وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

نحوه اعتراض به نتایج کنکور ارشد ⚡️ راهنمای تصویری

این مقاله عالی بصورت تصویری نحوه اعتراض به نتایج کنکور ارشد را آموزش داده است همچنین نکات مهم درخصوص اعتراض به نتایج آزمون ارشد را بیان کرده است

اگر به هر دلیلی به کارشناسی ارشد و شرکت در آزمون آن می‌اندیشید، خوب است بدانید کارشناسی ارشد می‌تواند بستر مناسبی برای تحقق آینده‌ای درخشان باشد. گذراندن مراحل مختلف آزمون کارشناسی ارشد، توجه به زمان ثبت نام کنکور ارشدزمان ثبت نام کنکور ارشد چه تاریخی است؟زمان ثبت نام کنکور ارشد چه تاریخی است؟این مقاله عالی توضیح داده که زمان ثبت نام کنکور ارشد دقیقا چه تاریخی است، همچنین توضیح می‌دهد که زمان تمدید ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کی هست، زمان برگزاریزمان برگزاری کنکور ارشد – زمان آزمون کارشناسی ارشدزمان برگزاری کنکور ارشد – زمان آزمون کارشناسی ارشداین مقاله عالی توضیح داده که زمان برگزاری کنکور ارشد دقیقا چه تاریخی است، همچنین نکاتی درباره زمان برگزاری کنکور ارشد را بیان کرده است و نحوه ثبت نام در کنکور ارشدثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت نامثبت نام در کنکور ارشد – مدارک، زمان ثبت نام، نحوه ثبت ناماین مقاله عالی راهنمای جامعی است در خصوص نحوه ثبت نام در کنکور ارشد و مواردی همچون زمان ثبت نام و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور ارشد و ... را بررسی کرده از موضوعات مهم پیرامون همین مبحث است. از طرفی ممکن است داوطلبان پس از شرکت در آزمون و اعلام کلید پرسش‌نامه، به آن اعتراض داشته باشند که نحوه آن را در مقاله چگونگی اعتراض به کلید سوالات کنکور ارشدنحوه اعتراض به کلید سوالات ارشد – راهنمای تصویرینحوه اعتراض به کلید سوالات ارشد – راهنمای تصویریاین مقاله عالی نحوه اعتراض به کلید سوالات ارشد را بصورت تصویری آموزش داده و مهلت اعتراض و نکات مهم درخصوص اعتراض به کلید اولیه کنکور ارشد را بررسی کرده آورده‌ایم، اما مهمتر از آن، زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشداعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد – مشاهده + زمان اعلام نتایجاعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد – مشاهده + زمان اعلام نتایجاین مقاله عالی در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و همین طور نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد بطور کامل توضیح داده است است که خوشبختانه سازمان سنجش فرصتی برای اعتراض به نتایج کنکور ارشد را نیز در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. در این مطلب قصد داریم نحوه اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد را بررسی کنیم.

این تصویر بیانگر مفهوم نتایج کنکور کارشناسی ارشد می باشد و روی آن نوشته شده است: نحوه اعتراض به نتایج کنکور ارشد

اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

سازمان سنجش که هر ساله مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد برای ورود به دوره‌های مختلف از جمله روزانه، شبانه، دانشگاه پیام نور و... است، فرصتی را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا اگر به نتایج اولیه و نهایی کنکور ارشد اعتراض دارند، در زمان مقرر اعتراض خود را ثبت کنند. مسلماً اگر در چنین شرایطی اعتراض خود را درست و دقیق ثبت کنید، می‌توانید نتیجه آزمون را به نفع خود تغییر دهید؛ پس مهم است که چگونگی ثبت اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد را به‌درستی بدانید.

اعتراض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد

یکی از مراحل در فرایند آزمون کارشناسی ارشد، اعلام نتایج اولیه است که پس از آن، سازمان سنجش مدت محدودی را برای اعتراض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در نظر می‌گیرد. در این مرحله شما قادر خواهید بود به مواردی مانند اشتباه در اعمال سهمیه، اشتباه در محاسبه درصد و یا اشتباه در درج سوابق تحصیلی اعتراض کنید. لازم به ذکر است تا دریافت پاسخ اعتراض خود، صبر کنید و انتخاب رشته انجام ندهید.

