تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

نحوه دانلود و نصب ویژوال استودیو کد Visual Studio Code

این صفحه عالی نحوه دانلود و نصب Visual Studio Code 2022 را بصورت گام به گام و تصویری گفته است و مشکلات هنگام نصب ویژوال استودیو را بررسی کرده

در این نوشتار قصد داریم نحوه دانلود و نصب Visual Studio Code (Vs Code) 2022 را روی سیستم عامل ویندوز 10 شرح دهیم. اگر شما هم دنبال این هستید که نحوه نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار کاربردی که یکی از بهترین محیط‌های توسعه برای برنامه‌نویسان سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده، C#سی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهاین صفحه عالی بررسی کرده که سی شارپ چیست و تاریخچه سی شارپ، محیط و ابزارهای سی شارپ، ویژگی های سی شارپ، مزایای سی شارپ و کاربرد و بازار کار سی شارپ را گفته ، Javaجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است، پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته، PHP و Go است را به‌شکل ساده و تصویری یاد بگیرید، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

ویژوال استودیو کد چیست و چه کاربردی دارد؟

برای توسعه هر زبان برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده، چندین IDE (محیط توسعه یکپارچه) در دسترس است. برای جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده نیز IDE‌های متعددی وجود دارد که ویرایشگر کد ویژوال استودیو یکی از آن‌هاست. ویژوال استودیو یک ویرایشگر کد منبع سبک اما قوی است که روی دسکتاپ شما اجرا می‌شود و برای انواع نسخه‌های ویندوز، Mac OS و لینوکس در دسترس است. Visual Studio Code یا ویژوال استودیو کد یا به اختصار Vs Code دارای قابلیت پشتیبانی داخلی برای جاوا اسکریپت، TypeScript و Node.jsNode js چیست؟ - نود جی اس چه کاربردی دارد؟ 0 تا 100 nodejsNode js چیست؟ - نود جی اس چه کاربردی دارد؟ 0 تا 100 nodejsاین مقاله عالی به معرفی نود جی اس (Node js) پرداخته سپس بررسی کرده که Node.js چگونه کار می کند؟ همچنین کاربردها و مزایای nodejs را بیان کرده است است. این نرم‌افزار اکوسیستم گسترده‌ای از برنامه‌های افزودنی برای زبان‌های دیگر (مانند C++ ،C# ،Java ،Python ،PHP ،Go) و زمان اجرا (مانند. NET و Unity) دارد.

تصویر چند برنامه نویس کامپیوتر مشغول تبادل نظر با یکدیگر می باشند

انواع نسخه‌های ویژوال استودیو کد

حتما بخوانید :
دانلود Visual Studio

Visual Studio Code 2022

Visual Studio 2022 اولین نسخه 64 بیتی VS است. مایکروسافت نسخه 17.0 را در 8 نوامبر 2021 منتشر کرد. سه ماه بعد، مایکروسافت نسخه 17.1 را در 15 فوریه 2022 و نسخه 17.1.1 را در 23 فوریه 2022 منتشر کرد. ویژوال استودیو 2022 دارای ویرایشگر متن، نمایه ساز، رابط برای برنامه‌های رابط کاربری گرافیکیرابط کاربری گرافیکی چیست؟رابط کاربری گرافیکی چیست؟این صفحه عالی به معرفی رابط کاربری گرافیکی پرداخته و نحوه عملکرد رابط کاربری گرافیکی و بهترین زبان های برنامه نویسی برای رابط کاربری گرافیکی را معرفی کرده ، IntelliSense و تکمیل کد است. برنامه‌نویسان از این ابزار برای توسعه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی دسکتاپ و موبایل، وب‌سایت‌ها و سرویس‌های وب و سایر برنامه‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند. علاوه بر این، هدف نسخه 2022 ویژوال استودیو کد این است که انواع برنامه نویسان از مبتدی تا حرفه‌ای بتوانند محیطی عالی کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده را تجربه کنند؛ همچنین 2022 Visual Studio یک IDE قدرتمند است که از چندین زبان برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته و ابزارهای محاسبات ابریرایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهرایانش ابری چیست؟رایانش ابری(Cloud Computing)به زبان سادهاین مقاله عالی به تعریف رایانش ابری (محاسبات ابری) یا Cloud Computing، کاربرد رایانش ابری، مزایای و معایب رایانش ابری و انواع سرویس های رایانش ابری پرداخته از جمله Azure، SQL و SQLite را با هم ادغام می‌کند. ویژوال استودیو 2022 چندین ارتقاء نسبت به نسخه 2019 دارد، از جمله:

نکته: در زمان نوشتن این محتوا آخرین نسخه ویژوال استودیو کد نسخه 1.77 آن است که در March 2023 منتشر شده است.

نحوه نصب 2022 Visual Studio روی ویندوز 10

در واقع نصب ویژوال استودیو روی ویندوز فرآیند ساده‌ای است و پیچیدگی خاصی ندارد اما نصب ویژوال استودیو 2022 روی ویندوز 10 نکاتی دارد که اگر آنها به درستی رعایت نشود نرم‌افزار به‌درستی پاسخ نخواهد داد. تمام این نکات در مراحل نصب که در ادامه خواهیم دید بیان شده‌اند.

 1. مرحله اول: دانلود نسخه مناسب سیستم از سایت اصلی ویژوال استودیو کد که تحت نظارت شرکت مایکروسافت است.

  لینک دانلود ویژوال استودیو 2022: https://code.visualstudio.com/download

  از طریق لینک مربوطه می‌توانید هر نسخه که متناسب با سیستم شماست دانلود کنید.

  دانلود ویژوال استودیو کد

 2. مرحله دوم: نسخه exe که از مرحله قبل با موفقیت دانلود کردید باز کنید و بگذارید تا صفحه‌ای مانند زیر بالا بیاید، در این مرحله لازم است گزینه Accept The Agreement را تیک بزنید و سپس Next را کلیک کنید.

  پذیرش قوانین برای نصب ویژوال استودیو کد

 3. مرحله سوم: در این مرحله گزینه create a desktop icon را تیک دار کنید تا آیکون نسخه ویژوال استودیو 2022 روی دسکتاپ کامپیوتر شخصی شما نمایش داده شود سپس Next را کلیک کنید.

  تنظیمات نصب ویژوال استودیو کد

 4. مرحله چهارم: این مرحله، مرحله نصب است و هر چند گزینه خاصی ندارد و فقط باید دکمه Install را کلیک کنید اما اندکی طول می‌کشد. در این مرحله خود نرم افزار ویژوال استودیو 2022 گزینه‌های لازم در کامپیوتر شما را تغییر می‌دهد.

   نصب و راه اندازی ویژوال استودیو کد

 5. مرحله پنجم: مرحله پایانی است که بعد از مدت زمان لازم ظاهر می‌شود و نیاز است روی دکمه Finish کلیک کنید.

  پایان نصب ویژوال استودیو کد

 6. به طور پیش فرض 2022 Visual Studio در آدرس زیر نصب می‌شود.

  C: \users{username} \AppData\Local\Programs\Microsoft VS Code

  همچنین بعد از نصب و اجرای ویژوال استودیو محیطی مانند زیر مشاهده خواهید کرد.

  محیط ویژوال استودیو کد

اجزای ضروری VS Code چیست؟

VS Code از یک رابط کاربری استاندارد و طرح بندی یک کاوشگر در سمت چپ استفاده می‌کند و همه فایل‌ها و پوشه‌هایی را که به آن‌هادسترسی دارید نشان می‌دهد. علاوه بر این، یک ویرایشگر در سمت راست دارد که محتوای فایل‌هایی را که باز کرده‌اید نشان می‌دهد. در زیر چند مورد از اصلی‌ترین اجزای ویرایشگر VSCode آورده شده است:

اجزای ضروری ویژوال استودیو کد

رابط کاربری همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است به پنج قسمت تقسیم شده است:

VS Code هر بار که آن را شروع می‌کنید در همان حالتی که آخرین بار بود باز می‌شود، همچنین پوشه، طرح بندی و فایل‌های باز شده را حفظ می‌کند.

جمع‌بندی

مفتخریم که تا این جای نوشتار همراهمان بودید، امیدواریم تمام مراحل نصب 2022 Visual Studio روی ویندوز 10 را به‌درستی طی کرده باشید در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوالی می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی زیر با کارشناسان کنکور کامپیوتر در ارتباط باشید.

چگونه می‌توانیم آخرین نسخه Visual Studio را بیابیم؟

برای آگاهی از آخرین نسخه ویژوال استودیو کد از طریق لینک آخرین نسخه و همچنین ویژگی‌هایی که به آخرین نسخه اضافه شده است اطلاع پیدا کنید.

2022 Visual Studio با موفقیت اجرا نمی‌شود مشکل چیست؟

اگر تمام مراحل را به‌درستی طی کرده‌اید و باز هم مشکل دارید Environment Variables سیستم خود را چک کنید و ببینید آیا متغیرهای محلی سیستم شما به درستی جایگذاری شده است.

آیا Visual Studio رایگان است یا نه؟

نسخه Community برای همه رایگان است اما بدیهی است نسخه های رایگان ویژگی‌های محدودتری نسبت سایر نسخه‌ها Visual Studio دارد.

امتیازدهی3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.88 امتیاز (4 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200