رایگان: همین الان رتبه‌ ارشدت رو تخمین بزن! کافیه عضو این بات تلگرامی رایگان بشین و دقیق‌ترین تخمین از رتبه‌تون رو دریافت کنین.
عضویت در بات تخمین رتبه
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

کامپیوتر یا حسابداری؟

این صفحه عالی به مقایسه بین رشته کامپیوتر و حسابداری پرداخته و شباهت و تفاوت بین کامپیوتر و حسابداری و موقعیت های شغلی و درآمدها و بازار کار را مقایسه کرده

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که هر فرد در زندگی خود می‌گیرد، انتخاب شغل مناسب است. عوامل زیادی در انتخاب شغل تاثیرگذار هستند مانند آینده شغلی، درآمد و دستمزد، آرامش ذهنی و روانی، امنیت، تعادل بین کار و زندگی، ساعات کاری و غیره. در این مقاله قصد داریم به معرفی دو رشته مهندسی کامپیوتر و حسابداری بپردازیم و اگر شما بین این دو رشته که یکی مهندسی و دیگری غیرمهندسی است سرگردان هستید و می‌خواهید یکی را انتخاب کنید، این مقاله می‌تواند حسابی شما را در گرفتن یک تصمیم درست کمک کند. در این مقاله، شباهت ها و تفاوت های بین رشته مهندسی کامیپوتر و حسابداری را بررسی می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم که چگونه شغل مناسب خود را انتخاب کنید.

مهندسی کامپیوتر چیست؟

تصویر مهندس کامپیوتر در حال کار با کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است که به "Computer Science" معروف است، با توجه به گستردگی زیادی که دارد از گرایش‌های زیادی تشکیل شده است که هر گرایش به مطالعه شاخهای از این رشته می‌پردازد. رشته کامپیوتر شامل گرایش هوش مصنوعیهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدبا توجه به اهمیت رشته هوش مصنوعی در کشور و جهان در سال های اخیر، در این صفحه رشته و حوزه هایی که در رشته هوش مصنوعی وجود دارد، بطور کامل بررسی شده است، گرایش نرم افزار، گرایش معماری کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. ، گرایش شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است، گرایش رایانش امنرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرشته رایانش امن بطور کامل در این صفحه معرفی شده است. همین طور در مورد بازار کار رایانش امن و چارت دروس گرایش رایانش امن بطور کامل بحث شده است،گرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتاین صفحه به معرفی گرایش الگوریتم و محاسبات رشته کامپیوتر پرداخته استو گرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکبیوانفورماتیک از رشته‌های نو، جذاب و میان رشته‌ای است، با توجه به اطلاعات کمی که در این زمنیه وجود دارد در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه در مورد بیوانفورماتیک باید بدانید را به شما بگوییم، با این مقاله کامل و جذاب با ما همراه باشید است. در گذشته فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. یا آی تی هم یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر بوده که الان به یک رشته جدا تبدیل شده است. رشته مهندسی کامیپوتر در ایران در سه مقطع کارشناسی (لیسانس)، کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکتری ارائه می‌شود.

حسابداری چیست؟

تصویر یک حسابدار در حال کار با ماشین حساب

رشته حسابداری که به " Accounting" معروف است، یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار در ایران است که برای اولین بار در سال 1345 در آموزشگاه عالی حسابداری ملی شرکت ملی نفت ایران ارائه شد. قبل از آن نیز رشته حسابداری بصورت تجربی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شد. علم حسابداری یک سامانه منظم برای جمع‌آوری و دسته‌بندی اطلاعات، تهیه گزارش‌های مالی و خلاصه کردن آنها است. حسابداری شامل گرایش‌های حسابداری، حسابرسی، حسابداری مدیریت، حسابداری عمومی، حسابداری صنعتی، حسابداری مالی (حسابداری گزارشگری)، حسابداری دولتی، حسابداری منابع انسانی است. فردی که حسابدار است اهمیت دارد که با علم روز دنیا هماهنگ باشد و تمام تغییرات ایجاد شده را در کارش اعمال نماید تا به بهترین نتیجه برسد.

