انتخاب رشته رایگان ! همین الان ببین که کدوم دانشگاه‌ها قبول میشی
انتخاب رشته رایگان
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

بهترین مدرک کامپیوتر برای مهاجرت

بهترین مدرک کامپیوتر برای مهاجرت چیست؟ این صفحه عالی به بررسی بهترین مدرک کامپیوتر دانشگاهی و اینکه آیا با اتکا به مدارک بین المللی می‌توان مهاجرت کرد پرداخته

طبق آمار رصدخانه مهاجرت ایران، میزان مهاجرت دانشجویان ایرانی در دو دهه‌ی اخیر روند صعودی داشته و از تراز ۱۷ هزار دانشجو در سال ۲۰۰۰ میلادی به تراز ۶۶ هزار دانشجو در سال ۲۰۲۰ رسیده است. گزارشات حاکی از افزایش میل ایرانیان به مهاجرت می‌باشد. البته مهاجرت به کشورهای دیگر، با چالش‌هایی روبه‌رو است؛ یکی از این چالش‌ها به‌دست آوردن مدارک مورد نیاز برای ورود به کشور مورد نظر است. در این مقاله به بررسی بهترین مدارک دانشگاهی و مدارک یا گواهینامه های بین المللی در حوزه کامپیوتر می‌پردازیم. لازم به ذکر است با توجه به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید نوع مدرک مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد.

بهترین مدرک کامپیوتر برای مهاجرت

مدارک دانشگاهی

در ادامه به معرفی مدارک دانشگاهی در رشته کامپیوتر پرداخته می‌شود.

کاردانی

این مدرک برای دانش‌آموزان دوره متوسطه عمومی و فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود و مهارت‌های پایه‌ای برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است و اصول کامپیوتر را آموزش می‌دهد. طول این دوره 2 سال می‌باشد.

کارشناسی

برای دانشجویان دانشگاهی در رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوترمعرفی کامل رشته کامپیوتر- بررسی درآمد و شغل های رشته کامپیوتردر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی رشته کامپیوتر، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پرداخته‌ شده است ارائه می‌شود؛ به عنوان مثال، در رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است شامل درس‌هایی درباره برنامه‌نویسی، سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ، پایگاه دادهدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدرس پایگاه داده ⚡️ پایگاه داده کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاین مقاله عالی توضیح داده که درس پایگاه داده چیست و چه کاربردهایی دارد و منابع و سرفصل های درس پایگاه داده در آزمون کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی را بررسی کرده ، طراحی وب، امنیت و شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است است و طول دوره آن 4 سال می‌باشد؛ همچنین، دانشجویانی که مقطع کاردانی را گذرانده‌اند، می‌توانند به صورت ناپیوسته و به مدت 2 سال در این مقطع تحصیل کرده و مدرک لیسانس را دریافت کنند.

کارشناسی ارشد

برای دانشجویانی ارائه می‌شود که در رشته کامپیوتر تخصص دارند و می‌خواهند در سطح بالاتری از دانش و مهارت تحصیل کنند. طول این دوره 2 سال است.

دکتری

به افرادی ارائه می‌شود که می‌خواهند در حوزه علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. تحقیق کرده و به دانش فنی بیشتری دست یابند. در دوره دکترا، دانشجویان به تحلیل و حل مسائل پیچیده، تحقیقات پیشرفته، و گسترش دانش در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است، یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده و امنیت می‌پردازند. طول این دوره نیز 4 سال می‌باشد.

بهترین مدرک دانشگاهی برای مهاجرت

مدارک و گواهینامه بین المللی

نمونه ای از یک مدرک بین المللی

مدرک بین المللی یعنی یک سازمان یا آموزشگاه در ازای آموزش خود به شما چنین مدرکی را اعطا می‌کند که در سطح بین‌المللی هم اعتبار دارد. لازم است به دو نکته توجه داشته باشید:

  1. تنها کسب مدرک کافی نیست و شما باید بر روی توسعه مهارت‌های خود، کار کنید.
  2. تنها با اتکا به مدارک فنی نمی‌توانید مهاجرت کنید، اما داشتن این مدارک به رزومه‌سازی کمک می‌کنند.

Google Cloud

برای افرادی است که مهارت‌های خود را در زمینه‌هایی مانند طراحی، توسعه و مدیریت برنامه‌های کاربردی و خدمات ابری به صورت عملی ثابت کرده‌اند.

AWS

مدرک Amazon Web Services برای افرادی است که می‌خواهند در حوزه خدمات ابری کار کنند.

Cisco

سیسکو برای افرادی است که می‌خواهند در زمینه شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه تخصص داشته باشند و شامل مدارک مختلفی مانند CCNP و CCNA و CCIE می‌باشد.

Microsoft

برای کسانی است که در زمینه‌های مختلفی مانند پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ، برنامه‌نویسی و شبکه های کامپیوتری مهارت دارند و شامل مدارکی مانند MCSE و MCSA است.

CISSP

این مدرک برای کارشناسان امنیت اطلاعات ارائه می‌شود و شامل مباحثی مانند مدیریت امنیت، رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است ، شبکه‌های امن و... است.

RHCE

برای کارشناسان سیستم‌های لینوکس و مدیر شبکهوظایف مدیر شبکه چیست؟ – مهارت های مورد نیاز ادمین شبکهوظایف مدیر شبکه چیست؟ – مهارت های مورد نیاز ادمین شبکهاین مقاله عالی به پاسخ سوالاتی نظیر ادمین شبکه (Network Administrator) کیست؟ وظایف مدیر شبکه چیست؟ و مهارت های مورد نیاز ادمین شبکه پرداخته است ارائه می‌شود و شامل مهارت‌هایی در زمینه نصب، پیکربندی، پشتیبانی و امنیت سیستم‌های لینوکس است.

PMP

این مدارک برای اشخاصی است که در زمینه مدیریت پروژه و تیم‌های توسعه نرم‌افزار تخصص دارند. این مدارک به مدیران پروژه و تیم‌های توسعه نرم‌افزار کمک می‌کنند تا پروژه‌های خود را با کیفیت بالا و در زمان مقرر اجرا کنند.

بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت

مدارک بالا تنها مدارک بین المللی در حوزه کامپیوتر و فناوی اطلاعات نیستند؛ بلکه به طور قطعی نمی‌توان گفت که بهترین مدرک کدام است؛ چرا که محبوبیت یک مدرک به معنای مناسب بودن آن مدرک برای شما نیست، بنابراین بعد از کسب اطلاعات کافی بهترین مدرک برای خودتان را انتخاب کنید و در دوره مورد نظر ثبت‌نام کنید.

جمع‌بندی

به طور کلی مدارک دانشگاهی معتبرتر از مدارک بین المللی هستند (اگرچه مدارک بین‌المللی مفید هستند و به داشتن رزومه خوب کمک می‌کنند اما داشتن آنها کافی نیست.) و بسیاری از کشورها برای ارزیابی مهارت شما سطح دانشگاه و مدرک تحصیلی‌تان را ارزیابی می‌کنند، از طرفی بهتر است که برای تحصیل در مقطع دکتری اپلای کنید، چرا که گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به مراتب راحت‌تر از مقطع کارشناسی ارشد است.

آیا برای مهاجرت به کشورهای مختلف، مدارک دیگری غیر از مدرک دانشگاهی لازم است؟

بله، به طور کلی برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید به مقررات و قوانین مهاجرت هر کشور توجه کنید و مطابق با آن‌ها عمل کنید. برای مثال، برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، به گواهی‌نامه زبان مانند آیلتس یا تافل نیاز دارید؛همچنین برای مهاجرت به برخی کشورها مانند کانادا علاوه بر ارزیابی مدارک تحصیلی و زبان انگلیسی به سایر فاکتورها مانند سابقه کار، داشتن مهارت‌های کافی در زمینه شغل مورد نظر و غیره توجه می‌کنند.

آیا دوره آموزشی مدارک بین المللی در ایران نیز به صورت آنلاین ارائه می‌شوند؟

بله، در حال حاضر بسیاری از دوره‌های آموزشی برای کسب مدارک کامپیوتری به صورت آنلاین ارائه می‌شوند. برخی از منابع مربوط به آموزش و آزمون‌های مدارک کامپیوتر در ایران عبارتند از: موسسه آموزشی سیسکو، موسسه آموزشی پی‌ام‌پی و... که این موسسه‌ها دوره‌های مختلفی برای آموزش و آزمون‌های مربوط ارائه می‌دهند.

آیا تنها با اتکا به مدارک بین المللی می‌توانیم مهاجرت کنیم؟

خیر، همان‌طور که گفتیم داشتن این مدارک به تنهایی کافی نیست و حتی یکی از الزامات شرکت در برخی آزمون‌های دریافت مدرک بین‌المللی، دارا بودن مدرک دانشگاهی است؛ به عنوان مثال برای PMP که یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مدارک در حوزه مدیریت پروژه است، داشتن حداقل مدرک آکادمیک (دوره چهار ساله) ضروری می‌باشد.

امتیازدهی3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200