زمان اعتراض به نتایج اولیه کنکور ارشد

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، زمان اعتراض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج اولیه و مدتی محدود است. به عنوان نمونه زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 را در دفترچه راهنمای آزمون، دهه دوم خرداد 1402 اعلام کرده‌اند. پس از ثبت اعتراض نیز انتظار می‌رود پاسخ اعتراضات داوطلبان به نتایج کنکور کارشناسی ارشد، طی 24 الی 72 ساعت بعد از ثبت آن داده شود.

نحوه اعتراض به نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد

اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد

در مراحل بعدی فرایند آزمون کارشناسی ارشد و پس از اعلام نتایج نهایی، همچنان فرصتی را برای داوطلبان در نظر گرفته‌اند تا به نتیجه قبولی خود اعتراض کنند که مهلت زمانی و نحوه انجام اعتراض را در ادامه آورده‌ایم.

زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور ارشد

با توجه به اینکه سازمان سنجش، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد را معمولاً در دهه اول شهریور اعلام می‌کند، بازه زمانی ثبت اعتراض به نتیجه قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نیز بایستی در همان حوالی باشد.

نحوه اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد

چگونگی اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد یا همان نتیجه قبولی، بسیار به نحوه اعتراض به نتیجه اولیه کنکور ارشد شبیه است. با این تفاوت که پس از ورود به سیستم پاسخگویی و اقدام به ارسال درخواست جدید، گزینه‌ای با عنوان «اعتراض به نتیجه قبولی» فعال می‌شود که بایستی با ورود اطلاعات داوطلبی، اعتراض خود را در این مرحله ثبت کنید. 

نکات مهم درخصوص اعتراض به نتایج آزمون ارشد

اعتراض به نتیجه آزمون کارشناسی ارشد، نکاتی دارد که بایستی آنها را رعایت کنید:

جمع‌بندی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرصت مناسبی برای رشد و توسعه فردی است، از طرفی پذیرش در این مقطع، مراحل و فرایند خاص خود را دارد. یکی از مهمترین این مراحل، فرایند آزمون کارشناسی ارشد است که هر ساله سازمان سنجش آن را برگزار می‌کند. هرچند سیستم‌های نرم افزاری سازمان سنجش تا جای ممکن جلوی خطا را می‌گیرند، اما اگر به‌هرترتیب قصد اعتراض به نتایج اولیه و نهایی آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشید، بایستی از زمان و چگونگی انجام آن آگاه باشید که در این صفحه به جزئیات این موضوع پرداختیم.

چطور می‌توان به نتیجه آزمون کارشناسی ارشد اعتراض کرد؟

برای اعتراض به نتایج کنکور ارشد، ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و وارد «سیستم پاسخگویی» شوید. اگر در سامانه عضو باشید، باید گزینه «ورود به سیستم» و در غیر این صورت، گزینه «عضویت در سایت» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید از منوی سمت راست، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و با گزینش «کارشناسی ارشد» در بخش آزمون و ورود سال برگزاری آزمون (مثلاً 1402) در بخش سال، روی عبارت «جستجو» کلیک کنید تا گزینه‌های مربوط به اعتراض به نمره یا نتیجه قبولی فعال گردد.

آیا به اعتراضات حضوری یا پستی داوطلبان کنکور ارشد نسبت به نتیجه آزمون رسیدگی خواهد شد؟

نظر به اعلام سازمان سنجش در خصوص اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد، درخواست‌های داوطلبان بایستی صرفاً از طریق سیستم پاسخگویی ثبت گردد و به هیچ‌گونه اعتراض حضوری یا ارسال نامه‌های پستی با محتوای اعتراض به نتایج اولیه و نهایی آزمون کارشناسی ارشد، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

امتیازدهی3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.50 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200