برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر

این صفحه عالی میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر و تعداد شرکت‌ کنندگان، وضعیت رقبا و میزان سختی کنکور ارشد کامپیوتر را بررسی کرده است

هنگامی که تصمیم به شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر یا آی تی یا علوم کامپیوتر می‌گیرید هدف شما مشخص می‌شود اما شاید مسیر رسیدن به هدف برای شما روشن نباشد بنابراین نیاز است به دنبال کسب اطلاعاتی مانند منابع کنکور ارشد کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترجامع ترین منابع آزمون ارشد 1403 رشته مهندسی کامپیوترمهم ترین گام‌ برای کسب موفقیت در کنکور ارشد کامپیوتر، تهیه بهترین منابع است، بهترین منابع، منابعی هستند که تقریبا تمامی رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور ارشد کامپیوتر از آنها استفاده می‌کنند، در زیر این منابع را به شما معرفی می‌کنیم، نحوه برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتربرنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر 1404برنامه ریزی صحیح و علمی نخستین و اصلی ترین گام در هر فعالیت است و کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست، بسیاری از رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی هر سال یا رشته لیسانس‌شان کامپیوتر نبوده و یا در دانشگاه‌های بسیار ضعیف بوده‌اند ولی با یک برنامه هوشمندانه موفق شدند به خواسته و هدف‌شان برسند و... باشید تا بتوانید مسیر را به‌گونه‌ای طی کنید که به قبولی در  بهترین دانشگاه‌ های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانرتبه بندی دانشگاه های ایرانتقریبا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در دوران تحصیل و به خصوص در هنگام انتخاب رشته می‌خواهند بدانند که بهترین دانشگاه های ایران به ترتیب چه دانشگاه‌هایی هستند، برای پاسخ به این پرسش در این صفحه رنکینگ دانشگاه های ایران در جهان را از نگاه نظام‌های رتبه بندی معتبر بررسی کرده‌ایم منتهی شود.
یکی از این اطلاعات "میزان رقابت و سختی کنکور ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد ، آی‌تیمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، در این صفحه به بررسی این موضوعات پرداخته شده و علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است." است که در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

تعداد شرکت‌ کنندگان کنکور ارشد کامپیوتر

قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر، آی‌تی و علوم کامپیوتر بسیار ساده‌تر از قبولی در کنکور سراسری است؛ زیرا میزان شرکت‌کنندگان در هر دو تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. برای مثال کنکور سراسری سال 1402 حدودا 280 هزار شرکت‌کننده در گروه ریاضی داشته در حالی که تعداد شرکت‌کنندگان کنکور ارشد کامپیوتر حدود 14 هزار نفر بوده‌ است و تعداد شرکت کنندگان در کنکور ارشد آی تی حدود 4 هزار نفر و تعداد شرکت کنندگان در کنکور ارشد علوم کامپیوتر حدود 2 هزار نفر است. برای قبولی در رشته کامپیوتر در مقطع لیسانس در دانشگاه های تاپ نظیر شریف، تهران، امیرکبیر و ... باید رتبه‌تان زیر 100 باشد که کاری دشوار و نیازمند چندسال تلاش و مطالعه است اما کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر بسیار ساده‌تر و نیازمند تلاش کمتری نسبت به لیسانس است، همین طور کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد آی تی و علوم کامپیوتر به مراتب ساده‌تر از کنکور ارشد کامپیوتر است.

در میان رشته‌های کنکور ارشد کامپیوتر تعداد شرکت‌کنندگان مهندسی کامپیوتر از رشته آی‌تی و علوم کامپیوتر بیشتر است. از میان این تعداد شاید حدوداً 1000 نفر به صورت جدی مطالعه کنند؛ حال اگر در میان این تعداد موفق به کسب رتبه زیر 150 شوید می‌توانید در دانشگاه شریف ، تهران و یا امیرکبیر قبول شوید. با بررسی کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر و IT کارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی یا علوم کامپیوترکارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی یا علوم کامپیوتردر این صفحه می‌توانید به تمامی کارنامه های کنکورهای ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر و محل قبولی هر کارنامه دسترسی پیدا کنید سال‌های گذشته، می‌توانید از آخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوترآخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوترآخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوتراین صفحه عالی آخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوتر در دانشگاه های دولتی و همین طور آخرین رتبه قبولی در ارشد کامپیوتر دانشگاه های برتر را بررسی کرده است مطلع شوید.

