برنامه مسیر ۸ ماهه تا کنکور: مشاوره خصوصیت با استاد رضوی رو رزرو کن!
رزرو مشاوره
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

وسایل موردنیاز رشته مهندسی کامپیوتر

وسایل مورد نیاز رشته مهندسی کامپیوتر چیست؟ این صفحه عالی تمامی وسایل مورد نیاز برای مهندسی کامپیوتر را نام برده و به سوالات متداول در این زمینه پاسخ داده است

رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است از جمله رشته‌های بسیار محبوب در دنیای امروز است که باتوجه به پیشرفت روزافزون فناوری و نیاز روزافزون به توسعه و بهره‌برداری از سیستم‌های کامپیوتری، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این رشته شامل مباحثی چون طراحی و توسعه نرم‌افزار، سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است، شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریجامع‌ترین آموزش درس شبکه های کامپیوتریدرس شبکه‌ های کامپیوتری یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است، با توجه به اینکه اینترنت امروزی بزرگترین سیستم مهندسی ساخت دست بشر در تمام طول تاریخ است، آشنایی با شبکه‌های کامپیوتری برای تمامی علاقه‌مندان و دانشجویان رشته کامپیوتر الزامی است، در این راستا در این صفحه به معرفی شبکه‌های کامپیوتری پرداخته‌ شده است، امنیت اطلاعاتامنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست؟امنیت اطلاعات چیست و چرا امنیت اطلاعات مهم است؟ این صفحه عالی روش‌های ایمن سازی و پیشگیری از اطلاعات را شرح داده و انواع داده ها از نظر امنیت را توضیح داده و سیستم‌های هوشمند است. به دلیل گستردگی و پیچیدگی این رشته، داشتن وسایل و تجهیزات مناسب برای انجام کارهای مرتبط با آن امری ضروری و حیاتی است. در این مقاله، به بررسی وسایل موردنیاز برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر و افراد علاقه‌مند به این رشته می‌پردازیم که به آنها در یادگیری و تحقیق در این حوزه کمک خواهد کرد.

1. لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی

لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی از وسایل مورد نیاز مهندسی کامیپوتر

در رشته مهندسی کامپیوتر، داشتن یک لپ تاپ یا کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است شخصی با امکانات مناسب برای برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است، طراحی و توسعه نرم‌افزار و سخت‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری وپردازش تصویرپردازش تصویر دیجیتال چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه مراحلی را شامل می‌شود؟ پردازش تصویر دیجیتال چیست؟ چه انواعی دارد؟ چه مراحلی را شامل می‌شود؟ پردازش تصویر یکی از فیلدهای پرطرفدار مرتبط با گرافیک کامپیوتر، بینایی کامپیوتر، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، و الگوریتم‌ها و محاسبات است که ارتباط تنگاتنگی میان تمام آنهاست. در نتیجه در این صفحه علاوه بر معرفی این فیلد، نقشه راهی نیز برای علاقه‌مندان این حوزه ارائه کرده‌ایم.، امری بسیار حیاتی است. باتوجه‌به شرایط این رشته، داشتن یک سیستم قدرتمند با مشخصات مناسب و قابل ارتقا، امری ضروری است. بهتر است در انتخاب سیستم مناسب، باتوجه به نیازهای خود و با مشاوره افراد متخصص، تصمیم‌گیری صحیحی را انجام دهید. از مزایای استفاده از لپ‌تاپ در برابر کامپیوتر شخصی، قابلیت حمل‌ونقل آسان و امکان استفاده در هرزمان و مکان بدون نیاز به پریز برق مستقیم است.

حداقل سخت‌افزار لپ تاپ برای رشته مهندسی کامپیوتر

برای انتخاب لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی مناسب، باید به مشخصات فنی آن توجه کرد. مشخصاتی مانند سرعت پردازشگر، حجم حافظه RAMرم کامپیوتر چیست؟ رم کجاست؟ معرفی انواع رم (RAM) کامپیوتررم کامپیوتر چیست؟ رم کجاست؟ معرفی انواع رم (RAM) کامپیوتراین مقاله عالی به معرفی رم کامپیوتر پرداخته، همچنین بررسی کرده رم کامپیوتر (RAM : Random Access Memory) کجاست و انواع رم کامپیوتر را معرفی کرده است، ظرفیت حافظهحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوترحافظه در کامپیوتر، همه چیز در مورد حافظه در معماری کامپیوتردر این مقاله به بررسی کامل حافظه در کامپیوتر، انواع حافظه در کامپیوتر، کش، روش‌های آدرس دهی کش، نگاشت آدرس و موارد دیگر می‌پردازیم داخلی، کارت گرافیککارت گرافیک چیست ⚡️ کارت گرافیک چیست به زبان سادهکارت گرافیک چیست ⚡️ کارت گرافیک چیست به زبان سادهاین مقاله عالی معرفی کرده که کارت گرافیک چیست و چگونه کار می‌کند، همچنین انواع کارت گرافیک و ویژگی های کارت گرافیک و برترین کارت‌های گرافیک 2023 را معرفی کرده ، صفحه‌نمایش با رزولوشن بالا و قابلیت اتصال به شبکه های بی سیممعرفی شبکه های بی سیم - شبکه های حسگر بی سیم - وایرلس چیستمعرفی شبکه های بی سیم - شبکه های حسگر بی سیم - وایرلس چیستاین صفحه شما را با شبکه های بی سیم و شبکه های حسگر بی سیم آشنا خواهد کرد و به بررسی انواع شبکه های بی سیم نیز می‌پردازد، همچنین توضیح خواهیم داد که وایرلس چیست، از جمله مواردی هستند که در انتخاب سیستم مناسب باید مدنظر قرار گیرند؛ همچنین، باید به دوام، سازگاری با سیستم عاملسیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟سیستم عامل چیست به زبان ساده، چرا باید از OS استفاده کنیم؟این مقاله عالی به معرفی سیستم عامل (Operating System|OS) به زبان ساده پرداخته، همچنین بررسی کرده که چرا باید از سیستم عامل استفاده کنیم ‌های مختلف و امکانات ارتباطی دیگر نیز توجه کرد.

مدلعنوان
پردازنده Intel Core i5 / Ryzen 5
حافظه رم 8 گیگابایت
کارت گرافیک 2 گیگابایت کارت گرافیک مجزا
حافظه داخلی داشتن حداقل 256 گیگابایت SSD

معرفی بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

ما با ارائه چندین نمونه از بهترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های مناسب برای رشته مهندسی کامپیوتر، سعی کردیم به شما در انتخاب لپ‌تاپ مناسب برای اجرای برنامه‌های سنگین و پردازش داده‌های بزرگ کمک کنیم.

در این تصویر شخص در حال تفکر و تصمیم گیری برا انتخاب بهترین لپ تاپ است

ما به شما لپ‌تاپ سری IdeaPad 3 از برند لنوو را به‌عنوان اولین گزینه پیشنهاد می‌دهیم. این لپ‌تاپ از پرفروش‌ترین مدل‌های لنوو است و دارای سخت‌افزار مناسبی برای رشته کامپیوتر است. ویژگی‌های این لپ‌تاپ را در جدول زیر می‌توان مشاهده کرد:

لپ‌تاپ Lenovo IdeaPad3-BF
ویژگی‌ها نقاط قوت نقاط ضعف
CPU: Intel Core i7 وزن سبک و بدنه مقاوم داشتن تنها یک پورت USB 3
RAM: 12 GB پردازنده قوی و کارآمد تاچ‌پد کوچک
HDD: 1 TB داشتن قابلیت ارتقای رم پورت Type-C قابلیت شارژ ندارد
SSD: 512 GB M.2 قابلیت افزودن SSD -
VGA: MX 450 2G - -
Display: 15.6” IPS - -

اگر به دنبال لپ‌تاپی هستید که از پس انجام هر کاری بربیاید، لپ‌تاپ‌های ایسوس سری TUF گزینه مناسبی برای شما هستند. این لپ‌تاپ‌ها نه‌تنها بازی‌های روز دنیا را با بهترین کیفیت اجرا می‌کنند برای رشته‌های مهندسی هم بسیار مناسب هستند. ویژگی‌های این لپ‌تاپ را در جدول زیر می‌توان مشاهده کرد.

لپ‌تاپ Asus TUF Gaming FX506HF-CX
ویژگی‌ها نقاط قوت نقاط ضعف
CPU: Intel Core i5 کیفیت ساخت بالا عمر باتری متوسط
RAM: 8 GB DDR4 سخت‌افزار قدرتمند وزن بالا
HDD: No سیستم خنک‌کننده کارآمد صدای بلند فن خنک‌کننده
SSD: 512 GB M.2 نمایشگر باکیفیت قیمت بالا
VGA: RTX2050 4G - -
Display: 15.6” IPS FHD - -

لپ‌تاپ ایسوس مدل TUF Dash FX517ZC یکی از گزینه‌های برتر برای دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته مهندسی کامپیوتر است. با ظرفیت حافظه رم بالا و حافظه گرافیک مجزا، این لپ‌تاپ قابلیت اجرای برنامه‌های سنگین مهندسی را دارد؛ همچنین، صفحه‌نمایش باکیفیت و طراحی زیبا این لپ‌تاپ، آن را به یک انتخاب مناسب در بین گزینه‌های موجود تبدیل می‌کند. مشخصات این لپ‌تاپ در جدول زیر آورده شده است:

لپ‌تاپ Asus TUF Dash FX517ZC
ویژگی‌ها نقاط قوت نقاط ضعف
CPU: Intel Core i5 ظرفیت حافظه رم بالا نداشتن وب‌کم
RAM: 8 GB حافظه گرافیک مجزا نداشتن حسگر اثر انگشت
HDD: No پردازنده قدرتمند عمر باتری متوسط
SSD: 1 TB M.2 صفحه‌نمایش باکیفیت عدم پشتیبانی از کارت حافظه خارجی
VGA: RTX 3050 4G طراحی زیبا و شکیل -
Display: 15.6” IPS قابلیت ارتقای رم تا 32 GB -

به یاد داشته باشید که هر لپ‌تاپی بسته به نیاز شما و بودجه موجود، می‌تواند مناسب باشد. بهترین راه برای انتخاب لپ‌تاپ، مقایسه و بررسی ویژگی‌های مختلف آنها است.

2. محیط های توسعه (IDEs)

تصویری از یک محیط توسعه بر بروی مانیتور کامپیوتر

محیط‌ های توسعه یا IDE ها، نرم‌افزارهایی هستند که به برنامه‌نویسان کمک می‌کنند تا کدهای خود را به‌سادگی توسعه، تست و اجرا کنند. در اینجا به بررسی پنج محیط توسعه معروف برای برنامه نویسان کامپیوتر می‌پردازیم:

Visual Studio

ویژوال استدیو یکی از محیط های توسعه

Visual Studio یکی از پرکاربردترین و قدرتمندترین محیط‌ های توسعه است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است. این محیط ابزارهای متنوعی دارد که برای توسعه برنامه‌های مختلف استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی مزایا و معایب این محیط می‌پردازیم:

مزایا

معایب

VS Code

VS Code یک محیط توسعه

VS Code یک محیط توسعه رایگان و متن بازاوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ اوپن سورس به چه معناست؟اوپن سورس یا متن باز چیست؟ این صفحه عالی به بررسی این موارد و همچنین تاریخچه نرم افزار متن باز و نحوه به کارگیری متن باز در توسعه نرم افزار پرداخته است است. در ادامه مزایا و معایب آن را بررسی می‌کنیم:

مزایا

معایب

PyCharm

PyCharm حیط توسعه بهینه‌سازی‌شده برای توسعه برنامه‌های پایتونی

PyCharm یک محیط توسعه بهینه‌سازی‌شده برای توسعه برنامه‌های پایتونی است که دارای قابلیت‌های هوشمندی مانند تشخیص خطاهای کد و ارائه پیشنهادهای بهبود کد است. در ادامه مزایا و معایب این محیط را بررسی می‌کنیم:

مزایا

معایب

Eclipse

Eclipse یک محیط توسعه با قابلیت پشتیبانی از زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی

Eclipse یک محیط توسعه است که از زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی، به‌خصوص  Java، پشتیبانی می‌کند. مزایا و معایب این محیط توسعه به شرح زیر است:

مزایا

معایب

NotePad++

NotePad++ یک نرم افزار ساده و سبک برای توسعه

NotePad++ یک نرم‌افزار ساده و سبک است که برای کاربرانی که از یک محیط توسعه حرفه‌ای نیاز ندارند، مناسب است. مزایا و معایب این محیط را در ادامه مشاهده می‌کنیم:

مزایا

معایب

3. ابزارهای مدیریت پروژه و برنامه ریزی

 ابزارهای مدیریت پروژه و برنامه ریزی

ابزارهای مدیریت پروژه و برنامه‌ ریزی از جمله وسایلی هستند که برای مهندسان کامپیوتر بسیار مفید و ضروری هستند. این ابزارها به‌صورت آنلاین و یا با نصب روی کامپیوتر در دسترس هستند و برای مدیریت پروژه‌های بزرگ و پیچیده بسیار مفید هستند. این ابزارها به مهندسان کامپیوتر کمک می‌کنند تا بتوانند بهتر پروژه‌های خود را برنامه‌ریزی کنند و به‌صورت کارآمد و باکیفیت به پایان برسانند. با استفاده از این ابزارها، مهندسان می‌توانند به‌راحتی و بادقت بیشتری زمان‌بندی، تخصیص منابع، مشخص‌کردن وظایف و پیگیری پیشرفت پروژه را انجام دهند. برای استفاده از این ابزارها، باید آنها را به‌درستی فراگیرید و به یاد داشته باشید که استفاده از آنها به‌تنهایی کافی نیست و باید به همراه یک برنامه‌ریزی خوب همراه باشد.

دفتر برنامه ریزی

دفتر برنامه ریزی

دفتر برنامه‌ ریزی از جمله ابزارهایی است که به مهندسان کامپیوتر کمک می‌کند تا کار خود را برنامه‌ریزی کنند و برای انجام کارهای روزانه و هفتگی خودسازماندهی داشته باشند. دفتر برنامه‌ ریزی به مهندسان کامپیوتر کمک می‌کند تا به‌صورت بهتر و سازماندهی‌شده‌تر برای انجام کارهای خود برنامه‌ریزی کنند. با استفاده از دفتر برنامه‌ ریزی، مهندسان می‌توانند به‌راحتی و بادقت بیشتری کارهای خود را برنامه‌ریزی کنند و به‌صورت کارآمدتر به پایان برسانند. یکی از مشکلات دفتر برنامه‌ ریزی، این است که اغلب این ابزار به‌صورت دستی و با استفاده از کاغذ و مداد انجام می‌شود که ممکن است در برخی مواقع نامناسب باشد؛ همچنین، دفتر برنامه‌ ریزی برای پیگیری پیشرفت پروژه‌های بزرگ و پیچیده ممکن است کارآمدی کمتری داشته باشد و نیاز به ابزارهای مدیریت پروژه و برنامه‌ریزی پیشرفته‌تر داشته باشد.

Trello

Trello یک ابزار آنلاین مدیریت پروژه است

Trello یک ابزار آنلاین مدیریت پروژه با رابط کاربریرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiرابط کاربری یا ui چیست؟ – تفاوت ui و ux + مراحل طراحی uiاین مقاله عالی بررسی کرده که رابط کاربری ui چیست، همچنین تفاوت های UI و UX و مراحل طراحی UI و همچنین اصول طراحی رابط کاربری و سبک های طراحی UI را بررسی کرده ساده و کاربرپسند است که برای تیم‌های کاری بسیار مفید است. از مزایای Trello می‌توان به‌سادگی و کاربرپسندی رابط کاربری، قابلیت اشتراک‌گذاری فایل‌ها، قابلیت تخصیص وظایف به اعضای تیم، پیگیری پیشرفت پروژه و قابلیت اتصال به ابزارهای دیگر مانند Slack اشاره کرد. در Trello، امکانات گسترده‌تری نسبت به ابزارهای پیشرفته‌تر مدیریت پروژه مانند Microsoft Project و Jira وجود ندارد؛ همچنین، ممکن است برای پروژه‌های پیچیده و بزرگ، این ابزار کارآمدی کمتری داشته باشد.

Microsoft Project

Microsoft Project یک ابزار پیشرفته مدیریت پروژه است

Microsoft Project یک ابزار پیشرفته مدیریت پروژه است که مخصوصاً برای پروژه‌های پیچیده و بزرگ طراحی شده است. از مزایای Microsoft Project می‌توان به قابلیت برنامه‌ریزی دقیق، پیگیری پیشرفت پروژه، تخصیص منابع بهینه، قابلیت تنظیم گزارش‌های پیشرفت پروژه و ارتباط با برنامه‌های دیگر از جمله برنامه‌های Office اشاره کرد. برای استفاده از ابزار Microsoft Project ، نیاز به آموزش و فراگیری آن و تسلط بر آن دارید.

Jira

Jira یک ابزار پیشرفته مدیریت پروژه است

Jira یک ابزار پیشرفته مدیریت پروژه است که برای تیم‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار طراحی شده است. این ابزار از شرکت Atlassian است و برای پیگیری پروژه‌های نرم‌افزاری، مدیریت رویه‌های کاری، ردگیری باگ‌ها و مشکلات و مدیریت تسک‌ها استفاده می‌شود. از مزایای Jira می‌توان به قابلیت انعطاف‌پذیری و تنظیم‌پذیری بالا، قابلیت تنظیم گزارش‌های پیشرفت پروژه، امکان اتصال به ابزارهای دیگر مانند Bitbucket و Confluence، قابلیت گزارش‌گیری پیشرفت پروژه و همچنین قابلیت مدیریت چرخه‌های زندگی محصول اشاره کرد. استفاده از Jira برای کاربران مبتدی کمی دشوار است و به‌یادداشتن نحوه استفاده از آن نیاز به آموزش و فراگیری دارد.

4. لوازم جانبی

استفاده از لوازم جانبی مناسب در برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است و توسعه نرم‌افزارهای کامپیوتری، می‌تواند به بهبود کیفیت کار و افزایش بهره‌وری کمک کند. در ادامه، به معرفی و بررسی لوازم جانبی ضروری می‌پردازیم تا برای شما بهترین ابزارهای ممکن را برای کار در این رشته پیشنهاد دهیم. ضمناً، باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی، لوازم جانبی رایج و مورداستفاده در این رشته، همواره در حال تغییر و بهبود هستند؛ لذا، بهتر است همیشه با آخرین تکنولوژی‌ها و لوازم جانبی روز دنیا آشنا باشید تا بتوانید به بهترین نحو از آنها استفاده کنید.

هدفون

هدفون

استفاده از هدفون برای شنیدن موسیقی، تماشای فیلم‌ها، گفتگو در ویدئوکنفرانس و اجرای بازی‌های رایانه‌ای بسیار رایج است؛ همچنین، در محیط‌هایی که نیاز به حفظ سکوت و کاهش صدای اطراف وجود دارد، مانند محیط کار، استفاده از هدفون موردنیاز است. هنگام خرید هدفون، به کیفیت صدا و راحتی استفاده از آن توجه کنید؛ همچنین، در صورت استفاده برای گفتگو در ویدئوکنفرانس، می‌توانید به داشتن میکروفون در هدفون نیز توجه کنید.

کیبورد

کیبورد کامپیوتر

کیبورد یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی برای برنامه‌نویسی و تایپ کد است. یک کیبورد باکیفیت بالا و دقت بالا می‌تواند به شما کمک کند بهترین کدها و دستورالعمل‌ها را بنویسید. برای برنامه‌نویسی، کیبوردهایی باکیفیت بالا و دقت بالا توصیه می‌شوند؛ همچنین، کیبورد با صفحه‌کلید کامل (Full-Size) با کلیدهای جداگانه توصیه می‌شود که باعث افزایش راحتی و سرعت تایپ می‌شود. در هنگام خرید کیبورد، به‌دقت دکمه‌های کیبورد و عمر دکمه‌های آن توجه کنید.

مانیتور

مانیتور کامپیوتر

نمایشگر کامپیوتر برای نمایش کد و برنامه‌های مختلف بسیار مهم است. برای برنامه‌نویسی، نمایشگر با اندازه مناسب، کیفیت تصویر بالا و قابلیت تنظیم در حالت‌های مختلف (مانند حالت افقی و عمودی) توصیه می‌شود؛ همچنین، نمایشگر با رزولوشن بالا و اندازه بزرگ‌تر می‌تواند به شما کمک کند تا کد و صفحات وب را با راحتی بیشتری بخوانید. در هنگام خرید نمایشگر، به کیفیت تصویر و رزولوشن آن توجه کنید. معمولا نمایشگر با پایه قابل‌تنظیم ارتفاع توصیه می‌شود تا بتوانید به‌راحتی زاویه دید خود را تنظیم کنید. برای استفاده در محیط‌های تاریک و برای کاهش خستگی چشم، نمایشگر با تکنولوژی مانیتورهای با پس‌زمینه LED یا OLED توصیه می‌شود.

موس

موس کامپیوتر

استفاده از موس به‌جای استفاده از تاچ‌پد در کار با کامپیوتر به دلیل دقت بیشتر در کنترل حرکت نمایشگر و کار با نرم‌افزارهایی که نیاز به کلیک دارند، موردنیاز است. هنگام خرید موس، به نوع و کیفیت حسگر موس، دقت در کنترل حرکت و اندازه و وزن آن توجه کنید؛ همچنین، موس‌های بی‌سیم برای کاربری در محیط‌هایی که نیاز به جابه‌جایی بیشتر دارید، مفید هستند.

فلش و هارد اکسترنال

فلش و هارد اکسترنال برای ذخیره‌سازی اطلاعات

استفاده از فلش و هارد اکسترنال برای ذخیره‌سازی اطلاعات و فایل‌های مهم و انتقال آنها به رایانه‌های دیگر بسیار مفید است. هنگام خرید فلش و هارد اکسترنال، به ظرفیت ذخیره‌سازی، سرعت انتقال داده‌ها و نوع رابط اتصال به کامپیوتر توجه کنید؛ همچنین، در صورت استفاده برای حفظ اطلاعات حساس، به امنیت و رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است داده‌ها نیز توجه کنید.

5. لوازم تحریر

علاوه بر موارد ذکرشده، لوازم تحریر نیز ممکن است برای مهندسان کامپیوتر مفید باشد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

کلاسور

کلاسور برای نوشتن جزوات درسی

کلاسور یکی از لوازم تحریر ضروری در رشته مهندسی کامپیوتر برای نوشتن جزوات درسی است. توجه کنید که سایز کلاسور باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید تمامی اسناد و نوشته‌های خود را در آن نگهداری کنید.

خودکار رنگی

خودکار رنگی

خودکار رنگی یکی از وسایلی هست که همه ما با آن آشنایی داریم، اما در رشته مهندسی کامپیوتر خیلی مهم است! چون با خودکارهای رنگی می‌توانید نمودارها، جداول و نوشته‌های خود را به طور رنگی نوشته و به آنها زندگی ببخشید.

ماشین حساب

ماشین حساب برای انجام محاسبات ریاضی

ماشین‌ حساب یکی دیگر از لوازم تحریر ضروری در رشته مهندسی کامپیوتر است که به کمک آن می‌توانید به‌راحتی محاسبات ریاضی، آماری و مهندسی را انجام دهید. هنگام تهیه آن به ویژگی‌هایی مثل قابلیت ذخیره و بازیابی داده‌ها، قابلیت اتصال به کامپیوتر و دیگر امکانات هم توجه کنید.

جمع‌بندی

در جهان امروز، رشته مهندسی کامپیوتر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پویاترین رشته‌ها شناخته می‌شود و این رشته به علت پیچیدگی‌ها و گستردگی‌اش نیازمند برخی وسایل و امکانات تخصصی است؛ به همین دلیل، در این مقاله، یک لیست از وسایل مورد نیاز برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر فراهم شده است. هدف از این مقاله، راهنمایی دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر در خرید و استفاده از وسایل مورد نیاز خود برای بهبود عملکرد و کیفیت کار آنهاست. با استفاده از این وسایل، دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر می‌توانند به بهترین شکل ممکن در خلال تحصیلات و کارآموزی‌های خود عمل کنند و به کارایی بیشتری دست یابند. البته لازم به ذکر است که این لیست تنها شامل وسایل مورد نیاز اولیه برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر است و بسته به نیاز هر دانشجو و گستردگی کاربردی که در آینده ممکن است داشته باشد، ممکن است به وسایل دیگری نیز نیاز داشته باشد. به‌هرحال، با استفاده از این وسایل موردنیاز، دانشجویان می‌توانند به بهترین شکل ممکن در این رشته پیشرفت کنند و به دانش و تخصص لازم برای شروع به کار در این صنعت دست یابند.

آیا برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، حتماً باید یک لپ تاپ قدرتمند داشت؟

بله یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر قدرتمند برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر بسیار حیاتی است، زیرا بسیاری از فعالیت‌های این رشته شامل برنامه‌نویسی، طراحی وب و غیره، نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند. البته برای دانشجویان این امکان وجود دارد که از کامپیوترهای موجود در کارگاه‌های کامپیوتر استفاده کنند؛ اما استفاده از یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر قدرتمند برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر بسیار بهتر و مفیدتر است؛ زیرا به آنها امکان می‌دهد در هر زمان و مکانی به‌راحتی به کار خود ادامه دهند و همچنین برای تمرین و پروژه‌های خود بهترین گزینه است.

آیا برنامه نویسی بدون کمک محیط های توسعه امکان پذیر است؟

بله امکان برنامه‌نویسی بدون استفاده از کمک محیط‌ های توسعه وجود دارد، اما استفاده از این ابزارها باعث می‌شود که فرایند برنامه‌نویسی سریع‌تر، راحت‌تر و بهتر انجام شود و همچنین اشکال‌زدایی و تست کد نیز ساده‌تر خواهد بود.

آیا به‌طورکلی برای دانشجویان خرید لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر؟

به‌طورکلی، برای دانشجویان خرید لپ‌تاپ بهترین گزینه است، زیرا لپ‌تاپ‌ها به دلیل قابل‌حمل بودن و امکان استفاده در هر زمان و مکانی، برای دانشجویان بسیار مناسب هستند. همچنین، لپ‌تاپ‌ها به‌طورکلی هزینه کمتری نیز دارند و به دلیل قابلیت حمل آسان، دانشجویان می‌توانند آنها را به‌راحتی در کلاس‌ها و کتابخانه‌ها همراه داشته باشند. البته باید توجه داشت که در صورت نیاز به توان پردازشی بالا و صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، خرید یک کامپیوتر نیز می‌تواند بهترین گزینه باشد.

امتیازدهی4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14.75 امتیاز (2 رای)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام تماس با پشتیبانی: 09378555200 تماس با پشتیبانی: 09378555200