برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا

این صفحه عالی کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا و مدارک لازم برای کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا و بورسیه کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا را بررسی کرده

ایتالیا به دلیل فرهنگ غنی، تاریخچه بزرگ و دانشگاه‌های معتبر، یکی از مقصدهای محبوب برای تحصیلات بین‌المللی و تکمیلی است؛ اما قبل از تصمیم‌گیری برای تحصیل کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا، بهتر است با شرایط و چالش‌های پیش روی تحصیل در ایتالیا آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا روند اپلای و تحصیل شما در ایتالیا را ساده تر کنیم.

بهترین دانشگاه ایتالیا برای رشته کامپیوتر

تصویر کولوسئوم

کارشناسی ارشد در حوزه کامپیوتر در ایتالیا می‌تواند یک تجربه بسیار مفید و مؤثر باشد. ایتالیا دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و مؤسسات آموزش عالی متعددی در زمینه‌های مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است و علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. دارد. برخی از بهترین دانشگاه ایتالیا برای رشته کامپیوترعبارت‌اند از:

در دوره کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا، شما می‌توانید در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، امنیت اطلاعاتامنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست و چرا امنیت اطلاعات مهم است؟ این صفحه عالی روش‌های ایمن سازی و پیشگیری از اطلاعات را شرح داده و انواع داده ها از نظر امنیت را توضیح داده ، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، مهندسی نرم‌ افزارمهندسی نرم افزار چیست؟مهندسی نرم افزار چیست؟این صفحه عالی به بررسی مهندسی نرم افزار پرداخته وظایف یک مهندس نرم افزار و شغل مهندسان نرم افزار و آینده مهندسی نرم افزار را بررسی کرده است و سیستم‌های اطلاعاتی تخصص پیدا کنید. دوره های کارشناسی ارشد در ایتالیا معمولاً 2 سال طول می‌کشد و شامل درس‌های تئوری، پروژه‌های عملی و فرصت‌های کارآموزی می‌شود.

همچنین باید بدانید برای برنامه‌های کارشناسی ارشد ایتالیا

هزینه‌های درخواست کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا در دانشگاه‌های دولتی معمولاً حدود 30 یورو است و در دانشگاه‌های خصوصی هزینه درخواست ممکن است نزدیک به 100 یورو باشد.

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا

پرچم ایتالیا

 1. هزینه‌های تحصیلی: هزینه های تحصیلی در ایتالیا معمولاً کمتر از کشورهای دیگر اروپایی مانند انگلستان یا آلمان است؛ همچنین، ایتالیا دارای برنامه‌های تحصیلی ویژه برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد.
 2. توجه: هزینه تحصیل کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا متغیر است و به عوامل مختلفی مانند نوع دوره تحصیلی، دانشگاه، شهر و سبک زندگی شما بستگی دارد. به طور متوسط، هزینه تحصیل در ایتالیا می‌تواند بین 8000 تا 20000 یورو در سال باشد.

 3. زندگی فرهنگی: ایتالیا یک کشور با فرهنگ غنی، طبیعت زیبا و تاریخ بسیار قدیمی است. زندگی در این کشور می‌تواند تجربه‌ای فرهنگی جذاب و جالب باشد.
 4. مکالمه زبان: تحصیل در ایتالیا به شما فرصتی برای بهبود مکالمه و آموزش زبان ایتالیایی می‌دهد که می‌تواند برای آینده شغلی شما مفید باشد.
 5. توجه: برای اطمینان از نیازهای دقیق برنامه تحصیلی موردنظر خود و نمرات زبان مورد قبول، بهتر است با دفتر پذیرش دانشگاه مدنظر و یا دفتر مهاجرت ایتالیا تماس بگیرید یا به وب‌سایت رسمی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید؛ چرا که هر دانشگاه و هر برنامه تحصیلی، ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد.

 6. امکان کار: برخی از دانشگاه‌ها در ایتالیا اجازه می‌دهند که دانشجویان بین‌المللی در حین تحصیل کار کنند که می‌تواند به آن‌ها کمک مالی کند و همچنین تجربه کاری مفیدی باشد.

بازار کار مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

تصویر یک شخص

بازار کار مهندسی کامپیوتر در ایتالیا بسیار داغ است، متوسط حقوق یک مهندس کامپیوترمهندس کامپیوتر چه کارهایی انجام می دهد؟مهندس کامپیوتر چه کارهایی انجام می دهد؟این صفحه عالی به بررسی کارهایی که یک مهندس کامپیوتر انجام می دهد پرداخته و وظایف و شغل های مهندس کامپیوتر و همچنین درآمد مهندس کامپیوتر در ایران را گفته در ایتالیا بستگی به سابقه کار، موقعیت شغلی و مهارت‌های فرد دارد. بر اساس آمارهای موجود، حقوق متوسط یک مهندس کامپیوتر در ایتالیا حدود 40,000 یورو در سال است؛ البته این میزان می‌تواند بسته به شرایط مختلف کاری و محل کار تغییر کند؛ همچنین در شهرهای بزرگ مانند رم و میلان ممکن است حقوق بیشتری پرداخت شود.

مدارک لازم برای تحصیل در کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا

برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر در ایتالیا، عموماً مدارک زیر موردنیاز است:

 1. مدرک کارشناسی: شما باید مدرک کارشناسی مرتبط با رشته کامپیوتر یا رشته‌های مرتبط دیگر را داشته باشید.
 2. مدرک زبان: اکثر دانشگاه‌های ایتالیا برای ورود به برنامه‌های کارشناسی‌ارشد، مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل را موردنیاز قرار می‌دهند. برخی از دانشگاه‌ها همچنین ممکن است یک آزمون زبان خود را برگزار کنند.
 3. رزومه و نامه تحصیلی: برای ورود به برنامه‌های کارشناسی‌ارشد، شما باید یک رزومه و یک نامه تحصیلی که توضیح‌دهنده تجربیات تحصیلی و حرفه‌ای شما است را ارائه دهید.
 4. توصیه‌نامه: بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما درخواست توصیه‌نامه‌هایی از اساتید یا افراد حرفه‌ای که شما را می‌شناسند داشته باشند.
 5. مقالات یا پروژه‌های تحقیقاتی: برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما بخواهند تا مقالات یا پروژه‌های تحقیقاتی خود را ارائه دهید تا نشان دهید که توانایی تحقیق و تحلیل دارید.
 6. مدارک هویتی: شما باید مدارک خود را ارائه دهید تا هویت و شناسایی شما تأیید شود.

توجه می‌توانید به وب‌سایت سفارت ایتالیا در ایران به آدرس www.ambteheran.esteri.it مراجعه کرده و در بخش "خدمات قبل از ورود" یا "تحصیل در ایتالیا" اطلاعات موردنیاز خود درباره مدارک لازم برای کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا بخوانید.

بورسیه کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر در ایتالیا

بهترین بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر در ایتالیا ممکن است بسته به شرایط شما، دانشگاه موردنظر و نیازهای شخصی متفاوت باشد. اما برخی از بورسیه‌های معروف و موردتوجه در ایتالیا برای دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر شامل موارد زیر می‌شود:

 1. بورسیه‌های دولتی ایتالیا: دولت ایتالیا ممکن است بورسیه‌های تحصیلی و تحقیقاتی مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی در رشته کامپیوتر ارائه کند. بورسیه‌های دولتی ایتالیا معمولاً توسط وزارت آموزش و پژوهش ایتالیا (MIUR) و دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی دیگر ایتالیا ارائه می‌شود.
 2. بورسیه‌های دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه‌های ایتالیا بورسیه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در رشته کامپیوتر ارائه می‌دهند؛ همچنین بورسیه‌های ارائه شده توسط مؤسسات تحقیقاتی معتبر ایتالیا مانند (CNR)Consiglio Nazionale delle Ricerche نیز یکی از بهترین بورسیه رشته کامپیوتر در ایتالیابورسیه رشته کامپیوتر در ایتالیابورسیه رشته کامپیوتر در ایتالیااین صفحه عالی به بررسی بورسیه رشته کامپیوتر در ایتالیا و تأثیر بورسیه‌ ها بر کاهش هزینه‌ های تحصیلی و دانشگاه‌ های برتر برای رشته کامپیوتر در ایتالیا پرداخته را ارائه می‌دهد.
 3. بورسیه‌های خصوصی: برخی از شرکت‌ها، بنیادها و سازمان‌ها نیز بورسیه‌های خصوصی برای دانشجویان بین‌المللی در رشته کامپیوتر ارائه می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، مؤسسه پلی‌تکنیک میلان (Polytechnic University of Milan) و دانشگاه بوکونی (Bocconi University) از جمله مؤسسات خصوصی هستند که بورسیه‌های تحصیلی معتبری به دانشجویان کارشناسی ارشد کامپیوتر را ارائه می‌دهند.

برای آگاهی بیشتر از بورسیه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا می‌توانید وبسایت سازمان بورسیه‌های ایتالیا (Italian Government Scholarships) را دنبال کنید.

آزمون til ایتالیا

آزمون تیل، آزمون ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین در ایتالیا است، این آزمون عموما برای مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است و سایر رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، برگزار می‌شود که هزینه‌ای بالغ بر 50 یورو برای دانشجویان دارد، البته دانشجویان کارشناسی می‌توانند با ارائه یک سری مدارک، از دادن این آزمون معاف شوند و مستقیما وارد دانشگاه شوند. گفتنی است آزمون تیل برای مقطع کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا لازم نیست، بااین‌حال اگر مایل به داشتن اطلاعات بیشتر هستید، در وب‌سایت دانشگاه پلی‌تکنیک تورین جستجوهای بیشتری انجام دهید.

جمع‌بندی

امیدواریم از این نوشتارکه در مورد کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا بود، همانند سایر نوشتارهای بلاگ کنکور کامپیوتر راضی بوده باشید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید ویدئو مفید و بسیار جذاب اپلای برای همه را ببینید، قطعاً نکات جالبی در این ویدئو گنجانده شده است که روند اپلای شما را در تمام کشورهای دنیا علی الخصوص ایتالیا راحت‌تر می‌کند.

کارشناسی ارشد کامپیوتر ایتالیا بهتر است یا آلمان؟

بستگی دارد، اگر دانشجویان به دنبال هزینه زندگی کمتر و فرهنگ غنی‌تر هستند ایتالیا بهتر است؛ اما اگر به دنبال تحصیل بدون هزینه و چشم‌انداز شغلی بهتر هستند، آلمان گزینه بهتری است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد کامپیوتر در ایتالیا چقدر است؟

متوسط شهریه 1630 یورو در سال برای کارشناسی ارشد در یک دانشگاه دولتی در ایتالیا است و در یک دانشگاه خصوصی، هزینه دوره های کارشناسی ارشد می تواند به 6000 تا حدود 20000 یورو در سال برسد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200