رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

آینده شغلی رشته نرم افزار کامپیوتر

این صفحه عالی آینده شغلی رشته نرم افزار کامپیوتر را بررسی و میانگین درآمد رشته نرم افزار در ایران و بررسی آینده شغلی رشته نرم افزار در خارج و ایران پرداخته

رشته مهندسی نرم افزار چیست؟

رشته مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده شاخه‌ای از کامپیوتر است که با طراحی، توسعه، نگهداری و تست نرم افزارتست نرم افزار چیست؟ – انواع، روش ها و اهمیت تست نرم افزارتست نرم افزار چیست؟ – انواع، روش ها و اهمیت تست نرم افزارتست نرم افزار چیست؟ این مقاله عالی به بررسی انواع تست های نرم افزاری، بهترین روش ها برای تست نرم افزارها و اهمیت تست نرم افزار پرداخته استهای کاربردی سروکار دارد. مهندسان نرم افزار از اصول مهندسی و دانش زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده برای ساخت راه‌حل‌های نرم افزاری برای کاربران نهایی استفاده می‌کنند. برای مهندسان نرم افزار، مسیرهای شغلی مانند بازی‌های رایانه‌ای، برنامه‌های کاربردی تجاری، سیستم‌های عامل، سیستم‌های کنترل شبکه و طراحی و توسعه میان‌افزارها را می‌توان نام برد.

مهندس نرم افزار

بررسی آینده شغلی رشته نرم افزار در ایران

مسلماً این را لمس کرده‌اید که کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ها بدون نرم افزار، کاربرد خاصی نخواهند داشت. در واقع نرم افزار همچون خون در رگ‌های کامپیوتر جریان پیدا می‌کند و به آن جان می‌بخشد. از سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم گرفته تا اپلیکیشن‌های وب و موبایل، همگی به نرم افزار متکی هستند. عناوین شغلی بسیار متنوعی از جمله مهندس یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، معمار نرم افزار، مهندسی دادهمهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟مهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟این مقاله به بررسی مهندسی داده و اینکه چطور می توان یک مهندس داده شد پرداخته و مسیر یادگیری و درآمد مهندس داده و تفاوت مهندسی داده و علم داده را بررسی کرده، مهندس امنیت نرم افزار، مهندس بینایی ماشینبینایی کامپیوتر و کاربردهای آن چیست و چگونه کار می‌کند؟بینایی کامپیوتر و کاربردهای آن چیست و چگونه کار می‌کند؟کامپیوتر ویژن یا بینائی کامپیوتر، در ارتباط با مدلسازی و تقلید از حس بینایی انسانی از طریق استفاده از نرم‌افزار یا سخت‌افزار دیجیتالی می‌باشد. در این صفحه بینایی ماشین را بصورت کامل بررسی شده است.، مهندس توسعه نرم افزار، مدیر پروژه نرم افزار و... همگی در این دسته جای می‌گیرند.

مشاغل دولتی و غیردولتی

آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور هم همچون کنکور، از دیگر مواردی است که سازمان سنجش برگزار می‌کند و کارجویان بسیاری هر ساله در این امتحان با این امید به رقابت می‌پردازند که به استخدام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی درآیند و البته تعداد قابل توجهی از این افراد، متقاضیان کار حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. هستند. جالب است بدانید نهاد ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نیروی زمینی ارتش، نیروی انتظامی، تعدادی از بانک‌ها، سازمان تأمین اجتماعی و... در فهرست برخی از سازمان‌ها و نهادهای دولتی قرار می‌گیرند که به‌دنبال جذب نیروی کار متخصص در حوزه کامپیوتر هستند. از طرف دیگر تعداد شرکت‌های خصوصی که به‌دنبال جذب نیروی کار در این حوزه هستند، بی‌شمار است.

نگاهی به آگهی‌های استخدام سایت‌های داخلی

با جستجوی ساده‌ای در گوگل و کاوشی در سایت‌های نام‌آشنای استخدام و کاریابی ایرانی نظیر کامپیوترجابز، ایران‌تلنت، جابینجا، جاب‌ویژن و... متوجه نکات مهمی می‌شویم: از جمله اینکه تعداد آگهی مشاغل حوزه کامپیوتر در مقایسه با بسیاری از رشته‌های مهندسی و غیرمهندسی، جزو آگهی‌های پرتعداد است؛ از طرفی شرایط استخدام برای این رشته راحت است و خیلی از کارفرماها الزامی به داشتن کارت پایان خدمت، سابقه کار، حضور در محل شرکت و... برای استخدام ندارند. در خصوص درآمد نیز کافی است فیلترها را امتحان کنید و ببینید که هرچه مبلغ را بالاتر می‌برید، رشته‌های حوزه کامپیوتر بیشتر خودشان را نشان می‌دهند!

کارآفرینی

وجود نام‌هایی همچون دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، دیوار و... خود اثباتی بر این مسأله است که با بهره‌گیری از علوم و فناوری‌های کامپیوتری، تا چه حد می‌توان در دنیای امروز دست به کارآفرینی زد. البته همه این موارد ایده‌های تقریباً تکراری (مثل خدمات حمل‌و‌نقل، خرید‌و‌فروش و...) را که از قبل‌تر هم وجود داشت، با فناوری‌های مرتبط با کامپیوتر تلفیق کردند و به چنین موفقیتی دست یافتند، اما لازم است بدانید حوزه‌هایی مثل هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشین، علوم، تجارت داده‌محور، هوش تجاری و غیره، همگی در زمره دانش کامپیوتر جای می‌گیرند و هنوز آن‌طور که باید پتانسیل خود را در بازار کار داخلی ایران نشان نداده‌اند.

میانگین درآمد رشته نرم افزار در ایران

مزایای شغل برنامه نویسی یکی از دلایل محبوبیت این شغل است و معمولا کسانی که به‌دنبال کار در تهران با حقوق بالا هستند، یادگیری پایتونآموزش جامع پایتونآموزش جامع پایتونپایتون فقط برای برنامه نویسان و دانشمندان داده نیست! یادگیری پایتون می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسانی که در حرفه‌های کم‌تر داده‌محوری مثل روزنامه‌نگاری، صاحبان مشاغل کوچک یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هستند، ایجاد کند. را انتخاب می‌کنند؛ زیرا بر اساس گزارش سراسری حقوق و دستمزد که در سال 1402 توسط تیم جاب ویژن تهیه شده است، پردرآمدترین زبان برنامه نویسیپردرآمدترین زبان برنامه نویسیپردرآمدترین زبان برنامه نویسیاین مقاله عالی ابتدا به بررسی پر درآمدترین زبان های برنامه نویسی و سپس به بررسی پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی و پردرآمدترین شغل های برنامه نویسی پرداخته در ایران، پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته است. میانگین حقوق برنامه نویس پایتون در شهر تهران در سطح مبتدی در سال 1402، 12 میلیون تومان در ماه پیش‌بینی شده است؛ همچنین دستمزد برنامه‌نویسان سطح متوسط پایتون نیز 18.5 میلیون تومان در ماه و دستمزد برنامه‌نویسان ارشد 31 میلیون تومان در ماه بوده است. با این حال، کارآموزان برنامه‌نویسی پایتون، دستمزدی مشابه کارآموزان دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی داشته‌اند.

بررسی آینده شغلی رشته نرم افزار در خارج

آینده مهندسی نرم افزار با در نظر گرفتن تقاضاهای روزافزون تکنولوژیکی جهان، مطمئناً روشن است. در سال 2023، تقاضا برای مهندسان نرم افزار تقریباً 17 درصد در تمام صنایع افزایش یافته است. امروزه بخش صنعت و نیز هر بخشی نیازمند راه‌حل‌های نرم افزاری است که می‌تواند به ساده‌سازی کار آنها و مؤثرتر و دقیق‌تر کردن آن کمک کند. با دانش مهندسی نرم افزار، یک فرد می‌تواند یک حرفه فوق‌العاده در نقش‌های شغلی مختلف ایجاد کند. این صحبت‌ها، چشم انداز تقاضای آینده مهندس نرم افزار را به ما می‌دهد.

دامنه مهندسی نرم افزار در دو دهه گذشته بسیار گسترش یافته است. با توسعه فناوری‌های قدرتمند مانند خدمات ابری، هوش مصنوعی، فناوری بلاکچینبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ افراد زیادی می‌خواهند با بلاکچین آشنا شوند، اما نمی‌توانند در سایت‌ها توضیح ساده ای از بلاکچین بیابند، این مقاله به توضیح بلاچین به زبان ساده پرداخته، امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است و بسیاری دیگر از این پیشرفت‌ها، سازمان‌ها به‌دنبال راه‌حل‌های بهتر و ارائه دهندگان راه‌حل‌های بهتر هستند. امروزه تقاضای فزاینده‌ای برای مهندسان نرم افزار ماهر وجود دارد که به این زودی‌ها کاهش نمی‌یابد. در واقع، با ورود فناوری‌های جدید، این افزایش احتمالاً با رونق روبرو خواهد شد. برای تبدیل شدن به یک مهندس نرم افزار، باید بر برخی از جنبه‌های ضروری مهندسی نرم افزار تسلط داشته باشید تا شغل خود را برجسته کنید. در زیر به روندهای نوظهوری اشاره شده است که قرار است آینده مهندسی نرم افزار را متحول کنند:

میانگین درآمد رشته نرم افزار در خارج

میانگین حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در سال 2021، 120730 دلار بود. 25 درصد پردرآمدترین آنها 151960 دلار در آن سال درآمد داشتند، در حالی که 25 درصد با کمترین درآمد 90870 دلار بودند.

نمودار میانگین درآمد رشته نرم افزار در خارج

طبق گفته سایت USnews، زمینه توسعه نرم افزار هم از نظر حقوق و هم از نظر حجم شغل در حال رشد است. پروژه BLS پیش‌بینی می‌کند که زمینه توسعه نرم افزار تا سال 2031 حدود 26 درصد رشد کند و تا آن زمان 370600 شغل اضافه شود. این با رشد تخمینی 15 درصدی برای کسانی که در مشاغل دیگر کامپیوتری هستند مقایسه می‌شود. مناطق شهری که بالاترین حقوق را در حرفه توسعه دهنده نرم افزار می‌پردازند عبارتند از: سن خوزه، سانفرانسیسکو، سیاتل، بالتیمور و سانتا کروز. ایالت‌ها و مناطقی که بالاترین میانگین حقوق را به توسعه دهندگان نرم افزار می‌پردازند عبارتند از: کالیفرنیا (146,770 دلار)، واشنگتن (145,150 دلار)، مریلند (131,240 دلار)، نیویورک (129,950 دلار) و رودآیلند (128,790 دلار).

جمع‌بندی

صنعت توسعه نرم افزار دائما در حال تغییر و تحول است. فناوری‌ها، ابزارها و متدولوژی‌های جدید با تلاش سازمان‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های نرم افزاری کارآمدتر، سریع‌تر و بهتر از همیشه می‌آیند و می‌روند. همانطور که توسعه نرم افزار همچنان در حال تکامل است، مهم است که به یاد داشته باشید که لمس انسان ضروری است. با پذیرش فناوری‌ها و رویکردهای جدید و در عین حال تمرکز بر نبوغ انسانی، آینده توسعه نرم افزار روشن به نظر می‌رسد.

آیا مهندسی نرم افزار آینده‌ای دارد؟

آرزوهای آینده یک مهندس نرم افزار می‌تواند بسیار گسترده باشد، زیرا گزینه‌های زیادی بعد از مهندسی نرم افزار در دسترس است. آینده شغلی رشته نرم افزار بسیار گسترده است.

آیا مهندسان نرم افزار در آینده جایگزین خواهند شد؟

با این حال که ماشین‌ها و نرم افزارها تلاش می‌کنند تا کار مهندسان نرم افزار را خودکار کنند، آنها همیشه به تخصص انسانی برای کار دقیق و نگهداری صحیح نیاز دارند.

کدام رشته در مهندسی نرم افزار در آینده بهترین خواهد بود؟

هوش مصنوعی، DevOps، امنیت سایبری، توسعه UI/UX، تجزیه و تحلیل داده‌ها و سایر بخش‌ها در حال حاضر علاوه بر مهندسی نرم افزار سودآور هستند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200