با این اوصاف اگر در مقطع لیسانس کامپیوتر موفق نشدید در دانشگاه خوبی تحصیل کنید این فرصت طلایی را در اختیار دارید تا در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت کرده و گذشته را جبران کنید.

شناخت رقبا و متقاضیان شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر

علت اول اینکه رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر از لیسانس آسان‌تر است، این است که بسیاری از دانشجویانی که کارشناسی خود را در رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در دانشگاه‌های برتر ایران گذرانده‌اند برای مقطع ارشد کامپیوتر اپلای می‌کنند و شاید تعداد انگشت شماری از آنان برای شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر باقی بمانند.

علت بعدی می‌تواند این باشد که همه داوطلبانی که در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت می‌کنند لزوماً رشته لیسانسشان کامپیوتر نبوده؛ بنابراین رقابت برای کسانی که رشته‌شان کامپیوتر بوده ساده‌تر است.

علت دیگر این است که همه افراد باهوش و نخبه‌ای که در کنکور کارشناسی شرکت می‌کنند رشته کامپیوتر را انتخاب نمی‌کنند؛ بنابراین تعدادی از این افراد از دور رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر حذف می‌شوند. از این عده محدود فرد نخبه‌ای که باقی می‌مانند نیز ممکن است تعدادی وارد بازار کار شوند، تعدادی مهاجرت کنند و بنا به دلایل مختلف دیگر قصد شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر را نداشته باشند.

بااین‌وجود تقریباً اکثر داوطلبان در یک سطح بوده و چیزی که متمایزکننده افراد از یکدیگر است میزان تلاش و مطالعه آن‌هاست نه ویژگی‌های استثنایی!

تعداد و ماهیت دروس کنکور ارشد کامپیوتر

برخی از دروس کنکور سراسری مانند شیمی یا فیزیک دروسی هستند که در بعضی از رشته‌هاتدتت از جمله رشته کامپیوتر از آنها مستقیما استفاده نمی‌شود و مطالعه آنها سودی برای شما ندارد اما دروس کنکور ارشد کامپیوتردروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیقبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر لازم است تا از دروس مورد آزمون، اهمیت هر کدام و همچنین ضرایب آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید به صورت هوشمندانه برنامه ریزی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید. این صفحه راهنمای شما در موارد ذکر شده خواهد بود. دروس پایه رشته کامپیوتر و پیش‌نیاز دروسی که در مقطع ارشد خواهید خواند هستند‌ و مطالعه این دروس چه در زمینه تحصیلی چه در زمینه کاری برایتان مفید واقع خواهد شد.

مسیر کنکور ارشد کامپیوتر مشخص است

تنوع کلاس‌ها و مؤسسات کنکور، منابع مختلف و مشاورین متعددی که برای کنکور کارشناسی وجود دارند انتخاب را برای داوطلبان دشوار کرده‌اند. این موضوع باعث شده مسیر برای دانشجو مشخص نبوده و او نمی‌داند کدام‌یک برای او مناسب‌تر است. در مقابل در کنکور ارشد کامپیوتر انتخاب‌ها محدودتر است. اگر کارنامه‌ها و مصاحبه‌های رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر سال‌های گذشته سایت کنکور ارشد کامپیوتر را مشاهده کرده باشید متوجه می‌شوید که چه منابعی را برای کنکور ارشد کامپیوتر انتخاب کرده‌اند و چگونه این مسیر را طی کرده‌اند تا به موفقیت دست یافته‌اند. بسیاری از آنها برای برنامه‌ریزی کنکور ارشد کامپیوتر از مشاوره هفتگی کمک گرفتند؛ بنابراین مسیر برایشان مشخص شده و دغدغه انتخاب منابع و برنامه‌ریزی را نداشته‌اند.

