برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

راحت ترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس

راحت ترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کجاست؟ این صفحه میزان تقاضا برای برنامه نویس در کشورهای مختلف و اینکه کدام کشورها هزینه زندگی کمتری دارند را بررسی کرده

این روزها متخصصان برای داشتن زندگی بهتر به کشورهایی که نیازمند تخصص آنها هستند مهاجرت می‌کنند. مهاجرت امری دشواراست؛ اما توجه به مهارت‌ها و نیازهای کشورمقصد باعث آسانی آن می‌شود. سوالاتی هست که باید پاسخ آنها را بدانید. بازار کار کدام کشورها نیازمند مهارت شماست؟ آیا بدون مدرک می‌توان در دیگر کشورها استخدام شد؟ در این مقاله مهاجرت برنامه نویسان به کشورهای مختلف را بررسی می‌کنیم. اگر شما هم یک برنامه نویس هستید و قصد مهاجرت دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل راحتی مهاجرت برنامه نویس

یکی از عوامل داشتن زندگی راحت در کشور مقصد شرایط اقتصادی و میزان درآمد در آن کشور است. هزینه خوراک، اجاره‌خانه، حمل‌ونقل و مالیات مواردی هستند که باید موردتوجه قرار گیرند. عامل دیگر زبان کشور مقصد است. بعضی کشورها زبان ملی خود را اصل می‌دانند و مهاجرین باید زبان ملی آن کشورها را فراگیرند؛ اما بسیاری از کشورها انگلیسی را زبان دوم خود می‌دانند که یادگیری آن امری ضروری است. امنیت، آب‌وهوا، فاصله با کشور مبدأ و هزینه‌های رفت‌وآمد نیز ممکن است مهم باشند. داشتن مهارت کافی و رزومه قوی می‌تواند باعث به‌دست‌آوردن جایگاه شغلی بهتر و درآمد بالاتر شود. گاهی برخی کشورها امکانات و شرایط خوبی را برای برنامه نویسان فراهم می‌کنند که می‌تواند مهاجرت را برای این افراد راحت‌تر کند.

میزان تقاضا برای برنامه نویس در کشورهای مختلف

وب‌سایت Indeed یک وب‌سایت شغلی در ایالات متحده است که با بررسی موقعیت‌های شغلی مربوط به برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است در این سایت به لیست زیر می‌رسیم.

بررسی موقعیت های شغلی مربوط به برنامه نویسی بر مبنای سایت Indeed

همان‌طور که پیداست بیشترین تقاضا مربوط به کشورهای اسکاندیناوی است و این کشورها می‌توانند برای مهاجرت برنامه نویسان مناسب باشند. باتوجه به تصویر، جاواجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است در اکثر کشورها محبوب‌ترین زبان برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده است. زبان‌های C#سی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهاین صفحه عالی بررسی کرده که سی شارپ چیست و تاریخچه سی شارپ، محیط و ابزارهای سی شارپ، ویژگی های سی شارپ، مزایای سی شارپ و کاربرد و بازار کار سی شارپ را گفته , Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد و سی پلاس پلاسبرنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست؟ مزایای برنامه نویسی C++‎؟برنامه نویسی سی پلاس پلاس چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای برنامه نویسی C++ پرداخته و نمونه هایی از کدهای زبان برنامه نویسی ++C را آورده نیز پرمتقاضی هستند. پایتونزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته در استراليا، Swift در سوئد و Rubyزبان برنامه نویسی روبی ⚡️Ruby چیست+ویژگی ها و کاربردهازبان برنامه نویسی روبی ⚡️Ruby چیست+ویژگی ها و کاربردهااین مقاله عالی بررسی کرده زبان برنامه نویسی روبی (Ruby) چیست سپس ویژگی ها و کاربردهای زبان برنامه نویسی روبی و برنامه نویسی روبی در مقابل پایتون را بررسی کرده در ايرلند و ژاپن پيشتاز هستند. PHP در آمريكا، چين، هند، ژاپن و Perl در كانادا بازار کار خوبي دارند. برنامه نویسان متلب در کشورهای کانادا، هلند، انگلیس، آمریکا و هند و برنامه نویسان R در آلمان، فرانسه، سوئیس، آمریکا و هند بسیار متقاضی دارند.