شباهت های مهندسی کامپیوتر با حسابداری

بیایید در ابتدا با شباهت های بین حسابداری و مهندسی کامپیوتر شروع کنیم. هر دو شغل دارای امنیت شغلی بالایی هستند و بازار کار خوبی دارند اما در چند سال اخیر تقاضا برای رشته مهندسی کامپیوتر به شدت افزایش یافته است و علت آن هم بازار کار بسیار گسترده برای این رشته است که حالا حالاها اشباع‌پذیر نیست. علاوه بر این، هر دو شغل فرصتی را برای کمک و افزایش آسایش به روشی معنادار ارائه می دهند. مهندسان کامپیوتر و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار با ایجاد سامانه‌هایی سعی در افزایش آسایش مردم دارند، در حالی که حسابداران متخصص در جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت و خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی مطابق با معیارهای سازمان‌ها هستند که باعث بهبود عملکرد آنها می شود. حسابدار در واقع کسی است که به نوعی، جملات معمول در فضای کسب و کار یک شرکت را به عدد تبدیل میکند تا برای تمامی استفادهکنندگان قابل درک باشد.

تفاوت های مهندسی کامپیوتر با حسابداری

حالا بیایید به تفاوت های رشته مهندسی کامپیوتر و حسابداری نگاهی بیندازیم:

تحصیلات در مهندسی کامپیوتر و حسابداری

حال که شباهت ها و تفاوت های بین دو رشته مهندسی کامیپوتر و حسابداری را بررسی کردیم، بیایید عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم که یک حسابدار یا مهندس کامپیوتر به چه آموزش‌هایی نیاز دارد.

تحصیلات در مهندسی کامپیوتر

برای تبدیل شدن به یک مهندس کامپیوتر، باید مدرک مهندسی کامیپوتر را از یکی از دانشگاه‌ها دریافت کنید و برای اینکه در شرکتی استخدام شوید باید در یکی از شاخه‌هایی که علاقه‌مند هستید مهارت کسب کنید و مدرک مرتبط با آن را از یک بوت کمپ دریافت کنید تا شرکتی که می‌خواهد شما را استخدام کند، اطمینان یابد که مهارت‌های لازم را دارید.

دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر باید در مدت زمان 8 ترم تحصیلی 140 واحد درسی در این رشته را مطالعه کنند. دروس رشته مهندسی کامپیوتر، دروس عمومی، دروس پایه، دروس اصلی، دروس تخصصی، دروس اختیاری و دروس تخصصی اختیاری هستند. مقطع کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر شامل 22 واحد دروس عمومی، 19 واحد دروس پایه،67 واحد دروس تخصصی و 29 واحد دروس اختیاری است. هر دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می‌تواند حداقل 12 و حداکثر 20 واحد درسی (24 واحد در صورت داشتن معدل بالای17 در ترم گذشته) را انتخاب کند.

دروس رشته مهندسی کامپیوترمعرفی و بررسی دروس رشته مهندسی کامپیوترمعرفی و بررسی دروس رشته مهندسی کامپیوتردر این صفحه تمامی دروس رشته کامپیوتر بطور کامل معرفی شده است، همچنین سرفصل هر یک از این دروس و منابع آن نیز برای شما عزیزان معرفی شده است در مقطع کارشناسی حداقل 140 واحد، در مقطع ارشد با احتساب پروژه 32 واحد و دروس تئوری مقطع دکتری 15 واحد است.

تحصیلات در حسابداری

متقاضیان ادامه تحصیل در رشته حسابداری می‌توانند تا مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند:

کاردانی حسابداری

دوره کاردانی رشته حسابداری 2 ساله است و هدف از ایجاد این مقطع ورود سریع فارغ‌التحصیلان کاردانی حسابداری به بازار کار است. این دوره شامل دروس پایه، اصلی و تخصصی است و سه ماه دوره کارآموزی دارد.

کارشناسی حسابداری

کارشناسی حسابداری 4 سال و 8 ترم تحصیلی است و دانشجویان رشته حسابداری ملزم به گذراندن 132 واحد درسی در طول این دوره هستند. واحدهای درسی کارشناسی حسابداری عبارتند از: 22 واحد دروس عمومی، 2 واحد مهارت عمومی، 34 واحد دروس پایه، 74 واحد دروس تخصصی، 6 واحد دروس اختیاری و 60 واحد دروس اصلی و اختصاصی. رشته حسابداری هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری در ایران پوشش داده می‌شود. فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با انتخاب رشته و قبولی در آزمون کارشناسی ارشد در یکی از گرایش‌های رشته حسابداری ادامه تحصیل دهند.

