تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین موسسه‌ کنکور ارشد کامپیوتر

با توجه به افزایش درخواست‌ها جهت شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر برآن شدیم تا در این مقاله معیارهای ارزیابی موسسات را جهت استفاده از بهترین منابع و کسب رتبه عالی گرداوری کنیم تا راهنمای شما در شروع کار باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و به دنبال آن افزایش تقاضا برای رشته کامپیوتر، تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد کامپیوتر به شدت رو به افزایش است. در این بین انتخاب بهترین موسسه به منظور کسب بهترین نتیجه کار ساده‌ای نیست، در این بین موسساتی هستند که تنها به دنبال کسب سود بیشتر بوده و خود را تحت نظارت سازمان سنجش معرفی می‌کنند. در این مقاله سعی داریم تا شما را در انتخاب یک موسسه خوب راهنمایی کنیم و معیارهای یک موسسه خوب برای رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد را بررسی کنیم.

ویژگی های یک موسسه کنکوری مناسب

دراین قسمت لازم است بدانید که ویژگی‌های یک موسسه و معیار ارزیابی آن چیست و چگونه می‌توان آن‌ها را متمایز کرد:

تسلط به دروس

مسلط بودن به درس، مهمترین ویژگی اساتید موسسات کنکور کامپیوتر است. علم کامپیوتر به دلیل فراگیر بودن در تمام مکان‌های جامعه خیلی از افراد را دچار توهم دانایی می‌کند! گاهی اساتیدی پیدا می‌شوند که این توهم را دارند و با تخیلات فضایی(!) شرایطی را برای دانشجو با برنامه‌های خود به وجود می‌آورند که دانشجو بعد از صرف هزینه‌های فراوان در این دست موسسات و اساتید، تازه متوجه می‌شود که آن موسسه به چه صورت بوده‌ است. (بعضا بسیار پیش آمده که شخص تا روز کنکور نیز متوجه این موضوع نشده و زمانی متوجه می‌شود که کنکور برگزار و کار از کار گذشته است!) بنابراین در موقع خرید ویدئو‌ها و پکیج‌های یک موسسه باید به این نکته توجه شود که سرفصل‌های اعلامی موسسات و اساتید چقدر با دروس کنکور همپوشانی دارد به طوری که مطالب اضافه یا کم گفته نشوند زیرا اضافه گویی باعث عدم تنظیم وقت و کم گویی باعث فقدان دانش می‌شود و هر دوی این موضوعات باعث آسیب در روال مطالعه و کسب نتیجه دل‌ خواهتان می‌شود.

مطلب مهم دیگر این است که اگر پکیج استادی دارای جلسات رایگان آموزش دروس رشته کامپیوتر است، بهتر است قبل از خرید ابتدا آن جلسات را شرکت و نحوه تدریس استاد را ارزیابی کنید زیرا خیلی از مواقع پیش می‌آید که با وجود اینکه استاد مربوطه دارای رزومه قوی از دانشگاه‌های برتر است، اما قدرت بیان مناسب جهت انتقال مطالب را ندارد. اما این مورد نیز به تنهایی برای انتخاب آن پکیج یا موسسه کفایت نمی‌کند زیرا بسته به درس ممکن است جلساتی رایگان قرار گیرند که چندان نیاز به قدرت بیان بالا نداشته باشد! در نتیجه در اینگونه مواقع بهترین کار استفاده از تجربیات دانشجویان رتبه برتر کنکور سال‌های گذشته است زیرا آن‌ها مسیری که شما در ابتدای آن هستید را با آزمون و خطاهای بسیار گذرانده و از منابع معتبر اطلاعات کافی دارند.

رزومه کاری اساتید

موسسات باید رزومه و ویژگی‌های اساتید را در سایت موسسه خود قرار دهند تا دانشجو بتواند با مقایسه رزومه و توانایی انتقال مطالب اساتید، موفق به انتخاب بهترین‌ها شود.

پشتیبانی مناسب

 خیلی از افراد این مسئله را لحاظ نکرده و فکر می‌کنند تنها با تهیه دوره‌ها و منابع اعلامی یک موسسه می‌توانند کار را پیش ببرند اما گاهی اوقات ویدئو‌های آموزشی و دیگر موارد پکیج دچار مشکل می‌شوند و یا در ابتدای کار در فعال سازی به مشکل برخورد خواهند کرد که در این دست اتفاقات پشتیبانی خوب کلید رضایت و عدم ایجاد استرس و اضطراب در دانشجو خواهد بود.

