وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

معرفی گرایش معماری کامپیوتر مقطع ارشد دانشگاه شهید بهشتی

این صفحه عالی به معرفی گرایش معماری کامپیوتر ارشد دانشگاه بهشتی پرداخته و اساتید و فیلدهایی که در مقطع ارشد معماری کامپیوتر بهشتی کار می‌شود را بررسی کرده

دانشگاه شهید بهشتی که درگذشته نام آن دانشگاه ملی ایران بوده در سال 1338 تاسیس شد. در سال‌های اولیه دانشجویان موظف بودند که شهریه بپردازند؛ ازاین‌رو تامین شهریه برای بسیاری از افراد دشوار بود و تنها افراد طبقه متوسط و بالای جامعه، امکان پذیرش در این دانشگاه را داشتند؛ اما در سال 1353 با رایگان شدن تحصیل در این دانشگاه، دانشگاه به صورت عمومی و از تمام اقشار جامعه اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ نام دانشگاه از «ملی ایران» به «شهید بهشتی» تغییر یافت و اکنون بیش از شصت سال از تأسیس دانشگاه شهید بهشتی می‌گذرد و این دانشگاه در حال حاضر با 19 دانشکده، 11 پژوهشکده، نزدیک به 900 نفر عضو هیات علمی و بیش از 19000 دانشجو در حال فعالیت است.

امکانات دانشگاه شهید بهشتی

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر شهید بهشتی

دانشکده مهندسی کامپیوتر شهید بهشتی

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی در سال‌ 1355 با نام «دانشکده جامع انفورماتیک و مدیریت» فعالیت خود را آغاز کرد. تا اینکه در سال 1393 نام آن به «دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر» تغییر کرد. این دانشکده برای اولین‌بار در سال تحصیلی 1376 در دوره کارشناسی‌ارشد رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است گرایش نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده، در سال 1381 در دوره کارشناسی‌ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزارمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. دانشجو پذیرفته است؛ همچنین در سال 1382 دانشکده موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجوی دوره دکتری در گرایش معماری کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. شد. این دانشکده هم اکنون در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر در گرایش‌های نرم‌افزار و سخت‌افزار؛ در مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی کامپیوتر در گرایش‌های نرم‌افزار، هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و معماری کامپیوتر؛ در رشته فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. گرایش معماری سازمانی؛ در مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش‌های نرم‌افزار، هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و نیز در رشته مهندسی فناوری اطلاعات، گرایش معماری سازمانی دانشجو می‌پذیرد.

اساتید دانشکده کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتر

در گرایش ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی روی چه فیلدهایی کار می شود؟

باتوجه‌به معرفی استاتید در بالا، واضح است که در گرایش معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی روی چه فیلدهایی کار می‌شود و به‌خوبی مسیر دانشجویانی که در گرایش معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی قبول می‌شوند، مشخص است.

بهترین فیلدهای ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی برای اپلای و بازار کار

گرایش معماری کامپیوتر هم برای اپلای و هم برای بازار کار چه در ایران و چه خارج از کشور جذاب است و از فیلدهای محبوب بین دانشجویانی که در دانشگاه شهید بهشتی به تحصیل می‌پردازند می‌توان به AI Accelerator ،Network Security ،5G،IoTاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاینترنت اشیا iot چیست ⚡️ اینترنت اشیا چیست به زبان سادهاین مقاله عالی معرفی کرده اینترنت اشیا iot چیست و چه کاربردی دارد و تاریخچه IoT، حوزه های کاربرد اینترنت اشیا و مزایا و معایب اینترنت اشیا را بررسی کرده ، Embedded System اشاره کرد.

چه درس هایی در ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی ارائه می شود؟

جدول معرفی دروس اصلی

ردیف واحد درس
1 3 معماری کامپیوتر پیشرفته
2 3 شبکه کامپیوتری پیشرفته
3 3 طراحی مدارهای مجتمع پرتراکم
4 3 طراحی سیستم‌های کم‌مصرف
5 3 طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر اشکال
6 3 آزمون و آزمون‌پذیری
7 3 معماری سیستم‌های موازی
8 3 سنتز سیستم‌های دیجیتال
9 3 طراحی مدار با فناوری نانو
10 3 پردازش موازی
11 3 آزمون و آزمون‌پذیری با سیستم‌های دیجیتال
12 3 حساب کامپیوتری

جدول معرفی دروس تخصصی

ردیف واحد درس
1 3 جنبه‌های محاسباتی مدارهای مجتمع پرتراکم
2 3 شتاب‌دهنده سخت‌افزاری
3 3 مهندسی رمزنگاری
4 3 امنیت سخت‌افزار و طراحی امن
5 3 سامانه‌های حسگر هوشمند
6 3 امنیت و اعتماد سخت افزاری
7 3 معماری پردازنده‌های شبکه
8 3 معماری سامانه‌های ذخیره‌سازی داده
9 3 طراحی و ارزیابی سیستم‌های بی‌درنگ نهفته
10 3 سیستم‌های قابل بازپیکربندی
11 3 معماری پردازنده‌های اختصاصی سیگنال دیجیتال
12 3 شبکه‌های میان ارتباطی
13 3 سیستم‌های روی تراشه
14 3 تصدیق صحت سخت‌افزار
15 3 سیستم‌های توزیع شده و رایانش ابری
16 3 محاسبات کوانتومی
17 3 حسابگرهای زیستی
18 3 سیستم‌های کامپیوتری امن
19 3 طراحی با زبان‌های توصیف سخت‌افزار
20 3 فرایندهای تصادفی
21 3 طراحی مدارهای مجتمع دیجیتال
22 3 طراحی مدارهای آسنکرون
23 3 ریاضیات پیشرفته کامپیوتر
24 3 حساب کامپیوتری پیشرفته
25 3 امنیت شبکه پیشرفته
26 3 شبکه‌های بی‌سیم و سیار
27 3 سیستم‌عامل پیشرفته
28 3 ارزیابی کارایی سیستم‌های کامپیوتری
29 3 یادگیری ماشین مقدماتی
30 3 پردازش تصویر

جمع‌بندی

از آنجایی‌که بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر دوست دارند با اطلاعات جامع و دیدی باز نسبت به گرایش و دانشگاه مدنظرشان، انتخاب رشته را انجام بدهند؛ ما در این مقاله به بررسی گرایش معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی و معرفی اساتید و فیلدهای محبوب پرداختیم و امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشند.

آیا پاس کردن درس معماری کامپیوتر به ‌عنوان درس جبرانی الزامی است؟

بله طبق هم‌فکری اساتید گروه معماری کامپیوتر دانشکده کامپیوتر شهید بهشتی، این درس به‌عنوان درس جبرانی انتخاب شده و گذراندن آن اجباری است.

یادگیری چه زبان‌ های برنامه نویسی در گرایش معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی ضروری است؟

به‌طورکلی برای موفقیت و کسب نمرات خوب در دروس و پروژه‌ها، یادگرفتن زبان VHDL ،Verilog، سی پلاس پلاس و بعضاً پایتون بسیار بسیار مهم است.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

تماس با پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12.50 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200