین دانشگاه‌های جهان، جایگاه 26 را دارا است و به‌عنوان دومین دانشگاه برتر آسیا شناخته می‌شود. سنگاپور یک شهر پویا و چندفرهنگی است که به دانشجویان امکان تجربه تفریحات فرهنگی در کنار فرصت‌های شغلی متنوع را می‌دهد.

دانشگاه صنعتی نانیانگ

تصویر دانشگاه نانیانگ

دانشگاه Nanyang یکی دیگر از دانشگاه‌های برجسته در حوزه علوم کامپیوتر واقع در سنگاپور است. رتبه این دانشگاه در میان‌ برترین‌های دنیا، 30 و سومین دانشگاه برتر آسیا تلقی می‌شود. دانشگاه صنعتی نانیانگ برنامه‌های تحصیلی متنوعی در حوزه علوم کامپیوتر برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها به دانشجویان امکان انتخاب مسیرهای مختلف در تحصیلاتشان را می‌دهند.

دانشگاه کالیفرنیا

تصویر دانشگاه کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا تقریباً در 15 مایلی سانفرانسیسکو واقع شده است. بیش از 70 درصد از دانشجویان برکلی در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. این دانشگاه به 14 دانشکده و کالج تقسیم شده است که شامل دانشکده بازرگانی، دانشکده شیمی، دانشکده مهندسی، دانشکده بهداشت عمومی و دانشکده حقوق میشود. دانشگاه کالیفرنیا به‌عنوان چهارمین دانشگاه برتر جهان، حدود 350 رشته را به دانشجویان ارائه می‌دهد که علوم کامپیوتر از شاخص‌ترین آنها است.

دانشگاه کارنگی ملون

دانشگاه کارنگی ملون

دانشگاه کارنگی ملون یا CMU یک دانشگاه پژوهشی برجسته واقع در پنسیلوانیا، ایالات متحده است. این دانشگاه به‌خاطر برنامه‌های قوی در زمینه علوم کامپیوتر و رشته‌های مرتبط شناخته می‌شود. کارنگی ملون، همکاری بین‌رشته‌ای را تشویق می‌کند و به دانشجویان و محققان اجازه می‌دهد تا در زمینه‌های مختلفی مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، رباتیک، تعامل انسان و کامپیوتر و... کار کنند.

مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)

مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)

سومین جایگاه در لیست بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر متعلق است به دانشگاه MIT. مؤسسه فناوری ماساچوست در سال 1861 تأسیس شد و اکنون به‌عنوان دومین دانشگاه برتر جهان در ماساچوست، نزدیک بوستون واقع شده است. برنامه تحقیقاتی در مقطع کارشناسی به‌گونه‌ای است که تعامل بین دانشجویان با اساتید را در پروژه‌های تحقیقاتی برقرار می‌سازد، تا زمانی‌ که فارغ‌التحصیل شوند. در یک سال اخیر بیش از 675 میلیون دلار برای تحقیقات در MIT هزینه شده است و بودجه اضافی فدرال به آزمایشگاه لینکلن MIT اختصاص‌داده‌شده است.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد در سال 1885 تأسیس شد و در سانفرانسیسکو واقع شده است. بیش از نیمی از دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. حدود 8 درصد از کل دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین 30 درصد از جمعیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بین‌المللی هستند. هر ساله بیش از 1000 مقاله علمی بر اساس تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه منتشر می‌شود. دانشگاه استنفورد جایگاه سوم را در میان‌ برترین دانشگاه‌های دنیا دارا است.

دانشگاه چینهوا

تصویر دانشگاه چینهوا

صدر اول لیست بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر جهان چیزی نیست جز دانشگاه چینهوا. دانشگاه Tsinghua، واقع در چین، یک مؤسسه دولتی است که تأسیس آن به سال 1911 باز می‌گردد. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از 100 کشور مختلف جهان می‌آیند که بیشتر آنها از آسیا هستند. این دانشگاه بیش از 300 مؤسسه تحقیقاتی دارد. دانشگاه چیهنوا، رتبه اول در آسیا و رتبه 23 را در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا دارد.

بهترین دانشگاه‌های ایران در رشته علوم کامپیوتر

در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در موضوع علوم کامپیوتر بر اساس تایمز، در مجموع 12 دانشگاه ایرانی حضور دارند که عنوان هر کدام به ترتیب صرفاً به‌صورت تیتروار در لیست زیر آورده شده است.

جمع‌بندی

در این مقاله، بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در ایران و جهان معرفی شد که برنامه‌ها و فرصت‌های تحقیقاتی در سطح جهانی را به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می‌دهند. همان‌طور که دیدید، اکثر دانشگاه‌های سرآمد در رشته علوم کامپیوتر در آمریکا واقع شده‌اند؛ اما بااین‌حال، انتخاب دانشگاه مناسب به عواملی مانند علایق دانشگاهی، فرصت‌های تحقیقاتی، موقعیت مکانی و البته هزینه بستگی دارد؛ بنابراین مهم است که ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید و بهترین دانشگاهی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

رشته علوم کامپیوتر چیست و چه اهمیتی دارد؟

علوم کامپیوتر، بحث مطالعه کامپیوترها و کاربرد آن است و این رشته طیف وسیعی از موضوعات را شامل می‌شود. موضوعاتی مانند مهندسی و طراحی نرم‌افزار، تئوری هوش مصنوعی، زبان‌های برنامه‌نویسی، سیستم‌های اطلاعاتی، توسعه برنامه‌های نرم‌افزاری جدید، طراحی الگوریتم‌های پیشرفته، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای حل مسائل پیچیده و فناوری اطلاعات.

بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر کدام‌اند؟

بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر دنیا بر اساس جدیدترین سیستم رتبه‌بندی به ترتیب عبارت‌اند از: دانشگاه چینهوا، دانشگاه استنفورد، مؤسسه فناوری ماساچوست MIT، دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه صنعتی نانیانگ، دانشگاه ملی سنگاپور، مؤسسه فناوری فدرال زوریخ، دانشگاه پکینگ و دانشگاه چینی هنگ کنگ؛ همچنین برخی از بهترین دانشگاه‌ های علوم کامپیوتر در ایران عبارت‌اند از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه خواجه‌نصیر طوسی و دانشگاه شهید باهنر کرمان.

رتبه‌بندی بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر به چه نحوی انجام می‌شود؟

تمامی اعضای لیست این مقاله بر اساس عملکرد تحقیقاتی‌شان در 47 موضوع کلیدی دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و سپس در لیست بهترین‌ها درج شده‌اند. برای این رنک‌بندی، معیارهای کتاب‌سنجی مختلفی از جمله انتشارات و استنادها، و همچنین شاخص‌هایی برای شهرت جهانی و منطقه‌ای در هر موضوع خاص استفاده شده است.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200