×logo barname rizi
اطلاعیه!

مژده: افتتاح بهترین سیستم برنامه ریزی برای کنکور ارشد

 

معرفی گرایش رایانش امن

تدریس و مشاوره کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی

 

معرفی گرایش رایانش امن

 

گرایش رایانش امن را گرایش امنیت اطلاعات نیز می‌نامند. هدف از امنیت اطلاعات این است که ذخیره، تبدیل، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد و از انجام فعالیت‌های غیر مجاز ممانعت به عمل آید. در گرایش رایانش امن، ابعاد کلی تامین امنیت برای سیستم‌های پردازش اطلاعات مطالعه و بررسی می‌گردد.

هدف از گرایش رایانش امن در ارشد، تربیت افرادی است که به منظور تامین امنیت انواع سیستم‌های اطلاعاتی بتوانند راه حل‌های کاربردی ارائه دهند. همچنین بتوانند پژوهش‌های اولیه در زمینه امنیت را انجام داده و سبب ارتقاء دانش و تکنولوژی مربوطه در کشور گردند. اهمیت بالای امنیت اطلاعات در عصر تکنولوژی موجب شده تا رشته امنیت به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته ها در دانشگاه های معتبر دنیا تبدیل شود. چراکه رشته امنیت شبکه از بازار کار گسترده و متنوعی برخوردار می باشد.

کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات

 

 

 

هدف از دوره کارشناسی ارشد رایانش امن

هدف از دوره ارشد رایانش امن تربیت افرادی است که به منظور تامین امنیت انواع سیستم‌های اطلاعاتی و کامپیوتری و شبکه‌ای بتوانند راه حل های مناسب و کاربردی ارائه دهند و بتوانند آنها را پیاده سازی کنند. همین طور با داشتن تسلط بر روی مباحث عملی و درک تئوری لازم بتوانند طراحی، پیاده سازی و ارزیابی مفاهیم، تکنیک‌ها، روش‌ها و رویه‌های لازم برای امنیت سیستم‌های کامپیوتری و شبکه‌ای را عملی سازند . دانشجویان ارشد رایانش امن باید بتوانند پژوهش‌هایی در زمینه مبحث امنیتی در سیستم‌های مختلف (مثلا رایانش ابری) را انجام داده و سبب ارتقا دانش و تکنولوژی مربوطه در کشور گردند.

بازار کار رایانش امن

 • فارق التحصیلان رایانش امن می‌توانند بعنوان مسئول ارشد امنیتی در ارگان‌های خصوصی و دولتی مشغول به کار شود
 • بعنوان مسئول امنیتی بانک‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار شود
 • بعنوان مشاور امنیتی در پروژه ‌های دولتی و خصوصی فعالیت کند
 • می‌توانند در پروژه‌های بزرگ ملی مشغول به کار شوند
 • می‌توانند شرکت خود را راه اندازی کنند
 • می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری اپلای کنند
 • می‌ توانند بعنوان استاد دانشگاه (بعنوان حق التدریس) در دانشگاه ها مشغول به کار شوند

واحد های گرایش رایانش امن

دانشجو در رشته امنیت اطلاعات کارشناسی ارشد باید 32 واحد بگذراند، که واحدها به طریق زیر است: 24 واحد درسی، 2 واحد سمینار، 6 واحد پایان نامه.

دانشجویان رشته امنیت اطلاعات باید 24 واحد درسی را از جدول درس‌های گروه 1، گروه 2 و گروه 3 انتخاب کنند(این جداول در فایل پی دی اف پیوست شده در اختیارتان قرار گذاشته شده).

توجه: درس‌های کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات موجود در جداول درسی گروه 1 و 2 و 3 می‌توانند با توجه به نظر استادان صاحب نظر در هر دانشگاه تا مقدار معینی که به دانشگاه مربوطه اجازه داده می‌شود تغییر کنند. نحوه اخذ واحد‌های درسی در دوره کارشناسی ارشد رایانش امن باید طبق جدول‌های درس‌های ارائه شده برای گرایش رایانش امن از گروه های 1، 2 و 3 و همچنین مطابق بند‌های زیر باشد:

1) در دوره کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات در صورت تایید استاد راهنما و دانشکده، دانشجو می‌تواند حداکثر یک درس خود را از سایر گرایش‌های مهندسی کامپیوتر یا سایر رشته‌ها اخذ نماید.

2) در دوره‌­های کارشناسی ارشد آموزش محور رایانش امن، دانشجو موظف است درس سمینار را بگذراند و معادل تعداد واحد پایان نامه (6 واحد)، درس از گرایش رایانش امن اخذ نماید.

3) با توجه به تحولات سریع علم و فناوری در رشته امنیت اطلاعات درس هایی تحت عنوان مباحث ویژه در گرایش کارشناسی ارشد امنیت اطلاعات تعیین شده است که سرفصل‌های ویژه و جدید با تصویب محتوی در دانشکده مهندسی کامپیوتر تحت این عنوان پیش بینی شده به صورت موقت قابل ارائه است که بتواند با تحولات علمی همگام گردد.

 

دروس ارشد رایانش امن

برای مشاهده توضیحات تکمیلی در مورد گرايش رایانش امن در ارشد، پی دی اف زیر را که شامل موارد زیر است، دانلود کنید :

 

 • تعداد واحدهايي که بايد در ارشـد رایانش امن برداريد
 • تعداد واحدهاي اجباري گرایش رایانش امن در ارشــد
 • تعداد واحدهاي اختياري گرایش رایانش امن در ارشـد
 • معرفي دروس اجباري و اختياري در ارشد رایانش امن

 

〈〈 دانلود فایل جزئیات واحدهای گرایش ارشد رایانش امن 〉〉

 

 

 

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

 

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره ثابت موسسه:                          86046412-021

 

 

بازدیدکنندگان این مطلب،مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

 

دروس کنکور ارشد نرم افزار

 

منابع کنکور ارشد کامپیوتر 98

 

کلاس کنکور ارشد کامپيوتر

 

 

4.2857142857143 1 1 1 1 1 4.29 امتیاز (21 رای)
 1. بردیا نبی نیک

عرض سلام و ادب و احترام خدمت گروه وب سایت کنکور کامپیوتر

میخواستم بدانم که آیا رشته مذکور ( رایانش امن ) در کلیه دانشگاه های مادر ایران( صنعتی شریف - امیرکبیر - علم و صنعت و ... ) ارائه می شود یا اینکه برای دنبال کردن این رشته مستلزم رفتن به...

عرض سلام و ادب و احترام خدمت گروه وب سایت کنکور کامپیوتر

میخواستم بدانم که آیا رشته مذکور ( رایانش امن ) در کلیه دانشگاه های مادر ایران( صنعتی شریف - امیرکبیر - علم و صنعت و ... ) ارائه می شود یا اینکه برای دنبال کردن این رشته مستلزم رفتن به شهرستان هستیم.

باتشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

سلام
وقت بخیر

گرایش رایانش امن در اکثر دانشگاه‌های مطرح تهران وجود دارد و برای دنبال کردن این رشته مستلزم رفتن به شهرستان نیستید. اگر میخواهید بطور دقیق تر مشاهده کنید که کدام دانشگاه‌های ایران این رشته را دارند می‌توانید دفترچه راهنمای انتخاب...

سلام
وقت بخیر

گرایش رایانش امن در اکثر دانشگاه‌های مطرح تهران وجود دارد و برای دنبال کردن این رشته مستلزم رفتن به شهرستان نیستید. اگر میخواهید بطور دقیق تر مشاهده کنید که کدام دانشگاه‌های ایران این رشته را دارند می‌توانید دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش را از سایت سازمان سنجش دانلود کنید و این مورد را بررسی کنید.
در ضمن برای کار کردن در حوزه امنیت فقط نیاز نیست که گرایش امنیت باشید و می‌توانید از گرایش‌های دیگر هم این فیلد را دنبال کنید. توصیه می‌کنم صفحه معرفی ارشد کامپیوتر را مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. Rr

سلام. من سال دیگه میخوام برای کنکور اقدام کنم به این رشته هم علاقه دارم چه دروسی رو باید برای کنکور بخونم؟

  پیوست ها
 
 1. رامین رضوی razavi    Rr

سلام
وقت بخیر

دروس آزمون ارشد کامپیوتر و ضرایب آن را می‌توانید در صفحه زیر مشاهده فرمایید:
دروس کنکور ارشد کامپیوتر

موفق و پیروز باشید

  پیوست ها
 
 1. علی

از چه مقطعی میتونیم وارد این رشته بشیم؟ از کنکور کاردانی به کارشناسی میشه؟

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط رامین رضوی razavi ویرایش شد رامین رضوی razavi
 1. رامین رضوی razavi    علی

سلام
وقت بخیر

خیر این گرایش از زیر گرایش‌های ارشد مهندسی کامپیوتر است

موفق باشید.

  پیوست ها
 
هیچ نظری ارسال شده در اینجا وجود ندارد

برای دریافت آخرین اخبار کنکور عضو خبرنامه ما شوید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به آقای استاد رضوی می‌باشد. © ۱۳۹۷