رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

دروس رشته کامپیوتر در هنرستان

این صفحه عالی به معرفی دروس رشته کامپیوتر در هنرستان (فنی حرفه ای و کاردانش) پرداخته و دروس رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش را معرفی کرده

یکی از زیرمجموعه‌های گروه خدمات در شاخه‌ی فنی و حرفه ای و کاردانش، رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است بوده و دانش‌آموزان می‌توانند پس از اتمام سال نهم، این رشته را انتخاب کنند. رشته‌ کامپیوتر یکی از رشته های محبوب در هنرستان بوده و افراد زیادی به آن مشتاق هستند. مدت زمان تحصیل در رشته کامپیوتر هنرستان، ۳ سال بوده و علاقه‌مندان می‌توانند در یکی از هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کاردانش ثبت‌نام کنند و دیپلم کامپیوتر خود را دریافت کنند. درس ریاضی یکی از مهم‌ترین درس‌های این رشته است و در این مقاله به دیگر دروس رشته‌ کامپیوتر هنرستان در هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم خواهیم پرداخت.

رشته کامپیوتر در هنرستان

یک نمونه از کارگاه کامپیوتر

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، نیاز به افراد متخصص و دانش آنها از مهم‌ترین دلایل تاسیس هنرستان‌ها است. بر خلاف دبیرستان‌ها که دانش‌آموزان با حجم عظیمی از درس‌های تئوری روبه‌رو می‌شوند و درس‌های عملی بسیار کمی دارند؛ تمرکز اصلی هنرستان‌ها بر روی فعالیت‌های عملی است و هدفش آموزش کار و حرفه به دانش‌آموزان است. این عمل باعث می‌شود هنرجویان هنرستان‌ها برای بازار کار آماده باشند و بتوانند شروع به کار کنند در حالی که دانش‌آموزان دبیرستان‌های دیگر رشته‌ها به دلیل آموزش دیدن به صورت تئوری، از این مزیت برخوردار نباشند.

معرفی رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای

در معرفی رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای، می‌توان گفت که این رشته عمده تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های عملی دانش‌آموز با کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است گذاشته است. بر اساس نیاز کشور به تکنسین مرتبط با امور فنی شاخه فنی و حرفه‌ای پایه‌گذاری شده و این که فنی‌ و حرفه‌ای دارای 4 زیرگروه بوده و دارای 40 زیرشاخه از جمله کامپیوتر می‌باشد. قابل ذکر بوده که دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته کامپیوتر در هنرستان فنی‌حرفه‌ای تنها می‌توانند به انتخاب رشته شبکه و نرم افزار رایانه که تنها زیرشاخه گروه کامپیوتر بوده بپردازند.

دروس رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای

همان‌گونه که در قبل اشاره شد، رشته کامپیوتر در هنرستانمعرفی و بررسی رشته کامپیوتر فنی حرفه ایمعرفی و بررسی رشته کامپیوتر فنی حرفه ایدر این مقاله سعی می‌کنیم به تمامی سوالات پرتکرار دانش آموزان شامل : معرفی و بررسی دروس رشته کامپیوتر فنی و حرفه‌ ای، شغل های رشته کامپیوتر فنی و حرفه ای، شرایط ورود به رشته کامپیوتر فنی حرفه ای و آیا رشته کامپیوتر فنی و حرفه ای خوب است یا خیر بپردازیم های فنی و حرفه‌ای، تنها دارای زیر شاخه شبکه و نرم‌افزار رایانه بوده و هنرجویان این رشته نسبت به زیرشاخه‌های رشته کامپیوتر در هنرستان‌های کاردانش، زمان بیشتری را در مدرسه می‌گذرانند. از دروس رشته کامپیوتر در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای می‌توان به جدول زیر اشاره کرد:

نوع دروسدروس پایه دهمدروس پایه یازدهمدروس پایه دوازدهم
عمومی تعلیمات دینی ۱ تعلیمات دینی ۲ تعلیمات دینی ۳
عربی،‌ زبان قرآن ۱ عربی، زبان قرآن ۲ عربی، زبان قرآن ۳
ادبیات فارسی و نگارش ۱ ادبیات فارسی و نگارش ۲ ادبیات فارسی و نگارش ۳
زبان خارجه ۱ زبان خارجه ۲ -
تربیت بدنی ۱ تربیت بدنی ۲ تربیت بدنی ۳
جغرافیای عمومی و استان شناسی تاریخ معاصر هویت اجتماعی
- انسان و محیط زیست مدیریت خانواده و سبک زندگی
- دروس انتخابی (هنر) یا (تفکر و سواد رسانه‌ای) سلامت و بهداشت
- - آمادگی دفاعی
پایه  فیزیک  شیمی  -
 ریاضی ۱  ریاضی ۲  ریاضی ۳
شایستگی‌های فنی  نصب و راه‌اندازی سیستم‌های رایانه‌ای  پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی و طراحی وب  نصب و نگهداری تجهیزات شبکه و سخت‌افزار
 تولید محتوای الکترونیک و برنامه‌سازی  توسعه برنامه‌سازی و پایگاه داده  تجارت الکترونیک و امنیت شبکه
 نقشه کشی فنی رایانه‌ای  - کارآموزی
 دانش فنی پایه  -  دانش فنی تخصصی
شایستگی‌های غیرفنی الزامات محیط کار کارگاه نوآوری و کارآفرینی  اخلاق حرفه‌ای
 - دروس انتخابی (کاربرد فناوری‌های نوین) یا (مدیریت تولید)  -

