مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

دروس امن و ساده کنکور ارشد کامپیوتر

دروس ساده و امن کنکور ارشد کامپیوتر چیست؟ این صفحه عالی به معرفی و بررسی کامل دروس ساده کنکور ارشد کامپیوتر که همه باید آنها را بخوانند پرداخته است

یکی از سوالات بسیار متدوال داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر پاسخ صوتی به سوالات متداول داوطلبان کنکور ارشد و دکتری کامپیوترپاسخ صوتی به سوالات متداول داوطلبان کنکور ارشد و دکتری کامپیوتردر این صفحه سعی شده پاسخ سوالات متداول شما عزیزان اعم از علاقه‌مندان به رشته کامپیوتر، دانش جویان و دانش پژوهان رشته کامپیوتر و داوطلبان کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر را بصورت صوتی در اختیارتان قرار دهیم این است که "چه دروسی دروس امن و ساده برای کنکور ارشد کامپیوتر محسوب می‌شوند؟"؛ علی‌الخصوص داوطلبانی که با کمبود زمان مواجه‌اند و ناچارند برخی از دروس را مطالعه و بقیه را رها کنند. دروسی که در ادامه معرفی خواهیم کرد دروس امن و ساده کنکور ارشد کامپیوتر هستند و هر داوطلبی که قصد قبول‌شدن در بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم و حتی سایر دانشگاه‌ها نظیر اصفهان، شیراز و... را دارد، حتماً باید این دروس را مطالعه کند.

مدار منطقی

بهترین درس کنکور ارشد کامپیوتر، مدار منطقیآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنامروزه درک صحیحی از مدارهای منطقی برای هر مهندس برق و کامپیوتر ضروری است. این مدارها عنصر اصلی کامپیوترها و بسیاری از وسایل الکترونیکی اطراف ما هستند، در این صفحه به بررسی و آموزش مدار منطقی پرداخته شده است است. این درس مزایایی دارد که آن را تبدیل به بهترین و امن‌ترین درس کنکور ارشد کامپیوتر کرده است:

 1. مطالعه درس مدار منطقی سریع‌تر از سایر دروس تمام می‌شود؛ البته این زمان بسته به ساعت مطالعه، میزان تمرکز، پایه تحصیلی و میزان استعداد افراد متفاوت است و بین 80 الی 180 ساعت متغیر می‌باشد اما به طور متوسط 150 ساعت زمان نیاز دارد. معیار این زمان‌بندی، زمان کلاس های درس و نکته و تست کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترثبت نام کلاس کنکور ارشد کامپیوترفیلم‌های تیم کنکور کامپیوتر پرفروش‌ترین فیلم‌های آموزشی دروس رشته کامپیوتر در کشور است و تاکنون 21428 نفر این ویدئوها را تهیه کرده‌اند، آموزش پایه‌ای و از 0 تا 100 دروس باعث شده تمامی دانشجویان با هر پایه و سطحی که دارند بتوانند براحتی از این فیلم‌ها استفاده کنند. به علاوه زمان مرور درس است.
 2. ماهیت درس مدار منطقی به‌گونه‌ای است که می‌توانید آن را در کنکور ارشد کامپیوتر، 100 بزنید؛ با توجه به این که این درس، درس ساده‌ای است و سوالات خیلی سختی از آن مطرح نمی‌شود، به راحتی می‌توانید به تمام سوالات این بخش جواب دهید.
 3. مدار منطقی زمان کمی در سر جلسه کنکور از شما می‌گیرد؛ از این درس 7 سوال مطرح می‌شود که در زمانی بین 20 الی 30 دقیقه می‌توانید به تمامی سوالاتش پاسخ دهید.