استفاده از روش های نوین آموزشی

موسسات هوشمند از روش‌های جدید برای تدریس و راهبری دانشجویان استفاده می‌کنند. خودتان قضاوت کنید! شما ترجیح می‌دهید به موسسه ای بروید که تنها از اساتید خود برای یک کلاس 20 نفره در یک استان خاص استفاده می‌کند و یا اساتیدی که به لطف کلاس‌های ضبط شده و آنلاین می‌توانند تعداد کلاس‌ها و دانشجویان بیشتر از سراسر کشور داشته باشند و دایره کسانی که برای حل مشکل یکدیگر تلاش می‌کنند بیش از قبل باشد؟ از طرفی روش های نوین برگزاری آزمون های آزمایشی هم ویژگی دیگری است که باید به آن در انتخاب موسسات توجه کرد.

گام های انتخاب موسسه کنکور کامپیوتر

سابقه رتبه های برتر:

عموما موسسات خوب برای اعتماد سازی بهتر همواره علاوه بر اعلام نام و رتبه افراد مصاحبه‌ای نیز با داوطلبان خود دارند و این امر کمک می‌کند بتوانند اطلاعات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

برنامه ریزی درسی :

موسسه خوب باید دارای مشاور درسی مناسب بوده که نسبت به دروس آشنا باشد، به خصوص اینکه نحوه مطالعه در رشته مهندسی کامپیوتر و همچنین کسب رتبه برتر نیازمند درک و برنامه ریزی صحیح توسط افرادی است که بهترین ویژگی و مسیر را برای داوطلبان تصویر کنند، همچنین ترتیب مطالعه دروس بر حسب عملکرد هر شخص به شخص دیگر متفاوت است و این وظیفه باید به عهده فردی مجرب و رزومه دار در این زمینه باشد.

سابقه اساتید :

شما به راحتی می‌توانید سابقه مدرسین موسسه را با یک تحقیق و سرچ ساده پیدا کنید. سابقه، خوش نامی و تجربه یک مدرس کنکور در ایجاد انگیزه و نتیجه شما موثر خواهد بود. بنابراین هر چه مدرسین یک موسسه موفق‌تر ظاهر شوند موسسه نیز اعتبار بیشتری خواهد داشت.

برگزاری آزمون های آزمایشی منظم و باکیفیت:

در واقع برگزاری آزمون‌های منظم و استاندارد با معیارهای آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر می‌تواند نشان دهنده کیفیت کار یک موسسه خوب باشد. در واقع یک موسسه معتبر با برگزاری آزمون‌های منظم ضعف شاگردان را سنجیده و به دنبال رفع آن‌ها خواهد بود و ارزیابی صورت گرفته در برنامه ریزی‌های بعد تاثیر خواهد گذاشت.

کیفیت بسته های آموزشی:

کیفیت بسته‌های آموزشی را می‌توان از گروه‌ها و نظرات دانشجویان کنکور سال‌های گذشته موسسات با یک جستجوی تلگرامی کانال‌های مختلف و یا سایت‌های موسسات مختلف بررسی کرد.

حتما تا می‌توانید سوال کنید و اطلاعات کسب کنید چرا که زمانی که اکنون صرف تحقیق خواهید کرد، نه تنها شما را از سایرین عقب نمی‌اندازد بلکه در آینده مسیر را برای‌تان هموار کرده و شما را از سردرگمی و نگرانی نجات خواهد داد.

موسسه‎ کنکور کامپیوتر و کافه تدریس

اکنون در این قسمت قصد داریم ویژگی‌های ارائه شده در این موسسات را شرح دهیم.

رزومه اساتید

موسسه کافه تدریس اطلاعات کاملی از مدرسان و دروس و سرفصل‌های هر دوره در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و هر فرد می‌تواند بیوگرافی و اطلاعات مورد نیاز را در مورد اساتید مربوطه در سایت پیدا کند.

سابقه رتبه‌های برتر و برنامه ریزی درسی

استاد رامین رضوی، بنیان گذار موسسه کنکور کامپیوتر و از دانش پژوهان دانشگاه تهران، از چهره‌های برجسته علمی - آموزشی کشور است که سال‌هاست در زمینه برگزاری کلاس‌های کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر و آی تی مشغول به فعالیت می‌باشد، تقریبا تمامی دانشجویان و اساتید رشته کامپیوتر در کشور، ایشان را می‌شناسند و به طرقی از خدمات ایشان استفاده کرده‌اند. ایشان سالیانی است با رتبه‌پروری‌های فراوان و مطالب و همایش‌های آموزشی و انگیزشی که در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد، توانسته است آن‌ها را در مسیری درست هدایت کند که این موفقیت جز با آموزش‌ها و مشاوره‌های اصولی و آگاهانه، ممکن نبود.