پذیرش برنامه نویس بدون مدرک حرفه‌ای

راه‌های زیر می‌توانند به برنامه نویسان کمک کنند تا بدون مدرک، مهاجرت کنند یا در شرکت‌ها استخدام شوند:

باید بدانید داشتن رزومه خوب از داشتن مدرک بسیار مهم‌تراست؛ زیرا شرکت‌ها به دنبال استخدام افراد ماهرهستند پس اگر مهارت خود را ثابت کنید به‌راحتی از مدرک صرف‌نظر می‌کنند.

مهاجرت برنامه نویس بدون مدرک به آلمان

در کشور آلمان دوره کارآموزی آوسبیلدونگ که شامل رشته برنامه نویسی نیز است در بازه‌های یک تا سه سال برگزار می‌شود. در این دوره مهارت‌های لازم برای برنامه نویس شدن را به‌صورت تئوری و عملی آموزش می‌دهند. افرادی که گواهی پایان دوره را دریافت کنند راحت‌تر می‌توانند وارد بازار کار آلمان شوند. برای مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ نیازی به مدرک برنامه نویسی ندارید و داشتن مدرک دیپلم کافی است.

مهاجرت برنامه نویس بدون مدرک به کانادا

کسانی که مدرک برنامه نویسی ندارند می‌توانند از راه‌های زیر که دولت کانادا برای ورود مهاجرین اعلام کرده برای مهاجرت اقدام کنند:

دریافت ویزای راحت

برخی کشورها شرایط سختی برای اعطای ویزا دارند و هرکسی نمی‌تواند ویزای آن کشورها را دریافت کند؛ مانند سوئیس و آمریکا. در مقابل برخی کشورها راحت‌تر مهاجر می‌پذیرند. اکنون به بررسی شرایط دریافت ویزای چند کشور می‌پردازیم.

آلمان

برای گرفتن ویزای کاری آلمان کافی است پیشنهاد کاری دریافت کرده و با کارفرما قرارداد ببندید. آلمان همچنین ویزایی به نام Jobseeker یا جستجوی کار دارد. شما می‌توانید با این ویزا در آلمان دنبال کار بگردید و در صورت یافتن شغل ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. برای داشتن این ویزا باید مدرک زبان آلمانی و تمکن مالی برای شش ماه زندگی در آلمان را داشته باشید.

آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا کمی سخت است؛ اما ویزاهای J-1 و H-1B کمی کار را ساده می‌کنند. ویزای J-1، برای تبادل نیروی کار در شرکت‌هایی که به کارآموز نیاز دارند صادر می‌شود. این ویزا قابل‌تبدیل به بقیه ویزاهای کاری نیست و حداکثر هفت سال اعتبار دارد. شرایط دریافت این ویزا عبارت‌اند از:

ویزای H-1B برای مشاغل تخصصی است که معمولاً سه سال اعتبار دارد. شرط دریافت این ویزا داشتن حداقل لیسانس در رشته مربوطه است.

کانادا

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا نیروی کار متخصص بودن است که باید شروط زیر را دارا باشد:

باید حداقل 67 امتیاز کسب کنید. می‌توانید امتیازتان را با سیستم جامع رتبه‌بندی کانادا محاسبه کنید.

برای اقامت موقت می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید:

مجوز کاری مخصوص کارفرما

این مجوز برای افرادی است که کارفرما به ایشان پیشنهاد کار داده است. ابتدا کارفرما باید با ارائه گزارش ارزیابی بازار کار به دولت اعلام کند که نتوانسته از بین شهروندان این کشور فرد مناسبی را برای این موقعیت شغلی بیابد. افراد دارای این مجوز می‌توانند برای مدت معلومی در شغلی مشخص و برای کارفرمای از قبل تعیین شده کار کنند.

مجوز کاری آزاد

این مجوز نیازی به پیشنهاد کاری ندارد و مخصوص شغل یا کارفرمای خاصی نیست به همین دلیل نیاز به ارائه گزارش ارزیابی بازار کار ندارد. افراد با این مجوز می‌توانند در هر شغلی و برای هر کارفرمایی کار کنند.

