تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی چگونه باشد

آیا ترتیب خاصی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی وجود دارد؟ این مقاله عالی به بررسی این موضوع پرداخته که کدام زبان برنامه نویسی برای شروع مناسب است؟

امروزه یادگیری زبان های برنامه نویسی با توجه به پیشرفت فناوری رواج زیادی داشته است همچنین می‌توان به عنوان یک شغل پردرآمد و جذاب هم به آن اشاره کرد. زبان های برنامه نویسی متعددی در دنیا با کاربردهای متفاوت وجود دارد. اگر شما بخواهید برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است یاد بگیرید، اولین چالشی که با آن روبرو می‌شوید این است که چه زبان برنامه نویسی برای شروعبهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ چیست؟بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ چیست؟در این مقاله عالی بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع‌ معرفی شده و بررسی شده که بهتر است برای ورود به برنامه نویسی با چه زبانی شروع کنید خوب است؟ آیا ترتیب خاصی برای یادگیری زبان های برنامه نویسی وجود دارد؟

ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید ببینیم برای چه کاری می‌خواهید برنامه نویسی یاد بگیرید؟ می‌خواهید یک توسعه دهنده وب شوید؟ یا می‌خواهید برنامه نویس موبایل شوید؟ می‌خواهید یک برنامه نویس بازی شوید و یا علاقه‌مند به حوزه‌های دیگر هستید؟ این موضوع بستگی به هدف شما دارد. در ادامه برای تصمیم گیری آسان‌تر شما، به توضیح برخی از حوزه‌های پرکاربرد برنامه نویسی می‌پردازیم.

زبان های برنامه نویسی وب

برنامه نویسی وب یکی از حوزه‌های پرکاربرد برنامه نویسی است. امروزه با توسعه اینترنت از یک کسب‌وکار کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ نیاز به یک وب سایت دارند. در این حوزه، انتخاب زبان برنامه نویسی برای یادگیری بستگی به این دارد که کدام قسمت یک صفحه وب را می‌خواهید برنامه نویسی کنید. در زیر به برخی از این زبان ها اشاره شده است:

1. بخشی که کاربر می‌بیند و با آن سروکار دارد (Front-End)

جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده و HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته و CSS رایج‌ترین زبان‌های برنامه نویسی Front-End هستند، یادگیری این زبان‌ها به برنامه نویسان کمک می‌کند تا در آینده با مفاهیم پیچیده‌تری در این بخش آشنا شوند.

2. بخشی که در پشت صحنه اتفاق می‌افتد (Back-End)

JavaScript و پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته رایج‌ترین زبان های برنامه نویسی Back-End هستند، به علاوه یادگیری Python با توجه به اینکه جزو محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳این صفحه فوق العاده به معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۳ پرداخته. همچنین در هر یک از این زبان‌ها به معرفی بهترین پلتفرم آن، فریم ورک های برتر آن و بهترین کتابخانه های آن پرداخته است، کمک فراوانی به پیشرفت شما خواهد کرد.

زبان های برنامه نویسی برای هوش مصنوعی

یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده به‌دلیل کارایی و سرعت، گزینه مناسبی برای پیشرفت در این زمینه است.

اینترنت اشیا (IOT)

این تصویر بیانگر مفهوم اینترنت اشیا (IOT) می باشد

یکی از تکنولوژی‌های جذاب مرتبط با اینترنت، IOT یا اینترنت اشیا نام دارد. این تکنولوژی، اشیا مختلف را به منظور هدفی خاص به هم مرتبط می‌کند. ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی برای اینترنت اشیا را می‌توان طبق نظرسنجی که سال ۲۰۱۷ انجام شده است، به این شکل دانست:

این زبان‌ها جزو ۴ زبان برتر از نظر توسعه دهندگان اینترنت اشیا هستند.

زبان های برنامه نویسی موبایل

ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی موبایل به پلتفرمی که با آن کار می‌کنید، بستگی دارد، به عنوان مثال برای Androidسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است می‌توان به زبان‌های زیر اشاره کرد:

برای iOSسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اسسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اساین مقاله عالی به معرفی سیستم عامل آی او اس (IOS) پرداخته، همچنین به بررسی ویژگی های سیستم عامل Apple iOS و تاریخچه و نسخه های سیستم عامل iOS پرداخته است نیز زبان های برنامه نویسی Swift وC#  جزو کاربردی‌ترین زبان‌ها هستند.

زبان های برنامه نویسی بازی

برنامه نویسی بازی های ویدئویی یعنی توسعه نرم‌افزاری که تبدیل به یک بازی ویدئویی می‌شود. برای تعیین ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی باید با انواع برنامه نویسی این حوزه آشنا شویم:

زبان های برنامه نویسی سیستم

اگر سیستم‌های کامپیوتری را یک واحد بزرگ در نظر بگیرید. این سیستم‌ها از بخش‌های مختلف با وظایف مشخصی تشکیل شده است. زبان های برنامه نویسی سیستم وظیفه توسعه هر یک از این بخش‌ها و برقراری ارتباط بین آنها را برعهده دارند. برنامه نویسان سیستم برنامه‌هایی را تولید می‌کنند که با سخت‌افزار مرتبط است و اکثر آنها مورد استفاده کاربر نهایی قرار نمی‌گیرند.

برخی از این زبان‌ها عبارتند از:

در این تصویر برنامه نویسی در حال کدنویسی است

برنامه نویسی برای همه چیز

همانطور که در طی این مقاله مشاهده کردید زبان برنامه نویسی C زبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد و زبان توسعه‌یافته آن یعنی C++ جزو کاربردی‌ترین زبان‌ها در تمام حوزه‌های برنامه نویسی به‌شمار می‌روند. می‌توان از آنها برای توسعه نرم‌افزارهایی مانند سیستم‌عامل‌ها، پایگاه‌های داده، کامپایلرها و غیره استفاده کرد. یادگیری این زبان‌ها شما را با اساس و پایه مفاهیم برنامه نویسی آشنا می‌کند و قادر خواهید بود زبان‌های دیگر برنامه نویسی نظیر جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است، پایتون، C# وغیره را راحت‌تر بیاموزید.

آیا زبان برنامه نویسی C را می‌توانم به عنوان شروع انتخاب کنم؟

شاید! همه چیز بستگی به شما دارد، ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی قبل از هرچیز به حوزه فعالیت کاری شما بستگی دارد. ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید سپس سراغ یادگیری زبان برنامه نویسی مناسب خود بروید. می‌توانید برای تصمیم بهتر در این مورد به مقاله زیر سری بزنید.

جمع‌بندی

هر حوزه‌ از کامپیوتر را که انتخاب کنید، برای ورود به آن نیازمند رعایت پیش‌نیازهای آن و برنامه‌ریزی می‌باشید. برنامه نویسی دراکثر شاخه‌های علوم کامپیوتر جایگاه ویژه‌ای دارد، بنابراین لازم است یک یا چند زبان برنامه نویسی را فرا بگیرید. گاهی اوقات ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی مهم است و رعایت این ترتیب می‌تواند روند یادگیری شما را سرعت ببخشد، لذا ما در این مقاله سعی بر این داشتیم ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی را بررسی کنیم.

کدام زبان برنامه نویسی برای شروع مناسب است؟

بستگی به حوزه فعالیت شما دارد، به نظر می‌رسد زبان C++ به‌دلیل یادگیری با مفاهیم پایه‌ای و Python به‌دلیل فراگیر بودن در تمام زمینه‌ها مناسب هستند.

ترتیب یادگیری زبان های برنامه نویسی وب کدام است؟

اگر حوزه کاری شما Front-End است، می‌توانید با HTML ،CSS و یا JavaScript شروع کنید. اگر روی بخش Back-End کار می‌کنید، سراغ PHP ،Java و یا Python بروید.

آسان ترین زبان برنامه نویسی برای شروع کدام است؟

هیچ زبان آسان یا سختی وجود ندارد وهمه زبان‌ها یک ابزار هستند. یادگیری زبان های برنامه نویسی بیش از هر چیز به خود فرد بستگی دارد. هرکس باید بر اساس حوزه فعالیت خود زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200