رامین رضوی که سابقه تدریس حضوری در شهر تهران و بصورت پروازی در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، گرگان و ... دارد، 5 سال پیش با توجه به درخواست‌های مکررِ شهرهای دیگر برای برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور ارشد و دکتری تصمیم گرفت در جهت رفع کمبود امکانات آموزشی در شهرهای کوچک، برای اولین بار در کشور اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین کند که ماحصل آن برقراری عدالت آموزشی طی 5 سال اخیر برای بیش از 20000 دانش‌پژوه و برگزاری 245 دوره آنلاین توسط ایشان بوده است.

در حال حاضر بیش از 80 درصد از رتبه‌های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی‌تی هر سال از دانشجویان استاد رضوی هستند که این درصد در سال 1401 به میزان بالا 90 درصد رسیده که نه تنها در رشته کامپیوتر بلکه در هیچ رشته‌ای این درصد از موفقیت تا به حال وجود نداشته است. هیچ وقت اینگونه اتفاق‌ها تصادفی نبوده و فقط در سایه تلاش و برنامه ریزی امکان پذیر خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه مصاحبه دانشجویان رتبه‌ برتر از تجربیات آن‌ها در خصوص کیفیت بسته‌های آموزشی موسسه‌ی کافه تدریس استفاده کنید.

پلتفرم برنامه ریزی

باتوجه به اینکه برنامه ریزی صحیح و علمی یکی از نخستین و اصلی‌ترین گام‌ها برای موفقیت در کنکور ارشد، دکتری کامپیوتر، علوم کامپیوتر و IT (فناوری اطلاعات) است، موسسه کنکور کامپیوتر در این خصوص و در راستای کمک حداکثری به دانشجویان کشور اولین و تنها پلتفرم تحت وب برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی کشور را ارائه کرده است. این سیستم برنامه ریزی بی‌نظیر است و بزرگترین کمکی است که می‌توان به داوطلبان کنکور ارائه داد، و مطمئنا تاثیر به سزایی در کسب رتبه‌های برتر توسط داوطلبان کنکور خواهد داشت. هر ساله در کنکور ارشد کامپیوتر بیش از 90 درصد رتبه های برتر از پلن برنامه ریزی سایت کنکور کامپیوتر استفاده می‌کنند.

این سیستم تحت وب است و روی هر سیستمی به راحتی قابل استفاده است

برای استفاده از برنامه برنامه ریزی، می‌توانید ابتدا در سایت کنکور کامپیوتر ثبت نام کنید و سپس با یوزرنیم و پسوردتان وارد سیستم برنامه ریزی شوید.

نمایی از پلتفرم برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر

پلتفرم آزمون

پلتفرم آزمون کنکور کامپیوتر، اولین سیستم آزمون کامپیوتر در کشور است که دیگر داوطلبان کنکور ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و IT را از بابت خرید کتاب‌های بی‌کیفیت و گران قیمت نجات داده است. این پلتفرم علاوه‌ بر اینکه شامل کلیه سوالات کنکور از سال 1381 تا 1401 به همراه پاسخ‌های فوق تشریحی است، شامل حدود 2000 سوال تالیفی باکیفیت به همراه پاسخ تشریحی است که حتی در کنکور 1401 شاهد چندین شباهت در سوالات آن بودیم. علاوه بر این‌ها سیستم پلتفرم آزمون با توجه به هزینه‌ی به صرفه‌ای که برای دانشجویان دارد امکانات زیادی از قبیل ایجاد آزمون‌های نامتناهی بصورت واش بک و فیدبک است همچنین فیلترهای هوشمند در آن موجب می‌شود که سوالات را به تفکیک سال، سطح دشواری و ... منتخب کنید. به طور کلی می‌توان مزایای این پلتفرم را به صورت زیر بیان کرد:

  1. کمک به قطع نکردن بی‌رویه درختان
  2. کاهش چشمگیر هزینه دانشجویان با توجه به گرانی بیش اندازه کتاب‌ها
  3. تهیه ساده و بدون دردسر این پلتفرم: همان طور که تمامی شما دانشجویان می‌دانید با توجه به اینکه بسیاری از کتاب‌های مناسب یا دیگر چاپ نمی‌شوند یا به سختی فقط در برخی از شهرها می‌توان آنها را پیدا کرد، این پلتفرم باعث می‌شود دانشجویان سرتاسر کشور بتوانند از امکانات مساوی استفاده کنند.
  4. پاسخ‌های جامع، درست و مناسب: بسیاری از پاسخ‌های تست‌های موجود در کتاب‌ها فعلی کوتاه و ناقص و یا اشتباه هستند و در خیلی از موارد به 1 خط نیز نمی‌رسد و کارایی لازم را برای دانشجویان ندارند.
  5. یک تیر و چند نشان: در این پلتفرم علاوه بر اینکه می‌توانید بی‌نهایت آزمون شخصی سازی شده از خود بگیرید، می‌توانید قسمت کتاب که اضافه خواهد شد نیز استفاده کنید.
  6. به روزرسانی‌های مکرر و در راستای نیاز دانشجویان: همان طور که در پلتفرم برنامه ریزی هر ماه شاهد اضافه شدن قابلیت‌های جدید و بروزرسانی‌های مفیدی هستید در پلتفرم آزمون نیز شاهد این موضوع خواهید بود.

نمایی از پلتفرم آزمون کنکور ارشد کامپبوتر

سامانه تخمین رتبه

بواسطه اینکه هر ساله اکثر رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی از دانشجویان موسسه کنکور کامپیوتر هستند، این موسسه اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار دارد به همین علت سیستم تخمین رتبه سایت کنکور ارشد کامپیوتر تنها سیستم تخمین رتبه دقیق و معتبر برای کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی است.

برای استفاده از سیستم تخمین رتبه ابتدا باید آن را فعال کنید، با هر بار شارژ سیستم تخمین رتبه می‌توانید 2 بار از این سیستم استفاده کنید.

نمایی از سامانه تخمین رتبه کنکور ارشد کامپیوتر

برگزاری آزمون های آزمایشی منظم و باکیفیت:

آزمون‌های آزمایشی کافه تدریس 5 مرحله‌ای بوده که 2 آزمون اول 50 درصدی (شامل یک آزمون از50 درصد اول مباحث و یک آزمون از 50 درصد دوم مباحث) و 3 آزمون آخر جامع هستند. طراحان این آزمون‌ها خود از مدرسین دروس بوده که دارای رزومه آکادمیکی قوی در معتبرترین دانشگاه‌های ایران و جهان و همچنین دارای سابقه‌ی تدریس قدرتمند در آن درس هستند.

پشتیبانی

مورد بعدی پشتیبانی آنلاین هر دو موسسه‌ی کافه تدریس و کنکور کامپیوتر از ساعت 8 صبح تا 8 شب است که مزیت مهمی محسوب می‌شود که علاوه بر داشتن تعهد در ارائه خدمات و حل مشکلات دانشجویان، با اخلاق و منش مناسب سعی در رفع نیاز داوطلبان دارند.

سایر خدمات

بلاگ سایت کنکور کامپیوتر حاوی مطالب مفید آموزشی و مقالات علمی است که برخلاف اکثر موسسات توسط تیمی متشکل از دانشجویان ارشد دانشگاه‌های برتر ایران زیر نظر استاد رضوی با بیان روان نوشته و ترجمه می‌شوند تا دانشجویان تمامی رشته‌ها و حتی دانش آموزان بتوانند از آن مقالات مشاوره‌ای و علمی استفاده کنند. از دیگر امکانات این موسسه می‌توان به وجود جامع‌ترین بانک اطلاعاتی درخصوص کنکورهای ارشد و دکتر مهندسی و علوم کامپیوتر و IT و همچنین خدماتی مانند ویدیو‌های انگیزشی و مشاوره‌ای، نرم افزارهای لازم و تخصصی رشته کامپیوتر، پادکست‌ها، پاسخ‌ به سوالات متداول داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر و ... اشاره کرد.

جمع‌بندی

با توجه مطالب ارائه شده در این مقاله باید حتما حواستان باشد که در انتخاب موسسه و اساتید دقت کنید و با موسسه‌ای کلاس داشته باشید که به صورت مستند مدارک کافی برای ادعاهای خودشان ارائه نموده اند. راحت گرفتن این موضوع و اهمیت ندادن به آن می‌تواند بر رتبه کنکور شما تاثیرگذار باشد، بنابراین توصیه ما به شما این است با یک برنامه ریزی صحیح تمامی مبحث را مطالعه کنید همچنین از مطالب سایت کنکور کامپیوتر کمک بگیرید و حتی شده یک الی دو هفته مطالب مفید سایت را شروع به خواندن و فراگیری کنید و با چشمانی باز قدم بردارید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200