وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

سوالات مبانی کامپیوتر

این صفحه عالی سوالات مبانی کامپیوتر پیام نور، فنی حرفه ای و ... را برای دانلود قرار داده و بررسی کرده که برای یادگیری مبانی کامپیوتر چه باید کرد

سوالات مبانی کامپیوتر قطعاً جز آن دسته از عبارات کلیدی است که هر فرد در ابتدای ورود به حوزه کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است آن را در اینترنت جستجو می‌کند؛ همچنین مهم‌ترین بخش آزمون‌های استخدامی، رقابتی و نیز تست‌های آنلاین را همین سوالات شکل می‌دهند. به همین خاطر ما در این مقاله تعدادی از بهترین سوالات مبانی کامپیوتر را گلچین کرده‌ایم تا سنگ محکی برای دانش‌پایه کامپیوتری شما عزیزان باشد.

درباره مبانی کامپیوتر

تصویر لپتاپ

تمامی کامپیوترها از دو مؤلفه اصلی تشکیل شده‌اند: سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است و نرم‌افزار. سخت‌افزار، بخش فیزیکی یک کامپیوتر است، از جمله cpuپردازنده (CPU) چیست؟ بررسی انواع، وظایف و کاربردهاپردازنده (CPU) چیست؟ بررسی انواع، وظایف و کاربردهاسی پی یو قلب کامپیوتر و کامپیوتر قلب دنیای کنونی است، بنابراین در این صفحه به معرفی و بررسی سی‌پی‌یو یا همان پردازنده مرکزی (CPU) پرداخته‌ شده، و بطور کامل توضیح داده‌ایم که CPU از چه بخش هایی تشکیل شده و هر بخش چه وظایف و مشخصاتی دارد.، صفحه‌کلید، ماوس، صفحه‌نمایش و غیره. از طرفی نرم‌افزار یک کامپیوتر، به برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های در حال اجرا بر روی آن اشاره دارد. Microsoft Word، فتوشاپ و همین مرورگری که شما باز کرده‌اید، همگی مثال‌هایی ازاین‌قبیل هستند. در حوزه سوالات مبانی کامپیوتر یک فرد باید بتواند به سؤالاتی در مورد سخت‌افزار و نرم‌افزار، سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ، امنیت شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است، اینترنت و مباحثی ازاین‌دست پاسخ دهد. پس از مطالعه این نمونه کوییزها یقیناً دانش و مهارت شما از نگاهی متفاوت، افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

نمونه سوالات مبانی کامپیوتر با جواب

در این قسمت، تعدادی از بهترین جزوات و نمونه سوالات مبانی کامپیوتر به تفکیک موضوع و مبحث گردآوری شده است. جهت انتخاب سریع و آسان شما عزیزان، شرح داده خواهد شد که هر یک از این جزوه‌ها، چه مباحثی را مورد پوشش قرار داده‌اند.

جزوه مفاهیم عمومی کامپیوتر

این جزوه به‌صورت جامع تمامی مفاهیم عمومی کامپیوتر شامل نرم‌افزار، سخت‌افزار و مباحث فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. (IT) را موردبحث و بررسی قرار داده است. همان‌طور که می‌دانید، مبانی کامپیوتر در واقع اولین مهارت هفت‌گانه ICDL است؛ لذا با خواندن این فایل، مخاطب یک دید عمومی و اولیه از حوزه کامپیوتر پیدا خواهد کرد.

دانلود جزوه مفاهیم عمومی کامپیوتر

جزوه مبانی کامپیوتر استاد شریفی پور

این جزوه دست‌نویس و عالی از کلاس مبانی کامپیوتر دکتر شریفی پور عضو هیئت‌علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه صنعتی اصفهان است. محتوای این فایل شامل مباحث اولیه  سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده، الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد و مبانی‌ برنامه‌ نویسیمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوترمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوتراین مقاله عالی به بررسی و تعریف مبانی برنامه نویسی کامپیوتر، اصطلاحات زبان‌های برنامه نویسی، الگوریتم، سورس کد و برنامه نویسی شی گرا پرداخته است است.

دانلود جزوه مبانی کامپیوتر استاد شریفی پور

سوالات مبانی کامپیوتر پیام نور

این فایل حاوی تعدادی تست 4 گزینه‌ای سوالات پیام نور از مبحث مبانی کامپیوتر و برنامه‌نویسی به زبان پاسکال همراه با پاسخ کلیدی است.

دانلود سوالات مبانی کامپیوتر پیام نور

سوالات مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی دانشگاه تربیت معلم و دانشگاه آزاد اسلامی

در این قسمت، جزوه‌ای دست‌نویس از نمونه سوالات مبانی کامپیوتر و برنامه‌نویسی دانشگاه تربیت‌معلم و دانشگاه آزاد اسلامی به همراه پاسخ تشریحی و راه‌حل ارائه شده است. از جمله مباحث بسیار پرتکرار این جزوه بایستی به مبانی کامپیوتر و برنامه‌نویسی، الگوریتم و فلوچارتفلوچارت چیست؟ | آموزش الگوریتم فلوچارت | رسم فلوچارتفلوچارت چیست؟ | آموزش الگوریتم فلوچارت | رسم فلوچارتاین مقاله عالی به آموزش رسم فلوچارت برای الگوریتم ها پرداخته و مواردی چون رسم فلوچارت، معرفی برنامه فلوچارت، نمونه سوالات الگوریتم و فلوچارت را بررسی کرده و مسائلی ازاین‌دست اشاره کرد.

دانلود سوالات مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی دانشگاه تربیت معلم

جزوه جامع سوالات مبانی کامپیوتر به زبان ++c

این جزوه به طور تمام‌وکمال در یازده فصل به تشریح سوالات مبانی کامپیوتر و برنامه‌نویسی به زبان سی پلاس پلاس پرداخته است. از مقدمات برنامه‌نویسی گرفته تا مباحث پیشرفته مبانی کامپیوتر.

دانلود جزوه جامع سوالات مبانی کامپیوتر به زبان c++

سوالات مبانی کامپیوتر فنی و حرفه ای

در این فایل، مهم‌ترین سوالات مفاهیم اولیه کامپیوتر به همراه پاسخ‌های کوتاه گردآوری شده است. سوالاتی از حافظهحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوترحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوتردر این مقاله به بررسی کامل حافظه در کامپیوتر، انواع حافظه در کامپیوتر، کش، روش‌های آدرس دهی کش، نگاشت آدرس و موارد دیگر می‌پردازیم، شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است و دستگاه های ورودی و خروجی کامپیوتربررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتربررسی و آموزش ورودی و خروجی های کامپیوتردر این صفحه به معرفی ورودی و خروجی کامپیوتر و بررسی انواع دستگاه های ورودی و خروجی کامپیوتر نظیر کارت گرافیک، اسکنر و ... پرداخته شده است که به‌صورت تألیفی می‌باشند و توسط تعدادی نویسنده جمع‌آوری‌شده است.

دانلود سوالات مبانی کامپیوتر فنی و حرفه ای

جمع‌بندی

ما در این مقاله باهدف بهبود و آمادگی شما در حوزه مفاهیم و مبانی کامپیوتر، تعدادی از بهترین و مهم‌ترین جزوه‌ها و نمونه سوالات رایگان مبانی کامپیوتر را ارائه دادیم. امیدواریم با خواندن توضیح مختصر هر یک از موارد بالا، جزوه موردنظر خود را پیدا کرده باشید و برایتان مفید واقع شده باشد.

مبانی کامپیوتر چیست؟

مبانی و مفاهیم کامپیوتر همان‌طور که از عنوانش پیداست، اطلاعات و آمادگی اولیه جهت ورود به حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. در این جا موضوعات پایه‌ای در مورد مبانی این حوزه اعم از اینکه کامپیوتر و اجزای آن چیست؟ سخت‌افزار و نرم‌افزار چطور؟ سیستم‌عامل چگونه کار می‌کند و... موردبحث قرار می‌گیرد. ضمناً اشاره به این نکته خالی‌ازلطف نیست که مبانی کامپیوتر، اولین مهارت از مهارت‌های هفت‌گانه ICDL است پس اهمیت آن برایتان تا حدودی روشن است.

برای یادگیری مبانی کامپیوتر چه باید کرد؟

اکثر شما دوستان عزیزی که در حال مطالعه این مقاله هستید، یا قطعاً در دوره کارشناسی و یا کاردانی، درس مبانی کامپیوتر را اخذ کرده‌اید و حتی در دوره فنی و حرفه‌ای و یا دبیرستان، یک دید اجمالی از آن داشته‌اید. یا صرفاً برای اولین‌بار می‌خواهید با مبانی و مفاهیم اولیه کامپیوتر آشنا شوید. درهرصورت بهترین و بهینه‌ترین رویکرد، مطالعه جزوات و نمونه سؤالاتی هست که در این مقاله به تفکیک برای شما تدارک‌دیده‌شده است؛ بنابراین با چندین بار مرور و فیدبک از خودتان، مسلط‌‌‌ شدن به مبانی کامپیوتر کار چندان سختی نخواهد بود.

چطور می‌توانم سوالات مبانی کامپیوتر را دریافت کنم؟

در این مقاله گلچینی از بهترین و کامل‌ترین جزوات و نمونه سوالات مبانی کامپیوتر به همراه پاسخ گردآوری‌شده است؛ علاوه‌برآن، توضیح مختصر سر فصل‌ها و مباحث هر یک به تفکیک آورده شده است و شما تنها با یک کلیک می‌توانید به فایل pdf آنها دسترسی داشته باشید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200