وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

شغل های رشته آی تی - 10 شغل برتر رشته IT

شغل های مرتبط با رشته آی تی (فناوری اطلاعات) چیست؟ این صفحه عالی به معرفی 10 شغل برتر رشته آی تی پرداخته و درآمد و بازار کار آی تی در ایران را بررسی کرده

رشته آی تیمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، در این صفحه به بررسی این موضوعات پرداخته شده یکی از پرطرف‌دارترین و پرکاربردترین رشته‌های علمی و فنی است که در دنیای امروز، نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه جوامع دارد. با توجه‌به رشد روزافزون حوزه فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید.، نیاز به نیروهای ماهر و متخصص در این زمینه نیز بالا رفته است. لازم به ذکر است که بازار کار رشته آی تی گسترده و پویاست و فرصت‌های شغلی متنوع و جذابی را برای فارغ‌التحصیلان این رشته را فراهم می‌آورد.

تکنسین Helpdesk

تکنسین Helpdesk

میانگین درآمد سالانه: 57,910$

میانگین درآمد در ایران: 18,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: آشنایی با سیستم‌های کامپیوتری و عیب‌یابی

هنگامی که یک کاربر یا کارمند رایانه با سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است یا نرم افزار یا شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است مشکل داشته باشد، می‌تواند از طریق تماس گرفتن با تکنسین های میز کمک برای رفع مشکل خود اقدام کند. تکنسین‌های میز کمک باید توانایی حل مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را داشته باشند. بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات، حرفه خود را از نقش‌های میز کمک شروع می‌کنند. اگر نمی‌دانید از کجا و چگونه در حوزه IT شروع به کار کنید، شاید بهتر است از تکنسین میز کمک شروع به کار کنید؛ زیرا با انتخاب این شغل، شما در معرض سایر شغل های IT قرار می‌گیرید.

تکنسین IT

یک تکنسین IT در محل کار

میانگین درآمد سالانه: 48,594$

میانگین درآمد در ایران: 18,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: داشتن توانایی‌های لازم برای تکنسین فناوری اطلاعات و آشنایی با سیستم‌های کامپیوتری و مدرک معتبر دانشگاهی

مانند تکنسین‌های میز کمک، تکنسین های فناوری اطلاعات برای پشتیبانی از مسائل فنی در سیستم کامپیوتری سازمان کار می‌کنند. یک تکنسین فناوری اطلاعات باید بتواند عیب‌یابی کند؛ نحوه استفاده از چندین سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم را بداند و اصول اولیه شبکه‌های فناوری اطلاعات را به خوبی درک کند.

توسعه دهنده وب

یک توسعه دهنده وب در حال کدنویسی

میانگین درآمد سالانه: 78,300$

میانگین درآمد در ایران: 20,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: داشتن قابلیت برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، مدرک کاردانی، کارشناسی یا کارشناسی ارشد، داشتن رزومه و سابقه کار و نمونه پروژه‌های انجام شده

توسعه دهندگان وب سایت‌هایی ایجاد می‌کنند که کسب و کارها، از آن‌ها برای تعامل با مشتریان خود استفاده می‌کنند. این فیلد به سه حوزه اصلی تقسیم می‌شود که شامل این موارد می‌باشد:

فرانت کارها بخشی از سایت را طراحی می‌کنند که کاربران با آن در تعامل هستند. بک‌اند کارها سرور اپلیکیشن و پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته را می‌سازند و نگهداری می‌کنند و در نهایت، توسعه‌دهندگان فول‌استک هر دو کار را انجام می‌دهند.

مدیر سیستم

یک مدیر سیستم در محل کار

میانگین درآمد سالانه: 80,600$

میانگین درآمد در ایران: 14,700,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: داشتن توانایی کار با سیستم‌های کامپیوتری و داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد، سابقه کار

مدیران سیستم، مدیران کامپیوتر نیز نامیده می‌شوند؛ آن‌ها سرورهای کامپیوتری چند کاربره را نصب، پیکربندی و نگهداری می‌کنند. یک مدیر سیستم (System Admin) موفق، از دانش خود در زمینه نرم‌افزار، سخت‌افزار و شبکه‌ها استفاده می‌کند تا کسب و کار را روان نگه دارد.

تحلیل گر سیستم

یک تحلیل گر سیستم در حال تجزیه و تحلیل سیستم

میزان درآمد سالانه: 99,270$

میانگین درآمد در ایران: 25,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: گواهینامه‌ها، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (یا تجربه معادل ممکن است ترجیح داده شود.)

تحلیل گران سیستم ممکن است شبیه به مدیران سیستم به نظر برسند؛ اما آن‌ها کاملا متفاوت هستند. هدف یک تحلیل‌گر سیستم این است که سیستم‌های محاسباتی یک شرکت را کارآمدتر و موثرتر کند. آن‌ها فرصت‌هایی را برای بهبود و طراحی، آزمایش و استقرار سیستم‌ها برای اجرای آن بهبودها شناسایی می‌کنند.

مدیر پایگاه داده

شغل مدیر پایگاه داده ها

میانگین درآمد سالانه: 101,000$

میانگین درآمد در ایران: 18,000,000 میلیون تومان

شرایط مورد‌نیاز: داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد

مدیران پایگاه داده (DBA) داده‌ها را ذخیره، سازماندهی و ایمن می‌کنند. این امر، به‌ویژه برای شرکت‌هایی با سیستم‌های اطلاعاتی بزرگ (مانند بانک‌ها و بیمارستان‌ها) بسیار حیاتی است. اطمینان از عملکرد کارآمد پایگاه‌های داده به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از این داده‌ها برای رشد استفاده کنند.

مهندس قابلیت اطمینان سایت

مهندسی قابلیت اطمینان سایت

میانگین درآمد سالانه: 111,146$

میانگین درآمد در ایران: 19,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: قابلیت اطمینان سایت یا تجربه DevOps و مهارت‌های مرتبط (ممکن است مدرک لیسانس یا تجربه معادل آن درخواست شود.)

مهندسان قابلیت اطمینان سایت (SRE) وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی را که ما استفاده می‌کنیم، به‌خوبی راه‌اندازی می‌کنند. SRE‌ها راه‌حل‌های خودکاری را برای کارهای توسعه و عملیاتی مشترک مانند نظارت بر تاخیر، برنامه‌ریزی ظرفیت و واکنش اضطراری ایجاد می‌کنند. تا زمانی که فناوری به نقش خود در زندگی روزمره ما ادامه دهد، تقاضای فزاینده‌ای برای SER‌ها وجود خواهد داشت.

توسعه دهنده نرم افزار

یک مهندس نرم افزار در حال کدنویسی

میزان درآمد سالانه: 109,020$

میانگین درآمد در ایران: 10,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: تجربه کار با زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده، ممکن است مدرک لیسانس یا فوق لیسانس درخواست شود.

توسعه دهندگان نرم افزار (مهندسان نرم افزار)، سیستم‌ها و برنامه‌هایی را می‌سازند که بر روی رایانه‌ها، تلفن‌ها و سایر دستگاه‌ها اجرا می‌شوند. این برنامه‌ها، معمولاً به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شرکت‌ها و کارمندها اجازه می‌دهند وظایف خاصی مانند مدیریت داده‌ها یا همکاری در بین تیم‌ها را انجام دهند.

تحلیل گر امنیت اطلاعات

شغل تحلیل گر امنیت اطلاعات

میانگین درآمد سالانه: 102,600$

میانگین درآمد در ایران: 25,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: گواهینامه مرتبط یا مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس

تحلیل گران امنیت اطلاعات (که به آن‌ها تحلیل گران امنیت سایبری نیز گفته می‌شود)، وظیفه حفاظت از شبکه‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای یک شرکت را برعهده دارند. این مورد شامل برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات امنیتی و رسیدگی سریع به نقص‌های امنیتی در صورت وقوع است. همان‌طور که تکنولوژی به پیشرفت خود ادامه می دهد، نیاز به امنیت قوی نیز افزایش می‌یابد.

مهندس ابر

مهندسی ابر

میانگین درآمد سالانه: 104,659$

میانگین درآمد در ایران: 20,000,000 تومان

شرایط مورد‌نیاز: آشنایی با پلتفرم‌های ابری، معمولاً مدرک لیسانس و فوق لیسانس یا تجربه معادل آن ترجیح داده می‌شود.

مهندسان ابر به کسب و کارها کمک می‌کنند تا برنامه‌ها، توابع و فرآیند‌ها را به ابر منتقل کنند. آنها معمولاً بر طراحی، پیکربندی و نظارت بر سرویس‌های مبتنی بر ابر، مانند خدمات وب آمازون (AWS)، مایکروسافت آزور (Microsoft Azure) و پلتفرم ابری Google نظارت می‌کنند. همان‌طور که شرکت‌های بیشتری زیرساخت فناوری اطلاعات خود را به فضای ابری منتقل می‌کنند، تقاضا برای مهندسان ابری، در حال افزایش است.

جمع‌بندی

فناوری اطلاعات یک حوزه رو به رشد است که فرصت‌های شغلی زیادی را در خود دارد. می‌توانید از میز کمک شروع کنید و با افزایش دانش و مهارت‌های خود به هر تعداد شغل تخصصی برسید، یا اگر دانش پیش‌زمینه‌ای دارید، می‌توانید مستقیماً به رشته‌ای که به آن علاقه دارید، بپردازید. در این مقاله به بررسی 10 شغل برتر رشته IT پرداخته شد و امیدواریم این مقاله برای شما، مفید بوده باشد.

آیا رشته IT در ایران بازار کار خوبی دارد؟

بله، براساس بررسی سایت‌های کاریابی در ایران می‌توان به نتیجه رسید که مشاغل مرتبط با حوزه فناوری و اطلاعات در ایران، بازار کار خوبی دارند.

حداقل میزان درآمد مهندس آی تی ماهیانه چقدر می باشد؟

به صورت دقیق نمی‌توان گفت که مهندس آی‌تی در ایران ماهیانه چقدر حقوق دریافت می‌کند، اما به صورت میانگین حدود 15 تا 20 میلیون تومان است که براساس تجربه کاری افراد، می‌تواند زیاد یا کم باشد.

کشورهایی که دارای زمینه کاری عالی برای رشته آی تی هستند کدامند؟

آمریکا، کانادا، آلمان و ژاپن بیشترین زمینه کاری برای رشته IT را دارا می‌باشند.

امتیازدهی4.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.33 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200