کنکور کامپیوتر

دکتری کامپیوتر-گرایش های دکتری کامپیوتر-کنکور دکترای کامپیوتر

در این صفحه به بررسی کامل کنکور دکتری کامپیوتر از جمله گرایش هایی که در مرتبط با دکتری کامپیوتر است، نحوه مطالعه صحیح برای کنکور دکتری کامپیوتر، بررسی ساختار کنکور دکتری کامپیوتر و ضریب هر درس و بررسی بهترین منابع کنکور دکتری کامپیوتر پرداخته ایم.

داوطلبان کنکور دکتری کامپیوتر معمولا باید اوایل ماه آذر با مراجعه به سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام در کنکور دکتری کامپیوتر کنند. آزمون دکتری کامپیوتر معمولا هر سال در اولین جمعه اسفند ماه (شاید هم دومین جمعه ماه استفند) در ساعت 8 صبح برگزار خواهد شد و تا حدود ساعت 13 به طول می‌انجامد.

phd cs

پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی وآزاد از طریق همین آزمون خواهد بود. در اساس قوانین سازمان سنجش، پذیرش دانشجو در دوره دکتری آموزشی-پژوهشی بر اساس معیارهای زیر خواهد بود:

1ـ آزمون متمرکز (50 درصد)

2ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

و همچنین پذیرش دانشجو در دوره دکتری کامپیوتر آموزش محور بر اساس معیارهای زیر خواهد بود

1ـ آزمون متمرکز (30 درصد)

2ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

4ـ تهیه طرحواره (20 درصد)

گرایش های دکتری مهندسی کامپیوتر

کنکور دکتری کامپیوتر دارای گرایش های زیر است، توجه کنید که فقط می‌توانید در یکی از گرایش‌های زیر در کنکور دکتری کامپیوتر شرکت کنید.

نحوه مطالعه صحیح برای کنکور دکتری کامپیوتر

برای خواندن کنکور دکتری کامپیوتر دو روش پیشنهاد می‌شود، روش اول برای افرادیست که وقت کافی دارند و تمام وقت‌شان را می‌خواهند برای کنکور دکتری بگذارند و روش دوم برای افرادی است که درگیرهای دیگری نیز دارند و می‌خواهند با گذاشتن یک وقت کم، نتیجه‌ای عالی بگیرند. در روش اول دانشجو باید تمام دروسی که در کنکور دکتری می‌آیند را از ابتدا شروع به خواندن کند که این روش مطمئنا امنتر از روش دوم خواهد بود ولی لزوما خیلی بهتر نیست.

اما در روش دوم هر سال شاهد آن هستیم که سوالات کنکور دکتری کامپیوتر از مباحث مشخص و خاصی مطرح می‌شود، بنابراین به نظر ما بهترین روش مطالعه برای کنکور دکتری کامپیوتر برای کسانی که مشغله‌های زیادی دارند خواندن به روش تست بیس است. در این روش مثلا باید از آخرین سال کنکور دکتری کامپیوتر شروع به تست زدن کنید، وقتی تست اول را می‌خوانید بروید و کل مطالب مربوط به آن تست را بخوانید و روی آن مسلط شوید و بعد به سراغ تست 2 بروید و با این تست نیز همین کار را انجام دهید و سپس این کار را با تمامی تست ‌ها انجام دهید، به مطالب کنکور دکتری کامپیوتر آن سال که مسلط شدید سراغ کنکور دکتری کامپیوتر یک سال قبل تر بروید و به همین ترتیب به سمت پایین حرکت کنید. برای دسترسی به سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته کنکور دکتری به قسمت سوالات کنکور دکتری کامپیوتر مراجعه کنید.

دروس آزمون در کنکور دکتری کامپیوتر

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) به طور کلی در همه گرایش‌های به شرح زیر است:

الف) درس زبان با ضریب (1)

ب) درس استعداد تحصیلی با ضریب (1)

ج) دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

سنجش و پذیرش برای تمام دوره‌ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، مؤسسات غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون فوق صورت خواهد گرفت

این مواردی که در بالا بیان شد موارد کلی است و دروس آزمون و ضرایب آن‌ ها در کنکور دکتری کامپیوتر به ازای هر گرایش را می‌توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

برای بررسی بیشتر دروس آزمون دکتری کامپیوتر می‌توانید به صفحه دروس آزمون و ضرایب آن در کنکور دکتری کامپیوتر مراجعه کنید.

بهترین منابع کنکور دکتری کامپیوتر

برای کنکور ارشد کامپیوتر معمولا به دانشجویان توصیه می‌کنیم که کتاب رفرنس نخوانند (جز در چند مورد خاص) و توصیه می‌کنیم که از کتاب‌های کنکوری خوب استفاده کنند، اما در کنکور دکتری کامپیوتر و مخصوصا برای دروس در سطح کارشناسی ارشد اغلب کتاب‌های مناسب و کاملی پیدا نمی‌شود، بنابرای برای دروس خاص به داوطلبان توصیه می‌کنیم که کتاب‌های مرجع و یا جزوات اساتید برتر کشور و یا جزوات اساتیدی که طراح سوالات هستند را مطالعه کنند.

حال ما برای رفاه حال دانشجویان، تمامی کتاب‌های رفرنس را برای دانلود در سایت قرار داده‌ایم،‌ همین طور تمامی منابع مناسب برای کنکور دکتری کامپیوتر که حاصل سال‌ها تجربه و همچنین تجربیات رتبه‌های برتر کنکور دکترای کامپیوتر است را در زیر برایتان معرفی کرده‌ایم.

نرم افزار

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس سیستم عامل پیشرفته

منابع مورد تایید وزارت علوم - سیستم عامل پیشرفته

هوش مصنوعي

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس شناسایی الگو

منابع مورد تایید وزارت علوم - شناسایی الگو

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس یادگیری ماشین

منابع مورد تایید وزارت علوم - یادگیری ماشین

معماري کامپيوتر

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس معماری پیشرفته

منابع مورد تایید وزارت علوم - معماری پیشرفته

صفحه اول

منابع مورد تایید وزارت علوم - معماری پیشرفته

صفحه دوم

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس VLSI پیشرفته

منابع مورد تایید وزارت علوم - VLSI پیشرفته

صفحه اول

منابع مورد تایید وزارت علوم - VLSI پیشرفته

صفحه دوم

شبکه‌های کامپیوتری

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس سیستم عامل پیشرفته

منابع مورد تایید وزارت علوم - سیستم عامل پیشرفته

فناوری اطلاعات

منابع مورد تایید وزارت علوم برای درس داده کاوی

منابع مورد تایید وزارت علوم - داده کاوی

برای دانلود کتاب های رفرنس رشته کامپیوتر، آی تی و علوم می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید. همین طور برای بررسی بیشتر منابع کنکور دکترای کامپیوتر به صفحه‌ای که به این منظور وجود دارد مراجعه کنید.

کتاب‌های مرجع رشته کامپیوتر

بهترین منابع کنکور دکتری کامپیوتر

تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی به آنها در کنکور دکتری کامپیوتر و IT

در این قسمت تعداد سوالات هر درس در کنکورهای: دکتری نرم افزار، دکتری هوش مصنوعی، دکتری معماری کامپیوتر، دکتری شبکه‌های کامپیوتری، دکتری فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر و همین طور زمان پاسخ گویی به این سوالات را برایتان قرار داده‌ایم. شما دانشجویان عزیز می‌توانید با توجه به تعداد سوالات هر درس در کنکور دکتری کامپیوتر و فناوری اطلاعات (و سایر رشته‌ها) و همین طور ضریب دروس (زبان و استعداد تحصیلی دارای ضریب یک و بقیه دروس دارای ضریب 4 هستند) به اهمیت هر درس پی ببرید و بر این اساس می‌توانید برنامه‌ای دقیق و هدف مند برای خود ایجاد کنید. با توجه به ضرایب دروس مشخص است که دروس ضریب 4 که شامل دروس در سطح کارشناسی و دروس در سطح کارشناسی ارشد هستند از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار هستند

همچنین هرگونه سوالی دارید می‌توانید در انتهای همین صفحه (در قسمت نظرات) بپرسید، خوشحال می‌شویم که بتوانیم پاسخ گوی سوالات شما باشیم

