تا ۵۰٪ تخفیف در جشنواره کوله پشتی بهار
دیدن تخفیف‌ها و شرکت در جشنواره
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

معروف ترین الگوریتم های برنامه نویسی

معروف ترین الگوریتم ‌های برنامه نویسی چیست؟ این صفحه عالی بررسی کرده که آیا به‌عنوان برنامه نویس حتماً باید با الگوریتم‌ های معروف آشنا باشیم یا خیر

الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد ها نقش مهمی در برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است و حوزه‌های کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ی دارند، همانطور که می‌دانید به خردکردن یک مسئله بزرگ به مسئله‌های کوچک‌تر و سبک‌تر و سپس حل‌کردن آنها الگوریتم گفته می‌شود. هر الگوریتم از تعدادی ورودی تشکیل شده است و سپس یکسری از دستورالعمل‌ها بر روی ورودی‌ها انجام می‌شود و در نهایت یک یا چند خروجی حاصل می‌گردد. تاکنون الگوریتم های مختلفی در زمینه‌های گوناگون بوجود آمده است و هرکدام عملکرد ویژه خود را دارند؛ به عنوان مثال تعدادی از الگوریتم ها برای جستجوکردن ایجاد شده‌اند؛ یکسری از آنها برای مسائل بهینه‌سازی ساخته شده‌اند که به آن‌ها الگوریتم های بهینه سازیالگوریتم های بهینه سازی از سیر تا پیازالگوریتم های بهینه سازی از سیر تا پیازالگوریتم های بهینه سازی چیست؟ این صفحه عالی توضیح داده که الگوریتم های بهینه سازی چگونه کار می کنند و مهم‌ترین الگوریتم های بهینه سازی را معرفی کرده هم گفته می‌شود و یا در زمینه‌های دیگر مثل رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است و یادگیری ماشینیادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)یادگیری ماشین چیست و چرا مهم است؟ - Machine learning (ML)تعریف یادگیری ماشین : ماشین لرنینگ (Machine Learning یا به اختصار ML) باعث می‌شود که خود ماشین‌ها با آنالیز داده ها امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشند، این مقاله فوق العاده یادگیری ماشین را بصورت کامل بررسی کرده است و...

تصویری از چارت روش کار الگوریتم ها

تعداد الگوریتم‌ هایی که تاکنون ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است بسیار زیاد است، اما به‌عنوان یک برنامه نویس یا یک فعال در حوزه کامپیوتر، نیاز است تا برخی از معروف‌ترین‌ها و پرکاربردترین الگوریتم‌ ها را بشناسید.

معروف‌ترین الگوریتم ‌های برنامه نویسی

ابتدا دسته‌بندی الگوریتم‌ ها را مشخص می‌کنیم و سپس برای هر مجموعه، معروف‌ترین و پرکاربردترین الگوریتم‌ ها را معرفی می‌کنیم.

تصویری از انواع الگوریتم ها

الگوریتم‌ های جستجو (Searching Algorithms):

الگوریتم‌ های جستجو برای جستجوکردن و پیداکردن یک اِلمان خاص در یک ساختمان دادهآموزش ساختمان داده و الگوریتمآموزش ساختمان داده و الگوریتمهر ساختمان داده یک نوع فرمت ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها در کامپیوتر است، که امکان دسترسی و اصلاح کارآمد آن داده‌ها را برای یکسری از الگوریتم‌ها و کاربردها فراهم می‌کند، در این صفحه به بررسی و آموزش ساختمان داده و الگوریتم پرداخته شده است خاص استفاده می‌شود. تاکنون تکنیک‌های مختلفی برای بهینه‌کردن فرایند جستجو به وجود آمده است تا بتوان به‌وسیله آنها با تعداد مقایسه کمتری، آیتم موردنظر را پیدا کنیم. مهم‌ترین الگوریتم‌ های جستجو عبارت‌اند از:

الگوریتم ‌های مرتب‌سازی (Sorting Algorithms):

الگوریتم‌ های مرتب‌ سازی، المان‌ها یا عنصرهای داخل یک ساختمان داده را به ترتیب خاصی مرتب می‌کنند؛ به‌عنوان‌مثال ترتیب قرارگیری عنصرها می‌تواند صعودی یا نزولی باشد. مرتب‌کردن یک لیست و یا هر ساختمان داده دیگری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که دسترسی و تغییر عناصر سریع‌تر و کاراتر خواهد بود. باتوجه‌ به مهم‌بودن این دسته از الگوریتم ‌ها، تاکنون روش‌های بسیار متعددی برای مرتب‌کردن به وجود آمده است که اکثر آنها معروف هستند و به‌ وفور در طول برنامه نویسی استفاده می‌شوند. از الگوریتم‌ های مهم مرتب‌ سازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الگوریتم‌ های بهینه‌سازی (Optimization Algorithms):

به طور خلاصه هدف از الگوریتم‌ های بهینه‌سازی، پیداکردن بهترین جواب ممکن در بین جواب‌های متعدد یک مسئله است؛ بنابراین الگوریتم ‌های بهینه‌سازی می‌خواهند یک مقدار خاصی را ماکزیمم و یا مینیمم کنند. از مهم‌ترین الگوریتم‌ های بهینه‌سازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الگوریتم ‌های یادگیری ماشین (Machine Learning Algorithms):

