وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

آناکوندا بهترین پلتفرم برای زبان پایتون و R⚡️معرفی آناکوندا

این مقاله عالی به معرفی آناکوندا پرداخته، آناکوندا بهترین پلتفرم برای زبان پایتون و R است، همچنین کاربردهای آناکوندا و اینکه آیا نیاز به نصب دارد را بررسی کرده

پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته یک زبان عالی و به‌روز است که کاربردهای فراوانی در اکثر حوزه‌ها مثل طراحی سایت، ساخت و توسعه اپلیکیشن، مدیریت پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ، داده‌های بزرگ و غیره دارد، اما مواقعی وجود دارد که برنامه‌نویس، کتابخانه یا ماژولی جدید نیاز دارد، همچنین دنبال رابط بصری راحت‌تری برای کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده است، این جا است که پلتفرم محبوب آناکوندا وارد می‌شود. آناکوندا یک پلتفرم عالی برای مبتدیانی است که می‌خواهند پایتون را یاد بگیرند. نصب آناکوندا آسان است و می‌توان با استفاده از دفترچه Jupyter به سرعت برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است را شروع کرد یا با استفاده از VSCode محیطی عالی برای برنامه نویسی پایتون تجربه کرد. در این نوشتار جذاب از کنکور کامپیوتر به معرفی آناکوندا خواهیم پرداخت.

معرفی آناکوندا

لوگو آناکوندا و پایتون

Anaconda یک پلتفرم رایگان و Open Sourceاوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است که به شما امکان می‌دهد کدهای پایتون را حتی از طریق رابط‌های گرافیکی مختلف اجرا کنید. آناکوندا، تحت نظر شرکت Anaconda Inc که توسط پیتر وانگ و تراویس اولیفانت در سال 2012 تأسیس شد، توسعه و نگهداری می‌شود. پلتفرم آناکوندا بسیار محبوب است و بیش از سی میلیون نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند و برای سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ‌های ویندوز، macOS و لینوکس نیز قابل استفاده است.

آناکوندا به‌علاوه اوپن سورس بودن یک برنامه توزیع شده است که از زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده پایتون و زبان برنامه نویسی Rزبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟زبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟این مقاله عالی به توضیح زبان برنامه نویسی R (آر) پرداخته، همچنین به بررسی محیط نرم افزاری زبان R، مزایا و معایب زبان R و کاربردهای زبان R پرداخته است پشتیبانی می‌کند تا کارهایی مثل یادگیری ماشین (Machine Learning)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، محاسبات علمی، کلان دادهبیگ دیتا (big data) یا کلان داده چیست؟ کاربردهای بیگ دیتابیگ دیتا (big data) یا کلان داده چیست؟ کاربردهای بیگ دیتااین صفحه فوق العاده به معرفی 0 تا 100 بیگ دیتا (big data) یا همان کلان‌داده پرداخته. بطور خلاصه بیگ دیتا به تحلیل و پردازش حجم زیادی از داده ها می‌پردازد و تجزیه و تحلیل داده‌ها را ساده‌تر کند. در واقع زمانی که به معرفی آناکوندا می‌پردازیم، در ذهن خود یک سیستم مدیریت بسته در نظر بگیرید که بیش از 1500 بسته کاربردی برای برنامه‌نویسان را مدیریت می‌کند تا برنامه‌نویس بتواند به‌راحتی از این بسته‌ها استفاده کند و برنامه خود را بنویسد.

کاربردهای آناکوندا

آناکوندا نویگیتور (Anaconda Navigator) چیست؟

شاید در هنگام معرفی آناکوندا توسط متخصصین کلمه کوندا نویگیتور را زیاد شنیده باشید و ندانید واقعا چیست و آیا با آناکوندا اصلی یکسان است یا متفاوت است. در واقع آناکوندا نویگیتور یک رابط کاربریرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiاین مقاله عالی بررسی کرده که رابط کاربری ui چیست، همچنین تفاوت های UI و UX و مراحل طراحی UI و همچنین اصول طراحی رابط کاربری و سبک های طراحی UI را بررسی کرده گرافیکی یا (Graphical User Interface) است، که مدیریت بسته‌ها در آناکوندا را راحت‌تر می‌کند و به‌عنوان جایگزینی برای اتصال خط فرمان یا (Command Line Interface) می‌شود. 