معرفی رشته کامپیوتر در هنرستان کاردانش

شاخه هنرستان کاردانش زیررشته‌های زیادتری نسبت به شاخه هنرستان فنی و حرفه ای دارد و تنوع زیررشته‌ها کار را برای دانش‌آموزان راحت‌تر کرده است و آنها می‌توانند در هر رشته‌ای که به آن علاقه‌مند هستند مشغول به تحصیل شوند، در شاخه کاردانش تعداد دروس عملی نسبت به فنی و حرفه‌ای بیشتر است و تقریباً بیشتر دروس این دانش‌آموزان در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها گذرانده می‌شود، همین امر موجب شده تا دانش‌آموزانی که علاقه‌ای به مباحث تئوری ندارد به سمت این رشته سوق پیدا کنند.

دروس رشته کامپیوتر در هنرستان کاردانش

توجه کنید که رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه صنعت در شاخه‌ی کاردانش است که هر دانش‌آموز پس از طی کردن دوره‌ی متوسطه اول، می‌تواند در طی یک دوره سه ساله و در یکی از هنرستان‌های کاردانش دیپلم کامپیوتر بگیرد. از جمله زیرشاخه های رشته کامپیوتر در کاردانش، می‌توان به برنامه نویسی پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ، تصویرسازی دیجیتالی، عیب‌یابی سیستم‌های رایانه‌ای، تولید و توسعه دهنده پایگاه‌های اینترنتی، تولیدکننده چندرسانه‌ای، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است بازی‌های رایانه‌ای، تولید محتوای الکترونیکی و طراحی و توسعه صفحات وب اشاره کرد. از دروس رشته کامپیوتر در هنرستان کاردانش می‌توان به جدول زیر اشاره کرد.

دروس پایه دهمدروس پایه یازدهمدروس پایه دوازدهم
تعلیمات دینی ۱ تعلیمات دینی ۲ تعلیمات دینی ۳
عربی،‌ زبان قرآن ۱ عربی، زبان قرآن ۲ عربی، زبان قرآن ۳
ادبیات فارسی و نگارش ۱ ادبیات فارسی و نگارش ۲ ادبیات فارسی و نگارش ۳
زبان خارجه ۱ زبان خارجه ۲ تاریخ معاصر
تربیت بدنی ۱ تربیت بدنی ۲ تربیت بدنی ۳
جغرافیای عمومی و استان شناسی ریاضی ۲ سلامت و بهداشت
ریاضی ۱ انسان و محیط زیست مدیریت خانواده و سبک زندگی
رایانه کار مقدماتی علوم اجتماعی کاربر Flash
طراحی امور گرافیکی با رایانه درس انتخابی (هنر) یا (تفکر و سواد رسانه‌ای) کاربر Adobe Premiere
الزامات محیط کار کارگاه نوآوری و کارآفرینی کارورزی
- درس انتخابی (کاربرد فناوری‌های نوین) یا (مدیریت تولید) طراحی صفحات وب (پیشرفته)
- رایانه کار پیشرفته اخلاق حرفه‌ای
- طراحی صفحات وب آمادگی دفاعی

جمع‌بندی

بدون شک انتخاب رشته در دوره دبیرستان در پایه‌ نهم یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر شخصی می‌تواند باشد، چرا که آینده‌ی شخص به دور رشته‌ای که انتخاب می‌کند خواهد چرخید، بنابراین هر کسی باید با بررسی همه رشته‌ها و علاقه‌ی خویش تصمیم بگیرد. در این مقاله سعی کردیم در مورد دروس رشته‌ کامپیوتر در هنرستان صحبت مختصری داشته باشیم و امیدواریم این مقاله مانند سایر مقالات کنکور کامپیوتر برای شما مفید بوده باشد.

شرایط ورود دانش آموزان به رشته کامپیوتر چیست؟

از شرایط انتخاب رشته کامپیوتر می‌توان به معدل و نمرات اشاره نمود که مجموع نمره‌های دروس ریاضی، کار و فناوری و علوم تجربی در پایه نهم، بدون ضریب حداقل بایستی 30 باشد.

برای ورود به رشته کامپیوتر هنرستان بهتر است یا دبیرستان؟

اگر از جهت ورود هرچه سریع‌تر به بازار کار بررسی کنیم، هنرستان بهتر است. اما دقت کنید سطح‌های بسیار بالا و تحقیقاتی کامپیوتر از طریق رشته‌ی ریاضی و فیزیک و سپس قبولی در کنکور سراسری در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های تاپ کشور قابل دسترسی است. حتی شما به دانشگاه هم بروید از سطح‌های پایینی از مشاغل برخوردار خواهید شد.

امتیازدهی3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.17 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200