برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

مزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر

این صفحه عالی فواید و مزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر را بررسی کرده و دانشگاه های برتر کامپیوتر کشور را معرفی کرده است

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که در مقطع لیسانس در دانشگاه خوبی تحصیل نکرده‌اید؛ اما نگران این موضوع نباشید؛ قبول‌شدن در دانشگاه تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر و از طریق کنکور ارشد کامپیوتر بسیار ساده‌تر از کنکور مقطع لیسانس است و شما این فرصت طلایی را در اختیار دارید تا بتوانید از مزایای قبولی در دانشگاه‌های برتر ایران در رشته کامپیوتر، آی‌تی و علوم کامپیوتر برخوردار شوید. برای اطلاع از رتبه قبولی در مقطع ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد در دانشگاه دولتی می‌توانید به مقاله آخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوترآخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوترآخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوتراین صفحه عالی آخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوتر در دانشگاه های دولتی و همین طور آخرین رتبه قبولی در ارشد کامپیوتر دانشگاه های برتر را بررسی کرده است مراجعه کنید.

مزایای قبولی در دانشگاه‌ های برتر در مقطع ارشد کامپیوتر

"اگر در مقطع ارشد کامپیوتر در دانشگاه تاپ قبول شوم چه در انتظارم خواهد بود؟" این سؤالی است که ذهن دانشجویان و داوطلبان رشته کامپیوتر را به خود مشغول کرده، در ادامه به شرح پاسخ این سؤال خواهیم پرداخت.

پس از قبولی در دانشگاه تاپ در مقطع ارشد رشته کامپیوتر، اساتید گرایش موردنظر، جلساتی را در همان در ترم اول برای دانشجویان برگزار کرده و در مورد زمینه فعالیتشان توضیحاتی را ارائه می‌کنند تا دانشجویان با آنها آشنا شده و بتوانند استاد راهنمای خود را برگزینند. پس از فرایند انتخاب استاد راهنما، دانشجو در آزمایشگاه آن استاد مستقر شده و 2 سال تحصیلی خود را در آنجا می‌گذراند. در آزمایشگاه، شما با سایر دانشجوها که جزو دانشجوهای برتر کشور در رشته کامپیوتر هستند نیز آشنا می‌شوید و با قرارگیری در کنار بهترین اساتید و دانشجویان، شما نیز پیشرفت خواهید کرد و این گوشه‌ای از مزایای قبولی در دانشگاه های برتر در مقطع ارشد کامپیوتر است؛ سایر امتیازات را در ادامه برخواهیم شمرد:

کسب درآمد بالا

شما به‌واسطه قبول‌شدن در دانشگاه تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر با اساتیدی آشنا خواهید شد که صاحب شرکت‌های بزرگ و یا پروژه‌های بزرگی هستند، با دانشجویانی آشنا می‌شوید که یا در شرکت‌های بزرگ کار می‌کنند یا در آینده مهاجرت و یا صاحب کسب‌وکاری خواهند شد، همچنین شرکت‌های برند نیز در دانشگاه‌های تاپ درخواست جذب نیرو داده و بدین ترتیب شما با شرکت‌های خوب و افرادی با جایگاه اجتماعی بالا آشنا می‌شوید و این موضوع می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کند و به طبع به‌واسطه جایگاه شغلی خوب درآمد بالایی نیز کسب خواهید کرد.

تصویری از دانشگاه تهران

موقعیت شغلی بهتر در رشته کامپیوتر

همان‌طور که در مورد قبل اشاره کردیم شما می‌توانید به‌واسطه لینک‌سازی با اساتید و یا سایر دانشجویان موقعیت شغلی خوبی را به دست بیاورید. علاوه بر این در مصاحبه‌های شغلی، تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های برتر نظیر شریف، تهران و... امتیاز مثبتی برای شما محسوب می‌شود و باعث می‌شود نوع نگاه کارفرما به شما متفاوت شود.

مهاجرت آسان

تحصیل در دانشگاه تاپ در رشته کامپیوتر کار شما را برای مهاجرت بسیار آسان‌تر می‌کند. مهاجرت تحصیلی رشته کامپیوتربررسی مهاجرت رشته کامپیوتر و مهندسان کامپیوتربررسی مهاجرت رشته کامپیوتر و مهندسان کامپیوتردر این صفحه رشته کامپیوتر برای مهاجرت، بهترین کشورها برای مهاجرت کامپیوتر و همچنین مراحل گام به گام اپلای و مهاجرت کامپیوتر به طور جامع بررسی شده است و آی‌تی بسیار راحت‌تر از مهاجرت کاری است و شما پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع ارشد کامپیوتر می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کامپیوتر اپلای کنید و بورسیه شوید.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری کامپیوتر

از فواید قبولی در ارشد کامپیوتر و آی‌تی در دانشگاه‌های برتر این است که اگر بخواهید در ایران دکتری بخوانید شانس پذیرفته‌شدن شما در مصاحبه دکتری در دانشگاه‌های تاپ برای رشته کامپیوتر بیشتر است؛ بالعکس اگر دانشگاه ارشدتان خوب نباشد حتی اگر در آزمون دکتری رتبه 1 را نیز کسب کنید احتمال اینکه در مصاحبه رد شوید بسیار بالاست. برای مطالعه بیشتر در مورد دکتری کامپیوتردکتری کامپیوتردکتری کامپیوتردر این صفحه به بررسی کامل کنکور دکتری کامپیوتر از جمله گرایش هایی که در مرتبط با دکتری کامپیوتر است، نحوه مطالعه صحیح برای کنکور دکتری کامپیوتر، بررسی ساختار کنکور دکتری کامپیوتر و ضریب هر درس و بررسی بهترین منابع کنکور دکتری کامپیوتر پرداخته ایم. به صفحه مذکور مراجعه کنید.

تصویری از دانشگاه شهید بهشتی

استاد دانشگاه شدن

اگر می‌خواهید در  بهترین دانشگاه‌ های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم استاد دانشگاه شوید پس سعی کنید در بهترین دانشگاه‌های ایران نیز تحصیل کنید. دانشگاه‌های تاپ اساتید خود را از بین افرادی با رزومه قوی انتخاب می‌کنند و ترجیحشان شخصی است که خود مدرک دانشگاه تاپ را داراست.

تجربه متفاوت تحصیل در مقطع ارشد کامپیوتر

مقطع ارشد کامپیوتر تجربه‌ای متفاوت از تحصیل را به شما می‌بخشد از این منظر که شاید برخی دروسی که در مقطع لیسانس گذراندید را دوست نداشته‌اید؛ اما در مقطع ارشد کامپیوتر می‌توانید دروسی را که در راستای اهداف و علاقه شماست اخذ کنید. حتی شاید به‌واسطه گذراندن این دروس پروژه‌ها و تمرین‌هایی انجام دهید که در آینده نقطه قوت رزومه شما شوند.

لینک‌ سازی

پیش‌تر بیان کردیم که تحصیل در دانشگاه تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر موجب آشنایی شما با اساتید و دانشجوهای برتر کشور می‌شود و این امر باعث شکل‌گیری ارتباطاتی قوی می‌شود که می‌تواند در موقعیتی مناسب برای شما مفید واقع شوند.

افزایش اعتماد به‌ نفس

قبولی در دانشگاه تاپ در مقطع ارشد رشته کامپیوتر، سطح علمی شما را بالا برده و به‌تبع آن موجب دستیابی به جایگاه اجتماعی بالا می‌شود که این موضوع اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد.

جایگاه علمی بالاتر

دانشگاه‌های مختلف از نظر سطح علمی با یکدیگر متفاوت‌اند. مسلماً سطح علمی دانشگاه‌های برتر از دانشگاه‌های معمولی بالاتر است و شما با تحصیل در دانشگاه‌های تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر صاحب جایگاه علمی بالاتری می‌شوید.

انتخاب‌ های بیشتر

اگر قصد اپلای داشته باشید، اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته کامپیوتر را داشته باشید، اگر بخواهید در شرکتی استخدام شوید و چه بخواهید کسب‌وکاری برای خود راه‌اندازی کنید و... همگی از مواردی هستند که اگر در دانشگاه‌های برتر ایران قبول شوید، در هر کدام گزینه‌های بیشتری پیشروی شما قرار خواهد گرفت.

حتما بخوانید :
دکتری کامپیوتر

کم‌ رنگ‌ شدن گذشته

بسیاری از افرادی که بنا به دلایل مختلف موفق به کسب رتبه خوبی در مقطع لیسانس نشدند، فرصت خوبی در بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم در انتظار آنهاست. با قبولی در دانشگاه تاپ برای مقطع ارشد و دکتری کامپیوتر، گذشته کم‌رنگ خواهد شد و با برخورداری از مزایای قبولی در دانشگاه‌های برتر دیگر رتبه بد کنکور کارشناسی به چشمتان نمی‌آید.

ثبات شغلی

شرکت‌های بزرگ معمولاً متمایل به جذب و حفظ افرادی بامهارت و سطح علمی بالا هستند؛ بنابراین فارغ‌التحصیلان رشته کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر شانس بیشتری در پذیرفته‌شدن در این شرکت‌ها را دارند.

احساس رضایت

مواردی نظیر محیطی که در آن قرار می‌گیرید، تعلیم توسط اساتید برتر کشور، حضور در آزمایشگاه‌های مجهز، آشنایی با دانشجویانی که مشتاق کسب علم هستند، احترامی که به‌واسطه جایگاه علمی‌تان به دست می‌آورید، همچنین امکانات تفریحی مانند سالن‌های ورزشی و... که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، ورببانتخاب‌های بیشتری که چه در زمینه تحصیلی چه شغلی خواهید داشت و ... حس رضایتمندی را در شما تقویت خواهند کرد.

تغییر ماهیت کاری که انجام می‌ دهید

با ذکر مثالی این مورد را توضیح خواهیم داد. فرض کنید قبل از اینکه در مقطع ارشد کامپیوتر در دانشگاه تاپ قبول شوید شغلتان شبکه‌کردن سیستم‌های یک شرکت است؛ اما پس از فارغ‌التحصیلی از رشته شبکه می‌توانید روتر و سوئیچ طراحی کنید! بله ماهیت و لول کاری شما تغییر خواهد کرد و درآمد بالاتری نیز کسب می‌کنید.

کسب احترام

نگاه افراد جامعه به اشخاصی که سطح علمی بالایی دارند نسبت به سایر افراد متفاوت است. کسب جایگاه علمی بالا ناخودآگاه احترام افراد جامعه را به همراه دارد.

جمع‌بندی

قبولی در دانشگاه تاپ تنها راه موفقیت نیست؛ اما شانس شما را برای رسیدن به آن بسیار بیشتر می‌کند. قبولی در دانشگاه خوب آسان نیست؛ اما غیرقابل‌دستیابی نیز نیست. مزایایی که قبول‌شدن در دانشگاه‌های برتر در رشته کامپیوتر و آی‌تی به همراه دارد انگیزه‌بخش دانشجویان بوده و ارزش درس‌خواندن و تلاش‌کردن را دارد. در این مقاله 15 مزایای قبولی در دانشگاه های برتر در رشته مهندسی کامپیوتر و آی تی را معرفی کردیم. اگر هنوز برای ورود به رشته کامپیوتر شک دارید می‌توانید مزایا و معایب رشته مهندسی کامپیوتربررسی مزایا و معایب رشته مهندسی کامپیوتر بصورت 0 تا 100بررسی مزایا و معایب رشته مهندسی کامپیوتر بصورت 0 تا 100در این صفحه به طور کامل به بررسی مزایا و معایب رشته مهندسی کامپیوتر پرداخته‌ایم و همه زوایای این مسئله را بررسی کرده‌ایم. را بررسی و اگر ترغیب به تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه‌های برتر کشور شدید بهتر است برای آن برنامه ریزی و شروع به مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوترنحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوترنحوه آماده شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتراین صفحه عالی نحوه آماده‌ شدن برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر و مراحل و گام هایی که باید برای شروع مطالعه کنکور ارشد کامپیوتر انجام بدهید را توضیح داده کنید.

برترین دانشگاه‌ های ایران برای رشته کامپیوتر کدام‌اند؟

بهترین دانشگاه‌های ایران بر اساس رتبه‌بندی QS به ترتیب عبارت‌اند از: دانشگاه صنعتی شریف - دانشگاه تهران - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه شیراز - دانشگاه شهید بهشتی - دانشگاه فردوسی مشهد

چرا باید برای مقطع ارشد کامپیوتر را در دانشگاه تاپ درس بخوانیم؟

دانشگاه‌های برتر مزایای بی‌شماری به همراه دارند: از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:1- کسب درآمد بالا 2- موقعیت شغلی بهتر 3- مهاجرت آسان 4- ادامه تحصیل در مقطع دکتری 5- استاد دانشگاه شدن 6- تجربه متفاوت 7- لینک سازی 8- افزایش اعتماد به نفس 9- جایگاه علمی بالاتر 10- انتخاب های بیشتر 11- کمرنگ شدن گذشته 12- ثبات شغلی 13- احساس رضایت 14- تغییر ماهیت کاری که انجام می‌دهید 14- کسب احترام

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200