آناکوندا نویگیتور باعث می‌شود که کاربر راحت‌تر با محیط آناکوندا وجود داشته باشد. در شکل زیر محیط آناکوندا نویگیتور را می‌بینید:

نمای داخلی آناکوندا نویگتور به این شکل است

بعد از نصب و راه اندازی آناکوندا محیطی که با آن روبرو می‌شویم بدین شکل است، که ممکن است برخی از این بسته‌های کاربردی را نداشته باشند.برنامه های کاربردی آناکوندا عبارتند از:

 1. کیوت کنسول (QtConsole)
 2. ژوپیتر لب (JupyterLab)
 3. اسپایدر (Spyder)
 4. ویژوال استودیو کد (Visual Studio Code)
 5. گلویز (Glueviz)
 6. ژوپیتر نوت بوک (Jupyter Notebook)
 7. آراستادیو (Rstudio)
 8. اورنج (Orange)

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یا پایتان یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالاست که بطور بسیار گسترده ای مورد استفاده برنامه نویسان و غیر برنامه نویسان قرار می‌گیرد. پایتون در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل شده است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

دستورات کنترلی
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
حلقه‌ها
توابع در پایتون
مدیریت خطاها در پایتون
کار با فایل‌ها
شی گرایی
برنامه نویسی موازی و تردها

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی پایتون

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟

چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون

نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد

آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون

آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math

معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی

مفهوم داده ساختارها در پایتون

آشنایی با دیکشنری ها

آشنایی با حلقه ها

معرفی کلی توابع با مثال های متنوع

خطاها چی هستند؟

نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف

تاریخچه برنامه‌‎ نویسی

مفهوم شی‌گرایی

معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه

مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟
چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون
نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد
آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون
آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math
معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی
مفهوم داده ساختارها در پایتون
آشنایی با دیکشنری ها
آشنایی با حلقه ها
معرفی کلی توابع با مثال های متنوع
خطاها چی هستند؟
نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف
تاریخچه برنامه‌‎ نویسی
مفهوم شی‌گرایی
معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه
مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

آناکوندا کلود (Anaconda Cloud)

در این تصویر لوگو آناکوندا به همراه شخصی که با لپ تاپ روی ابری قرار گرفته است، نمایش داده شده که مفهوم آناکوندا کلود را می رساند

شاید اسم کلود یا ابر (Cloud) حتی محاسبات ابریرایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهرایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهاین مقاله عالی به تعریف رایانش ابری (محاسبات ابری) یا Cloud Computing، کاربرد رایانش ابری، مزایای و معایب رایانش ابری و انواع سرویس های رایانش ابری پرداخته را زیاد شنیده باشید یا حتی با آن سروکار داشته باشید. ابر یا کلود بستری مجازی است که برنامه‌نویسان یا کاربران عادی برای سهولت در کارهایی مانند، شبیه‌سازی، ذخیره‌سازی، شبکه‌سازی و غیره از آن استفاده می‌کنند. نوت بوک‌هایی در آناکوندا فعال هستند که به کاربران خود اجازه می‌دهند در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی 100 درصدی از طریق شبکه فعال داشته باشند و این یعنی میزبانی در ابر برای آناکوندا یا همان آناکوندا کلود و نمونه‌ای از نوت بوک‌هایی که در اناکوندا با ابر کار می‌کنند، JupyterLab نام دارد.

ویژگی های نوت بوک آناکوندا

 1. محیط آماده کد آناکوندا با صدها بسته
 2. مدیریت راحت محیط
 3. 5 گیگابایت حافظه سریع، پشتیبان‌گیری شده و دائمی
 4. دسترسی به کتابخانه‌ای از پروژه‌های نمونه و دفترچه یادداشت

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

جمع‌بندی

در بخش آخر از معرفی آناکوندا باید بگوییم، امروزه آناکوندا یک پلتفرم محبوب و کاربردی است که اکثر برنامه‌نویسان پایتون با استفاده از بسته‌های رایگان و جذاب آن کدنویسی‌های خود را تمیزتر و بهتر انجام می‌دهند. این پلتفرم محبوب بر روی اکثر سیستم عامل‌ها قابل نصب است اما طریقه‌های متفاوتی از نصب دارد. ویژگی‌های شگفت‌انگیزتری در آناکوندا وجود دارند که بعد از نصب به آنها پی خواهید برد، برای آگاهی از طریقه نصب این پلتفرم کاربردی می‌توانید به وبلاگ کنکور کامپیوتر مراجعه کنید.

آیا آناکوندا نیاز به نصب دارد؟

آناکوندا مانند سایر برنامه‌های کاربردی نیاز به نصب دارد و روی اکثر سیستم عامل‌ها از خانواده ویندوز، لینوکس، مک و غیره به‌راحتی نصب می‌شود.

آیا آناکوندا برای مبتدیان مناسب است؟

آناکوندا بهترین پلتفرم برای زبان پایتون و زبان R است و بسیار مناسب برای مبتدیان است، زیرا بسته‌های کاربردی در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد.

از آناکوندا بیشتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

معمولا آناکوندا در تمام مواردی که پایتون به آن نیاز دارد، کاربرد دارد اما بیشتر در زمینه  یادگیری ماشین، کلان داده، طراحی برنامه‌های کاربردی استفاده می‌شود.

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200