الگوریتم های یادگیری ماشین، کامپیوتر را قادر می‌سازند که در داده‌های موجود یک الگوی خاصی را یاد بگیرد تا بتواند تصمیم‌گیری و یا پیش‌بینی کند. یادگیری ماشین در واقع زیر مجموعه‌ای از حوزه‌های هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است و تحلیل داده‌ها محسوب می‌شود. از الگوریتم‌ های مهم یادگیری ماشین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الگوریتم‌ های اجماع در بلاک‌چین (Blockchain Consensus Algorithm):

باتوجه‌ به محبوبیت بسیار زیاد تکنولوژی بلاکچینبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ از 0 تا 100 بلاکچین به زبان سادهبراستی بلاکچین چیست؟ افراد زیادی می‌خواهند با بلاکچین آشنا شوند، اما نمی‌توانند در سایت‌ها توضیح ساده ای از بلاکچین بیابند، این مقاله به توضیح بلاچین به زبان ساده پرداخته و غیرمتمرکز بودن آن، الگوریتم ‌های زیادی در 2 دهه اخیر به وجود آمده است که به‌وسیله این الگوریتم‌ ها گره‌ها یا نودها (Node) می‌توانند با یکدیگر به توافق یا اجماع برسند. از مهم‌ترین الگوریتم‌ های اجماع بلاک‌ چینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الگوریتم ‌های گراف (Graph Algorithms):

از دسته الگوریتم‌ های مهم دیگر حوزه برنامه‌ نویسی می‌توان به الگوریتم‌ های گراف اشاره کرد. الگوریتم‌ های گرافگراف چیست، آموزش گراف از 0 تا 100 توسط دانشجو ارشد صنعتی شریفگراف چیست، آموزش گراف از 0 تا 100 توسط دانشجو ارشد صنعتی شریفدر این مقاله تمامی مطالب مربوط به گراف از 0 تا 100 تدریس شده است. مواردی همچون : گراف چیست؟ انواع گراف، گراف همبند، مکمل گراف،‌ گراف کامل، گراف جهت دار، گراف بدون جهت،‌ گراف ساده و ...  به تحلیل ارتباط بین نودهایی از گراف که با یکدیگر در ارتباط هستند می‌پردازد؛ به‌عنوان‌مثال، این الگوریتم ‌ها کمک می‌کنند تا بتوانیم کوتاه‌ترین مسیر را پیدا کنیم و موارد بسیار دیگر. از مهم‌ترین الگوریتم‌ های گراف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

الگوریتم ‌های جستجو در رشته (String Searching Algorithms):

الگوریتم‌ های جستجو در رشتهرشته یا String چیست ⚡️ نحوه کار با استرینگ در برنامه نویسیرشته یا String چیست ⚡️ نحوه کار با استرینگ در برنامه نویسیاین مقاله به معرفی رشته (String) یا استرینگ در برنامه نویسی، رشته در پایتون، رشته در C++ و همین طور الگوریتم‌های معروف مربوط به رشته ها در برنامه نویسی پرداخته ، با توالی‌ای از کاراکترها یا سمبل‌ها که به‌عنوان رشته یا String شناخته می‌شوند سروکار دارند. به‌طورکلی از این الگوریتم‌ ها برای جستجوی یک الگو درون یک‌ رشته، تصدیق‌کردن یک داده و یا تغییر یا دست‌کاری یک متن استفاده می‌شوند. از مهم‌ترین الگوریتم‌ های جستجو در رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جمع‌ بندی

دنیای الگوریتم، دنیای جذاب و البته چالش‌برانگیز دنیای کامپیوتر است. به هر اندازه که مفهوم یک الگوریتم را درک کنید و از آن به‌صورت کاربردی استفاده کنید، به همان اندازه دانش شما در حل مسائل بالاتر رفته و برنامه‌ نویسی برای شما راحت‌تر می‌شود. تعداد الگوریتم ‌های ساخته شده بسیار زیاد است، از بعضی از آنها تنها در حد نوشتن یک مقاله استفاده شده‌اند؛ اما برخی دیگر کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند؛ از استفاده در نرم‌افزارها گرفته تا ایجاد خطوط هواپیمایی و تولید جنگ‌افزارها و... . در این مقاله به معروف‌ ترین و متداول‌ ترین الگوریتم‌ هایی که در دنیای برنامه نویسی استفاده می‌شوند پرداختیم و هرکدام را به‌صورت مختصر توضیح دادیم.

ازمهم‌ترین دسته‌بندی‌های الگوریتم‌ ها کدام‌اند؟

1- الگوریتم‌ های جستجو (Searching Algorithms) 2-الگوریتم‌ های مرتب‌ سازی (Sorting Algorithms) 3-الگوریتم‌ های بهینه‌ سازی (Optimization Algorithms) 4-الگوریتم‌ های یادگیری ماشین (Machine Learning Algorithms) 5-الگوریتم‌ های اجماع در بلاک‌‌چین (Blockchain Consensus Algorithm) 6-الگوریتم‌ های گراف (Graph Algorithms) 7-الگوریتم‌ های جستجو در رشته (String Searching Algorithms)

آیا به‌عنوان برنامه نویس حتماً باید با الگوریتم‌ های معروف آشنا باشیم؟

بستگی به حیطه کاری‌تان دارد. سؤال در مورد الگوریتم و حل مسئله از مهم‌ترین پرسش‌هایی است که در مصاحبه استخدامی پرسیده می‌شود؛ همچنین برای توانایی حل مسائل نیاز به دانستن الگوریتم‌ های متفاوت دارید؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا در مورد الگوریتم‌ های معروف برنامه نویسی اطلاعات لازم و کافی را داشته باشید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200