الکترونیک دیجیتال

درس الکترونیک دیجیتالمعرفی درس الکترونیک دیجیتالمعرفی درس الکترونیک دیجیتالدرس الکترونیک دیجیتال در تمامی دانشگاه‌های جهان به منظور آشنایی با مبانی الکترونیک و سخت‌افزار و تکنولوژی‌های استفاده شده از زمان پیدایش کامپیوتر تا کنون تدریس می‌شود یکی از دروس زیبای رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است به‌حساب می‌آید از این نظر که دید خوبی از نحوه ساخت کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ، نحوه ساخت ترانزیستورها و تراشه‌ها (ICآی سی (IC) چیست؟ بررسی وظایف و اهمیت چیپ ها در کامپیوترآی سی (IC) چیست؟ بررسی وظایف و اهمیت چیپ ها در کامپیوترآی‌سی‌ها نقش پررنگی در زندگی امروز بشر ایفا می‌کنند، آن‌ها در وسایلی همچون موبایل، کامپیوتر، یخچال، ماشین‌ها، هواپیما و ... حضور دارند، بنابراین آشنایی با آی‌سی برای علاقه‌مندان به رشته کامپیوتر از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین علت در این مقاله به معرفی و بررسی IC پرداخته‌ شده است.) و... به شما می‌دهد. مزایای درس الکترونیک دیجیتال:

 1. مطالعه درس الکترونیک دیجیتال زمان کمی نیاز دارد و در حدود 100 ساعت می‌توانید فیلم‌های درس و نکته و تست آن را مشاهده کنید.
 2. می‌توانید درس الکترونیک دیجیتال را 100 بزنید.
 3. زمان کمی در جلسه کنکور از شما می‌گیرد؛ از درس الکترونیک دیجیتال 6 سوال در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود که حل سوالات آن حدودا 20 الی 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

معماری کامپیوتر

درس معماری کامپیوتر آموزش جامع معماری کامپیوترآموزش جامع معماری کامپیوتر در مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هایی است که به چگونگی طراحی، کارکرد، سازماندهی و پیاده سازی (ساخت) سیستم‌های کامپیوتری می‌پردازد، در این صفحه به بررسی و آموزش کامل معماری کامپیوتر پرداخته شده است نیز درس شیرینی بوده و دید خوبی از نحوه ساخت کامپیوتر به شما می‌دهد و از دروسی است که شما را به رشته کامپیوتر علاقه‌مند می‌کند. از مزایای معماری کامپیوتر در کنکور ارشد کامپیوتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. معماری کامپیوتر درس حجیم ولی آسانی است؛ مطالعه این درس حدوداً 250 ساعت زمان نیاز دارد.
 2. می‌توانید از درس معماری کامپیوتر درصد 100 را کسب کنید.
 3. پاسخ به سؤالات معماری کامپیوتر در سر جلسه کنکور ارشد کامپیوتر زمان مناسبی، حدوداً 20 الی 30 دقیقه از نیاز دارد.

دروس مدار منطقی، الکترونیک دیجیتال و معماری کامپیوتر دروس امتیازآوری هستند. اگر به سوالات کنکور ارشد کامپیوتردانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتردانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتردفترچه سوالات کنکورهای ارشد کامپیوتر از اولین سال برگزاری تا کنکور 1403 به همراه کلید نهایی سازمان سنجش در این صفحه بصورت رایگان قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی و بدون صرف زمان زیاد برای جستجو در اینترنت، از دفترچه سوالات سال‌های گذشته استفاده نمایند سال‌های گذشته نگاه کنید درمی‌یابید سؤالات مطرح شده از این درس‌ها ساده بوده و باتوجه‌به کارنامه‌ های ارشد کامیپوترنمونه کارنامه‌های ارشد کامپیوترنمونه کارنامه‌های ارشد کامپیوتردر این صفحه کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر در تمامی سال‌ها آورده شده است، همچنین محل قبولی و تراز هر کارنامه آورده شده است نیز متوجه می‌شوید که بیشترین درصد رتبه‌های برتر سال‌های گذشته مربوط به باکس منطقی، معماری و الکترونیک دیجیتال بوده پس بهتر است این دروس را در اولویت قرار دهید.

سیستم‌ عامل

درس سیستم عاملمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشورمعرفی درس سیستم عامل – بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشوردرس سیستم عامل در این صفحه معرفی شده، همچنین بهترین آموزش درس سیستم عامل در کشور را می‌توانید در این صفحه تهیه کنید، فصول و مراجع سیستم عامل نیز بررسی شده نیز درس شیرین و پرکاربردی است؛ بسیاری از وسایلی که روزانه با آنها سروکار دارید؛ مانند لپ‌تاپ، گوشی موبایل، تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی و... همگی دارای سیستم‌عامل هستند؛ لذا آشنایی با مفاهیم سیستم‌عامل برای شما مفید خواهد بود. با مطالعه این درس با مفاهیمی مانند نحوه ارتباط سخت‌افزار و نرم‌افزار، چگونگی عملکرد سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم  ها و... آشنا می‌شوید. مزایای درس سیستم‌عامل در کنکور ارشد کامپیوتر شامل موارد زیر است:

 1. سیستم‌عامل درسی ساده است و مطالعه آن حدوداً 200 ساعت زمان می‌برد.
 2. پتانسیل این را دارد که به تمام سؤالات آن پاسخ دهید.
 3. زمان مناسبی در حدود 20 ای 30 دقیقه در سر جلسه کنکور از شما می‌گیرد.

