وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و امنیت و هکر شدن

این مقاله عالی به معرفی بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و همچنین به میزان درآمد هکرهای اخلاقی، مهارت های لازم برای هکر شدن و معرفی انواع هک پرداخته

گسترش فناوری و تکنولوژی، راحتی و آسایش را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است اما همین فناوری و تکنولوژی‌‎ها اگر درست استفاده نشوند یا درست ساخته نشوند می‌تواند این آسایش را از بین ببرد. هک (Hack) به معنای رخنه و نفوذ است، یعنی کسی بصورت قانونی یا غیرقانونی به اطلاعاتی که نباید دسترسی پیدا کند دسترسی پیدا کند. در ادامه بیشتر با حوزه هک و مخصوصا زبان های برنامه نویسی‌ برای هک آشنا می‌شویم.

زبان برنامه نویسی چیست؟

کامپیوتر (Computer) از واژه Compute بر گرفته شده و به معنای محاسبه گر است. کامپیوتر برای این که عملیاتی انجام دهد باید دستوراتی به او داده شود. حال چالش اینجاست که چگونه باید با کامپیوتر ارتباط برقرار کرد؟ پاسخ این سوال زبان‌های برنامه نویسی است، زبان های برنامه نویسی بوجود آمدند تا شما بتوانید با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید و دستورات‌تان را به او بدهید. 

مهارت های لازم برای هکر شدن

برای هکر شدن نیاز هست که شما با تعدادی از تخصص‌های متفاوت آشنایی داشته باشید. البته هک و هک ها انواع دارند که در ادامه بررسی‌شان می‌کنیم و شاید در بعضی از انواع هک نیاز نباشد در همه تخصص‌های زیر اطلاعات داشته باشید. 

7 مهارت که نیاز دارید تا به یک هکر اخلاقی تبدیل شوید

این تصویر به دسته بندی انواع هکر ها پرداخته است.

انواع هکر ها

هکرهای دسته‌های بالا در دنیای امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است هستند. اما سه دسته دیگر هم هستند که در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند:

انواع هک

هک کردن می‌تواند به شکل های مختلف صورت بگیرد و همیشه نباید شما به یک سیستم نفوذ کنید.

برخی از روش شناخته شده هک عبارت اند از :

مثلا در مکان‌های عمومی مثل فرودگاه شاید وقتی WiFi گوشی‌تان را روشن کنید یک شبکه با نام مثلا "اینترنت رایگان فرودگاه امام خمینی" را ببینید این شبکه ممکن است توسط یک هکر ایجاد شده باشد و خطرناک است.

هک اخلاقی چیست ؟

هک اخلاقی همان کاری است که هکرهای کلاه سفید انجام می‌دهند، در این نوع هک قصد هکر سؤ استفاده کردن نیست بلکه کاملا برعکس آن است و با هک اخلاقی امنیت سیستم‌ها فراهم می‌شود.

چرا برنامه نویسی برای هکر شدن مهم است؟

برنامه نویسی یکی از توانایی‌های مهمی است که باید یک هکر آن را داشته باشد. با داشتن این دانش هکر می‌تواند کدها را آنالیز و ویرایش کند یا یک اسکریپتی را روی سیستم قربانی اجرا کند.

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک

هک اصطلاحی است که برای همه جالب است، وقتی از هنر هک به درستی استفاده شود، می‌توانید از حملات سایبری مختلف جلوگیری کنید. یک مثال ایده آل برای همین هکرهای اخلاقی هستند که از شبکه‌های شما محافظت می‌کنند. از میان بسیاری از مهارت‌هایی که یک هکر باید به آن مسلط شود، برنامه‌نویسی یکی از این مهارت‌هاست که در صدر فهرست قرار دارد. در این آموزش شما با بهترین زبان برنامه نویسی برای هک آشنا خواهید شد:

زبان های برنامه نویسی برای هک در وب

برای انجام حملات در سطح وب برخی از زبان های لازم را در زیر باید بلد باشید.

زبان های برنامه نویسی برای اکسپلویت نویسی

اکسپلویت یک نرم‌افزار، یک تیکه از داده یا یک دنباله‌ای از دستورات است که از باگ‌ها و آسیب‌های سیستم استفاده می‌کند تا باعث ایجاد اتفاقات غیرمنتظره در نرم‌افزار و سخت‌افزار شود. این حوزه نیاز به دانش برنامه نویسی خوبی دارد و یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها است.

زبان هایی که در این حوزه می‌تواند استفاده شود شامل :

زبان های برنامه نویسی برای مهندسی معکوس

مهندسی معکوس به فرآیندی گفته می‌شود که شما یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار را تحلیل و اطلاعات آن را بیرون بکشید و متوجه شوید که آن‌ها چگونه کار می‌کنند. به عنوان مثلا فایل apk که فایل‌های اجرایی برای اندروید هستند را می‌توان با مهندسی معکوس به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

زبان‌هایی که در این حوزه می‌توان استفاده کرد شامل :

زبان های برنامه نویسی برای تست و نفوذ

برای تست و نفوذ می‌توان از زبان‌هایی مثل :

زبان های برنامه نویس برای هک اندروید

هک و نفوذ به هر سیستم دیجیتالی تقریبا ممکن است، اندروید هم از این قاعده مستثنا نیست. یکی از ابزارهای مهم برای هک و نفوذ به سیستم عامل اندرويدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است کالی لینوکس است و خوشبختانه یا متاسفانه هسته اندروید لینوکس است و این موضوع نفوذ را ساده‌تر کرده است. یکی از زبان‌هایی که برای هک اندروید استفاده می‌شود می‌باشد.

تفاوت هک و برنامه نویسی

در برنامه نویسی هدف تولید نرم افزار یا فهماندن خواسته‌هایی که ما انسان‌ها داریم به کامپیوتر است. ولی مقصود از هک، رخنه و نفوذ به سیستم‌هاست که برنامه نویسی به عنوان یکی از توانایی‌های مهم در این حوزه است که یک هکر باید آن را بداند.

جمع بندی

هک و هکر انواع مختلفی دارند و اهدافشان می‌توانند مثبت یا منفی باشد. برای هکر شدن باید مجموعه‌ای از مهارت‌ها را داشته باشید یکی از آنها برنامه نویسی است. زبان های برنامه نویسی انواع مختلفی دارند و متناسب با پلتفرم و هدفی که از هک دارید باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

 مسیر هکر شدن چیست؟

دوره‌ها و گواهینامه‌هایی وجود دارد که شما با گذراندن آن‌ها می‌توانید هکر شوید ولی این‌ها کافی نیستند و باید همیشه در حال افزایش دانش خودتان باشید. 

درآمد هکرهای اخلاقی چگونه است؟

هکرهای اخلاقی بر حسب نبوغ و مهارت‌شان در شرکت‌ها یا توسط دولت استخدام می‌شوند. البته مسیرهای دیگری هم وجود دارد.

سیستم عامل مناسب برای هک چیست؟

بهترین سیستم عامل برای هک لینوکس هست، این سیستم عامل منبع باز و نسخه‌های مختلفی از آن موجود است. معروف‌ترین نسخه‌ای که برای هک و امنیت استفاده می‌کنند، کالی لینوکس است که شامل ابزارهایی برای Reverse Engineering ، Discover Vulnerabilities و غیره می‌باشد.

امتیازدهی2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12.75 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200