برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کلاس برنامه نویسی⚡️هزینه+آنلاین یا حضوری؟+معیارهای انتخاب

این مقاله عالی به معرفی اینکه کلاس برنامه نویسی چیست پرداخته و معیارهای انتخاب کلاس برنامه نویسی و مزایا و معایب و هزینه کلاس حضوری و آنلاین را بررسی کرده

اهمیت یادگیری برنامه نویسی

شاید شما هم به این موضوع فکر کرده باشید که چرا باید برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است را یاد گرفت. این جمله معروف استیو جابز، بنیان‌گذار شرکت اپل، اهمیت برنامه نویسی را به‌طور خلاصه بیان می‌کند:

برنامه‌نویسی به شما شیوه درست فکر کردن را می‌آموزد و دید جدیدی از دنیای اطراف‌تان به شما می‌دهد.

در واقع با یادگیری برنامه نویسی، توانایی پیاده کردن ایده‌های خود در همه زمینه‌ها را پیدا می‌کنید؛ علاوه بر این به‌دلیل پررنگ شدن نقش برنامه‌نویسی در زندگی روزمره ما، اهمیت این مسئله را چند برابر می‌کند.

برنامه نویسی که در حال کدنویسی است و اطراف او زبان های لرنامه نویسی مختلف نمایش داده شده است

ثبت نام در کلاس برنامه نویسی

برای ثبت‌نام در کلاس برنامه نویسی باید دانش ابتدایی کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است را داشته باشید. البته شیوه آموزشی برخی از آموزشکده‌ها به این صورت است که در ابتدا مفاهیم اولیه کامپیوتر را آموزش می‌دهند و سپس، دوره آموزش برنامه نویسی را شروع می‌کنند.

معیارهای انتخاب کلاس برنامه نویسی

هنگام ثبت‌نام در کلاس های برنامه نویسی فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، مانند:

سطح مهارت و تجربه فعلی شما در برنامه نویسی

شما باید کلاس برنامه نویسی را انتخاب کنید که با سطح دانش کامپیوتری شما مطابقت داشته باشد و شما را برای یادگیری مفاهیم و مهارت‌های جدید به چالش بکشد. یعنی اصولاً برای شما سودآور باشد.

کیفیت و شهرت ارائه دهنده دوره

شما باید کلاسی را انتخاب کنید که توسط یک مؤسسه یا پلتفرمی معتبر، ارائه می‌شود و نظرات و بازخوردهای خوبی از دانش‌آموزان قبلی داشته باشد؛ همچنین باید مدارک و صلاحیت‌های مدرسان و برنامه درسی را بررسی کنید.

هزینه و مدت دوره

شما باید کلاسی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه و برنامه شما باشد؛ همچنین باید بازگشت سرمایه دوره را در نظر بگیرید مانند این که چقدر رزومه، مهارت ها یا آینده شغلی شما را بهبود می‌بخشد. این‌ها برخی از نکات اصلی هستند که هنگام انتخاب کلاس برنامه نویسی باید در نظر گرفته شود. با این حال ممکن است عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد که مختص موقعیت و ترجیحات شما باشد بنابراین توصیه می‌شود هنگام ثبت نام در یک کلاس رسمی، درباره گزینه‌های مختلف موجود تحقیق کنید. برای ثبت نام در کلاس های برنامه نویسی یا باید به‌صورت حضوری در کلاس های برنامه نویسی شرکت کنید و یا این که در دوره های آنلاین شرکت کنید.

مزایای کلاس برنامه نویسی حضوری

از مزیت‌های مهم کلاس حضوری برنامه نویسی می‌توان به مواردی همچون: مشارکت بیشتر داوطلب‌ها، کسب تجربه، ارتباط اجتماعی بیشتر و کاهش حواس‌پرتی اشاره نمود لذا نباید از این موضوع غافل شد که روحیه همکاری در گروه‌های برنامه نویسی بسیار حائز اهمیت است و موجب پیشرفت چشمگیر برنامه نویسان می‌شود.

تصویری از کلاس برنامه نویسی حضوری که هر شخص پشت کامپیوتر خود قرار گرفته است

معایب کلاس حضوری برنامه نویسی

یکی از معایب کلاس های حضوری برنامه نویسی که می‌توان به آن اشاره نمود، حضور اجباری داوطلب در کلاس‌هاست. امروزه به‌خاطر مشکلات و دغدغه‌های روزمره، بسیاری از دانش‌آموزان توانایی شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند و نباید از این مورد غافل شد که وقت طلاست، پس باید این امر را در نظر گرفت که اگر شرایط حضور در کلاس‌های اجباری را ندارید، باید در کلاس‌های آنلاین ثبت‌نام کنید.

ثبت نام در کلاس آنلاین برنامه نویسی

در سال‌های اخیر به‌خاطر مشکلات فراوان و عدم دسترسی به کلاس‌های حضوری در مناطق محروم، تعداد زیادی از داوطلبان رویای یادگیری را دست نیافتنی می‌دانستند، اما امروزه به‌خاطر پیشرفت تکنولوژی و همه‌گیر شدن آن دیگر مانعی برای یادگیری وجود ندارد؛ پس با ثبت‌نام در کلاس های آنلاین برنامه نویسی می‌توانید در دوره مورد نظر ثبت‌نام کرده و شروع به یادگیری برنامه نویسی کنید.

تصویر شخصی که به صورت آنلاین در کلاس برنامه نویسی شرکت کرده است

مزیت ثبت نام کلاس آنلاین برنامه نویسی

کلاس های آنلاین برنامه نویسی به شما این اجازه را می‌دهند در هر زمان و مکانی که دوست دارید به یادگیری بپردازید و دیگر دغدغه کمبود وقت را نداشته باشید؛ همچنین با ثبت‌نام در کلاس های آنلاین برنامه نویسی این امکان برای شما وجود دارد که یادگیری با روند دلخواه شما باشد؛ در نتیجه می‌توانید با سرعت در حد توان خود و با استفاده از منابع مورد علاقه خود، به یادگیری بپردازید. تا این‌جا با نکات قوت و ضعف کلاس‌های حضوری و آنلاین آشنا شدیم؛ اما به یاد داشته باشید قبل از ثبت‌نام باید دوره مناسب خود را هدفمند انتخاب کنید.

انتخاب دوره مناسب برنامه نویسی

معمولاً اولین سوالی که دوستان مبتدی می پرسند این است که چه زبان برنامه‌نویسی را انتخاب کنم؟ به یاد داشته باشید که هرچقدر نسبت به هدف خود از یادگیری برنامه‌نویسی، آگاهی و اطمینان داشته باشید، در انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب، فریم‌ورک قابل استفاده و همینطور تکنولوژی مناسب برای یادگیری راحت‌تر خواهید بود. در این زمینه می‌توانید از مقاله موجود بهترین دوره برنامه نویسیبهترین دوره برنامه نویسی چه ویژگی هایی داردبهترین دوره برنامه نویسی چه ویژگی هایی دارداین مقاله عالی به بررسی این موضوع پرداحته که بهترین دوره برنامه نویسی چه ویژگی هایی دارد، سپس به بررسی و معرفی بهترین دوره های آنلاین برنامه نویسی پرداخته  در سایت کنکور کامپیوتر استفاده کنید.

سن مناسب برای برنامه نویسی

یکی از سوالاتی که اکثراً در حوزه برنامه نویسی مطرح می‌شود، این است که سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است؟ سن مناسب برای برنامه‌نویسی متفاوت است و بستگی به زبان و ابزاری که می‌خواهید یاد بگیرید دارد. به‌طور کلی کودکانی که دارای سن 5 تا 8 سال هستند، می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن و زبان Scratch Joonyer که به صورت پازل مانند است، برنامه نویسی را شروع کنند. این زبان به صورتی است که کودک با کنارهم قرار دادن تکه‌های پازل درست، کاری انجام می‌دهد که مانند دستورات برنامه نویسی عمل می‌کند. 

برنامه نویسی در سن 8 تا 14 سال

در مقطع سنی 8 تا 14 سال ابزار برای برنامه نویسی کمی پیشرفت می‌کند، که Scratch نام دارد، فضای آموزشی در این دوره برنامه نویسی همان فضای شاد و بازی گونه است، با این تفاوت که حجم دستورات در این دوره افزایش یافته است و پازل‌ها دقیقاً مانند دستورات مهم برنامه نویسی عمل می‌کنند و با قرار دادن این پازل‌ها در کنار یکدیگر انیمیشن یا پازل ایجاد می‌شود.

زبان برنامه نویسی Scratch که مانند پازل می باشد

برنامه نویسی برای مقطع سنی 12 سال به بالا

کسانی که دارای سن 12 سال به بالا هستند به دلیل داشتن پتانسیل یادگیری می‌توانند شروع به یادگیری برنامه نویسی کنند و باید در حد کم زبان انگلیسی بلد باشند زیرا باید شروع به کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده کنند. پیشنهاد می‌کنیم زبانی را انتخاب کنید که سریعاً بازخورد مثبت بگیرید و به آن علاقه داشته باشید؛ به‌عنوان مثال، شما می‌توانید شروع به یادگیری زبان برنامه‌نویسی پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته کنید.

برنامه نویسی از سن 18 سال به بالا

برای شروع برنامه نویسیشروع برنامه نویسی ⚡️ چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ شروع برنامه نویسی ⚡️ چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ این مقاله عالی به بررسی 3 موضوع چطور باید برنامه نویسی را شروع کنید، چرا یادگیری برنامه نویسی را باید شروع کنید و آیا هر کسی می تواند برنامه نویسی کند پرداخته از سن 18 سال به بالا، پیشنهاد می‌کنیم مبتنی بر هدف تصمیم بگیرید و شروع به یادگیری زبانی کنید که بتواند همه نیازهای شما را برآورده کند. چون در سنین 18 سال به بالا، به‌خاطر دغدغه‌های مالی نیاز به کسب درآمد دارید بنابراین، باید به صورت هدفمند عمل کنید. اگر می‌خواهید یادگیری ماشین (Machine Learning)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، یادگیری عمیق (Deep Learning)یادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهاین مقاله به سوالات رو به رو پاسخ داده : یادگیری عمیق چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا یادگیری عمیق همان شبکه عصبی است؟ تفاوت یادگیری عمیق با یادگیری ماشین چیست؟ و هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است یاد بگیرید، توصیه می‌شود شروع به یادگیری زبان برنامه‌نویسی پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته کنید. اگر می‌خواهید فرانت اند (Front-End) یاد بگیرید، پیشنهاد ما به شما اچ تی ام ال (HTML) زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته, CSS, جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده و کتابخانه‌ها و فریمورک‌های جاوااسکریپت را بیاموزید و برای فعالیت در حوزه بک اند (Back-End) پیشنهاد می‌شود PHP یا Node.jsNode js چیست؟ - نود جی اس چه کاربردی دارد؟ 0 تا 100 nodejsNode js چیست؟ - نود جی اس چه کاربردی دارد؟ 0 تا 100 nodejsاین مقاله عالی به معرفی نود جی اس (Node js) پرداخته سپس بررسی کرده که Node.js چگونه کار می کند؟ همچنین کاربردها و مزایای nodejs را بیان کرده است یا Python را یاد بگیرید.

شهریه ثبت نام در کلاس های برنامه نویسی

هزینه ثبت‌نام در کلاس های برنامه نویسی در ایران و سراسر جهان به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون کیفیت، محل برگزاری کلاس‌ها، سطح علمی مربیان، شهرت کلاس برنامه نویسی و... می‌تواند در تعیین قیمت کلاس برنامه نویسی موثر باشد.

شهریه ثبت نام کلاس برنامه نویسی در ایران

در ایران شهریه کلاس های برنامه نویسی در بین آکادمی‌های فعال در داخل کشور متفاوت بوده و حدودا ماهانه از مبلغ 500 هزار تومان تا پنج میلیون تومان متغیر است. لذا توجه کنید بالا بودن شهریه‌ها دلیل بر کیفیت بالای آموزشی کلاس‌های برنامه نویسی نیست و باید برای این مورد تحقیقات جداگانه‌ای صورت گیرد.

جمع‌بندی

امروزه به‌خاطر پررنگ شدن نقش برنامه نویسی در جهان مدرن، همه ما نیازمند آموختن برنامه نویسی هستیم. برای این که بتوانیم در برنامه نویسی موفق شویم، باید دانش آن را کسب کنیم. یکی از راهکارهای اساسی برای یادگیری برنامه نویسی شرکت در کلاس های حضوری برنامه نویسی است؛ البته اگر شرایط شرکت کردن در کلاس های حضوری برنامه نویسی را ندارید، می‌توانید در کلاس‌های آنلاین شرکت نموده و مهارت لازم را کسب کنید. پیشنهاد می‌کنیم دوره مدنظر را هدفمند و متناسب با سطح دانش خود انتخاب کنید.

در کلاس های حضوری شرکت کنیم یا در دوره های آنلاین؟

برای انتخاب یکی از دو گزینه کلاس حضوری برنامه نویسی و دوره‌های آنلاین، باید براساس شرایط خود تصمیم‌گیری و انتخاب کنید؛ به‌طور مثال اگر مشغله کاری دارید و وقت و زمان آزاد برای شرکت در کلاس حضوری برنامه نویسی را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم در دوره‌های آنلاین برنامه نویسی شرکت کنید. از معیارهای دیگری که برای انتخاب میان این دو گزینه وجود دارد، می‌توان به هزینه و کیفیت آموزشی اشاره نمود.

راهکار موثر برای موفق شدن در برنامه نویسی چیست؟

برای موفق شدن در برنامه نویسی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
انتخاب هدف مشخص
داشتن مهارت ارتباطی
صبور باشید و از شکست خوردن نترسید
برنامه‌ریزی کرده و به آن پایبند باشید
تمرین کنید و تجربه کسب کنید

آیا برنامه نویسی سخت است؟

نمی‌توان به صورت قطعی تعیین کرد که برنامه نویسی سخت است یا آسان، چون شاید برنامه نویسی برای افرادی بسیار راحت و لذت‌بخش باشد و برای افرادی سخت باشد، ولی باید به این نکته توجه کرد که هر کاری سختی خاص خود را دارد و برای موفق شدن باید تلاش کرد.

امتیازدهی2.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12.90 امتیاز (5 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200