وبینار رایگان از کنکور ارشد تا تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
دیدن جزئیات و ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

حوزه های برنامه نویسی چیست

این صفحه عالی به معرفی حوزه های برنامه نویسی پرداخته و 7 حوزه پرکاربرد برنامه نویسی را بطور کامل بررسی کرده است و گفته بهترین حوزه برنامه نویسی کدام است

برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است کامپیوتر تقریباً در تمام زمینه‌ها از فعالیت‌های روزمره تا مباحث پیچیده تکنولوژی کاربرد دارد. با استفاده از برنامه نویسی می‌توان میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را از طریق یک رابط مشترک به یکدیگر متصل کرد، به‌علاوه در دستگاه‌هایی که به طور روزمره از آنها استفاده می‌شود؛ مانند چاپگر، ماشین، تلفن همراه نیز برنامه‌ نویسی نقش پررنگی دارد.

برنامه نویسی چیست؟

برنامه‌ نویسی یک فرایند تکنولوژیکی است که به کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است می‌گوید برای حل مسئله‌اش کدام وظیفه را باید انجام دهد، برنامه‌ نویسی را می‌توان به‌عنوان همکار بین انسان و رایانه در نظر گرفت که در آن انسان دستورالعمل‌ها را برای اجرا توسط کامپیوتر تولید می‌کند.

7 حوزه پرکاربرد برنامه نویسی

باتوجه‌به پیشرفت روزافزون فناوری و تکنولوژی، برنامه‌ نویسی یک مهارت ارزشمند در عصر حاضر به شمار می‌رود. هر شخص برای ورود به این حوزه ابتدا باید با انواع موقعیت‌ های کاری برنامه‌ نویسی آشنا شود سپس باتوجه‌به علاقه خود، حوزه برنامه‌ نویسی مناسب را انتخاب نماید. درادامه به توضیح برخی از حوزه‌های پرکاربرد برنامه‌ نویسی می‌پردازیم.

نمایش کدهای کامپیوتری بر روی صفحه نمایش کامپیوتر

1. توسعه دهنده وب

کارتوسعه‌ دهندگان وب طراحی، ساخت و نگهداری وب‌سایت است. آنها باید از عملکرد صحیح وب‌سایت اطمینان حاصل کنند و سایت را به‌گونه‌ای طراحی کنند که علاوه بر جاذبه‌های بصری امکان ارتباط آسان کاربران با وب‌سایت را فراهم نمایند.

توسعه‌ دهندگان وب معمولاً در یکی از سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

متوسط درآمد سالانه در ایران برای توسعه دهندگان وب: ماهی 15٬300٬000 میلیون تومان

بهترین زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده برای یادگیری: PHP، java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptجاوا اسکریپت چیست؟ معرفی زبان برنامه نویسی java scriptزبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست و چه کاربردی دارد؟ این صفحه عالی به بررسی مزایای JavaScript پرداخته و مبانی برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش داده ،HTMLزبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟زبان html چیست؟ اچ تی ام ال (HTML) چیست و چه کاربردی دارد؟این مقاله عالی به معرفی زبان html پرداخته سپس موارد چون : html چه کاربردی دارد؟ فایل html چیست؟ بررسی مزایا و معایب HTML، پرکاربرد ترین تگ های HTML پرداخته برای Front-end و Java، Python برای Back-end

2. برنامه نویس کامپیوتر

برنامه‌ نویسان کامپیوتر کد‌های برنامه‌ها را می‌نویسند سپس کد‌ها را برای رفع خطاهای احتمالی آزمایش می‌کنند، این افراد توانایی حل مسئله دارند و با توسعه‌ دهندگان نرم‌افزارهمکاری می‌کنند.

متوسط درآمد سالانه برنامه نویس کامپیوتر در ایران: ماهی 17٬400٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: سی شارپسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهسی شارپ چیست ⚡️سی شارپ به زبان سادهاین صفحه عالی بررسی کرده که سی شارپ چیست و تاریخچه سی شارپ، محیط و ابزارهای سی شارپ، ویژگی های سی شارپ، مزایای سی شارپ و کاربرد و بازار کار سی شارپ را گفته ، Javaجاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا چیست؟ تعریف، معنی و ویژگی های جاوا (java) از 0تا100جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است، زبان برنامه نویسی جاوا شبیه ++C است، پایتون (Python)زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون چیست؟ – نحوه شروع و دلایل محبوبیتزبان برنامه نویسی پایتون (Python) چیست؟ این مقاله عالی به بررسی دلایل محبوبیت پایتون، موارد استفاده از پایتون و نحوه شروع به برنامه نویسی پایتون پرداخته 

3. توسعه دهنده اپلیکیشن‌های موبایل

توسعه‌ دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل برنامه‌های نرم‌افزاری را برای استفاده در سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ‌های تلفن همراه از جمله iOSسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اسسیستم عامل iOS چیست؟ بررسی تاریخچه و ویژگی های آی او اساین مقاله عالی به معرفی سیستم عامل آی او اس (IOS) پرداخته، همچنین به بررسی ویژگی های سیستم عامل Apple iOS و تاریخچه و نسخه های سیستم عامل iOS پرداخته است، اندرویدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیدسیستم عامل اندرويد چیست؟ هر آنچه باید درمورد Android بدانیداندروید چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل اندروید (Android)، تاریخچه و توسعه اندروید، ویژگی های ورژن های مختلف اندروید پرداخته است و ویندوز طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند. این متخصصان مسئول نگهداری، پشتیبانی، اشکال زدایی (Debugging)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)دیباگ چیست؟ معرفی روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ(اشکال زدایی)این مقاله عالی مفاهیم دیباگ (debug)، دیباگینگ (Debugging) یا همان اشکال زدایی، دیباگر (Debugger) را معرفی و همچنین روش‌‌ها و ابزارهای دیباگینگ را بررسی کرده و آزمایش برنامه‌های نرم‌افزاری هستند.

متوسط درآمد توسعه‌ دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل در ایران: ماهی 16٬100٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: Java، Python، Kotlin، Swift

4. توسعه دهنده پایگاه داده

توسعه‌ دهنده پایگاه‌ داده یک مهندس نرم‌افزاراست که پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته  را طراحی، ساخت، آزمایش و نگهداری می‌کند. این متخصصان سیستم‌های مدیریت پایگاه‌ داده را برای ذخیره و مدیریت داده‌ها ایجاد می‌کنند. آنها همچنین روش‌هایی را برای حفظ امنیت و به‌روز نگه‌داشتن داده‌ها و همچنین شناسایی روش‌هایی برای کمک به بهبود پایگاه‌ داده توسعه می‌دهند.

متوسط درآمد توسعه‌ دهنده پایگاه‌ داده در ایران: ماهی 18٬000٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: SQL ،Python، سی شارپ

5. توسعه دهنده نرم افزار

توسعه‌ دهندگان نرم‌افزار با استفاده از مهارت‌ها و ابزارهای مختلف نرم‌افزار را طراحی، برنامه‌ریزی، ایجاد و نگهداری می‌کنند. این متخصصان به نحوه تعامل کاربران با برنامه نرم‌افزاری فکر می‌کنند مثل معماران ساختمانی که نقشه ساختمان را طراحی می‌کنند و بعد هر بخش را برای اجرا به عهده برنامه‌ نویسان کامپیوتر می‌گذارند. این افراد کاری بین مدیریت و اجرا دارند و کمتر درگیر برنامه نویسی هستند؛ اما باید کد‌ها را برای رفع خطا بررسی و بهبود بخشند.

متوسط درآمد توسعه‌ دهندگان نرم‌افزار در ایران: ماهی 17٬400٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: Java ،C# ،Python

6. Data Scientist یا دانشمند داده

مهارت دانشمند دادهدانشمند داده (data scientist) کیست؟دانشمند داده (data scientist) کیست؟این مقاله عالی توضیح داده که دانشمند داده (Data Scientist) کیست؟ و به بررسی وظایف دانشمند داده، خصوصیات یک دانشمند داده موفق و حقوق دانشمند داده پرداخته یا Data Scientist در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارد. این متخصصان از حجم بزرگی از داده‌ برای حل مسائل مختلف، دانش و اطلاعات مفید استخراج می‌کنند. در این حوزه دانشمندان داده برای شناسایی الگو‌ و روند داده‌ها و همچنین ساخت الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد‌ها و مدل‌هایی برای ایجاد ارتباط بین یافته‌های خود از برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

متوسط درآمد دانشمند داده در ایران: ماهی 18٬000٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: Python ،Java ،Rزبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟زبان برنامه نویسی R چیست؟ کاربرد زبان برنامه نویسی r چیست؟این مقاله عالی به توضیح زبان برنامه نویسی R (آر) پرداخته، همچنین به بررسی محیط نرم افزاری زبان R، مزایا و معایب زبان R و کاربردهای زبان R پرداخته است 

7. تحلیل‌گر امنیت سایبری

یک تحلیل‌ گر امنیت سایبری مسئول برنامه‌ریزی، ارزیابی و اجرای اقدامات امنیتی برای محافظت از یک سازمان در برابر نفوذ است. آنها مسئول نظارت بر شبکه و سرورها برای اطمینان از ایمن بودن اطلاعات هستند و در صورت حمله، به‌سرعت داده‌ها را ایمن می‌کنند. متخصصان امنیت سایبریامنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]امنیت سایبری چیست؟ 0 تا 100 امنیت سایبری [cyber security]این مقاله به بررسی امنیت سایبری (cyber security)، انواع امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری، یادگیری امنیت سایبری و شغل های امنیت سایبری پرداخته است باید مفاهیم کدنویسیکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهکدنویسی چیست؟ – کد نویسی یعنی چهاین مقاله عالی به بررسی این پرداخته که کد نویسی چیست و مفهوم کد نویسی را بررسی کرده، همچنین تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی و کاربرد های کدنویسی را بررسی کرده را درک کنند تا بتوانند فعالیت کاربران مخرب در شبکه را به‌درستی تفسیرنمایند.

متوسط درآمد تحلیل‌ گر امنیت سایبری در ایران: ماهی 19٬900٬000 میلیون تومان

بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای یادگیری: Python ،Java، Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cزبان برنامه نویسی C – مزایا و کاربرد زبان C – فرق C و ++Cاین مقاله عالی ابتدا توضیح می‌دهد که زبان برنامه نویسی c چیست، سپس به بررسی مزایا و معایب زبان C ، کاربردهای زبان سی ، و تفاوت بین C و ++C می‌پردازد 

جمع‌بندی

توسعه و پیشرفت فناوری باعث شده است برنامه نویسی در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل معرفی تمام حوزه‌های برنامه نویسی کار دشواری است؛ اما در این مقاله سعی شد تا برخی از حوزه‌های پرکاربرد برنامه نویسی معرفی شود تا علاقه‌مندان برنامه نویسی حوزه کاری مناسب خود را انتخاب نمایند.

بهترین حوزه برنامه نویسی کدام است؟

انتخاب بهترین حوزه برنامه‌ نویسی مستلزم شناخت تمام مواردی است که برنامه نویسی در آن حضور دارد؛ اما به دلیل تنوع زیاد این موضوع، کار آسانی نیست. افراد با بررسی برخی از حوزه‌های پرکاربرد برنامه‌ نویسی و باتوجه‌به علاقه‌مندی خود می‌توانند حوزه برنامه‌ نویسی مناسب خود را بیابند.

کدام کشور‌ها بیشترین حقوق برای برنامه نویسان را پرداخت می‌کنند؟

کشور‌ها ازنظر رونق اقتصادی متفاوت هستند و این امر روی تمامی شغل‌ها از جمله برنامه نویسی تأثیرگذار است. بااین‌وجود طبق بررسی‌های انجام شده کشور‌ آمریکا با میانگین حقوق 108 هزار دلار و سوئیس با میانگین درآمد 83 هزار دلار سپس نروژ با میانگین درآمد 72 هزار دلار بیشترین درآمد را به برنامه نویسان تخصیص می‌دهند.

حوزه‌های برنامه نویسی Python کدام است؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه‌منظوره، محبوب و مناسب برای شروع یادگیری برنامه نویسی است. پایتون در حوزه‌های مختلف برنامه نویسی مانند توسعه وب‌سایت، شبکه، اینترنت، بازی، موبایل، علم داده و غیره کاربرد دارد.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200