انتخاب رشته رایگان ! همین الان ببین که کدوم دانشگاه‌ها قبول میشی
انتخاب رشته رایگان
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

تغییر رشته از برق به کامپیوتر در ارشد

این صفحه عالی به بررسی تغییر رشته از برق به کامپیوتر در ارشد پرداخته و احتمالی قبولی و اینکه دانشجویان برق چگونه و با چه درس‌هایی باید شروع کنند را بررسی کرده

تغییر رشته از لیسانس غیر از رشته کامپیوتر به ارشد کامپیوتر فرصت بی‌نظیری است که در اختیار هر شخصی قرار نمی‌گیرد؛ پس با بهره‌گیری از این فرصت می‌توانید به بهترین نحو ممکن آینده تحصیلی، شخصی و شغلی خود را متحول کنید.

قبولی در کنکور کامپیوتر

اکثر داوطلبان در کنکور ارشد کامپیوتر وضعیت یکسانی دارند، چه رشته آنها در مقطع کارشناسی کامپیوتر بوده، چه کسانی که از رشته‌های دیگر قصد شرکت در کنکور کامپیوتر را دارند؛ چون اکثر دانشجویان کامپیوتر در مقطع لیسانس دروس را به‌صورت مفهومی نخوانده‌اند و نکته مهم در کنکور ارشد این است که تنها کسانی که دروس را عمیق خوانده‌اند توانایی کسب رتبه‌های برتر را دارند.

تصویری از چند لپ تاپ همراه با الکتریسیته

البته در بین داوطلبانی که رشته آنها متفاوت است، داوطلبان رشته برق کمی با دروس کامپیوتر آشنایی دارند؛ چراکه بعضی از درس‌های کامپیوتر و برق همانند ریاضی 1 و 2، آمار و احتمالات مهندسی، سیگنال‌ها و سیستم‌ها، و مدار منطقی که در کنکور ارشد کامپیوتر از آنها سؤال مطرح می‌شود، با یکدیگر مشترک‌اند؛ پس مهم نیست که رشته شما در مقطع کارشناسی چه بوده و یا از چه دانشگاهی فارغ‌التحصیل شده‌اید. با تلاش زیاد و برنامه‌ریزی دقیق و منابع مناسب توانایی کسب رتبه‌های برتر را دارید، همان‌طور که در سال‌های اخیر افرادی از رشته‌های مختلف، رتبه‌های برتر را در کنکور ارشد کامپیوتر و IT کسب کرده‌اند.

ارشد مهندسی کامپیوتر

پس از قبولی در ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد و واردشدن به دانشگاه، چه در گرایش‌ ارشد نرم‌افزار قبول شده باشید، چه ارشد شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است و امنیت و چه ارشد معماری کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. و... گروه کامپیوتر آن دانشگاه شما را با فیلدهایی که در رشته قبولی‌تان وجود دارد آشنا می‌کنند.

سپس با اساتیدی که در آن فیلد کار می‌کنند صحبت می‌کنند و از بین آن اساتید یکی را به‌عنوان استاد راهنمای خود انتخاب می‌کنند (البته استاد راهنما نیز باید آن شخص را بپذیرد و ظرفیت خالی داشته باشد)، سپس در آزمایشگاه آن استاد راهنما مشغول به کار می‌شود و در آن آزمایشگاه میز، صندلی و کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ی به آن دانشجو به مدت 2 تا 3 سال اختصاص داده می‌شود، در آزمایشگاه‌ها فقط دانشجویان ارشد و دکتری هستند.

جمع‌بندی

اگر رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است را در مقطع ارشد به‌عنوان رشته خود انتخاب کردید، باید بگوییم که انتخاب درستی کرده‌اید‌. باتوجه‌به میزان درخواست‌های شغلی در این رشته و تعداد پوزیشن‌های متعدد برای اپلای، آینده روشنی در پیش دارید.

برای کسب رتبه زیر 100 در کنکور ارشد کامپیوتر چقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سؤال در مورد هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد و به فاکتورهایی نظیر پایه هر داوطلب و اینکه دانشگاه مقطع لیسانس دانشجو چه بوده است و چه معدلی را در آن دانشگاه کسب کرده و قدرت حافظه و میزان هوش داوطلب بستگی دارد و برای یک شخص ممکن است رسیدن به این رتبه حدود 4 ماه و روزی 8 ساعت زمان لازم باشد و برای یک شخص دیگر حدود 9 ماه و روزی 7 ساعت یا بیشتر زمان لازم باشد.

تعداد سؤالات کنکور ارشد کامپیوتر چندتا است و زمان پاسخ‌گویی چقدر است؟

در کنکور ارشد کامپیوتر سال 1402، 115 تست مطرح شد که شامل 25 تست زبان، 20 تست ریاضی و 70 تست تخصصی بود. برای پاسخ‌گویی به این سؤالات حدود 240 دقیقه زمان در اختیار خواهید داشت که باتوجه‌ به اینکه اکثر داوطلبان زبان و ریاضی را کنار می‌گذارند همه این زمان را می‌توانید برای پاسخ به سؤالات تخصصی بگذارید.

من به‌عنوان یک فارغ‌التحصیل رشته برق که می‌خواهم برای ارشد کنکور کامپیوتر بخوانم، چگونه و با چه درس‌هایی باید شروع کنم؟

باتوجه‌به وضعیت هر دانشجویی و مقدار زمان در دسترس، جواب این سؤال متفاوت است و می‌توانید برای مشاوره تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر با استاد رضوی تماس بگیرید؛ ولی اگر زمان مناسبی تا کنکور دارید، می‌توانید با چهار درس مدارمنطقی، معماری کامپیوتر، ساختمان داده و ریاضیات گسسته شروع کنید و اگر پایه خوبی در سیگنال دارید، بعد از یک ماه و نیم این درس را در برنامه خود قرار دهید؛ اگر زمان کمی تا کنکور دارید و در سیگنال قوی هستید از همان ابتدا این درس را در برنامه خود قرار دهید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200