وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ظرفیت مهندسی کامپیوتر شریف

ظرفیت مهندسی کامپیوتر شریف در سه مقطع لیسانس یا همان کنکور سراسری، مقطع ارشد کامپیوتر و مقطع دکتری کامپیوتر در این صفحه عالی بررسی شده است

دانشگاه صنعتی شریف، یکی از برترین دانشگاه‌های ایران در زمینه علوم و مهندسی است. ازآنجایی‌که یکی از پرطرف‌دارترین رشته‌ها، مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است است در این صفحه قصد داریم تا به بررسی ظرفیت مهندسی کامپیوتر در این دانشگاه بپردازیم.

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر به طراحی و ساخت کامپیوتر و نرم‌ افزار آن می‌پردازد. هدف رشته مهندسی کامپیوتر تربیت متخصصانی است که در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کنند:

طراحی، شبیه‌سازی، فراوری، پردازش، سنجش، آموزش و ویرایش با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری رایانه، از دیگر وظایف مهندسان کامپیوتر است. رشته مهندسی کامپیوتر در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و اهمیت زیادی دارد.

معرفی دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف که به‌عنوان MIT ایران شناخته می‌شود، یکی از برترین دانشگاه‌های ایران در زمینه علوم و مهندسی است. این دانشگاه در سال ۱۳۴۲ در تهران تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 15000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

حتما بخوانید :
ارشد کامپیوتر شریف

دانشگاه صنعتی شریف در رشته‌های مختلف مهندسی، از جمله مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی نفت، برنامه‌های آموزشی ارائه می‌دهد. این دانشگاه همچنین در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضیات و علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. برنامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌دهد.

دانشگاه صنعتی شریف به دلیل کیفیت بالای آموزش و پژوهش خود مشهور است. این دانشگاه اعضای هیئت‌علمی برجسته و دانشجویان ممتاز را جذب می‌کند. همچنین روابط قوی با صنعت دارد و بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های دولتی مشغول به کار می‌شوند.

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی

ظرفیت پذیرش مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ را مطابق جدول زیر است:

نحوه پذيرشدوره تحصيليظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
با آزمون روزانه 120 - -
با آزمون پردیس خودگردان 18 - محل تحصيل پرديس خودگردان در تهران
صرفاً با سوابق تحصيلی پردیس خودگردان 30 - محل تحصيل پرديس خودگردان مهندسي و علوم در جزيره كيش

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت پذیرش مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی‌ارشد در گرایش‌های مختلف مهندسی کامپیوتر سال ۱۴۰۲ را مطابق جدول‌های زیر در سایت رسمی سازمان سنجش اعلام کرده است:

ظرفیت گرایش نرم‌ افزار

ظرفیت گرایش نرم افزار مقطع ارشدمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه گرايش نرم‌ افزار 5 - فاقد خوابگاه
روزانه گرايش نرم‌ افزار 10 - -

ظرفیت گرایش الگوریتم و محاسبات

ظرفیت گرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتاین صفحه به معرفی گرایش الگوریتم و محاسبات رشته کامپیوتر پرداخته است در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه الگوريتم‌ها و محاسبات 5 - فاقد خوابگاه
روزانه الگوريتم‌ها و محاسبات 5 - -

ظرفیت گرایش بیوانفورماتیک

ظرفیت گرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکبیوانفورماتیک از رشته‌های نو، جذاب و میان رشته‌ای است، با توجه به اطلاعات کمی که در این زمنیه وجود دارد در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه در مورد بیوانفورماتیک باید بدانید را به شما بگوییم، با این مقاله کامل و جذاب با ما همراه باشید در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه بيوانفورماتيک 7 - فاقد خوابگاه
روزانه بيوانفورماتيک 8 - -

ظرفیت گرایش هوش مصنوعی

ظرفیت گرایش هوش مصنوعیگرایش هوش مصنوعی مقطع ارشد کامپیوترگرایش هوش مصنوعی مقطع ارشد کامپیوتریکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی است یا همان ارشد هوش مصنوعی است که این صفحه بطور کامل در مورد این گرایش، دروس ارشد هوش مصنوعی و بازار کار آن صحبت کرده‌ایم. در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه هوش مصنوعي و رباتیک 9 - فاقد خوابگاه
روزانه هوش مصنوعي و رباتیک 16 - -

ظرفیت گرایش شبکه‌ های کامپیوتری

ظرفیت گرایش شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه شبكه‎های كامپيوتری 1 - فاقد خوابگاه
روزانه شبكه‌های كامپيوتری 4 - -

ظرفیت گرایش رایانش امن

ظرفیت گرایش رایانش امنرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرشته رایانش امن بطور کامل در این صفحه معرفی شده است. همین طور در مورد بازار کار رایانش امن و چارت دروس گرایش رایانش امن بطور کامل بحث شده است در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف در جدول زیر به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه گرايش رايانش امن 2 - فاقد خوابگاه
روزانه گرايش رايانش امن 6 - -

ظرفیت گرایش معماری سیستم‌ های کامپیوتری

ظرفیت گرایش معماری سیستم‌ های کامپیوتریمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. در مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشگاه صنعتی شریف در جدول زیر به شرح زیر است:

دوره تحصيليعنوان رشته / گرايشظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه معماری سیستم‌های کامپیوتری 6 - فاقد خوابگاه
روزانه معماری سیستم‌های کامپیوتری 61 - -

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری

معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی شریف، ظرفیت پذیرش مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری در گرایش‌ های مختلف مهندسی کامپیوتر سال ۱۴۰۲ برای گرایش‌های مختلف را مطابق جدول زیر در سایت رسمی سازمان سنجش اعلام کرده است:

ظرفیت گرایش نرم‌ افزار و الگوريتم مقطع دکتری دانشگاه شریف

ظرفیت نرم‌ افزار و الگوريتم در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی شریف در جدول زیر به شرح زیر است:

دوره تحصيليظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه 9 - -

ظرفیت گرایش معماری کامپیوتر مقطع دکتری دانشگاه شریف

ظرفیت معماری کامپیوتر در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی شریف در جدول زیر به شرح زیر است:

دوره تحصيليظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه 7 - -

ظرفیت گرایش هوش مصنوعی مقطع دکتری دانشگاه شریف

ظرفیت هوش مصنوعی در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی شریف در جدول زیر به شرح زیر است:

دوره تحصيليظرفیت پذیرش نیمسال اولظرفیت پذیرش نیمسال دومتوضیحات
روزانه 9 - -

جمع‌بندی

همان‌طور که در بالا ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف را در مقاطع مختلف بررسی کردیم در هر کدام از مقاطع به‌صورت خلاصه ظرفیت مهندسی کامپیوتر صنعتی شریف به شرح زیر است:

 تصویری از لیست ظرفیت گرایش های مهندسی کامپیوتر در مقطع لیسانس و ارشد و دکتری دانشگاه صنعتی شریف

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی چه تعداد است؟

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی 120 نفر می‌باشد. همچنین در پردیس خودگردان در تهران 18 نفر و در پردیس کیش 30 دانشجو می‌گیرد.

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی‌ ارشد چه تعداد است؟

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی‌ارشد 100 نفر می‌باشد که در گرایش‌های مختلف مهندسی کامپیوتر دانشجو می‌پذیرد.

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری چه تعداد است؟

ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در مقطع دکتری 25 نفر می‌باشد که در گرایش‌های مختلف مهندسی کامپیوتر دانشجو می‌پذیرد.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200