برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

گرایش های مهندسی کامپیوتر شریف

این مقاله عالی بطور کامل در مورد گرایش های مهندسی کامپیوتر شریف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توضیح داده و آنها را معرفی کرده است

رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است در میان سایر رشته‌ها بسیار مورد توجه است، زیرا علم کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است به طور روزانه در حال پیشرفت است و افراد می‌توانند در آینده بازار کار مناسب و درآمد بالایی را داشته باشند. در کشور ما نیز این علم نقش بزرگی در صنعت و شغل‌های مختلف ایفا می‌کند. دانشگاه صنعتی شریف یکی از دانشگاه‌های برتر در این رشته و سایر رشته‌ها است.

دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارای گرایش نیست. در طی این دوره لازم است دانشجویان ۱۴۰ واحد درسی اخذ کنند. نمودار کلی دروس دوره به همراه روابط پیش‌نیازی و هم‌نیازی آن‌ها در چارت دوره کارشناسی دانشگاه شریفارشد کامپیوتر شریفارشد کامپیوتر شریفاین صفحه عالی به معرفی ارشد کامپیوتر شریف پرداخته و ارشد کامپیوتر شریف را از همه زوایا از جمله گرایش ها، دروس هر گرایش، اساتید معروف و ... بررسی کرده قابل‌مشاهده است. برای دیدن این چارت و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه چارت مهندسی کامپیوتر شریفچارت مهندسی کامپیوتر شریفچارت مهندسی کامپیوتر شریفاین صفحه عالی چارت مهندسی کامپیوتر شریف را معرفی کرده و دروس پایه، دروس اصلی، دروس اصلی و دروس اختیاری مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را معرفی کرده است مراجعه کنید. در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف دارای گرایش‌های مختلفی است که در ادامه هر یک را به‌صورت مختصر بررسی می‌کنیم.

تصویری از درب ورودی دانشگاه صنعتی شریف

کارشناسی ارشد نرم افزار

دوره دو‌ساله کارشناسی ارشد نرم افزار در دانشگاه شریف شامل سه زیر گرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتگرایش الگوریتم و محاسباتاین صفحه به معرفی گرایش الگوریتم و محاسبات رشته کامپیوتر پرداخته است، سیستم‌ها و مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده است. دانشجویان پژوهش محور باید ۲۹ واحد و دانشجویان آموزش محور باید ۳۲ واحد بگذرانند. حداقل چهار درس باید متعلق به یک زیر گرایش باشند و حداقل دو درس باید از زیر گرایش‌‌های دیگر انتخاب شوند. دانشجویان باید در نیمسال سوم سمیناری در زمینهٔ پروژه ارائه دهند. همچنین همهٔ دانشجویان باید به‌صورت دستیار آموزشی یا با انجام امور ارجاعی دیگر با دانشکده همکاری کنند. در صورت نیاز به واحدهای جبرانی، دانشجو باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیل با تأیید گروه حداکثر چهار درس را بگذراند. از دروس زیر گرایش الگوریتم‌ها و محاسبات می‌توان به پردازش موازی، هندسه محاسباتی، الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. های پیشرفته و … اشاره کرد. از دروس زیر گرایش سیستم‌ها می‌توان به سیستم‌عامل‌های پیشرفته، داده‌کاوی، معماری سازمانیمعماری سازمانیمعماری سازمانیاین نقشه از سازمان که حاوی اطلاعات افراد، فرآیندها، مکان‌ها و دیگر ابعاد و خصوصیات سازمان است با عنوان "معماری سازمانی" مطرح می‌شود فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. و … اشاره کرد. از دروس زیر گرایش مهندسی نرم افزار می‌توان به معماری نرم‌افزار، تکامل نرم‌افزار، آزمون نرم‌افزار و … اشاره کرد.

کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر

دوره دو‌ساله کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر آموزش جامع معماری کامپیوترآموزش جامع معماری کامپیوتر در مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هایی است که به چگونگی طراحی، کارکرد، سازماندهی و پیاده سازی (ساخت) سیستم‌های کامپیوتری می‌پردازد، در این صفحه به بررسی و آموزش کامل معماری کامپیوتر پرداخته شده است در دانشگاه شریف شامل ۲۹ واحد برای دانشجویان پژوهش محور و ۳۲ واحد برای دانشجویان آموزش محور است. دانشجویان باید حداقل ۱۸ واحد از دروس تخصصی گرایش خود را اخذ کنند. عنوان پروژه کارشناسی ارشد باید حداکثر تا پایان نیم‌سال دوم ارائه شود. در صورت نیاز به واحدهای جبرانی، دانشجو باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیل با تأیید گروه حداکثر چهار درس را بگذراند. در موارد خاص مثل بیماری و بستری، می‌تواند تا دو نیم‌سال تمدید سنوات صورت گیرد. از دروس این گرایش می‌توان به معماری پیشرفته کامپیوتر، طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر اشکال، طراحی سیستم‌های کم‌توان، سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم پیشرفته، طراحی الکترونیکی در سطح سیستم و … اشاره کرد.

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

دوره دو‌ساله کارشناسی ارشد هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است نیز در دوره پژوهش‌ محور دارای ۲۹ واحد و در دوره آموزش‌ محور دارای ۳۲ واحد است. عنوان پروژه کارشناسی ارشد باید حداکثر در پایان نیم‌سال دوم و قبل از شروع نیم‌سال سوم مشخص شود. این دوره دارای ۱۲ واحد دروس اصلی، ۹ واحد دروس اختیاری (۱۸ واحد برای دانشجویان آموزش‌محور)، ۲ واحد سمینار و ۶ واحد پروژه (صفر واحد برای دانشجویان آموزش‌محور) است.

دانشجویان می‌توانند دروس اختیاری خود را از مجموعه دروس اصلی یا اختیاری گروه انتخاب کنند. دانشجویان آموزش محور باید سه درس سه‌واحدی به‌جای پروژه ۶ واحدی بگذرانند. استاد راهنما قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، مسئول تأیید و راهنمایی دانشجو در اخذ واحدهای درسی است. اگر دانشجو نیاز به واحدهای جبرانی داشته باشد، باید حداکثر تا پایان نیم‌سال اول تحصیل با تأیید گروه، واحدها را انتخاب کند. اخذ ۸ واحد جبرانی یا بیشتر می‌تواند یک نیم‌سال به سنوات تحصیلی دانشجو اضافه کند. حداقل نمره قبولی برای درس جبرانی ۱۲ است. از دروس این گرایش می‌توان به یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است، یادگیری عمیقیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهیادگیری عمیق چیست؟ معرفی کامل یادگیری عمیق به زبان سادهاین مقاله به سوالات رو به رو پاسخ داده : یادگیری عمیق چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا یادگیری عمیق همان شبکه عصبی است؟ تفاوت یادگیری عمیق با یادگیری ماشین چیست؟، فرایندهای تصادفی، پردازش تصویرپردازش تصویر دیجیتال چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه مراحلی را شامل می‌شود؟ پردازش تصویر دیجیتال چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه مراحلی را شامل می‌شود؟ پردازش تصویر یکی از فیلدهای پرطرفدار مرتبط با گرافیک کامپیوتر، بینایی کامپیوتر، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، و الگوریتم‌ها و محاسبات است که ارتباط تنگاتنگی میان تمام آنهاست. در نتیجه در این صفحه علاوه بر معرفی این فیلد، نقشه راهی نیز برای علاقه‌مندان این حوزه ارائه کرده‌ایم.، پردازش گفتار، یادگیری تقویتی و … اشاره کرد.

کارشناسی ارشد الگوریتم ها و محاسبات

دوره دو ساله‌ای است که شامل ۲۹ واحد پژوهش محور و ۳۲ واحد آموزش محور است. دروس اصلی و اختیاری، سمینار و پروژه بخشی از این واحدها هستند. دانشجویان می‌توانند حداکثر یک درس از دروس اختیاری را از دروس اصلی انتخاب کنند و با موافقت استاد راهنما و مدیرگروه، حداکثر دو درس اختیاری را از گرایش‌ها یا رشته‌های دیگر دانشکده یا دانشگاه انتخاب کنند. تصویب پروژه باید تا پایان نیمسال دوم انجام شود. دانشجویان باید در نیمسال سوم سمیناری ارائه دهند. همه دانشجویان باید با دانشکده همکاری کنند. استاد راهنما تا قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، استاد راهنمای پروژه مسئول است. در صورت نیاز، دانشجو باید تا پایان سال اول تحصیل، حداکثر چهار درس جبرانی را بگذراند. از دروس این گرایش می‌توان به الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است. های پیشرفته، الگوریتم‌های تصادفی، الگوریتم‌های تقریبی، نظریه الگوریتمی بازی‌ها، رایانش کوانتومی و … اشاره کرد.

کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری

دوره دو ساله‌ای است که دانشجویان باید در طی آن کل واحدهای آموزشی و پژوهشی لازم را بگذرانند. برای دانشجویان پژوهش محور حداقل ۲۹ واحد و برای دانشجویان آموزش محور حداقل ۳۲ واحد لازم است. این واحدها شامل دروس اجباری و اختیاری، سمینار و پروژه است. دانشجویان می‌توانند بر اساس علاقه فردی و باتوجه‌به ظرفیت پذیرش دانشجو توسط اساتید، پروژه کارشناسی‌ارشد خود را تحت راهنمایی یکی از اساتید انجام دهند. استاد راهنما تا قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، استاد راهنمای پروژه خواهد بود. در صورت نیاز، مدیرگروه می‌تواند حداکثر ۴ درس جبرانی را برای دانشجو تعیین کند. همه دانشجویان نوبت اول باید با دانشکده همکاری کنند. این همکاری می‌تواند به‌صورت دستیار آموزشی یا با انجام امور ارجاعی دیگر باشد و معادل ۲ واحد محاسبه می‌شود. این همکاری برای دانشجویان آموزش محور نیز الزامی است. از دروس این گرایش می‌توان به گرایش شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است اشاره کرد.

کارشناسی ارشد رایانش امن

دانشجویان در طی دو سال باید حداقل ۲۹ واحد برای پژوهش محور و ۳۲ واحد برای آموزش محور بگذرانند. این واحدها شامل ۱۵ واحد دروس اجباری، ۶ واحد دروس اختیاری، ۲ واحد سمینار و ۶ واحد پروژه است. دانشجویان می‌توانند پروژه خود را تحت راهنمایی یکی از اساتید انجام دهند. استاد راهنما تا قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، استاد راهنمای پروژه خواهد بود. در صورت نیاز، مدیرگروه می‌تواند حداکثر ۴ درس جبرانی را برای دانشجو تعیین کند. همه دانشجویان نوبت اول باید با دانشکده همکاری کنند. از دروس گرایش رایانش امنرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرایانش امن چیست، بررسی رشته رایانش امن توسط اساتید صنعتی شریفرشته رایانش امن بطور کامل در این صفحه معرفی شده است. همین طور در مورد بازار کار رایانش امن و چارت دروس گرایش رایانش امن بطور کامل بحث شده است می‌توان به امنیت شبکهمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریمعرفی و بررسی رشته شبکه های کامپیوتریرشته شبکه های کامپیوتری یکی از رشته های مقطع ارشد کامپیوتر است، در این صفحه مواردی همچون دروس ارشد شبکه های کامپیوتری، بازار کار رشته شبکه های کامپیوتری، ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های دولتی بررسی شده است پیشرفته، امنیت پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ها، سامانه‌های نرم‌افزاری امن، مهندسی رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است و … اشاره کرد. 

کارشناسی ارشد بیوانفورماتیک

دوره دو ساله‌ای است که دانشجویان باید در طی آن کل واحدهای آموزشی و پژوهشی را بگذرانند. تعداد کل واحدهای دوره پژوهش محور ۲۹ واحد و دوره آموزش محور ۳۲ واحد است. این واحدها شامل دروس اصلی، دروس اختیاری، سمینار و پروژه است. استاد راهنما تا قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، استاد راهنمای پروژه خواهد بود. در صورت نیاز به واحدهای جبرانی، دانشجو باید حداکثر تا پایان نیمسال اول تحصیل با تأیید گروه حداکثر ۴ درس را بگذراند. از دروس اصلی این گرایش می‌توان به تکامل و ژنتیک جمعیت، بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکگرایش بیوانفورماتیکبیوانفورماتیک از رشته‌های نو، جذاب و میان رشته‌ای است، با توجه به اطلاعات کمی که در این زمنیه وجود دارد در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه در مورد بیوانفورماتیک باید بدانید را به شما بگوییم، با این مقاله کامل و جذاب با ما همراه باشید ساختاری، الگوریتم‌های بیوانفورماتیک، تحلیل داده‌های ژنومیک و یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند اشاره کرد. می‌توانید تجربیات یکی از دانشجوهای این گرایش را در صفحه دانشجو ارشد بیوانفورماتیک دانشگاه صنعتی شریف ورودی ۱۴۰۰معرفی گرایش بیوانفورماتیک ارشد دانشگاه صنعتی شریفمعرفی گرایش بیوانفورماتیک ارشد دانشگاه صنعتی شریفدر این صفحه گرایش بیوانفورماتیک مقطع ارشد دانشگاه صنعتی شریف از جمله اساتید، دروس مقطع ارشد و نرخ اپلای بیوانفورماتیک دانشگاه صنعتی شریف بررسی شده است ببینید.

کارشناسی ارشد علم داده

دوره کارشناسی ارشد علم دادهمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستمعرفی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) چیستدر این مقاله عالی رشته علوم داده، علم داده (Data Science) به صورت کامل معرفی شده است و درباره اهمیت و ضرورت ایجاد رشته علوم داده، واحد های ارشد علوم داده، دروس ارشد رشته علوم داده توضیح داده شده است دو‌ساله است و دارای دو زیر گرایش مهندسی داده و تحلیل داده است. دانشجویان پژوهش محور باید ۲۹ واحد و دانشجویان آموزش محور باید ۳۲ واحد بگذرانند. این واحدها شامل دروس اجباری و اختیاری، سمینار و پروژه است. تصویب پروژه باید تا پایان نیمسال دوم انجام شود. دانشجویان باید در نیمسال سوم سمیناری ارائه دهند. همه دانشجویان نوبت اول باید با دانشکده همکاری کنند. استاد راهنما تا قبل از تصویب پروژه، مدیرگروه است و پس از آن، استاد راهنمای پروژه خواهد بود. در صورت نیاز به واحدهای جبرانی، دانشجو باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیل با تأیید گروه حداکثر ۴ درس را بگذراند.

جمع‌بندی

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم رشته مهندسی کامپیوتر بسیار موردتوجه است، زیرا این علم به طور روزانه در حال پیشرفت است و دانشگاه صنعتی شریف یکی از دانشگاه‌های برتر کشور ایران در این رشته است. ما در این مقاله به بررسی گرایش های مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر شریف پرداختیم و امیدواریم که مطالب این مقاله مفید بوده باشند.

آیا دانشگاه شریف همه گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر را پوشش می دهد؟

بله این دانشگاه همه گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر را دارا است.

مزیت تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه شریف چیست؟

سطح علمی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بسیار بالا است و دانشجویان شانس بالایی برای اپلای و پیدا کردن شغل دارند و اینکه می‌توانند در کنار پاس کردن واحدهای درسی ، یک سری واحدهای اختیاری برای بهتر شدن سطح سواد علمی شان انتخاب کنند.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد رضوی دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی:     konkurcomputer_admin@

شماره تیم پشتیبانی:   09378555200

امتیازدهی 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10.00 امتیاز (0 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200