کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

تفاوت هک و برنامه نویسی

این صفحه عالی به بررسی تفاوت بین هک و برنامه نویسی پرداخته و بررسی کرده هکرها از چه زبان‌های برنامه نویسی استفاده می‌کنند و آیا برای برنامه نویسی تحصیل ضروری است

بحث‌ها و گفتگوهای متعددی در مورد تفاوت بین هکرها، توسعه دهندگان و برنامه نویسان وجود دارد. بااین‌حال، در اکثر توصیفات در مورد تفاوت این افراد، معمولاً حداقل یک یا دو نقص جزئی وجود دارد. این اصطلاحات به‌طور سنتی به‌اشتباه مورد استفاده قرار می‌گیرند و درک می‌شوند، بسیاری از ما اغلب آنها را به‌عنوان تعریفی فراگیر از هر کسی که در حوزه نرم‌افزار کار می‌کند، با هم مخلوط می‌کنیم. پس اگر به دنبال شفاف‌سازی اهداف پروژه برنامه نویسیپروژه برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوبپروژه برنامه نویسی چیست؟ ⚡️ ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوباین مقاله عالی بررسی کرده که پروژه برنامه نویسی چیست و ویژگی های پروژه برنامه نویسی خوب و سایت های رایگان برای تمرین پروژه های برنامه نویسی را معرفی کرده  و نیازهای تجاری خود هستید، ضروری است بدانید که همه این اصطلاحات، یک چیز را نشان نمی‌دهند (اگر چه فردی با توانایی برنامه نویسی کامپیوتربرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است می‌تواند از مهارت‌های مختلف برای دستیابی به نتایج مختلف استفاده کند). علاوه بر این، اگر با گروه‌های توسعه نرم‌افزار کار می‌کنید و این واقعیت که نمی‌توان کار آنها را با هم تعویض کرد، برای شما بسیار مهم است که بین این سه عبارت تفاوت قائل شوید. این مقاله به دنبال آن است که همه چیز را برای شما به‌طور عمده تجزیه‌وتحلیل کند - تفاوت اساسی بین هکرها، توسعه دهندگان و برنامه نویسان، وظایف واقعی آنها و همچنین روابط آنها.

هکر و هک

تصویری از هکر

هکر یک متخصص کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است است که از دانش خود در زمینه‌ شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، برنامه نویسی، رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است و پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته برای غلبه بر یک مشکل در سیستم استفاده می‌کند. هکرها بیشتربه فکر استفاده از مفهوم هستند و به کیفیت بلندمدت توجه نمی‌کنند و اگرچه یک هکر می‌تواند تصور کند کدی که به صورت دیوانه‌وار می‌نویسد چگونه از آب در خواهد آمد! ولی با این حال اولویت خود را در سرعت قرار می‌دهد.

یک هکر و همچنین هک، در برخورد با شرایط اضطراری یا هنگام نمونه‌سازی یک آیتم بسیار مفید است. هکرها و حرفه‌ی هک، به‌طورکلی، با تأثیر بلندمدت کد درگیر نمی‌شوند. هکرها همچنین ابزارآلاتی نیز می‌سازند. آنها معمولاً چیزهایی را که برنامه نویسان ایجاد می‌کنند را برای عملکرد متفاوت تغییر می‌دهند همچنین هکرها خود در نوشتن کد مهارت دارند. درحالی‌که "هکر" می‌تواند به هر شخص فنی ماهری اشاره کند، این اصطلاح با امنیت رایانه همراه شده است، کسی که با دانش فنی خود ازباگمعنی باگ چیست | باگ یعنی چه؟ | انواع باگ های نرم افزاریمعنی باگ چیست | باگ یعنی چه؟ | انواع باگ های نرم افزاریاین مقاله عالی به توضیح معنی باگ (bug)، معرفی انواع باگ های نرم افزاری، توضیح آنکه چگونه از پدید آمدن باگ جلوگیری کنیم؟ و در نهایت نحوه رفع باگ پرداخته ‌ها یا اکسپلویت‌ها برای نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای استفاده می‌کند.

حتما بخوانید :
امنیت سایبری چیست

برنامه نویس و برنامه نویسی

تصویری از برنامه نویس

برنامه نویس فردی است که در نوشتن کدها مهارت دارد. برنامه نویسان معمولاً در یک یا چند زبان برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده تسلط کامل دارند و نیز دانش گسترده‌ای در زمینه‌های مرتبط کسب می‌کنند. نقش‌های آنها نسبتاً رویه‌ای است، مهارت خالص و تمرکز بالا برای برنامه نویسی به‌شدت الزامی است. یک برنامه نویس صرفاً روی نوشتن کدها و همچنین اجرای مناسب ویژگی‌ها متمرکز است تا این ویژگی‌ها برای یکپارچه‌سازی و استفاده بعدی قابل‌دسترسی باشند. برنامه نویسی فرایند کوبیدن چکش به‌صورت منظم و ایجاد نرم‌افزاری به‌اندازه کافی قابل‌قبول است.