موقعیت های شغلی در مهندسی کامپیوتر و حسابداری

موقعیت های شغلی مهندسی کامپیوتر

معمولا مهندسان کامپیوتر در این موقعیت‌های شغلی مشغول به کار می‌شوند:

موقعیت های شغلی حسابداری

حسابداران معمولا در این سازمان‌ها می‌توانند مشغول به کار شوند:

مقایسه درآمدها و بازار کار در ایران در سال 1402

تصویر شحصی که در حال شمارش اسکناس است

درآمد مهندسی کامپیوتر

اغلب پشت‌کنکوری‌ها و کسانی که بیشتر هدف‌شان از تحصیل ورود به بازار کار و کسب درآمد است، بر سر دوراهی انتخاب رشته کامپیوتر، علی‌الخصوص گرایش نرم‌افزار و رشته حسابداری می‌مانند. درست است که به مشاغل مرتبط با این دو در بسیاری از نهادها، شرکت‌ها و سازمان‌ها نیاز داریم و بایستی فردی متخصص برای انجام آن جذب شود و به ‌نوعی بازار کار هر دو رشته رو به پیشرفت و رشد است اما همانطور که پیشتر به ‌تفصیل گفتیم، کامپیوتر به جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی امروزه تبدیل شده و در تمامی حوزه‌ها نقش به‌سزایی دارد. حتی اگر فکرش را بکنید خواهید دید که حسابدارها هم دیگر تا حد زیادی به نرم‌افزارهای مخصوص حرفه‌شان متکی هستند و روند امورشان را این‌چنین سرعت بخشیده‌اند بنابراین نتیجه مشخص و پیروزی از آن رشته کامپیوتر است، البته شرط‌ و‌ شروطش از جمله استعداد لازم، شخصیت متناسب، مهارت‌ها، ادوات و ابزارهای مخصوص، علاقه و... را قبل‌تر کاملاً تشریح کردیم. درامد رشته کامپیوتربررسی درآمد رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشوربررسی درآمد رشته کامپیوتر در ایران و خارج از کشوردر این صفحه به بررسی درامد رشته کامپیوتر در ایران و همچنین درامد رشته کامپیوتر در خارج از کشور از جمله کانادا، آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورها پرداخته شده است بر اساس تجربه، سمت، محل کار و شاخه فعالیت متغیر است. در سال 1402 و بر اساس گزارش دستمزد جاب ویژن این عدد از 7 میلیون تا 70 میلیون تومان در ماه متغیر است.

درآمد حسابداری

در رشته حسابداری داشتن سابقه کاری بسیار اهمیت دارد و بر اساس آگهی‌هایی که در سایت‌ها وجود دارد، درآمدها در 4 سطح کارمند، کارشناس، کارشناس ارشد و مدیر وجود دارد. درآمد کارمند به طور متوسط ماهیانه از 7 میلیون تومان تا 15 میلیون تومان متغیر است. درآمد کارشناس به طور متوسط ماهیانه از 8 میلیون تومان تا 21 میلیون تومان بر اساس مهارت و تجربه متغیر است. درآمد کارشناس ارشد ماهیانه حدودا از 10 میلیون تا 30 میلیون تومان متغیر است و درآمد مدیر هم به طور متوسط ماهیانه از حدودا 12 تا 57 میلیون تومان بر اساس مدرک تحصیلی و سابقه کار و مهارت متغیر است.

کدام رشته سخت تر است؟

مهندسی کامپیوتر و حسابداری دو رشته بسیار متفاوت هستند، اما هر دو در دنیای امروز بسیار مهم و ضروری هستند بنابراین حسابداری یا مهندسی کامپیوتر کدام سخت تر است؟ اگر از لحاظ تحصیلات بخواهیم درنظر بگیریم، بستگی به دانشجو دارد که بیشتر در کدام حوزه مهارت و استعداد داشته باشد؛ نمی‌توان گفت کدام سخت‌تر است و به توانایی و گیرایی فرد در آن حوزه بستگی دارد. از لحاظ شرایط کاری، حسابداران به صورت حضوری و تمام وقت باید در محل کار حاضر باشند اما مهندسان کامپیوتر حتی می‌توانند در محل کار خود حضور فیزیکی پیدا نکنند و در خانه کار خود را انجام دهند و یا اینکه به صورت حضوری به محل کار خود بروند که این بستگی به آن شرکت و روحیات فرد دارد. اما معمولا از این لحاظ شرایط کاری مهندسان کامیپوتر راحت‌تر هستند. مهندسی کامپیوتر رشته‌ای است که نیاز به منطق و استدلال زیادی دارد. دانشمندان کامپیوتر باید قادر به حل مسائل پیچیده و طراحی الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد‌های کارآمد باشند. آنها باید درک قوی از ریاضیات داشته باشند و بتوانند به صورت انتزاعی فکر کنند، اما حسابداران نیاز به این حد از استدلال ندارند. پس از لحاظ کار ذهنی، کار مهندسی کامپیوتر سخت‌تر است.

کدام رشته برای من مناسب تر است؟

رشته کامپیوتر برای همه مناسب است. اگر به اطراف خود توجه کنید مشاهده خواهید کرد که دیگر کسب و کاری نیست که با رشته کامپیوتر سر و کار نداشته باشد، رشته کامپیوتر بسیار وسیع و گسترده است و مانند یک اقیانوس می‌ماند. اصلا نیاز نیست پایه ریاضی قوی یا زبان انگلیسی قوی داشته باشید، همین که به رشته کامپیوتر علاقه داشته باشید می‌توانید وارد این شوید و در آن موفق شوید. برخی از دروس رشته کامپیوتر نظیر فیزیک 1 و فیزیک 2 و ریاضی 1 و ریاضی 2 و ... در رشته کامپیوتر وجود دارند که نیاز به پایه ریاضی دارند ولی خوب است بدانید این دروس جز دروس اصلی رشته کامپیوتر محسوب نمی‌شوند و تاثیر چندانی در آینده تحصیلی و شغلی شما ندارند.

با توجه به مطالبی که در رشته کامپیوتر آموزش داده می‌شود، فارغ‌التحصیلان این رشته باید در موراد زیر مهارت داشته باشند:

مواردی که گفته شد بخش کوچکی از توانایی‌هایی است که فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر کسب می‌کنند.

حسابدار در واقع کسی است که به نوعی، جملات معمول در فضای کسب و کار یک شرکت را به عدد تبدیل می‌کند تا برای تمامی استفاده کنندگان قابل درک باشد. یک حسابدار باید به ادبیات و اصول نگارش زبان فارسی تسلط خوبی داشته باشد تا بتواند گزارش‌های خوبی ارائه دهد. این ویژگی در سطوح بالاتر این رشته از اهمیت زیادی دارد. حسابداری برای افرادی مناسب است که بتوانند به طور مداوم با اعداد ارتباط داشته باشند و قدرت تجزیه و تحلیل آنها را داشته باشند و حسابهای مختلف در قالب اعداد را به سادگی تفکیک کنند. افرادی که علاقه‌مند به فضای مالی و مدیریت گزارش‌های مالی هستند و از طرفی خلاقیت و نوآوری‌های اقتصادی را دارند، می‌توانند حسابداران موفقی باشند. مطالب مطرح شده در رشته حسابداری به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند ذهنی کمی داشته باشند و دنیای اطراف خود را بر اساس اعداد تجزیه و تحلیل کنند. حسابداری پایه علمی بسیاری از رشته های دیگر مانند مدیریت مالی و سرمایه گذاری است و علاقه‌مندان به این رشته‌ها نیز می‌توانند در این رشته موفق باشند.

جمع‌بندی

اکنون که برخی از شباهت ها و تفاوت های بین رشته حسابداری و مهندسی کامپیوتر را بررسی کرده‌ایم و به شما نشان دادیم که چگونه می‌‌توانید بین این دو حرفه تغییر یا ترکیب کنید، زمان آن رسیده است که مسیر درست را برای خود انتخاب کنید! و اگر هنوز تصمیم نگرفتید، از صحبت با یک مشاور راهنمایی یا مربی شغلی که می‌‌تواند شما را در گرفتن این تصمیم مهم راهنمایی کند، تردید نکنید. امیدواریم این مقاله برای انتخاب شغل آینده شما مفید بوده باشد و برای شما در هر مسیری که انتخاب می‌کنید آرزوی موفقیت داریم!

تفاوت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر چیست؟

تمرکز بیشتر رشته مهندسی کامپیوتر روی طراحی و توسعه کامپیوتر است، در حالی که علوم کامپیوتر تاکید بیشتری بر تئوری محاسبات، تجزیه و تحلیل داده‌‌ها دارد. اگر بخواهیم بر اساس وظایف متخصصان هر رشته، این دو رشته را مقایسه کنیم به این شکل خواهد بود:
مهندسان علوم کامپیوتر درک درستی از موارد زیر دارند:
1. زبان‌های برنامه نویسی مانند جاوا، پایتون و SQL
2. نحوه اجرا، نگهداری و تعمیر سیستم‌‌های لینوکس و ویندوز
3. ساختمان داده‌‌ها و الگوریتم‌ها
4. مبانی امنیت سایبری و رمزنگاری
5. دانش طراحی، کد نویسی و تست نرم‌افزار
6. چگونگی کار شبکه‌های کامپیوتری و مدیریت آنها
برخی از متداول‌ترین مهارت‌‌های یک مهندس کامپیوتر عبارتند از:
1. درک کامل از نحوه کار سخت‌افزار و معماری آن
2. دانش طراحی، کدنویسی و تست نرم افزار
3. انعطاف‌پذیری برای کار با طیف گسترده‌ای از نرم‌افزار‌ها، که بسته به شرکت و یا صنعت می‌تواند بسیار تخصصی باشد.

آیا افرادی که در هنرستان در رشته حسابداری تحصیل کرده‌اند، می‌توانند وارد بازار کار شوند؟

بله، ممکن است این افراد نیز شغلی داشته باشند؛ اما این افراد بیشتر دفتردار هستند تا حسابدار؛ زیرا آنها با بسیاری از صورت وضعیت‌های مالی آشنا نیستند و مهارت زیادی ندارند.

آیا رشته حسابداری پر درآمد است؟

اساسا می‌توان گفت رشته‌هایی که با پول سروکار دارند پول‌ساز هستند و رشته حسابداری یکی از پردرآمدترین رشته‌های علوم انسانی است که بازار کار بسیار خوبی دارد به طوری که هر موسسه یا شرکت خصوصی یا دولتی به حسابدار نیاز دارد.

درآمد و حقوق حسابدار چقدر است؟

این رشته بازار کار خوبی دارد و هر کس بر اساس توانایی‌ها و مهارت‌هایی که دارد می‌تواند موقعیت شغلی بهتر و حقوق بیشتری دریافت کند بنابراین در حالت کلی نمی‌توان برای این شغل حقوق مشخصی را در نظر گرفت.

ظرفیت پذیرش رشته حسابداری در دانشگاه‌های برتر چقدر است؟

کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه‌های مختلف کشور ارائه می‌شود اما ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های برتر کشور به شرح زیر است:
ظرفیت پذیرش کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه تهران در سال 98:  روزانه 18 نفر ( هم زن هم مرد )
ظرفیت پذیرش کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه الزهرا (ویژه خواهران) - تهران در سال 98: روزانه نفر 
ظرفیت پذیرش کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه شهید بهشتی - تهران در سال 98: روزانه 18 نفر ( هم مرد هم زن)
ظرفیت پذیرش کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه علامه طباطبایی - تهران در سال 98: روزانه 15 نفر - نوبت دوم 15 نفر ( هم زن هم مرد)
ظرفیت پذیرش کارشناسی رشته حسابداری در دانشگاه فردوسی - مشهد در سال 98: روزانه 24 نفر - نوبت دوم 12 نفر ( هم زن هم مرد)

چطور می‌توان به بازار کار حوزه کامپیوتر وارد شد؟

از مهم‌ترین راه‌های نیل به این هدف می‌توان کسب مدرک تحصیلی مرتبط به‌ویژه از دانشگاه‌های برتر و کسب مهارت‌های سخت و نرم لازم نام برد.

آیا همه مهندسان کامپیوتر برنامه نویس هستند؟

اغلب مهندسان کامپیوتر به عنوان برنامه‌نویس کار می‌کنند، اما اکثر برنامه‌های پایه‌ای‌تر مانند زبان‌های برنامه‌نویسی و سیستم‌های عامل را متخصصان علوم کامپیوتر طراحی می‌کنند. به‌طور کلی مهندسان کامپیوتر لزوماً با برنامه‌نویسی سروکار ندارند، بسیاری از آنها با طراحی و ساخت سخت‌افزارهای مربوطه می‌پردازند.

امتیازدهی3.6428571428571 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13.64 امتیاز (7 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200