وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

شرایط ثبت نام رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد

این صفحه عالی شرایط ثبت نام رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد و همچنین اینکه آیا امکان ثبت‌ نام رشته کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود دارد را بررسی کرده

رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است در دانشگاه‌های آزاد یکی از محبوب ترین رشته‌های تحصیلی در حوزه رشته فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. است. این رشته به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا در مفاهیم و تکنولوژی‌های مرتبط با علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است.، مبانی‌ برنامه‌ نویسیمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوترمبانی برنامه نویسی ⚡️ مبانی برنامه نویسی کامپیوتراین مقاله عالی به بررسی و تعریف مبانی برنامه نویسی کامپیوتر، اصطلاحات زبان‌های برنامه نویسی، الگوریتم، سورس کد و برنامه نویسی شی گرا پرداخته است ، رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است و سیستم‌های اطلاعاتی، علم کسب کنند.

برای ثبت‌ نام در رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد، باید به برخی شرایط اساسی توجه کنید. این شرایط ممکن است در هر دانشگاه و حتی بین سطوح تحصیلی مختلف، متفاوت باشند. برای اطلاع در مورد برخی از شرایط مهم مربوط به ثبت‌ نام رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد با این مقاله همراه ما باشید.

 لوگوی دانشگاه آزاد

 آیا رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد بدون کنکور است؟

در برخی از دانشگاه‌های آزاد، امکان ثبت‌ نام در رشته مهندسی کامپیوتر بدون نیاز به کنکور وجود دارد. این دانشگاه‌ها معمولا از طریق سیستم ثبت‌نام مستقیم (بدون کنکور) یا ارزیابی براساس سوابق تحصیلی و تجربیات قبلی، دانشجویان را برای ورود به این رشته قبول می‌کنند.

با این حال، لازم به ذکر است که شرایط و روش‌های ثبت‌نام در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌های آزاد ممکن است در هر دانشگاه و حتی در هر دوره تحصیلی متفاوت باشد. برخی دانشگاه‌ها ممکن است براساس نمرات درسی، سوابق تحصیلی، مصاحبه شخصی یا سایر معیار‌ها دانشجویان را انتخاب کنند؛ بطور کلی بهتر است با دانشگاه آزاد مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیقتری را در مورد شرایط ثبت‌نام در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دریافت کنید.

شرط معدل رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد برای هیچ یک از مقاطع تحصیلی در ثبت‌ نام بدون کنکور شرط معدل ندارد ولی اولویت ثبت‌نام با افرادی است که معدل بالاتری دارند، پس اگر قصد تحصیل رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد بدون کنکور را دارید بهتر است اهمیت معدل را در نظر داشته باشید.

شرایط ثبت‌ نام مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد

شرایط ثبت‌ نام کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

برای شرکت در کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد، شما باید مدرک تحصیلی دبیرستان که شامل مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم دبیرستان یا معادل آن است باشید. ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با کنکور سراسری توسط سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. لازم بذکر است که داوطلبان مرد باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت‌نام نداشته باشند. 

شرایط ثبت‌ نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، شما باید مدرک کارشناسی از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر را داشته باشید یا در حال تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی باشید. ثبت‌ نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همزمان با کنکور ارشد سراسری در آذر ماه و توسط سایت سازمان سنجش انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از شما دعوت می‌شود به مقاله ای با عنوان ثبت نام دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد سری بزنید.

شرایط ثبت‌ نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد

ثبت‌ نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد همزمان با کنکور دکتری سراسری در آذر ماه و توسط سایت سازمان سنجش انجام می‌شود. برای شرکت در کنکور دکتری، شما باید دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر بوده یا در حال تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد باشید. متقاضیانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای هستند و حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه فارغ التحصیل می‌شوند، در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه باید معدل فارغ التحصیلی خود را وارد کنند.

دانشجویانی که تا تاریخ 31 شهریور سال بعد فارغ التحصیل می‌شوند باید در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحد‌های درسی گذرانده شده خود را وارد نمایند.

شرایط ثبت‌ نام مهندسی کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد الزامی می‌باشد. پس از اعلام نتایج کنکور، ثبت‌ نام بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته در دو نوبت مهر و بهمن و در سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود وهر داوطلب پس از ثبت‌نام می‌تواند انتخاب رشته نماید.

شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

داوطلبان باید دارای مدرک کاردانی باشند و بعد از ثبت‌نام امکان انتخاب رشته دارند، همچنین ثبت‌ نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت مهر و بهمن و در سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود.

شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها یکبار در سال و در مرداد ماه انجام می‌شود و همه‌ی داوطلبان، مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از یک مجموعه در دفترچه انتخاب رشته می‌باشند. لازم بذکر است جزئیات ضوابط و قوانین نام نویسی از طریق دفترچه ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قابل رویت است.

شرایط ثبت‌ نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد

جمع‌بندی

ثبت‌ نام در رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد به دو شکل با کنکور و بدون آن انجام می‌شود. زمانی که در کنکور دانشگاه آزاد شرکت می‌کنید در صورت قبولی، مجاز به انتخاب رشته هستید، اما اگر تصمیم دارید که بدون کنکور در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد ثبت نام کنید پس با توجه به زمانبندی اعلام شده اقدام نمایید.

 

زمان ثبت‌ نام رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد چه موقع است؟

زمان ثبت‌نام رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است و حتی برخی مقاطع بیش از یک بار ثبت‌نام در سال دارند. طبق آنچه در مقاله توضیح داده شد اگر در کنکور دانشگاه آزاد را شرکت کرده اید، بعد از اعلام نتایج امکان انتخاب رشته دارید. در صورت ثبت‌نام بدون کنکور، زمان آن در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دو نوبت مهر و بهمن و در مقطع کارشناسی ارشد در مرداد می‌باشد.

آیا امکان ثبت‌ نام رشته کامپیوتر بدون کنکور در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

رشته کامپیوتر از آن دسته رشته‌هایی است که می‌توان به دو صورت با کنکور و بدون کنکوردر مقاطع مختلف و در دانشگاه آزاد تحصیل کرد فقط کافیست طبق شرایط ثبت‌ نام هر یک از مقاطع و هر روشی که مد نظر دارید اقدام نمایید .

معدل مورد نیاز برای قبولی در رشته کامپیوتر بدون کنکور دانشگاه آزاد چقدر است؟

دانشگاه آزاد برای ثبت‌ نام در هیچ یک از رشته‌های بدون کنکو، شرط معدل ندارد اما اولویت پذیرش با داوطلبانی است که معدل بالاتری دارند و شانس پذیرش آن‌ها در دانشگاه‌های آزاد سطح 1 مانند تهران مرکزی، تهران جنوب و ... بالاتر خواهد بود. در کل معدل مورد نیاز برای تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد بستگی به مقطع تحصیلی مد نظر شما دارد و بهتر است در زمان ثبت‌ نام، دفترچه منتشر شده از سایت دانشگاه آزاد را مطالعه کنید.

 

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200