دانشگاه‌ های دارای دکتری کامپیوتر

ظرفیت پذیرش و همین طور دانشگاه هایی که دانشجو دکتری کامپیوتر می‌پذیرند کم است، بعد از اینکه شما کنکور دکتری را دادید و رتبه شما آمد، با توجه به رتبه تان انتخاب رشته می‌کنید، سپس سازمان سنجش با توجه به رتبه و تراز شما حداکثر اسامی 5 دانشگاهی را که شما برای انجام مصاحبه می‌توانید به آنها مراجعه کنید را اعلام می‌کند، حال دانشجو می‌تواند تصمیم بگیرد که به مصاحبه کدام یک از این دانشگاه ها برود، همان طور که گفته شد مصاحبه 30 درصد از نمره قبولی شما را تشکیل می‌دهد و البته 20 درصد از نمره را نیز سوابق آموزشی و پژوهشی تشکیل می‌دهد که این نیز معمولا با نظر اساتید دانشگاهی است که از شما مصاحبه می‌کند. اینکه چه دانشگاه‌هایی و هر کدام چه تعداد دانشجو در مقطع دکتری کامپیوتر می‌گیرند را در صفحه ظرفیت پذیرش کنکور دکتری کامپیوتر برایتان مهیا کرده‌ایم.

ظرفیت پذیرش دکتری کامپیوتر

دکتری کامپیوتر چند ترم است

تعداد ترم های دکتری کامپیوتر بطور رسمی می‌تواند 10 ترم باشد، اما گاهی اوقات به دلیل آنکه دانشجویان دکتری نمی‌توانند خود را برای دفاع آماده کنند ممکن است تا 14 ترم نیز طول بکشد.

دکتری کامپیوتر چند سال است

دکتری کامپیوتر در ایران به رسمی 5 سال است اما گاهی اوقات به دلیل آنکه دانشجویان دکتری نمی‌توانند خود را برای دفاع آماده کنند ممکن است تا 7 سال نیز طول بکشد.

همایش کنکور دکتری کامپیوتر

کنکور دکتری کامپیوتر معمولا در چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون دکتری کامپیوتر معمولا هر سال در اولین جمعه اسفند ماه (شاید هم دومین جمعه ماه استفند) در ساعت 8 صبح برگزار خواهد شد و تا حدود ساعت 13 به طول می‌انجامد.

دروس مورد آزمون در کنکور دکتری کامپیوتر چیست و چه ضرایبی دارد؟

در تمامی گرایش های دکتری کامپیوتر درس زبان سه بخش مورد آزمون قرار میگیرد، بخش زبان، بخش استعداد تحصیلی و بخش دروس تخصصی، درس زبان دارای ضریب 1 است و 30 تست از این درس در کنکور دکتری کامپیوتر مطرح می شود، درس استعداد تحصیلی نیز دارای ضریب 1 است و از این درس نیز 30 تست در کنکور دکتری کامپیوتر مطرح می شود، مجموعه دروس تخصصی در گرایش های مختلف کنکور دکتری کامپیوتر شامل دروس متفاوتی است و این مجموعه دروس دارای ضریب 4 در کنکور دکتری کامپیوتر است. دروس تخصصی کنکور دکتری در گرایش های مختلف متفاوت است، بعنوان مثال در دکتری نرم افزار دروس تخصصی شامل دروس ساختمان داده و طراحی الگوریتم، سیستم عامل پیشرفته و پایگاه داده پیشرفته است و در دکتری هوش مصنوعی دروس تخصصی شامل دروس ساختمان داده، طراحی الگوریتم، شناسایی الگو و یادگیری ماشین است

در چه زمانی باید به سوالات کنکور دکتری کامپیوتر پاسخ دهیم؟

داوطلبان کنکور دکتری کامپیوتر در همه گرایش ها برای پاسخ گویی به 30 سوال زبان و 30 تا سوال استعداد تحصیلی، 90 دقیقه و برای پاسخ گویی به 45 سوال تخصصی کنکور دکتری کامپیوتر 150 دقیقه وقت دارند

برای کسب رتبه زیر 20 در کنکور دکتری کامپیوتر از چه زمانی باید شروع کنیم؟

پاسخ به این سوال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب، و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس و ارشد دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه ها کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 3 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 5 ماه و روزی 8 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد. خوب است که به این نکته اشاره کنیم که کنکور دکتری کامپیوتر بسیار ساده تر از کنکور ارشد کامپیوتر است و تعداد داوطلبان کنکور دکتری کامپیوتر نیز حدود یک دهم کنکور ارشد کامپیوتر است، شما اگر فقط دروس تخصصی کنکور دکتری کامپیوتر را حدود 5 درصد بزنید فارغ از اینکه دروس زبان و استعداد تحصیلی را چند زده اید می توانید جز 5 نفر برتر کنکور دکتری کامپیوتر در گرایش خودتان بشوید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی: konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی: 09378555200

امتیازدهی4.2857142857143 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.29 امتیاز (14 رای)
بارگذاری نظرات