هزینه زندگی پایین

مخارج زندگی در مقایسه با درآمد بسیار اهمیت دارد و فرد باید پیش از مهاجرت از هزینه‌های اجاره و خرید کالا در دیگر کشورها آگاه باشد. در جدول زیر که بر اساس نظرسنجی Stack Overflow است ده شهر آمده‌اند که در آنها نسبت اجاره به درآمد خوب است:

درصد حقوق خرج شده برای اجارهمیانگین حقوققیمت آپارتمانشهر
13% $65.000 $720 Montreal,Canada
16% $55.000 $740 Berlin,Germany
16% $15.000 $201 Pune,India
16% $15.000 $205 Bangalore,India
17% $105.000 $1.454 Austin,TX,United States
17% $125.000 $1.764 Seattle,WA,United States
18% $95.000 $1.401 Portland,OR,United States
18% $25.000 $372 Bucharest,Romania
18% $25.000 $380 Kiev,Ukraine
19% $115.000 $1.780 Los Angeles,CA,United States

به‌طورکلی از بین کشورهای اروپایی برترین کشورها از لحاظ هزینه پایین برای مهاجرت کاری کشورهای کانادا، استرالیا، آلمان، دانمارک، نروژ، سوئد و نیوزلند هستند.

پنج کشور راحت برای مهاجرت برنامه نویسان

کانادا

کانادا با کمبود برنامه نویسان متخصص مواجه است و این افراد شانس زیادی برای دریافت ویزای کاری از این کشور دارند. اقتصاد خوب و امکان مهاجرت خانوادگی با ویزای کاری و امکاناتی که این کشور برای برنامه نویسان فراهم کرده باعث شده کانادا جزو بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان باشد.

سوئیس

سوئیس جزو کشورهایی است که سالانه متخصصان زیادی در حوزه برنامه نویسی به آن مهاجرت می‌کنند و درآمد برنامه نویسان آن سالانه حدود 130000 یورو است؛ همچنین سوئیس کشوری با نرخ بیکاری پایین است که از لحاظ استانداردهای زندگی و امکانات رفاهی در صدر قرار دارد.

استرالیا

برنامه نویسی جزو مشاغل پرتقاضای استرالیا است. برنامه نویسان و مهندسان نرم‌افزار اهمیت ویژه‌ای در این کشور دارند به‌طوری‌که دولت استرالیا رسیدگی به ویزای این افراد را در اولویت قرار داده است؛ همچنین این کشور فرصت‌های شغلی زیادی در بخش IT فراهم کرده است.

آلمان

آلمان اقتصاد قدرتمند و بازار کار بسیار خوبی برای برنامه نویسان دارد. سالانه استارتاپ‌های زیادی در این کشور ثبت می‌شوند که نیاز به متخصصانی برای توسعه نرم‌افزارها و سایت‌های خود دارند. درآمد برنامه نویسان در آلمان از بقیه کشورهای اروپایی بالاتر است و با گرفتن ویزای کاری می‌تواند موقعیت بسیار خوبی برای برنامه نویسان باشد.

هلند

هلند کشوری با اقتصاد خوب و حقوق بالاست که تقاضای بالایی برای برنامه نویسان دارد. میانگین درآمد برنامه نویسانبررسی درآمد برنامه نویسی در ایران و خارج از کشور در 1402بررسی درآمد برنامه نویسی در ایران و خارج از کشور در 1402در این صفحه عالی به بررسی درآمد برنامه نویسی در ایران و خارج از کشور پرداخته، همچنین در خصوص راه‌های کسب درآمد از برنامه نویسی و درآمد زبان های مختلف صحبت شده است. 54700 یورو است. با پیشنهاد کاری می‌توانید به‌راحتی ویزا بگیرید.

جمع‌بندی

هرفرد باید باتوجه‌به توانایی‌های خود و نیازها و شرایط کشور مقابل، مقصد خود را برای مهاجرت انتخاب کند. قبل از انتخاب مقصد باید بازار کار، درآمد و شرایط زندگی در آن کشور را خوب بشناسیم. داشتن مدرک تحصیلی ضروری نیست و مهارت و رزومه عالی بسیار مهم‌تر هستند.

کدام کشورها برای مهاجرت کاری برنامه نویسان مناسب‌اند؟

سوئیس، آمریکا، استرالیا، کانادا، آلمان، سوئد، هلند

کدام کشورها هزینه زندگی کمتری دارند؟

آلمان، کانادا، استرالیا و هند

کدام کشورها بیشترین تقاضا برای برنامه نویسان را دارند؟

سوئیس، کانادا، استرالیا، سوئد، فرانسه، چین، هلند، هند

کدام کشورها راحت‌تر ویزای کاری می‌دهند؟

کانادا، استرالیا

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200