برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

نحوه صحیح تست زدن برای آمادگی در کنکور ارشد کامپیوتر

این صفحه عالی نحوه صحیح تست‌ زدن در کنکور ارشد کامپیوتر را آموزش داده است و تمامی نکات مهمی که باید در تست زدن رعایت بشود را توضیح داده است

نحوه طراحی سؤالات کنکور کارشناسی‌ ارشد مهندسی کامپیوتر به‌ صورت تستی یا چهار گزینه‌ای است که بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی‌ ارشد کامپیوتر به‌خاطر عدم آشنایی با تکنیک‌های کاربردی و مهم تست‌زنی، موفق به کسب نتیجه دلخواه در کنکور کارشناسی‌ارشد کامپیوتر نمی‌شوند.

در این مقاله نحوه صحیح تست‌ زنی در کنکور کارشناسی‌ ارشد کامپیوتر مورد بررسی قرار گرفته است. هدف از نوشتن این مقاله کمک به داوطلبین کنکور کارشناسی‌ارشد مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است، علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. وفناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. (IT) است. قبل از هر چیزی بیاید به بررسی تست‌ها بپردازیم بررسی کنیم که چند نوع تست داریم و هدف از زدن این تست‌ها چیست؟ با من همراه باشید.

روش مطالعه صحیح برای کنکور ارشد کامپیوتر باید بصورت واش بک باشد به علت اهمیت نحوه صحیح مطالعه واش بک برای کسب رتبه برتر در کنکور ارشد کامپیوتر حتما به صفحه نحوه صحیح مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر مراجعه کنید و فیلم آموزش روش مطالعه واش بک که در این صفحه قرار گرفته است را مشاهده کنید.

انواع تست

اصولی تست‌زدن، هم در آموزش مطلب و همچنین در افزایش تسلط، تأثیر بسیار زیادی دارد. برنامه درست برای زمان‌بندی زدن هر نوع تست هم بسیار بااهمیت است. به‌طورکلی سه نوع تست وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

1.تست آموزشی

تست آموزشی به مجموعه سؤالاتی گفته می‌شود که به هنگام آموزش مبحث جدید حل می‌شود. هدف از حل تست آموزشی بکار بردن مطالب و نکاتی است که به‌تازگی آن را خوانده‌اید و باعث تثبیت بهتر نکات در حافظه می‌شود. لازم به ذکر است که بعد از مطالعه هر فصل بلافاصله به سراغ تست بروید و شروع به تست‌زدن کنید.

2.تست تسلط

چند روز بعد از مطالعه جزوه باید تست بزنید تا هم مطالب را دوره کرده باشید و هم تسلطتان را افزایش دهید. بر اساس نوع درس می‌توانید تست‌زدن را در یک نوبت تا چندین نوبت در روزهای مختلف حل تست داشته باشید. تعداد تست‌ها را بر اساس میزان تسلط خود انتخاب کنید.

3.تست سنجشی

هدف از این مرحله تست‌زنی سنجیدن میزان تسلط شما در مباحث خوانده شده، بررسی سرعت تست‌زدن، میزان توانایی در کنترل استرس، میزان بی‌دقتی و... است. این نوع تست‌زدن معمولاً در انتهای دوران مطالعاتی رخ می‌دهد.

نکات کلی تست‌ زدن

تصویری از نکات کلی تست زدن در کنکور ارشد کامپیوتر

برای اینکه در تست‌زدن موفق شوید و به نتیجه مطلوبی برسید باید به یک سری از نکات مهم تست‌زدن در کنکور کارشناسی‌ارشد توجه کنید در ادامه به بررسی 10 تا از نکات مهم تست‌زنی خواهیم پرداخت با من همراه باشید:

1.علامت گذاری تست ها

  1. هنگام تست‌زدن می‌توانید با علامت‌گذاری مناسب نوع تست را مشخص کنید.
  2. تست‌های که بلد بودید و حلشان برایتان آسان بود کنار آن علامت تیک (✔️) بگذارید.
  3. تست‌های که بلد نیستید و اشتباه حل کردید کنار آنها علامت ضربدر (✖️) بگذارید.
  4. اما تست‌های که پاسخ آن‌ها را نمی‌دانستید و شانسی جواب داده‌اید کنار شماره تست علامت منفی (➖) بگذارید.
  5. تست‌های که پوششی هستند را با علامت (P) مشخص کنید. منظور از تست‌های پوششی تستی است که چندین مطلب را پوشش می‌دهد.
  6. عدد تست‌های مهم را قرمز، تست‌های که اهمیت کمتری دارند را سبز و عدد تست‌های بی‌اهمیت و آسان هستند را زرد کنید.

به یاد داشته باشید با انجام این کار (علامت‌گذاری تست) تست‌های پوششی، تست‌های مهم و کم‌اهمیت را مشخص می‌کنید که در زمان مرور دوباره برای شما بسیار مفید خواهد بود.

2.تمرین فهمیدن تست با یکبار خواندن

قبل از پاسخ‌دادن به تست باید ابتدا روی سؤال را به‌خوبی بخوانید نکات کلیدی را مشخص کنید حتی می‌توانید زیر نکات کلیدی خط بکشید. باید تمرین کنید که با یکبار خواندن روی سؤال، آن را به‌خوبی درک کنید و بدانید طراح سؤال از شما چه می‌خواهد.

3.نگران درصد نباشید

در همان ابتدای کار نگران درصد نباشید. زیرا فکرکردن در ابتدای کار باعث عدم تمرکز خواهد شد. فراموش نکنید که نداشتن تمرکز باعث عدم موفقیت شما خواهد شد.

4.از هر فصل تست کمی نزنید

هنگام مطالعه هر فصل سعی کنید همه تست‌ها را حل کنید. حل‌کردن تست بیشتر از هر فصل باعث تسلط بهتر در آن فصل می‌شود.

5.کتاب را تمام نکنید که بعداً تست بزنید

اشتباه‌ترین کاری که یک داوطلب کنکور کارشناسی‌ارشد کامپیوتر می‌تواند انجام دهد این است که اول کتاب را تمام کند بعد سراغ تست‌زدن برود. انجام این کار بسیار خطرناک بوده و باعث می‌شود به نتیجه دلخواه نرسید. باید بعد از خواندن هر فصل سراغ نکته تست‌های آن فصل بروید. تا نقاط قوت و ضعف خودتان را به‌خوبی بشناسید.

تصویری از ادامه نکات کلی تست زدن در کنکور ارشد کامپیوتر

6.گزینه های درست را مشخص نکنید

گزینه صحیح تست‌ها را مشخص نکنید. زیرا با مشخص نکردن گزینه‌های صحیح تست می‌توانید در زمان مرور دوباره از آن تست استفاده کنید. حتی از نوشتن مطالب و نکته‌ها در کنار تست‌ها خودداری کنید.

7.کنار تست راه حل را ننویسید

هیچ‌وقت کنار تست‌ها راه‌حل ننویسد شما می‌توانید نکات مهم یا اضافی را در پاسخ‌نامه بنویسید.

8.چند تا چندتا جواب را نگاه کنید

برای جلوگیری از اتلاف وقت، بعد از زدن چند تست به سراغ پاسخ‌نامه بروید.

9. 45 ثانیه توقف؛ تمام

اگر در هنگام تست‌زدن بیش از 45 ثانیه فکر کردین و راه حلی برای حل کردن تست پیدا نکردید سریع به سراغ پاسخنامه بروید و جواب سوال را نگاه کنید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

10. نکات اضافی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید

هنگام حل سؤالات تستی نکات مهم را یادداشت کنید. مثلاً هنگام حل‌کردن یک سؤال تستی راحل و ترفندهای که به ذهنتان می‌آید را یادداشت کنید، چون در زمان مرور این نکات می‌تواند نقطه قوت شما باشند.

اشتباهات مرگبار در تست‌ زدن

تصویری از امتحان دادن و برگه تست

وسواس مطالعاتی را کنار بگذارید

در هنگام مطالعه درس وسواس مطالعه را کنار بگذارید. یعنی اگر فصل اول ساختمان داده را مطالعه می‌کنید در همان ابتدای کار به‌صورت جدی مطالعه کنید. بعد از مطالعه کامل، دیگر لازم نیست وسواس داشته باشید و باز آن فصل را مطالعه کنید. با انجام این کار (وسواس مطالعاتی) شما فقط زمان را از دست می‌دهید.

شانسی تست‌ زدن ممنوع

بعضی از داوطلبین کنکور کارشناسی‌ارشد در هنگام آزمون به‌صورت شانسی تست می‌زنند که انجام این کار بسیار مرگبار بوده و باعث می‌شود داوطلب نمره‌منفی کسب کرده و هیچ شانسی برای قبولی نداشته باشد. اگر از جواب تست مطمئن نبودید شانسی جواب ندهید.

ترسیدن از ظاهر تست‌ ها ممنوع

بعضی از سؤالات در نگاه اول سخت به نظر می‌رسند، اما لازم به ذکر است که نباید از ظاهر سؤالات بترسید؛ بلکه باید به جنگ سؤالات بروید. هرگز فراموش نکنید که اگر سؤالی را بلد نبودید سریع تسلیم نشده؛ بلکه دست‌به‌قلم شوید و شروع کنید به حل سؤال کنید.

نگران رتبه نباشید

در همان ابتدای کار چه در زمان مطالعه برای کنکور کارشناسی‌ارشد و چه در زمان آزمون به رتبه فکر نکنید. زیرا با این کار فقط تمرکزتان را از دست می‌دهید. عدم تمرکز باعث عدم موفقیت در کنکور کارشناسی‌ارشد کامپیوتر می‌شود.

