مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

درس آمار و احتمال مهندسی

توضیحات کلی درس آمار و احتمال مهندسی:

بخش ریاضیات در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر دارای ضریب 2 و شامل 4 درس ریاضی عمومی 1و2 ، دیفرانسیل، گسسته، و آمار است، که 5 سوال از درس آمار مطرح می‌شود. با توجه به این که برای کسب رتبه‌های برتر می‌توانید یک یا حداکثر دو درس ریاضی را حذف کنید و با توجه به تازه و ناشناخته بودن دروس ریاضی عمومی 1و2 و دیفرانسیل در کنکور مهندسی کامپیوتر توصیه می‌شود حتما دو درس آمار و گسسته را مطالعه کنید، و اگر قرار بر حذف درسی وجود دارد، حذف دروس را از بین ریاضی عمومی 1و2 و دیفرانسیل انجام دهید.

آمار درسی است راحت، و تست‌های آن و راه حل‌های آن بسیار مشخص است، و از هر فصل به چند طریق محدود بیشتر نمی‌توانند سوال بدهند، بنابراین توصیه می‌شود این درس را بخوانید.

در ضمن بر خلاف تصوریکه بعضی دانشجویان فکر می‌کنند این درس حجیم است این چنین نیست و اگر این درس را بدانید که به چه نحوی بخوانید این درس زمان زیادی از شما نمی‌گیرد.

مراجع درس آمار:

مرجع اصلی که برای این درس در دانشگاه‌‌های معتبر تدریس می‌شود کتاب شلدون راس(Sheldon Ross) است، همچنین کتاب‌های گارسیا(Garcia) و Walpole نیز در برخی از دانشگاه‌های ایران و جهان تدریس می‌شود، که می‌توانید به راحتی این کتاب‌ها را در قسمت دانلود کتاب‌های مرجع رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانلود کنید، البته خواندن کتب رفرنس را به دانشجویان ترم‌های پایین‌تر توصیه می‌کنم نه به دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور اشد مهندسی کامپیوتر را دارند، دلیل این امر نیز در قسمت پاسخ صوتی به سوالات متداول بیان شده . دانشجویانی که قصد دارند برای کنکور ارشد کامپیوتر این درس را بخوانند می‌توانند از منابعی که در قسمت معرفی منابع ارشد کامپیوتر معرفی شده استفاده کنند.

فصل‌های درس آمار و احتمال:

سر فصل مطالبی که در این درس وجود دارد عبارت است از:‌ آنالیز ترکیبی و احتمال، متغیرهای تصادفی، متغیرهای تصادفی توام، توزیع‌های گسسته و پیوسته، توزیع‌های نمونه‌ای، برآورد و آزمون که برای مشاهده اهمیت هر فصل و اینکه در سال‌های اخیر از هر فصل چه تعداد تست مطرح شده به قسمت آنالیز و بررسی سوالات کنکور ارشد کامپیوتر(بودجه بندی) مراجعه کنید.

کلاس آنلاین درس آمار :

همین طور برای شرکت در کلاس کنکور آنلاین آمار و احتمال مهندسی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کلاس آنلاین آمار و احتمال مهندسی

امتیازدهی3.9230769230769 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.92 امتیاز (13 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات