وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

رشته علوم کامپیوتر در آمریکا

این صفحه عالی رشته علوم کامپیوتر در آمریکا و تفاوت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر در آمریکا و رشته علوم کامپیوتر برای مهاجرت به آمریکا را بررسی کرده است

رشته علوم کامپیوتر یکی از رشته‌های محبوب و پرطرف‌دار در دانشگاه‌ها و مدارس عالی آمریکا است. دانشگاه‌های آمریکا از جمله مک گیل، استنفورد، میت، کالیفرنیا، هاروارد و بسیاری دیگر ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع در زمینه علوم کامپیوتر دارند. 

در رشته علوم کامپیوتر در خارج به‌خصوص آمریکا، دانشجویان می‌توانند به مطالعه مبانی علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است.، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، امنیت اطلاعاتامنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست و چرا امنیت اطلاعات مهم است؟ این صفحه عالی روش‌های ایمن سازی و پیشگیری از اطلاعات را شرح داده و انواع داده ها از نظر امنیت را توضیح داده ، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، علوم دادهمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستدر این مطلب به معرفی رشته رشته علوم داده در مقطع ارشد پرداخته شده است و بسیاری مباحث دیگر مرتبط با فناوری اطلاعات بپردازند. برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا در این رشته در دانشگاه‌های مختلف در سراسر آمریکا ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های تحصیلی، مدارک موردنیاز، مهلت‌ها و فرصت‌های شغلی مرتبط با این رشته، می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه‌های موردنظرتان مراجعه کنید یا با مشاوران تحصیلی مربوطه تماس بگیرید. در ادامه این نوشتار جذاب از کنکور کامپیوتر نکاتی بسیار مفید گنجانده شده است که شما عزیزان در کناربازدید از صفحه اپلای برای همه، می‌توانید به‌راحتی از آنها استفاده کنید تا در آمریکا اپلای بگیرید.

بهترین دانشگاه های آمریکا در رشته علوم کامپیوتر

طبق آمار وب‌سایت www.timeshighereducation.com بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر آمریکا در سال 2024 عبارت‌اند از:

شهردانشگاهرتبه رشته علوم کامپیوتر جهان سال 2024رتبه علوم کامپیوتر ایالات متحده آمریکا 2024
کالیفرنیا دانشگاه استنفورد 2 1
ماساچوست مؤسسه تکنولوژی ماساچوست 3 2
پنسیلوانیا دانشگاه کارنگی ملون 4 3
ماساچوست دانشگاه هاروارد 6 4
نیوجرسی دانشگاه پرینستون 9 5
کالیفرنیا دانشگاه کالیفرنیا، برکلی 10 6
کالیفرنیا مؤسسه فناوری کالیفرنیا 13 7
نیویورک دانشگاه کرنل 14 8
واشنگتن دانشگاه واشنگتن 18 9
ایلینوی دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین 19 10

تفاوت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر در آمریکا

علوم کامپیوتر شباهت زیادی به تحصیل در مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در آمریکا دارد و هر دو رشته مرتبط با فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. هستند، اما تفاوت‌های مهمی در محتوای آن‌ها وجود دارد. رشته علوم کامپیوتر به بررسی تئوری‌ها، الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. ها، ساختارهای داده، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، علوم دادهمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستدر این مطلب به معرفی رشته رشته علوم داده در مقطع ارشد پرداخته شده است و موارد مشابه مرتبط می‌پردازد. دانشجویان این رشته می‌توانند به بررسی تئوری‌های پایه و مبانی علوم کامپیوتر بپردازند و مهارت‌های برنامه‌نویسی و تحلیل داده را تقویت کنند.

از سوی دیگر، مهندسی کامپیوتر به بررسی طراحی، توسعه و اجرای سیستم‌های کامپیوتری و نرم‌افزارهای پیچیده می‌پردازد. دانشجویان این رشته به مطالعه مهندسی نرم‌ افزارمهندسی نرم افزار چیست؟مهندسی نرم افزار چیست؟این صفحه عالی به بررسی مهندسی نرم افزار پرداخته وظایف یک مهندس نرم افزار و شغل مهندسان نرم افزار و آینده مهندسی نرم افزار را بررسی کرده است، سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است کامپیوتر، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، سیستم‌های توزیع شده و موارد مشابه می‌پردازند. به طور کلی، علوم کامپیوتر بیشتر به جنبه‌های نظری و مبانی علمی فناوری اطلاعات می‌پردازد، در حالی که مهندسی کامپیوتر بیشتر به جنبه‌های عملی و کاربردی طراحی و توسعه سیستم‌های کامپیوتری می‌پردازد.

رشته علوم کامپیوتر برای مهاجرت به آمریکا

نمایی از سانفرانسیسکو

رشته علوم کامپیوتر یکی از رشته‌های محبوب و پرطرف‌دار در حوزه فناوری اطلاعات است و در حال حاضر طرف‌دار بسیار زیادی در آمریکا دارد. اگر شما علاقه‌مند به مطالعه و تحقیق در زمینه‌های مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشین، علوم داده، امنیت اطلاعاتامنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست و چرا امنیت اطلاعات مهم است؟ این صفحه عالی روش‌های ایمن سازی و پیشگیری از اطلاعات را شرح داده و انواع داده ها از نظر امنیت را توضیح داده و برنامه‌نویسی هستید، رشته علوم کامپیوتر می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

در حوزه فناوری اطلاعات، بازار کار برای فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر در آمریکا بسیار فعال و پر فرصت است. شرکت‌های فناوری اطلاعات، استارتاپ‌ها، شرکت‌های مهندسی نرم‌افزار و سایر صنایع مختلف به دنبال فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر با توانایی‌ها و مهارت‌های مرتبط هستند؛ همچنین، آمریکا یکی از مراکز برتر دنیا در تحقیقات و توسعه در حوزه فناوری اطلاعات است و دانشگاه‌های آمریکایی ارائه‌دهنده برنامه‌های بسیار خوبی در این زمینه هستند.

درآمد فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر در آمریکا

تصویر دو دانشجو

متوسط درآمد فارغ‌التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در آمریکا مانند درامد رشته کامپیوتربررسی درآمد رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشوربررسی درآمد رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشوردر این صفحه به بررسی درامد رشته کامپیوتر در ایران و همچنین درامد رشته کامپیوتر در خارج از کشور از جمله کانادا، آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورها پرداخته شده است در آمریکا بالا است و بستگی به عوامل مختلفی از جمله سطح تحصیلات، تخصص، محل کار، سال‌های تجربه و موقعیت جغرافیایی دارد. به‌طورکلی، فارغ‌التحصیلان رشته علوم کامپیوتر در آمریکا می‌توانند درآمد بسیار بالایی داشته باشند. به‌عنوان یک مثال، متوسط حقوق یک مهندسی نرم‌ افزارمهندسی نرم افزار چیست؟مهندسی نرم افزار چیست؟این صفحه عالی به بررسی مهندسی نرم افزار پرداخته وظایف یک مهندس نرم افزار و شغل مهندسان نرم افزار و آینده مهندسی نرم افزار را بررسی کرده است در آمریکا در حدود ۹۰,۰۰۰ تا ۱۱۰,۰۰۰ دلار در سال است و یا متوسط حقوق یک توسعه‌دهنده وب در آمریکا حدود ۷۵,۰۰۰ تا ۹۰,۰۰۰ دلار در سال است؛ همچنین فارغ‌التحصیلان با مقطع دکترا و تخصص‌های پیشرفته‌تر مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است و امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است می‌توانند حقوق بسیار بالاتری داشته باشند. در ارتباط با موقعیت جغرافیایی لازم است بگوییم که میزان حقوق در برخی از شهرهای آمریکا مانند سیلیکون‌ولی، سانفرانسیسکو و نیویورک، برای فارغ‌التحصیلان رشته علوم کامپیوتر بیشتر است.

بورسیه علوم کامپیوتر در آمریکا

تصویر یک شخص

بورسیه‌های رشته علوم کامپیوتر مانند بورسیه مهندسی کامپیوتر آمریکا بسیار متنوع هستند و می‌توانند به دانشجویان بین‌المللی کمک زیادی کنند. این بورسیه‌ها می‌توانند شامل هزینه‌های تحصیلی، شهریه، هزینه‌های زندگی و حتی هزینه‌های سفر باشند. بورسیه‌ها ممکن است از سوی دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی، شرکت‌ها یا سازمان‌های دولتی ارائه شوند.

برای دریافت بورسیه در آمریکا، معمولاً باید به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مراجعه کرده و برنامه‌های مختلف بورسیه را بررسی کنید؛ همچنین بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در آمریکا از طریق وب‌سایت‌های خود اطلاعات در مورد بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را ارائه می‌دهند، علاوه بر این، بسیاری از سازمان‌ها و بنیادها نیز بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

برخی از این بورسیه‌ها ممکن است برای رشته‌های خاص مانند علوم کامپیوتر و مهندسی نرم‌افزار اختصاص یابد. بهترین راه برای یافتن بورسیه‌های مناسب، مطالعه دقیق و بررسی وب‌سایت‌ها و منابع مختلف مرتبط با دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و سازمان‌هاست؛ همچنین مشاوران تحصیلی و مشاوران مهاجرت نیز می‌توانند به شما کمک کنند که بورسیه‌های مناسب را پیدا کنید.

جمع‌بندی

رشته علوم کامپیوتر در آمریکا یکی از تاپ‌ترین رشته‌ها در دنیا است؛ اما شما قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت به آمریکا و انتخاب رشته تحصیلی، بهتر است که با مشاوران تحصیلی مربوطه مشورت کنید و بازار کار علوم کامپیوتر در آمریکا و فرصت‌های شغلی در آمریکا را به‌دقت بررسی کنید.

آیا آمریکا برای رشته علوم کامپیوتر خوب است؟

آمریکا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در دنیا به شمار می‌رود و افرادی که مایل‌اند در رشته‌های علوم کامپیوتر در آمریکا تحصیل کنند، باید بدانند علاوه‌بر زندگی خوب بازار کاری فوق‌العاده‌ای در انتظار آنهاست.

کدام کشور در دنیا رتبه اول علوم کامپیوتر را دارد؟

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر عبارت‌اند از: کانادا، آمریکا، انگلستان، استرالیا، آلمان، سنگاپور، سوئیس و چین. این کشورها ازآنجایی‌که بهترین برنامه‌های علوم کامپیوتر را ارائه می‌دهند، بسیار پر تقاضا هستند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200