استرس و عجله‌ کردن ممنوع

اصلاً اضطراب نداشته باشید. هر چه بیشتر استرس و عجله داشته باشید، پاسخ‌های غلط بیشتری خواهید داشت؛ بنابراین خونسردی خود را حفظ کرده و با آرامش تمام به پاسخ‌دهی سؤالات بپردازید.

تکنیک‌ های حرفه‌ ای تست‌ زنی در کنکور ارشد

مهارت‌هایی که تا اینجا گفتیم، برای تقویت تست‌زنی بود که در طول سال و با تمرین و تکرار به دست می‌آیند. برای موفقیت در تست‌زنی سر جلسه آزمون کارشناسی‌ارشد علاوه بر این مهارت‌ها لازم است تا یک‌سری نکات و تکنیک‌ها را رعایت کنیم.

تصویری از کنکور دادن

نکته قابل‌توجه در خصوص آزمون کنکور کارشناسی‌ارشد این است که سؤالات یک درس همگی امتیاز برابر داشته و هیچ‌کدام از دیگری امتیاز بیشتر یا کمتری ندارد، اما ممکن است ضرایب دروس مختلف با یکدیگر متفاوت باشند؛ بنابراین از صرف وقت بیش از حد معمول برای یک سؤال خودداری نمایید. توجه کنید که هر پاسخ اشتباه معادل یک‌سوم، امتیاز منفی خواهد بود، به همین دلیل بهتر است با استفاده از روش‌های صحیح تست‌زنی تلاش کنید پاسخ‌های اشتباه خود را به حداقل برسانید.

دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب هر درس

در این فیلم دروس مورد آزمون در کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب هر کدام از این دروس در گرایش‌های مختلف توضیح داده شده است.

فواید قبولی در دانشگاه‌های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر

در این فیلم فواید قبولی در دانشگاه‌های تاپ در مقطع ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر بطور کامل توضیح داده شده است.

میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم

در این فیلم در خصوص میزان و سطح رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم و تعداد شرکت کنندگان و آسان بودن کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر صحبت شده است.

دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب هر درس
دروس کنکور ارشد کامپیوتر و ضرایب هر درس
فواید قبولی در دانشگاه‌های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر
فواید قبولی در دانشگاه‌های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر
میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم
میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم

بهترین روش تست‌ زنی در کنکور ارشد کامپیوتر

تصویری از کتاب ها و جزوه های کنکور

لیست مقاله‌ های مرتبط با کنکور کارشناسی‌ ارشد کامپیوتر

  1.  مقاله ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد  
  2. فیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتردر این صفحه به پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین فیلم های آموزشی رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتر و IT دسترسی دارید، محبوبیت این فیلم‌ها به دلیل آن است که سخت‌ترین مباحث با بیانی بسیار ساده توضیح داده شده است 
  3. مقاله بودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتبودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتبودجه بندی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعاتداوطلبان قبل از شروع مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ارشد لازم است تا از سرفصل‌های هر درس در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی و همچنین میزان اهمیت هر کدام اطلاع داشته باشند. در این صفحه بودجه بندی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات به منظور راهنمایی شما به طور جامع آورده شده است.  
  4. بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم 

جمع‌بندی

باتوجه‌به تمامی آنچه که گفته شد می‌توان گفت، مهم‌ترین اصل رسیدن به نتیجه مطلوب در کنکور و نحوه صحیح تست‌ زدن در کنکور کارشناسی‌ ارشد کامپیوتر علاوه بر تسلط بر روی مفاهیم، کسب توانایی در تست‌زنی است که این امر به‌وسیله تمرین و تکرار حاصل می‌شود. برای به‌نتیجه‌رسیدن تکنیک‌های تست‌زنی، حتماً از شیوه‌های صحیح مطالعه و برنامه‌ریزی و تمرین‌های تست‌زنی استفاده کنید.

پس توصیه می‌کنیم علاوه بر تقویت مهارت تست‌زدن، از نحوه صحیح مطالعه دروس عمومی و تخصصی و همچنین شیوه‌های برنامه‌ریزی درسی نیز آگاه باشید. به این منظور می‌توانید از مقاله‌های سایت کنکور کامپیوتر که در این زمینه نوشته شده‌اند کمک بگیرید.

اگر پکیج ویدئو نکته تست از سایت کنکور کامپیوتر تهیه کنیم باید تست‌های دیگری حل کنیم یا نه؟

خیر کسانی که پکیج نکته تست‌های دکتر رضوی، را تهیه می‌کنند دیگر نیاز نیست دنبال منبع دیگری برای تست باشند. زیرا در پکیج ویدئو نکته تست دکتر رضوی تست‌های زیادی حل شده و دیگر نیازی به تست‌های بیشتر نمی‌باشد.

برای پاسخ‌دهی به تست‌های هر درس چقدر وقت بگذاریم؟

مجموعه سؤالات هر درس را در بازه زمانی کنترل شده، و ترجیحاً همان زمان پیشنهاد شده روی دفترچه، انجام دهید تا در هیچ بخشی از سؤالات دچار کمبود وقت نشوید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200