هوش مصنوعی

از درس هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیدرس هوش مصنوعیاین صفحه عالی به معرفی درس هوش مصنوعی از جمله پیش نیازهای درس هوش مصنوعی، سرفصل و منابع درس هوش مصنوعی و فیلم‌های آموزشی درس هوش مصنوعی پرداخته شده 8 سوال در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود که اگر موفق به پاسخگویی به آنها شوید تاثیر زیادی در رتبه شما خواهد داشت. از طرفی دیگر اگر قصد داشته باشید در رشته هوش مصنوعیهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدبا توجه به اهمیت رشته هوش مصنوعی در کشور و جهان در سال های اخیر، در این صفحه رشته و حوزه هایی که در رشته هوش مصنوعی وجود دارد، بطور کامل بررسی شده است در مقطع ارشد رشته کامپیوتر تحصیل کنید نیاز است مفهیم پایه‌ای که در این درس مطح می‌شود را بلد باشید. هوش مصنوعی در کنکور ارشد کامپیوتر:

 1. مطالعه آن حدوداً 200 ساعت زمان نیاز دارد.
 2. پتانسیل 100 زدن را دارد.
 3. زمان مناسبی حدود 25 الی 30 دقیقه در سر جلسه کنکور از شما می‌گیرد.

پایگاه‌ داده

این درس به بررسی مفاهیم پایگاه‌داده‌ها، زبان SQL و... می‌پردازد. از این درس حدوداً 6 سوال مطرح می‌شود. پایگاه داده در کنکور ارشد کامپیوتر:

 1. حدوداً 150 ساعت زمان برای مطالعه نیاز دارد.
 2. می‌توان به تمام سؤالات آن در کنکور پاسخ داد.
 3. زمان مناسبی در حدود 15 دقیقه در سر جلسه کنکور از شما خواهد گرفت.

جمع‌بندی

دروس کنکور ارشد کامپیوتردروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیقبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر لازم است تا از دروس مورد آزمون، اهمیت هر کدام و همچنین ضرایب آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید به صورت هوشمندانه برنامه ریزی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید. این صفحه راهنمای شما در موارد ذکر شده خواهد بود. شامل 16 درس می‌باشد. در این مقاله 6 درس امن و ساده کنکور ارشد کامپیوتر که مطالعه آنها برای قبولی در دانشگاه های برتر الزامیست را معرفی کردیم. این به این معنی نیست که فقط با مطالعه این 6 درس در کنکور ارشد کامپیوتر قبول خواهید شد بلکه این 6 درس کمک زیادی به شما خواهند کرد و بهتر است مطالعه آنها را در اولویت قرار دهید و سپس به سراغ باقی دروس بروید. اگر قصد شروع به مطالعه این دروس را دارید ولی نمی‌دانید از کدام منبع مطالعه کنید از صفحه بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم دیدن کنید.

دروس امن و ساده کنکور ارشد کامپیوتر چه دروسی هستند؟

مدار منطقی - الکترونیک دیجیتال - معماری کامپیوتر - سیستم‌عامل - هوش مصنوعی - پایگاه‌داده

با مطالعه چند درس در کنکور ارشد کامپیوتر قبول می‌شویم؟

با مطالعه حداقل 8 درس، به صورت اصولی و عمیق می‌توانید نتیجه قابل قبولی کسب کنید؛ ولی این تعداد، پاسخ دقیقی به این پرسش نیست زیرا این مورد وابستگی زیادی به عواملی از جمله پایه تحصیلی، استعداد افراد، ساعت مطالعه، توانایی تمرکز، میزان تست زدن و ... دارد. اشخاصی بوده‌اند که با 8 درس در دانشگاه تاپ پذیرفته شده‌اند ولی در مقابل مواردی وجود دارند که 11 یا 12 درس مطالعه کردند ولی نتیجه مطلوبی کسب نکرده‌اند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام