تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

مراحل پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد⚡️نحوه پذیرش در ارشد

این مقاله عالی مراحل پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد و از جمله جمله ثبت‌ نام و شرکت کنکور کارشناسی ارشد، اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته ارشد را بررسی کرده

کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس یا مستر (Master) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز آن داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دوره کارشناسی ارشد بر حسب رشته به دو طریق کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته امکان‌پذیر است. برای ورود به مقطع فوق لیسانس در ایران هر ساله آزمون کارشناس ارشد برگزار می‌شود.

کارشناسی ارشد

متقاضیان برای ورود به کارشناسی ارشد ابتدا باید در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و براساس رتبه‌ای که در این آزمون کسب کرده می‌توانند وارد یکی از دانشگاه‌های روزانه، نوبت دوم و یا دانشگاه آزاد شوند و شانس خود برای ورود به مقطع فوق لیسانس را امتحان کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد قبل از هرکاری باید در زمان اعلام شده که توسط سازمان سنجش هر ساله اعلام می شود، برای ثبت نام در کنکور ارشدثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت نامثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت ناماین مقاله عالی راهنمای جامعی است در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور ارشد و مواردی همچون زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ارشد و ... را بررسی کرده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و برای ثبت نام اقدام کنند و شانس خود برای حضور در بهترین دانشگاه های ایرانمعرفی و بررسی بهترین دانشگاه های ایرانمعرفی و بررسی بهترین دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی شده است را امتحان کنند. در کنکور کارشناسی ارشد براساس رتبه کنکوری که بعد از اعلام نتایج کنکور مشخص می‌شود داوطلبان کنکور ارشد می‌توانند در دانشگاهای روزانه (سراسری) نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد ثبت نام کنند. نکته مهم و حائز اهمیت این است که ثبت نام جداگانه‌ای برای دانشگاه آزاد در سایت دیگری وجود ندارد.

مراحل ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام
  2. بررسی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون کارشناسی ارشد
  3. پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری
  4. ورود به سامانه ثبت نام آزمون
  5. اسکن عکس و درج اطلاعات فردی و تحصیلی در فرم اینترنتی
  6. دریافت کد رهگیری و شماره پرونده به منزله پایان ثبت نام می باشد.

شما می‌توانید حداکثر دو رشته اصلی یا شناور را بدون مرتبط بودن با نوع مدرک کارشناسی از میان گروه‌های امتحانی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی انتخاب کنید. به یاد داشته باشد که سازمان سنجش، به‌منظور اطلاع‌رسانی داوطلبان یک جدول زمان‌بندی در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در ابتدای دفترچه قرار می‌دهد که زمان دریافت کارت ورود به جلسه را در آن اعلام می‌کند.

در این تصویر یک خانم و یک آقا مشغول به آزمون دادن هستند.

آزمون کارشناسی ارشد

آزمون کارشناسی ارشد شامل دو بخش عمومی و تخصصی است. بخش عمومی سوالات کارشناسی ارشد شامل سوالات زبان عمومی و روانشناسی می‌باشد. بخش تخصصی شامل سوالات مربوط به رشته و گرایش انتخاب شده است. کنکورهای کارشناسی ارشد مجموعه‌های فنی و مهندسی بیشترین تعداد سوال‌ها را دارند؛ اما معمولا کنکورهای کارشناسی ارشد علوم انسانی در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف آنها، کمترین تعداد سوالات را شامل می‌شوند.

مدت زمان

مدت زمان پاسخگویی به سوالات نیز بستگی به تعداد سوالات دارد، به‌طور معمول حداکثر زمان پاسخگویی به سوالات کنکور ارشد 180 دقیقه یا سه ساعت می‌باشد. این زمان در ابتدای دفترچه سوالات نیز ذکر شده است البته در بعضی از رشته‌ها مدت زمان کمتری برای پاسخگویی در نظر گرفته شده است؛ به‌عنوان مثال مدت زمان در نظر گرفته شده برای رشته حقوق 150 دقیقه یا 2 ونیم ساعت است، در حالی که برای مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است 240 دقیقه می باشد.

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

در این تصویر برگه ای نمایش داده شده که چند گزینه در آن تیک خورده است و اشاره به مفهوم اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد را دارد

بعد از آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش در خرداد ماه نتایج اولیه آزمون ارشد را منتشر می‌کند، داوطلبان کارشناسی ارشد می‌توانند از طریق شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری، کارنامه خود را دریافت کنند. در این کارنامه برای هر گرایش در مجموعه امتحانی، یک رتبه، آخرین رتبه مجاز در دوره روزانه و دوره‌های غیر روزانه و دانشگاه آزاد و همچنین مجاز بودن برای انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد و نمره تراز کل آورده شده است. توجه فرمایید که برای دانشگاه آزاد کارنامه اولیه‌ای از طریق سایت دیگری صادر نمی‌شود.

انتخاب رشته

بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشداعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد – مشاهده + زمان اعلام نتایجاعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد – مشاهده + زمان اعلام نتایجاین مقاله عالی در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و همین طور نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد بطور کامل توضیح داده است ، داوطلبان با توجه به رتبه و تراز کل در رشته دلخواه ثبت نام می‌کنند.

در این تصویر چند دانشجو نمایش داده شده است که مدرک خود را دریافت کرده اند.

متقاضیان در هنگام انتخاب رشتهانتخاب رشته ارشد کامپیوترانتخاب رشته ارشد کامپیوترهر رتبه‌ای که در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی کسب کرده باشید، نحوه‌ی انتخاب رشته‌ ارشد کامپیوتر سرنوشت شما و آینده‌ی تحصیلی و شغلی‌تان را رقم می‌زند. سراسری یا آزاد باید عوامل موثری مانند:

در نظر بگیرند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

جمع‌بندی

برای پذیرش در کارشناسی ارشد باید از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنید. برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در دست داشتن کارت ورود به جلسه الزامی است و شما باید قبل از شرکت در آزمون ارشد آن را تهیه نمایید. لازم به ذکر است که برای دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت www.sanjesh.org مراجعه نمایید. سوالات کارشناسی ارشد به 2 بخش عمومی و خصوصی تقسیم می‌شود که داوطلب باید براساس معلومات خود به آنها پاسخ دهد. زمان پاسخ‌دهی به سوالات در ابتدای دفترچه تعیین شده است. در اوایل و اواسط خرداد ماه نتایج اولیه کارشناسی ارشد منتشر شده و داوطلب باید برای دریافت کارنامه اولیه خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از وضعیت قبولی خود مطلع شود، در نظر داشته باشید برای دریافت کارنامه شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری الزامی می‌باشد و براساس رتبه و تراز کسب شده و در صورت مجاز بودن شما می‌توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید.

نحوه ثبت نام در دانشگاه آزاد و انتخاب رشته برای کارشناسی ارشد به طریقی انجام می‌شود؟

برای ثبت نام ارشد در دانشگاه آزاد شما باید ابتدا در آزمون کارشناسی ارشد که هرساله توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت نموده و بعد از اعلام نتایج در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اقدام نماید لازم به ذکر است که زمان ثبت نام طبق اطلاعیه از طرف سازمان سنجش مشخص و منتشر می‌شود.

ثبت نام کارشناسی ارشد در فراگیر پیام نور چگونه امکان پذیر است؟

ثبت نام در فراگیر پیام نور به‌صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر می‌باشد. لازم به ذکر است که یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رسیدن به مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام در فراگیر پیام نور می‌باشد.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به چه صورت است؟

ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال انجام می‌شود. امکان تکمیل فرم اینترنتی و اولویت‌بندی رشته محل‌های مورد علاقه داوطلب را در بازه زمانی مشخصی فراهم می‌کند.

امتیازدهی4.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.33 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200