مسیر رتبه‌برترشدن در کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و IT
ثبت‌نام رایگان
مدت زمان باقیمانده :
ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
کنکور کامپیوتر
0
ورود | ثبت نام
نظرات
اشتراک
بالا
علاقه‌مندی

اشتراک
 

رشته علوم کامپیوتر در خارج ⚡️ کانادا، آمریکا، انگلیس

این مقاله عالی به بررسی رشته علوم کامپیوتر در خارج از جمله کانادا، آمریکا و انگلستان پرداخته و اپلای و ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر را بررسی کرده

رشته علوم کامپیوتر، مطالعه کامپیوترکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهکامپیوتر چیست؟ ