مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

چه درس هایی را در کنکور ارشد کامپیوتر باید حذف کرد

چه درس هایی را در کنکور ارشد کامپیوتر باید حذف کرد؟ این صفحه عالی به بررسی دروسی که باید آنها را در کنکور ارشد کامپیوتر حذف کنید و دلایل آن پرداخته است

دروس کنکور ارشد کامپیوتردروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیدروس آزمون و ضرایب آنها در کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیقبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد رشته کامپیوتر لازم است تا از دروس مورد آزمون، اهمیت هر کدام و همچنین ضرایب آن‌ها مطلع باشید تا بتوانید به صورت هوشمندانه برنامه ریزی کرده و بهترین نتیجه را کسب کنید. این صفحه راهنمای شما در موارد ذکر شده خواهد بود. شامل 16 درس است اما جالب است بدانید برای قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر نیازی نیست تمام آنها را مطالعه کنید، حتی شاید حذف برخی از دروس به نفعتان باشد! در ادامه دروسی که باید آنها را کنکور ارشد کامپیوتر حذف کنید را معرفی و علت حذف هر یک را شرح خواهیم داد.

ریاضی 1 و ریاضی 2

بخش ریاضیات در کنکور ارشد کامپیوتر شامل 4 درس ریاضی 1، ریاضی 2، آمار و گسسته است. با توجه به اینکه گسسته پیش‌نیاز اکثر دروس رشته کامپیوتر است، بهتر است درس ریاضیات گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهجامع ترین آموزش درس ریاضی گسستهدرس ریاضیات گسسته به معرفی مباحثی نظیر شمارش و احتمال، استدلال و برهان خلف، نظریه اعداد، منطق ریاضی، روابط بازگشتی، روابط و نظریه‌ گراف می‌پردازد. از آن رو که در عصر کنونی ریاضی گسسته بطور گسترده‌ در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی استفاده می‌شود در این صفحه به معرفی و بررسی درس ریاضی گسسته پرداخته شده است را مطالعه کنید ولی خواندن دروس ریاضی 1 و 2 توصیه نمی‌شود زیرا:

  1. دروس حجیمی هستند.
  2. باتوجه‌به ضریب و تأثیر آنها در رتبه کنکور ارشد کامپیوتر ارزش خواندن ندارند.
  3. پیش‌نیاز دروس دیگر نیستند.

بسیار اندک هستند افرادی که این دو درس را برای کنکور ارشد کامپیوتر مطالعه می‎‌کنند و آن هم اشخاصی هستند که پایه ریاضیات قوی دارند و با صرف زمان کم می‌توانند به سؤالات آن پاسخ دهند. اگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوترمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیمصاحبه های رتبه های برتر کنکور ارشد کامپیوتر و آی تیاگر می‌خواهید در کنکور ارشد و دکتری کامپیوتر، IT و علوم کامپیوتر موفق شوید باید مسیری را طی کنید که رتبه‌های برتر سال‌های گذشته طی کرده‌اند، مسلما تجربیات افرادی که به بهترین نحو ممکن این مسیر را طی کرده‌اند برای شما بسیار مفید خواهد بود سال‌های گذشته را مشاهده کنید درمی‌یابید که آنها نیز ریاضی 1 و 2 را حذف کرده‌اند. اگر در سایر دروس نیز با ریاضیات مواجه شدید می‌توانید بنا به نیازتان فقط آن بخش را مطالعه کنید و اگر از فیلم های آموزشی کنکور کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوترفیلم های آموزشی دروس رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتردر این صفحه به پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین فیلم های آموزشی رشته مهندسی کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتر و IT دسترسی دارید، محبوبیت این فیلم‌ها به دلیل آن است که سخت‌ترین مباحث با بیانی بسیار ساده توضیح داده شده است استفاده می‌کنید، ریاضیات موجود در هر قسمت از درس مربوطه، توضیح داده شده و از مطالعه منبع دیگری برای ریاضیات بی‌نیاز هستید.

آمار و احتمال مهندسی

درس آمار و احتمال نیز پیش‌نیاز دروس دیگر کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر محسوب نمی‌شود؛ ممکن است بخش کوچکی از آمار و احتمال در بعضی از دروس دیگر کاربرد داشته باشد که در صورت مواجهه با آن، خواندن همان قسمت کفایت می‌کند و نیاز نیست کل درس آمار را مطالعه کنید؛ زیرا درس حجیمی است و با توجه با ضریب و اثرش ارزش خواندن را ندارد.

زبان انگلیسی

اگر پایه زبان انگلیسی‌تان خوب است و حدس می‌زنید که می‌توانید در زمان نهایتاً 20 دقیقه به تمام یا اکثر سوالات آن پاسخ دهید، می‌توانید زبان را حذف نکنید اما زمان زیادی صرف مطالعه آن نکنید. با توجه به اینکه ضریب درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر پایین است و ارزش آن یک پانزدهم ارزش کل دروس کنکور ارشد کامپیوتر است می‌توانید روزی یک ربع یا یک پانزدهم زمانتان در هفته را صرف خواندن زبان کنید؛ اما اگر پایه ضعیفی در درس زبان انگلیسی دارید این درس را با خیال راحت حذف کنید.

برای خواندن این درس نیز بهتر است با سوالات کنکور ارشد کامپیوتردانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتردانلود سوالات کنکور ارشد کامپیوتردفترچه سوالات کنکورهای ارشد کامپیوتر از اولین سال برگزاری تا کنکور 1403 به همراه کلید نهایی سازمان سنجش در این صفحه بصورت رایگان قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی و بدون صرف زمان زیاد برای جستجو در اینترنت، از دفترچه سوالات سال‌های گذشته استفاده نمایند سال‌های گذشته شروع کنید؛ به این صورت که از کنکور سال آخر شروع کرده و به عقب بروید، تمام تست‌های آن را بزنید و لغات دشوار آن را استخراج کنید و در زمان استراحت یا زمان‌های مرده‌تان آنها را مرور کنید، برای ذخیره لغات می‌توانید از نرم‌افزار Anki استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر در خصوص درس زبان انگلیسی در کنکور ارشد کامپیوتردرس زبان انگلیسی در کنکور ارشد کامپیوتردرس زبان انگلیسی در کنکور ارشد کامپیوتراین صفحه عالی درس زبان در کنکور ارشد کامپیوتر را از نظر تعداد سوالات زبان، ضریب زبان و همین طور تحلیل سوالات زبان در کنکور ارشد کامپیوتر بررسی کرده است  به صفحه لینک شده مراجعه کنید.

سایر دروس کنکور ارشد کامپیوتر

باتوجه‌به مواردی مانند اینکه قصد قبول‌شدن در چه دانشگاهی را دارید؟ چه میزان زمان برای مطالعه در اختیار دارید؟ و قصد انتخاب چه گرایشی از رشته مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است را دارید؟ می‌توانید بعضی از دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر را نیز حذف کنید؛ اما توجه داشته باشید که دروس امن و ساده کنکور ارشد کامپیوتر را حذف نکنید؛ زیرا دروس تأثیر به سزایی در رتبه‌تان خواهند داشت و توصیه می‌شود هیچ داوطلبی این دروس را حذف نکند.

چرا دروس زبان و ریاضیات را می‌توان حذف کرد؟

جدول زیر ارزش هر تست در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را نشان می‌دهد:

The value of each test in the master computer exam

در ردیف اول نام دروس کنکور ارشد کامپیوتر نوشته شده و اعدادی که جلوی هر درس و داخل پرانتز نوشته شده‌اند تعداد سؤالات هر قسمت است؛ به طور مثال از درس نظریه زبان 5 سوال در کنکور ارشد کامپیوتر مطرح می‌شود. ستون گرایش نیز گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوترمعرفی گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتربا توجه به اینکه در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر محبوب‌ترین رشته در دنیا و کشور است و در سال‌های اخیر اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی این رشته را انتخاب می‌کنند در این صفحه بصورت دقیق گرایش هاي ارشد مهندسي کامپيوترمعرفی شده است را نشان می‌دهد. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید هر گروه درس در گرایشات مختلف ضرایب متفاوتی دارند اما درس زبان و ریاضیات در تمام گرایشات ارزش یکسان دارند؛ ضریب درس زبان، 1 و ضریب ریاضیات، 2 می‌باشد.

با بررسی بیشتر این جدول متوجه خواهید شد که چرا دروس زبان و ریاضیات در کنکور ارشد کامپیوتر قابل حذف هستند. برای مثال به ارزش باکس مدار منطقی در گرایش معماری کامپیوتر دقت کنید، ارزش هر تست مدار منطقیآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنآموزش مدار منطقی به زبان ساده - بررسی مدار منطقی و انواع آنامروزه درک صحیحی از مدارهای منطقی برای هر مهندس برق و کامپیوتر ضروری است. این مدارها عنصر اصلی کامپیوترها و بسیاری از وسایل الکترونیکی اطراف ما هستند، در این صفحه به بررسی و آموزش مدار منطقی پرداخته شده است در گرایش معماری کامپیوترمعماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری چیست، معرفی رشته معماری کامپیوتر یکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم های کامپیوتری است، در این صفحه گرایش معماری سیستم های کامپیوتری توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده. 20 و هر تست زبان 4 می‌باشد که این به معنیست هر تست منطقی ارزشی معادل 5 تست زبان دارد و یا یک تست نظریه زبان‌ ها و ماشین‌ هادرس نظریه زبان ها و ماشین هادرس نظریه زبان ها و ماشین هااین صفحه عالی به معرفی درس نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها پرداخته است، همچنین به اهمیت درس نظریه در کنکور ارشد کامپیوتر، سرفصل‌ها، معرفی مراجع و فیلم‌های آموزشی این درس پرداخته است. در گرایش هوش مصنوعیگرایش هوش مصنوعی مقطع ارشد کامپیوترگرایش هوش مصنوعی مقطع ارشد کامپیوتریکی از گرایش‌ های ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی است یا همان ارشد هوش مصنوعی است که این صفحه بطور کامل در مورد این گرایش، دروس ارشد هوش مصنوعی و بازار کار آن صحبت کرده‌ایم. ارزشی معادل 3 تست ریاضیات دارد! حال با توجه به حجم درس ریاضی 1 و 2، زمانی که صرف مطالعه آن می‌کنید تا به تسلط برسید و تاثیر آن در کنکور ارشد کامپیوتر و با توجه به این که حل تست‌های آن در سر جلسه زمان‌بر است، آیا ارزش این را دارد که برای مطالعه آن زمان بگذارید؟! قطعا نه

جمع‌بندی

ارزش دروس کنکور ارشد کامپیوتر با یکدیگر برابر نیستند. دروسی مانند ریاضی 1 و 2، آمار و زبان دروسی هستند که با توجه به حجم درس در مقابل ضرایبشان، می‌توانید با خیالی آسوده آنها را کنار بگذارید؛ در مقابل دروسی هستند که از آنها با دروس امن کنکور ارشد کامپیوتر یاد می‌شود که دروس پرارزش و امتیازآوری هستند و توصیه می‌شود حتما آنها را مطالعه کنید. اگر کارنامه های کنکور ارشد کامپیوترکارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی یا علوم کامپیوترکارنامه های کنکور ارشد کامپیوتر، آی تی یا علوم کامپیوتردر این صفحه می‌توانید به تمامی کارنامه های کنکورهای ارشد کامپیوتر، آی تی و علوم کامپیوتر و محل قبولی هر کارنامه دسترسی پیدا کنید سال‌های گذشته را بررسی کنید می‌بینید که داوطلبانی بوده‌اند که باکس زبان و ریاضیات را سفید گذاشته‌اند و آن را با دروس تخصصی جبران کرده و رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند.

کدام دروس از دروس کنکور ارشد کامپیوتر را می‌توان حذف کرد؟

دروس ریاضی 1 و 2، آمار و زبان از ضرایب پایینی در کنکور ارشد کامپیوتر برخوردارند بنابراین می‌توانید این دروس را حذف کنید اما اگر پایه قوی در هر کدام از این 4 درس دارید می‌توانید آن را حذف نکنید ولی توجه داشته باشید که زمان کمی در حدود یک پانزدهم ساعت مطالعه‌تان برایشان وقت بگذارید. در میان دروس تخصصی نیز بنا به گرایش و دانشگاهی که مدنظرتان است می‌توانید برخی دروس را حذف کنید.

ارزش زبان انگلیسی در کنکور ارشد کامپیوتر چگونه است؟ آیا زبان بخوانم؟

زبان ضریب پایینی در کنکور ارشد کامپیوتر دارد به طور مثال ارزش یک تست نظریه زبان در گرایش هوش مصنوعی با 7 تست زبان برابر است. با این اوصاف اگر پایه قوی در زبان دارید و قادرید در زمان نهایتا 20 دقیقه زبان را 60 الی 100 درصد بزنید می‌توانید زمان بسیار کمی در حد روزانه یک ربع را صرف مطالعه زبان کنید ولی اگر پایه ضعیفی دارید می‌توانید با خیال آسوده این درس را حذف کنید.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام