وبینار رایگان: نقشه‌راه رسیدن به بهترین رتبه کنکور ارشد
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ارشد کامپیوتر شریف

این صفحه عالی به معرفی ارشد کامپیوتر شریف پرداخته و ارشد کامپیوتر شریف را از همه زوایا از جمله گرایش ها، دروس هر گرایش، اساتید معروف و ... بررسی کرده

دانشگاه صنعتی شریف یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایران است که در حوزه‌های مختلف علمی و فنی مدارک لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا را ارائه می‌دهد؛ همچنین دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر شریف در سال 1364 به‌عنوان اولین دانشکده‌ی مستقل مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است تأسیس شد. باتوجه‌به برتری دانشگاه شریف در زمینه‌های مختلف، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در راستای شناخت بیشتر دانشگاه شریف در مقطع ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترمعرفی ارشد کامپیوترارشد کامپیوتر چیست؟ این مقاله عالی به معرفی ارشد کامپیوتر می‌پردازد و درباره آینده رشته کامپیوتر و نحوه اپلای کردن توضیح می‌دهد این مقاله را مطالعه کنید.

تصویری از درب ورودی دانشگاه شریف

معرفی گرایش‌ های ارشد کامپیوتر در شریف:

به طورکلی در مقطع ارشد کامپیوتر گرایش‌های مختلفی ارائه می‌شود که برای آشنایی با آن‌ها می‌توانید به صفحه گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است مراجعه کنید. همچنین در دانشگاه صنعتی شریف گرایش‌های مختلفی در رشته کامپیوتر برای دوره‌‌ ارشد وجود دارد که عبارت‌اند از:

کارشناسی ارشد نرم‌افزار:

دانشگاه صنعتی شریف برای دوره کارشناسی ارشد در رشته نرم‌افزار سه زیر گرایش با نام‌های الگوریتم‌ها و محاسبات، سیستم‌ها، رشته مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده را ارائه می‌دهد و طول دوره‌ تحصیلی دو سال است.

کارشناسی ارشد معماری:

دوره‌ای دو‌ساله مشتمل بر دروس نظری و عملی و تحقیقاتی در زمینه معماری کامپیوتر آموزش جامع معماری کامپیوترآموزش جامع معماری کامپیوتر در مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هایی است که به چگونگی طراحی، کارکرد، سازماندهی و پیاده سازی (ساخت) سیستم‌های کامپیوتری می‌پردازد، در این صفحه به بررسی و آموزش کامل معماری کامپیوتر پرداخته شده است و متدهای طراحی و آنالیز سیستم‌های مبتنی بر کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است است.

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی:

دانشجویان به مدت دو سال با مطالبی همچون شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است پیشرفته، تئوری فازی و... آشنا می‌شوند؛ همچنین تعداد واحدهای دوره برای دانشجویان پژوهش‌محور 29 واحد، و برای دانشجویان آموزش‌محور 32 واحد است.

کارشناسی ارشد الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتاین صفحه به معرفی گرایش الگوریتم و محاسبات رشته کامپیوتر پرداخته است:

در دوره‌ تحصیلی دو‌ساله دانشجویان با مفاهیم و تکنیک‌های مرتبط با تحلیل الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی داردها، طراحی الگوریتم‌های پیچیده، بهینه‌سازی الگوریتم‌ها، محاسبات تئوری، محاسبات عددی، محاسبات موازی و توزیع شده و...آشنا می‌شوند.

کارشناسی ارشد شبکه:

دانشجویان کارشناسی ارشد در گرایش شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است به بررسی پروتکل‌های شبکه، طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات داده، بهینه‌سازی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری، امنیت شبکه، روش‌های توزیع شده، وب و خدمات اینترنتی و غیره آشنا می‌شوند.

کارشناسی ارشد رایانش امنرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرشته رایانش امن بطور کامل در این صفحه معرفی شده است. همین طور در مورد بازار کار رایانش امن و چارت دروس گرایش رایانش امن بطور کامل بحث شده است:

به مدت دو سال دانشجویانی تربیت می‌شوند که به بررسی ابعاد کلی تأمین امنیت برای سیستم‌های پردازش اطلاعات می‌پردازند. هدف از امنیت اطلاعات این است که تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد و از انجام فعالیت‌های غیرمجاز ممانعت به عمل آید.

کارشناسی ارشد بیوانفورماتیک:

نخستین‌بار در سال 1397 رشته‌ ارشد بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکبیوانفورماتیک از رشته‌های نو، جذاب و میان رشته‌ای است، با توجه به اطلاعات کمی که در این زمنیه وجود دارد در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه در مورد بیوانفورماتیک باید بدانید را به شما بگوییم، با این مقاله کامل و جذاب با ما همراه باشید در دانشگاه صنعتی شریف ایجاد شد و دانشجویان این مقطع طی دو سال در زمینه‌ی درک داده‌ها و فرایندهای پیچیده زیست‌شناسی و تحلیل آنها با استفاده از روش‌های پیشرفته محاسباتی نظیر داده‌کاوی، یادگیری ماشین، روش‌های آماری و مدل‌سازی رایانه‌ای به مطالعه می‌پردازند.

کارشناسی ارشد علم داده:

در دانشگاه شریف گرایش علم دادهمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستدر این مقاله عالی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) به صورت کامل معرفی شده است و درباره اهمیت و ضرورت ایجاد رشته علوم داده، واحد های ارشد علوم داده، دروس ارشد رشته علوم داده توضیح داده شده است به دو زیر گرایش مهندسی دادهمهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟مهندسی داده چیست؟ – چطور یک مهندس داده شویم؟این مقاله به بررسی مهندسی داده و اینکه چطور می توان یک مهندس داده شد پرداخته و مسیر یادگیری و درآمد مهندس داده و تفاوت مهندسی داده و علم داده را بررسی کرده و تحلیل داده تقسیم می‌شود و مدت تحصیل در این گرایش همانند سایر گرایش‌ها دو‌ساله است و تمرکز علوم داده بر روش‌های علمی، الگوریتم‌ها و سیستم‌های گوناگون برای استخراج دانش از داده است.

ظرفیت دانشگاه شریف برای ارشد کامپیوتر:

بر طبق آمار سایت دانشگاه صنعتی شریف تعداد دانشجویان ورودی برای ارشد کامپیوتر در سال:

درصد و رتبه‌ لازم برای قبولی در ارشد کامپیوتر شریف:

به‌طورکلی اگر شما به 50 درصد سؤالات پاسخ دهید جز رتبه‌های 1 تا 10 کنکور ارشد کامپیوتر می‌شوید، و در دانشگاه شریف قبول خواهید شد، همچنین میانگین درصد رتبه‌های زیر 100 حدود 40 درصد است، بنابراین شما می‌توانید به‌راحتی در برترین دانشگاه‌های ایران قبول شوید.

نقاط قوت تحصیل در دانشگاه شریف:

دانشگاه صنعتی شریف توسط حسین امانت، معمار مشهور ایرانی طراحی شد که دارای امکانات زیادی از جمله آزمایشگاه‌ها و فضاهای تحقیقاتی، سالن‌های ورزشی، رستوران و... است. اساتید شریف، دارای سطح علمی بسیار بالا که اکثر آن‌ها دارای شرکت‌های استارتاپی هستند و در محیط دانشگاه آزمایشگاه‌هایی دارند که می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید. بر اساس آمار رصدخانه مهاجرت ایران نرخ اپلای در تمام دانشگاه‌ها روند افزایشی نسبت به گذشته داشته است و تمایل به مهاجرت در دانشگاه صنعتی شریف 70 درصد، دانشگاه تهران 63 درصد و دانشگاه صنعتی امیرکبیر 61 درصد است؛ به عبارتی دانشجویان صنعتی شریف بیشترین میل به مهاجرت را دارند.

کورس‌هایی که در دانشگاه شریف ارائه می‌شوند تقریباً تمام مطالب روز را پوشش می‌دهند و از جدیدترین مقالات دنیا استفاده می‌شود؛ همچنین در دانشگاه شریف برای دانشجویان کارشناسی کامپیوتر طرح کواپ فراهم دیده شده که دانشجو با انتخاب دوره‌ی کوآپ، می‌تواند در طول مدت تحصیل خود به‌صورت تمام‌وقت در شرکت‌های همکار کوآپ مشغول به کار شود و هم‌زمان با یادگیری و توسعه شخصی خود، درآمد کسب کند در نهایت فارغ‌التحصیلان این دانشگاه اگر بخواهند در ایران بمانند به‌راحتی در استخدام ادارات و شرکت‌های مختلف در می‌آیند.

جمع‌ بندی

امروزه دانشگاه صنعتی شریف به یکی از اصلی‌ترین قطب‌های دانشگاهی کشور تبدیل شده است و هر ساله نخبگان زیادی را تحویل جامعه می‌دهد و یکی از دانشکده‌های بسیار موفق در این دانشگاه که در سطح داخلی و بین‌المللی افتخارات بسیاری کسب کرده است دانشکده کامپیوتر است.

گرایش‌ های ارشد کامپیوتر شریف کدام‌اند؟

1- شبکه 2- رایانش امن 3- هوش مصنوعی 4- معماری کامپیوتر 5-بیوانفورماتیک 6- علم داده 7- الگوریتم و محاسبات 8- نرم‌افزار

بهترین گرایش ارشد کامپیوتر کدام است؟

در مقطع ارشد کامپیوتر بهترین گرایش هوش مصنوعی است و دانشجویان مقطع ارشد اگر به دنبال اپلای برای دکتری هستند به این نکته مهم توجه داشته باشند که بیشترین تعداد پوزیشن‌های دکتری کامپیوتر متعلق به فیلدهای گرایش هوش مصنوعی است و بازار کار رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور بسیار فوق‌العاده است.

آیا طرح کواپ شریف فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است؟

بله در حال حاضر طرح کواپ مختص دانشجویان دوره‌ کارشناسی است؛ اما طبق گفته‌ی رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف قصد تعمیم این دوره به مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200