معمولاً تشخیص اینکه یک فرد در حالت برنامه نویسی است آسان است زیرا آنها اغلب نگاه خیره‌ای متمرکز دارند و در عمق مسئله غرق شده‌اند. برنامه نویسان از انواع زبان‌های برنامه نویسی برای ایجاد برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند عملکردها یا وظایف خاصی را انجام دهند. برنامه نویسان مسئول نوشتن کد، آزمایش آن و رفع هر گونه خطا و اشکال زدایی (Debugging)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده هستند که در طول فرآیند تست ممکن است رخ دهد. آنها از نزدیک با توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران پروژه و سایر ذینفعان همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصول نهایی با الزامات و مشخصات مشتری مطابقت دارد.

توسعه دهنده

توسعه دهندگان معمولاً خالق هستند. بااین‌حال، هر کسی که در نوشتن کدها خبره نباشد نمی‌تواند توسعه دهنده باشد. توسعه دهندگان در شناسایی راه‌های حل مشکلات مختلف و همچنین وصل کردن اجزا به یکدیگر برای برآوردن برخی از الزامات متخصص هستند. این متخصصان با پایبندی به مجموعه‌ای از اصول خاص (طراحی و اجرا) مشکلات را حل می‌کنند یا چیزهایی را خلق می‌کنند. این مجموعه از اصول شامل ویژگی‌هایی مانند قابلیت نگهداری، عملکرد، استحکام، امنیت و مقیاس در میان سایر موارد است. توسعه دهندگان مشکلات را به‌صورت سیستماتیک حل می‌کنند. در حالت ایده‌آل، این‌ها چیزهایی هستند که برنامه نویسان، توسعه دهندگان و هکرها را متمایز می‌کنند.

جمع‌بندی

به بیان ساده، این سه متخصص مشکلات مختلف را با استفاده از کد حل می‌کنند. برنامه نویس یک اصطلاحی فراگیر است که به معنی حل‌کننده مشکل است، توسعه دهنده، برنامه نویس آموزش‌دیده (رسمی) است که علاوه بر حل مسائل، آنها را به روشی سازماندهی شده و روشمند که احتمالاً در دوره آموزشی رسمی خودالقا شده است، انجام می‌دهد و هکر یک قلع‌وقمع/خالق است. با وجود تفاوت‌هایشان در معنای فردی و ظرفیت‌های حرفه‌ای، این اصطلاحات می‌توانند به‌طور کاملاً مؤثری با یکدیگر ارتباط داشته باشند. در واقع این امکان برای شما وجود دارد که مهارت‌ها را به نفع خود ترکیب کنید. در حقیقت، همه توسعه دهندگان و هکرها، برنامه نویس هستند. بااین‌حال، علی‌رغم تخصص خود، بسیاری از توسعه دهندگان و برنامه نویسان به‌اندازه کافی خلاق نیستند که هویت خود را به‌عنوان هکر تضمین کنند.

در نهایت، اگرچه هکرها و برنامه نویسان بسیار چشم‌گیر هستند، اما آنها به‌اندازه کافی باتجربه یا آموزش‌دیده نیستند که به‌عنوان توسعه دهنده مورد توجه قرار گیرند. بااین‌حال، شباهت این است که همه برای ایجاد کد کار می‌کنند و هر کدام روش مخصوص خود را دارند. بااین‌وجود، حتی اگر فاقد خلاقیت، تجربه، یا تحصیلات باشید، یا لزوماً یک برنامه کاربردی گسترده ایجاد کنید، باز هم شایان‌ذکر است که شما همچنان یک برنامه نویس ایده‌آل هستید و اگر نمی‌دانستید، حل یک مشکل از طریق کد به‌خودی‌خود یک ابرقدرت است!

هکرها از چه زبان‌های برنامه نویسی استفاده می‌کنند؟

پنج زبان برنامه نویسی برتر که هکرها استفاده می‌کنند عبارتند از: جاوا اسکریپت - پایتون - SQL - C - PHP

هکرها چند نوع هستند؟

به‌طور خلاصه ۳ نوع هکر کلاه‌سفید، کلاه‌سیاه و کلاه خاکستری داریم که کلاه‌سفیدها آدم خوبه، کلاه‌سیاه‌ها آدم بده و خاکستری‌ها چیزی میان این دو هستند.

آیا برای برنامه نویسی تحصیل و دانشگاه ضروری است؟

خیر! برنامه نویسی یک مهارت است که طی تمرین و تکرار به‌دست می‌آید و نه یک مدرک دانشگاهی. البته بستگی به اهداف شخصی شما این موضوع تغییر می‌کند؛ ولی خود برنامه نویسی و شروع به کار به تحصیل در دانشگاه نیاز ندارد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات