وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

برنامه نویسی با گوشی ⚡️بهترین نرم افزارها برای این کار

این مقاله عالی برنامه نویسی با گوشی را از 0 تا 100 بررسی کرده و بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی با گوشی و ابزارهای مورد نیاز برای اینکار را معرفی کرده

در این مقاله به بررسی برنامه نویسی با گوشی می‌پردازیم و سپس بهترین نرم‌افزارها برای برنامه نویسی با گوشی را معرفی می‌کنیم. امروزه تلفن‌های همراه را می‌توان یک کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است کوچک قابل حمل دانست، به‌گونه‌ای که هر امکاناتی که لپ‌تاپ‌های موجود در بازار به کاربران ارائه می‌کنند را می‌توانیم با گوشی‌های همراه هوشمند در اختیار داشته باشیم. یکی از کار‌های جالب و کاربردی با گوشی موبایل، برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است است. در واقع گاهی ممکن است دسترسی به لپ تاپ یا کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است شخصی خود نداشته باشید و نیاز داشته باشید برنامه نویسی کنید یا کدی را ویرایش کنید. در این شرایط آشنایی با ابزارهای موجود برای برنامه نویسی با گوشی می‌تواند به شما کمک بزرگی کند. در ادامه به معرفی بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی با گوشی می‌پردازیم.

برنامه نویسی با گوشی

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی با گوشی

خوشبختانه نرم‌‌افزارهای بسیار زیادی در زمینه برنامه نویسی با گوشی وجود دارند که می‌توانند به ما کمک کنند. بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی با گوشی عبارتند از:

Dcoder, Compiler IDE

لوگو Dcoder - ادیتور برای برنامه نویسی با گوشی

یک ادیتور برای موبایل است که ویژگی‌های بسیار خوبی به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. امکاناتی به مانند یکپارچه‌سازی Githubگیت هاب چیست؟ نحوه کار و استفاده از گیت هاب چگونه است؟گیت هاب چیست؟ نحوه کار و استفاده از گیت هاب چگونه است؟این مقاله عالی بررسی کرده که گیت هاب چگونه کار می‌کند؟ و همچنین به بررسی کاربرد های گیت هاب و شروع کار با گیت هاب پرداخته است ، دسترسی ابری، همگام‌سازی با Visual Studio Code هستند و به‌عبارتی، یک کد در هر زمان و هر مکان. برخی از فریم ورک‌ها و کتابخانه‌هایی که می‌توان به کمک این ادیتور استفاده کرد، به‌صورت زیر است:

یکی از خوبی‌های دیگر این ویرایشگر، پشتیبانی از بهترین زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده است. مانند:

Android IDE (AIDE)

لوگو Android IDE - ادیتور برای برنامه نویسی اندروید با گوشی

این ویرایشگر به علاقه‌مندان به برنامه نویسی با گوشی مژده می‌دهد که بدون هیچ نیازی به لپ‌تاپ یا کامپیوترهای شخصی می‌توانید اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را توسعه دهید. محیط برنامه نویسی آن به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های اندروید، جاوا و Phone Gap را با زبان برنامه نویسی Java ،+C/C++، HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته، CSS و JavaScript توسعه دهید؛ همچنین یک ویژگی جالب و کاربردی AIDE این است که با استفاده از Visual Designer و بدون استفاده از کد XMLXML یا زبان نشانه گذاری توسعه پذیر چیست؟ فایل xml چیست؟XML یا زبان نشانه گذاری توسعه پذیر چیست؟ فایل xml چیست؟XML مخفف Extensible Markup Language به معنای زبان نشانه گذاری توسعه پذیر است، در این مقاله عالی سولاتی نظیر فایل xml چیست و کاربرد فایل xml چیست پاسخ داده شده ، می‌توانید یک رابط کاربریرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiاین مقاله عالی بررسی کرده که رابط کاربری ui چیست، همچنین تفاوت های UI و UX و مراحل طراحی UI و همچنین اصول طراحی رابط کاربری و سبک های طراحی UI را بررسی کرده حرفه‌ای برای نرم افزار خود طراحی کنید.

دیگر ویژگی‌های کلیدی این ادیتور:

Spck Editor for NodeJS

لوگو Spck Editor For Node Js - ادیتور قدرتمند و سبک برای برنامه نویسی جاوا اسکریپت با گوشی

یک ادیتور قدرتمند و سبک برای جاوا اسکریپتجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده است که به شما امکان برنامه نویسی با گوشی را می‌دهد. به کمک این ادیتور به سرعت قطعه کد جاوا اسکریپت خود را تغییر دهید و بلافاصله خروجی بگیرید و آن را مشاهده کنید.

این IDE می‌تواند به بسیاری از مخزن‌های مطرح Git متصل شود، مانند Github ،Gitlab ،Bitbucket ،AWS codeCommit ،Azure DevOps که می‌توان از آن‌ها clone کرد یا به آن ها push کرد.

از مهمترین ویژگی‌های این ویرایشگر، ارائه پیش نمایش صفحه وب، تجزیه و تحلیل نحو کد و تکمیل خودکار هوشمند است.

زبان برنامه نویسی که این ادیتور از آنها پشتیبانی می‌کند:

Spck Code Editor/Git Client

 لوگو Spck Code Editor - ادیتور قدرتمند و سبک برای برنامه نویسی جاوا اسکریپت با گوشی

این ویرایشگر مانند قبلی، در برنامه نویسی با گوشی به شما کمک می‌کند. می‌توانید قطعه کد خود را ویرایش کنید، و با گوشی خود پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید. این ادیتور هم قابلیت Clone کردن از Github ،Gitlab و Bitbucket را به توسعه‌دهندگانی که نیاز به برنامه نویسی با گوشی دارند، ارائه می‌کند.

زبان‌های اصلی‌ای که این IDE گوشی پشتیبانی می‌کند، شامل:

برخی از ویژگی‌های این ادیتور برنامه نویسی با گوشی:

TrebEdit - Mobile HTML Editor

لوگو TrebEdit - با گوشی اندروید HTML اپلیکیشن ویرایشگر

طراحان وب می‌توانند با گوشی خود برنامه نویسی کنند. این ویرایشگر برای برنامه نویسی HTML مناسب است. نتیجه کد خود را در مرورگر ببینید و پس از اتمام پروژه، آن را بر روی گوشی خود ذخیره کنید. ویژگی خوبی که این IDE به برنامه‌نویسان ارائه می‌کند، آموزش زبان‌های برنامه نویسی وب از جمله HTML ،CSS ،JavaScript ،PHP است. این نکته کمک می‌کند که شکاف دانش‌های برنامه نویسی خود را پر کنید.

ویژگی‌های این ادیتور:

Code Editor - Compiler & IDE

لوگو Code Editor Compiler - محیط مناسب برای برنامه نویسی اندروید

این یک محیط مناسب برای برنامه نویسی اندرویدبرنامه نویسی اندروید چیست؟برنامه نویسی اندروید چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که برنامه نویسی اندروید چیست؟ و چرا باید برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟ و روش های کسب درآمد برنامه نویسی اندروید را بررسی کرده  است این ادیتور تمام قابلیت‌های مورد نیاز برای برنامه نویسی را دارد. برخی از آن قابلیت‌ها عبارتند از: برجسته‌سازی نحوی، تورفتگی خودکار، کمک کد، تکمیل خودکار، کامپایل و اجرا است.

مهم ترین ویژگی‌های این کامپایلر برای برنامه نویسی با گوشی به‌صورت زیر است:

Droid Edit

لوگو Droid Edit -  برنامه پرکاربرد برای ویرایش متن و یا کدهای برنامه نویسی مخصوص دستگاه‌های اندروید

برای توضیح بهتر این ویرایشگر، باید آن را به Notepad++ سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ‌های دسکتاپ تشبیه کرد. هر کاری که Notepad++ می‌کند می‌توان با Droid Edit در گوشی موبایل خود انجام دهید و برنامه نویسی کنید. این ادیتور قابلیت پشتیبانی از 200 زبان برنامه نویسی را دارد. از دیگر ویژگی‌های آن، برجسته‌سازی نحوی را می‌توان مثال زد. رابط کاربری مناسب این ویرایشگر باعث تبدیل آن به یک انتخاب خوب برای برنامه نویسی با گوشی شده است؛ همچنین انتخاب و سفارشی‌سازی تم برای این برنامه، تاثیر زیادی در احساس راحتی هنگام برنامه نویسی توسعه دهندگان دارد.

Android Web Developer (AWD)

لوگو Android Web Developer - ویرایشگر کد برای توسعه دهندگان وب است

یک ویرایشگر کد برای پروژه‌های برنامه نویسی وب محسوب می‌شود. این برنامه، امکانات مناسبی برای برنامه نویسی وب با گوشی به توسعه دهندگان وب ارائه می‌کند. می‌توان از این ادیتور برای برنامه نویسی به زبان‌های HTML CSS ،PHP ،JavaScript استفاده کرد. رابط کاربری مناسب آن باعث ایجاد تجربه برنامه نویسی خوب برای توسعه دهندگان وب می‌شود. برخی از ویژگی‌های اصلی این محیط برنامه نویسی با گوشی عبارتند از:

ابزارهای مورد نیاز برای برنامه نویسی با گوشی

مهم‌ترین ابزار مورد نیاز برای برنامه نویسی با گوشی، ویرایشگر کد است که تا به اینجا به‌طور کامل آن را مورد بررسی قرار دادیم اما به غیر از یک ادیتور کد دیگر به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

File Manager

موبایل‌هایی که سیستم عامل اندروید دارند، دارای فایل منیجر هستند که می‌توان فولدر ایجاد کرد یا فایلی را به فولدری دیگر انتقال داد اما معمولا این برای برنامه نویسی با گوشی کافی نیست زیرا تمام فایل‌های موجود در گوشی را به توسعه دهنده نمایش نمی‌دهد. پس تا اینجا متوجه شدیم چرا باید یک نرم‌افزار مدیریت فایل مناسب داشته باشیم. نرم افزار مدیریت فایل OI File Manager می‌تواند مورد مناسبی برای استفاده در روند برنامه نویسی با گوشی برای توسعه دهندگان باشد.

View-Source Handler

اگر در حال توسعه برنامه مبتنی بر وب هستید، یک View Source برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. ویژگی‌ای که این ابزار به برنامه نویسان با گوشی ارائه می‌کند این است که می‌توانید با وارد کردن آدرس URL، کد منبع خود را مشاهده کنید. این ابزار را می‌توانید به‌صورت افزونه (Extension) بر روی مرورگر گوشی خود نصب کنید و به بهترین شکل با گوشی برنامه نویسی کنید.

Web Server for Testing Web Applications

توسعه دهندگان وب برای تست کد خود نیاز به وب سرور هستند تا برنامه خود را بر روی آن پیاده‌سازی کنند و به‌صورت آنلاین به آن متصل شوند و محصول خود را ارزیابی و تست کنند. Godaddy و HostGator به کاربران وب سرور ارزان ارائه می‌دهند که توسعه دهندگان وب می‌توانند از آنها استفاده کنند.

زبان‌های برنامه نویسی مختلف بر روی گوشی

پیشتر به IDEهای مختلف پرداختیم که هر کدام زبان‌های برنامه نویسی مختلفی را پشتیبانی می‌کنند. اما شاید سوالی پیش بیاید که دقیقا برای هر زبان برنامه نویسی‌ای چه ویرایشگری مناسب است:

 آغاز برنامه نویسی با گوشی‌های هوشمند

جمع‌بندی

اگر تاکنون می‌خواستید برنامه نویسی را شروع کنید ولی دسترسی به سیستم نداشتید، اصلا نگران نباشید زیرا گوشی موبایل هوشمند شما برای شروع کافی است و می‌توانید با گوشی خود برنامه نویسی را آغاز کنید و یا آن را به‌خوبی یاد بگیرید اما لازم به ذکر است برای پیشرفت کردن در این زمینه حتما از یک سیستم مناسب استفاده کنید و تسلط خود را در برنامه نویسی بالا ببرید.

آیا می‌توان با گوشی برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

بله، یادگیری برنامه نویسی با گوشی تنها به نصب ابزارهای مورد نیاز آن بر روی گوشی هوشمندتان احتیاج دارد.

آیا برای برنامه نویسی با گوشی‌های اندرویدی نیاز به روت کردن گوشی است؟

معمولا برای برنامه نویسی بر روی گوشی‌های اندرویدی نیاز به روت کردن گوشی نیست اما در مواردی بسته به کاری که برنامه نویس انجام می‌دهد ممکن است نیاز باشد.

چرا برنامه نویسی با گوشی توصیه نمی‌شود؟

۱ـ نبود کیبورد مناسب برای برنامه نویسی
۲ـ صفحه نمایش کوچک و باریک
۳ـ پشتیبانی نشدن برخی زبان های برنامه نویسی
۴ـ نیاز به نصب ابزار های مختلف
۵ـ نبود محیط یکپارچه برای برنامه نویسی
۶ـ نیاز به روت کردن گوشی برای برخی کارها

امتیازدهی4.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.33 امتیاز (3 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200