چه تعداد تست در کنکور ارشد کامپیوتر بزنیم تا در دانشگاه خوبی قبول شویم؟

در کنکور کارشناسی دروس تخصصی مانند ریاضی و فیزیک را باید حدوداً 80 یا 90 درصد بزنید تا در دانشگاه خوبی قبول شوید اما میزان درصد دروس تخصصی در کنکور ارشد کامپیوتر متفاوت است. به کارنامه زیر که برای سال 1402 است دقت کنید:

Mizan Reghabat Dar Konkur Arshad Computer

اگر به درصدها دقت کنید می‌بینید که برای کسب رتبه زیر 100 به درصدهای بالایی نیاز ندارید. اگر درصدهای این کارنامه را در باکسی که در بخش کارنامه های کنکور کامپیوتر قرار دارد وارد کنید، میانگین درصدها به صورت نشان داده شده در عکس بالا خواهد بود.

مشاهده می‌کنید که میانگین درصدهای این شخص 33% بوده که این به این معناست ایشان از هر 3 تست به 1 تست پاسخ داده‌اند و در نهایت با رتبه 78 در رشته شبکه در دانشگاه شریف پذیرفته شده‌اند. برای بررسی بیشتر تعداد تستی که در هر باکس پاسخ داده شده را آورده‌ایم:

زبان: 0

ریاضی: 4

نظریه و سیگنال: 1

ساختمان داده و هوش: 9

مدار منطقی، معماری و الکترونیک دیجیتال: 10

سیستم‌عامل، شبکه و پایگاه‌داده: 10

مجموع تست‌های پاسخ داده شده: 34

ایشان از 115 تست به 34 تست پاسخ درست داده‌اند. حال به کارنامه دیگری که مربوط به کنکور ارشد فناوری اطلاعات در سال 1402 است دقت کنید:

Mizan Reghabat Dar Konkur Arshad Fanavari Etelaat IT

میانگین درصدها را نیز می‌توانید در عکس بالا مشاهده کنید.

تعداد تست در هر بخش:

زبان:0

دروس مشترک: 9.6

مدیریت:0

دروس تخصصی مشترک: 10

مجموع تست‌های پاسخ داده شده: 20

ایشان نیز با مجموعاً 20 تست در رشته مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه تهران پذیرفته شده‌اند.

از این کارنامه‌ها استنباط می‌شود که برای قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در دانشگاه تاپ نیازی نیست به تعداد تست بالایی پاسخ دهید که این گویای این است که میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر در مقایسه با کنکور سراسری بسیار کمتر و شانس قبولی در دانشگاه خوب بسیار بیشتر است.

جمع‌بندی

همان‌طور که بررسی کردیم به دلیل اینکه میزان رقابت در کنکور ارشد کامپیوتر در مقایسه با کنکور کارشناسی بسیار کم‌تر است، قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر نیز بسیار ساده‌تر است؛ بنابراین اگر شخصی موفق به کسب رتبه خوب در کنکور سراسری نشده است برای کنکور ارشد فرصت جبران دارد. اگر این فرصت طلایی را از دست بدهید ممکن است در آینده افسوس بخورید؛ زیرا مزایای قبولی در دانشگاه‌ های تاپ در کنکور ارشد کامپیوترمزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوترمزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوترمزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر کنکور کامپیوتر مزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر مزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر این صفحه عالی فواید و مزایای قبولی در دانشگاه های تاپ در کنکور ارشد کامپیوتر را بررسی کرده و دانشگاه های برتر کامپیوتر کشور را معرفی کرده است بیشتر از دانشگاه‌های معمولی است پس این فرصت طلایی را از دست ندهید.

تعداد داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر چقدر است؟

تعداد شرکت‌کنندگان کنکور ارشد کامپیوتر در هر سال متفاوت است در حال حاضر بصورت میانگین هر سال حدود 14 هزار نفر در کنکور ارشد کامپیوتر شرکت می‌کنند.

چه تعداد تست در کنکور ارشد کامپیوتر بزنیم تا در دانشگاه خوبی قبول شویم؟

تعداد تست برای قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر در هر سال متفاوت است؛ ولی باتوجه‌به کارنامه‌های چند سال اخیر اگر به 30 تست یا بیشتر پاسخ صحیح بدهید در دانشگاه تاپ قبول می‌شوید.

امتیازدهی4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.75 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200