وبینار رایگان: نقشه‌راه رسیدن به بهترین رتبه کنکور ارشد
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بوت کمپ برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ چرا به آن Bootcamp می‌گویند؟

این مقاله عالی به اینکه بوت کمپ برنامه نویسی چیست پرداخته و برای انتخاب بهترین بوت کمپ برنامه نویسی و انواع مختلف بوت کمپ برنامه نویسی را راهنمایی کرده

در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی مداوما در حال تکامل است، حال دیگر با استفاده از نرم‌افزارهای حمل و نقل و مسیریابی، تردد در شهرهای بزرگ مثل قبل پیچیده نیست، شرکت‌هایی مانند اپل، اسکوئر و پی‌پال در حال تغییر نحوه پرداخت ما برای موارد مختلف هستند، به‌طور کلی نرم‌افزار در حال تسخیر جهان است و نحوه زندگی ما را دگرگون می‌کند اما این دگرگونی‌ها و تغییرات مثبت در زندگی بشر مستلزم مهندسانی است که در فناوری‌های نوینی مانند برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است ماهر باشند. مهارت در برنامه نویسی از روش‌های مختلفی به دست می‌آید شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین، خودآموز برنامه نویسی، کتاب‌ها، فیلم‌ها و یا حتی شبکه‌های اجتماعی و بوت کمپ‌ ها (Bootcamp) راه‌های مختلفی برای کسب مهارت در برنامه نویسی است. در این نوشتار از موسسه کنکور کامپیوتر به چیستی و چرایی بوت کمپ برنامه نویسی می‌پردازیم، لذا قطعاً تا انتها مطالبی جذاب خواهید خواند.

بوت کمپ برنامه نویسی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم خیلی مطالب را پیچیده کنیم، باید بفهمیم که بوت کمپ برنامه نویسی چیست؟ بوت کمپ کدنویسی یک برنامه آموزشی کوتاه مدت و فشرده است که به افراد شرکت‌کننده در آن مهارت‌های فنی و عملی که درنهایت منجربه درآمد فرد شود را آموزش می‌دهند. بوت کمپ های برنامه نویسی عموماً ارزان‌تر و سریع‌تر از سایر آموزش‌های برنامه نویسی هستند. معمولاً بوت کمپ های برنامه نویسی به گونه‌ای هستند که بتوانند بعداً از افراد آموزش‌گیرنده حمایت کنند و آن‌ها را به بازار کار سوق دهند. موضوعات بوت کمپ ممکن است از زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده گرفته تا توسعه وب، امنیت سیستم و غیره باشد. به این ترتیب، ثبت‌نام در یک بوت کمپ برنامه نویسی ممکن است یک راه‌حل عالی برای افرادی باشد که به دنبال سرمایه‌گذاری روی خود هستند تا به سمت یک حرفه برنامه نویسی یا فناوری متمرکز شوند.

در این تصویر دو برنامه نویس مرد در مقابل کامپیوتری که کدهای برنامه نویسی بر روی صفحه مانیتور آن نمایش داده شده است، قرار دارند و گویا در کمپ برنامه نویسی شرکت کرده اند

چرا به آن Bootcamp می‌گویند؟

بوت کمپ نام اردوگاه‌های آموزشی نظامی است. بوت کمپ های برنامه نویسی را بوت کمپ می‌نامند زیرا مثل اردوگاه‌های آموزشی نظامی باید کارجویان (اعم از افراد عادی، دانش آموزان، دانشجویان و هر کسی که شرکت‌کننده در بوت کمپ است)، وقت و انرژی خود را برنامه‌ریزی کنند و در یک مدت کوتاه چیزهای مفیدی را بیاموزند.

تفاوت بوت کمپ برنامه نویسی با یادگیری برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟

هدف از تشکیل بوت کمپ های برنامه نویسی آموزش یکسری مهارت‌جویان در مدت زمانی کوتاه به عنوان مثال 3 تا 6 ماه یا 6 ماه تا یکسال است و در این مدت فقط یک نوع برنامه نویسی خاص تدریس می‌شود به عنوان مثال برنامه نویسی پایتون یا فرانت‌اند یا بک‌اند یا جاوا و غیره؛ در مقابل، دوره‌های کارشناسی دانشگاه 8-7 ترم (4 سال) طول می‌کشد، با تأکید بسیار بیشتر بر یادگیری مبانی نظری علوم کامپیوتر و ریاضیات پیشرفته و ریاضیات مهندسی، در واقع به دانشجویان یک نمای کلی از رشته کامپیوتر داده می‌شود و تأکید کم‌تری روی صرفاً یک زبان برنامه نویسی خاص می‌شود.

تفاوت مهم دیگر بوت کمپ در مقایسه با دوره دانشگاهی، کار گروهی و تمرین مستمر است که تجربه ارزشمندی را ارائه می‌دهد. بوت کمپ معمولاً توسط مربیان با تجربه‌ای برگزار می‌شود که مدت زیادی در زمینه برنامه نویسی بوده‌اند و نیازها و انتظارات واقعی حوزه IT را می‌دانند. هنگامی که کارآموزان اصول اولیه را آموختند، می‌توانند مهارت‌های خود را در پروژه‌هایی مانند پروژه‌هایی که بعداً در محل کار روی آن‌ها کار خواهند کرد، به‌کار گیرند.

در این تصویر گروهی از دانشجویان دیده می شود که در کمپ برنامه نویسی شرکت کرده اند و در حال آموزش دیدن هستند

در یک بوت کمپ برنامه نویسی چه چیزهایی یاد می‌گیرید؟

طیف گسترده‌ای از زبان‌های برنامه نویسی در بوت کمپ برنامه نویسی تدریس می‌شوند، مانند زبان‌های فرانت‌اند برای توسعه وب (HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته، CSS انواع مختلف CSS ⚡️ تعاریف، مزایا و معایب آن هاانواع مختلف CSS ⚡️ تعاریف، مزایا و معایب آن هااین مقاله عالی به معرفی انواع مختلف CSS و تعاریف، مزایا و معایب هر یک از CSS ها پرداخته همچنین روش های استایل دهی در CSS و CSS های خارجی و داخلی را معرفی کرده و جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده)، یا زبان‌های به‌روزتری مثل مانند پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته، جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است، سی شارپ و Node.js و محبوب‌ترین فریم‌ورک‌های مرتبط با زبان‌های فوق (Angular/React ،Spring ،.NET). در واقع نمی‌توان بوت کمپ‌ها را به همین چند مورد خاص زبان برنامه نویسی محدود کرد، گاها بوت کمپ‌هایی برای زبان‌های برنامه نویسی ناآشناتری مانند، R، روبی، متلب و غیره نیز برگزار می‌شود. علاوه بر زبان‌های برنامه نویسی که در بوت کمپ ها آموزش داده می‌شوند، کارجویان با کارهای تیمی و فعالیت گروهی آشنا می‌شوند و همچنین اصول مصاحبه استخدامی شرکت یا دولتی را می‌آموزند تا در پایان بتوانند به‌راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون (Python) یا پایتان یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و سطح بالاست که بطور بسیار گسترده ای مورد استفاده برنامه نویسان و غیر برنامه نویسان قرار می‌گیرد. پایتون در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان تبدیل شده است.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

دستورات کنترلی
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
ذخیره‌سازی و داده ساختارها
حلقه‌ها
توابع در پایتون
مدیریت خطاها در پایتون
کار با فایل‌ها
شی گرایی
برنامه نویسی موازی و تردها

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی پایتون

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟

چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون

نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد

آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون

آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math

معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی

مفهوم داده ساختارها در پایتون

آشنایی با دیکشنری ها

آشنایی با حلقه ها

معرفی کلی توابع با مثال های متنوع

خطاها چی هستند؟

نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف

تاریخچه برنامه‌‎ نویسی

مفهوم شی‌گرایی

معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه

مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

چرا باید پایتون را یاد بگیریم؟
چه چیز هایی را قرار است در این دوره یاد بگیریم؟ و مروری بر تاریخچه پایتون
نصب پایتون اجرا کردن اولین خط کد
آماده سازی ویرایشگر VS Code آشنایی با سینتکس پایتون
آماده سازی مینی کندا + توابع پرینت و ماژول math
معرفی عملگرها و چرایی نیاز به کنترل جریان در برنامه نویسی
مفهوم داده ساختارها در پایتون
آشنایی با دیکشنری ها
آشنایی با حلقه ها
معرفی کلی توابع با مثال های متنوع
خطاها چی هستند؟
نحوه کار کردن با فایل و خواندن آن در مودهای مختلف
تاریخچه برنامه‌‎ نویسی
مفهوم شی‌گرایی
معرفی فرآیند Process - تفاوت فرآیند و برنامه
مرور کلی مباحث و حل یک تمرین پیرامون اعداد اول

انواع مختلف بوت کمپ برنامه نویسی

بوت کمپ های برنامه نویسی مانند کلاس‌های حضوری و آنلاین برنامه نویسی انواع مختلفی را دارند که این نوع‌ها بر اساس پاره وقت بودن، تمام وقت بودن و ترکیبی بودن زمان بوت کمپ دسته‌بندی می‌شوند.

بوت کمپ پاره وقت

این بوت کمپ‌ها به طور پاره وقت هستند یعنی نیاز به حضور دائم کارجویان نیست و بیشتر مناسب افرادی است که شاغل، دانشجو و یا دانش‌آموز هستند و وقت زیادی برای شرکت در بوت کمپ ندارند. توجه داشته باشید که بوت کمپ های پاره وقت بازه زمانی بیشتری مثلاً 6 ماه تا یکسال را دارند.

بوت کمپ تمام وقت

در این نوع بوت کمپ‌ها نیاز به حضور تقریباً دائم کارجویان وجود دارد و عموماً خوابگاه‌هایی برای افراد شرکت‌کننده در بوت کمپ های تمام وقت تهیه شده است تا افرادی که تمایل دارند بتوانند به راحتی در بوت کمپ های برنامه نویسی سکونت داشته باشند و از یک تجربه لذت‌بخش یادگیری استفاده کنند. بوت کمپ های تمام وقت عموماً بازه‌های کوتاه مدت‌تری نسبت به پاره وقت دارند.

بوت کمپ ترکیبی

این نوع بوت کمپ برای انعطاف‌پذیری بیشتر کارجویان طراحی شده است و به این صورت است که کارجویان می‌توانند هم به صورت آنلاین و هم حضوری، هم به صورت تمام‌وقت و هم به صورت نیمه‌وقت در بوت کمپ‌ها شرکت کنند. در این نوع بوت کمپ برنامه نویسی درس‌ها ارائه می‌شوند و این کارجو است که تصمیم می‌گیرد چگونه از درس‌های ارائه شده بهره ببرد.

در این تصویر، خانمی در مقابل مانیتوری که کدهای کامپیتوری روی آن به نمایش درآمده اند، قرار دارد و در حال کدنویسی می باشد

جدا از این نوع دسته‌بندی‌ها، دسته‌بندی‌های دیگری نیز برای بوت کمپ‌های برنامه نویسی قائل می‌شوند به عنوان مثال دسته‌بندی براساس نهاد برگزارکننده که در این نوع دسته‌بندی، خود نهاد برای تأمین نیروی مورد نیاز خود اقدام به برگزاری بوت کمپ می‌کند و نوع دیگر برای تأمین نیازهای سایر شرکت‌ها اقدام به برگزاری بوت کمپ می‌کند.

پیش نیازهای شرکت در بوت کمپ‌های برنامه نویسی

در واقع این کاملاً بستگی به بوت کمپ دارد که چه پیش‌نیازهایی برای شرکت‌کنندگان قائل شود. بعضی از بوت کمپ‌ها به طور پیشرفته‌تری مهارت‌ها را به شرکت‌کنندگان می‌آموزند و نیاز است که حتماً قبل از شرکت در آن نیازهای لازم برای یادگیری برنامه نویسی مدنظر پاس شود، به عنوان مثال بعضی بوت کمپ‌ها به برنامه نویسان، فریم‌ورک‌ها و نحوه جدید برنامه نویسی را می‌آموزند لذا شرکت‌کنندگان قبل از ورود به آن باید زبان برنامه نویسی مدنظر را یاد گرفته باشند اما بعضی از بوت کمپ‌ها مختص افراد مبتدی و صفر است و یک زبان برنامه نویسی از پایه در آنها آموزش داده می‌شود. لازم به ذکر است گاها قبل از برگزاری بوت کمپ، یک آزمون سطح‌یابی بین شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود تا به‌راحتی در سطح مدنظر برنامه نویسی را بیاموزند.

دوره برنامه نویسی سی شارپ

C# یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، ساده، پیشرفته، محبوب، پرکاربرد، بروز و زیبای دنیای کامپیوتر است. این زبان در ایران و سایر کشورهای جهان بازار کار قابل‌توجهی دارد و جزء 5 زبان برتر و پول‌ساز دنیا می‌باشد. در این دوره عالی شما بطور کامل و با زبانی ساده سی شارپ را یاد خواهید گرفت.

چه چیزهایی در این دوره یاد می‌گیرید

برنامه‌نویسی گام‌به‌گام با زبان C#
استفاده از محیط برنامه‌نویسی Visual Studio .NET 2022
برنامه‌نویسی در محیط کنسول
برنامه‌نویسی در محیط گرافیکی
اصول برنامه‌نویسی به زبان C#
استفاده از کتابخانه .NET

نمونه فیلم‌هایی از جلسات برنامه نویسی سی شارپ

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#

نصب Visual Studio .NET

آشنایی با Console Application

آشنایی با Windows Form Application

متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور

دستورهای while & do while

اصلاح خطا حین اجرا

انتقال پارامترها به توابع

مدیریت حافظه

اعداد تصادفی در .NET

خوش‌ آمد گویی و آشنایی با C#
نصب Visual Studio .NET
آشنایی با Console Application
آشنایی با Windows Form Application
متغیرها - اعداد اعشاری و ممیز شناور
دستورهای while & do while
اصلاح خطا حین اجرا
انتقال پارامترها به توابع
مدیریت حافظه
اعداد تصادفی در .NET

چگونه و کجا یک بوت کمپ‌ برنامه نویسی پیدا کنیم؟

بوت کمپ های برنامه نویسی هم می‌توانند توسط شرکت‌های مختلف به صورت مستقل یا اشتراکی برگزار شوند هم توسط مؤسسات آموزشی مانند دانشگاه‌ها و هنرستان‌ها برگزار شوند، در هر صورت شما می‌توانید با جستجو عبارات کلیدی مانند «بوت کمپ برنامه نویسی»، «برنامه منتورینگ» و «بوت کمپ آموزشی» از جدیدترین بوت کمپ‌های برنامه نویسی حال حاضر و معتبر آگاه شوید.

با مدرک و گواهی بوت کمپ برنامه نویسی چه کاری می‌توان کرد؟

مدرک بوت کمپ مانند مدارک دانشگاهی نیست و اعتبار چندانی ندارد هر چند این مورد به نهاد صادرکننده بوت کمپ نیز بستگی دارد، در عین حال شخص شرکت‌کننده در بوت کمپ باید تمام توان خود را در تقویت مهارت خود بگذارد و به مدارک بوت کمپ توجهی نکند همچنین ساخت رزومه قوی و آشنایی با افراد ماهر در برنامه نویسی در بوت کمپ‌ها به افراد شرکت کننده توصیه می‌شود. توجه داشته باشید بعد از شرکت در بوت کمپ های برنامه نویسی در صورت اخذ مدرک، آن را نگه دارید و برای رزومه خود استفاده کنید، ضمناً در مصاحبه‌های استخدامی شرکتی یا دولتی با ارائه‌های گواهی‌های معتبر می‌توانید امتیازهای خوبی جمع کنید.

در این تصویر خانمی در مقابل لپ تاپی قرار دارد و درحال یادداشت برداری می باشد و این مفهوم برداشت می شود که وی در حال یادگیری برنامه نویسی است

نمونه فیلم‌های دوره‌های مهارتی

راهنمای انتخاب بوت کمپ برنامه نویسی

قبل از شرکت در بوت کمپ های برنامه نویسی باید یکسری نکات کلیدی را بدانید که شما را در انتخاب یک بوت کمپ برنامه نویسی مناسب یاری می‌کند. این نکات عبارتند از:

دوره‌های مهارتی رشته کامپیوتر

جمع‌بندی

شرکت در بوت کمپ های برنامه نویسی، یک سرمایه‌گذاری مفید و تقریباً بلند مدت است که ضرری به‌دنبال ندارد و هر فردی با سرمایه‌گذاری بر روی مهارت‌های خود می‌تواند آینده درخشان‌تری را رقم بزند. در آخر امیدواریم خواندن این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. برای دیدن مقالات بیشتر می‌توانید از بخش وبلاگ کنکور کامپیوتر اقدام کنید.

آیا شرکت در بوت کمپ برنامه نویسی سخت است؟

خیر اگر بتوانید بوت کمپی پیدا کنید که دقیقاً مطابق با معیارهای شماست، شرکت در بوت کمپ می‌تواند بسیار آسان و لذت‌بخش باشد اما اگر قبل از شرکت معیارهای خود را چک نکرده باشید، شرکت در بوت کمپ می‌تواند بسیار سخت و دلسرد کننده باشد، به‌عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که در سطح مبتدی است اما در بوت کمپ‌های پیچیده شرکت می‌کند.

هزینه شرکت در بوت کمپ برنامه نویسی چقدر است؟

هزینه‌ها می‌تواند بسیار متغیر باشد، لذا پیشنهاد ما این است که با جستجو عبارتی مانند «بوت کمپ برنامه نویسی»، «برنامه منتورینگ» و «بوت کمپ آموزشی» در مرورگر خود، یک لیست قیمت به‌روز را دریافت کنید.

آیا با گواهی شرکت در بوت کمپ برنامه نویسی می‌توان جایی استخدام شد؟

برای استخدام در شرکت‌های خصوصی برنامه نویسی، فقط نیاز به مهارت دارید و رزومه شماست که احتمال استخدام شما را تقویت می‌کند اما برای استخدام در مؤسسات دولتی، گواهی شرکت در بوت کمپ های برنامه نویسی می‌تواند امتیاز خوبی را رقم بزند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200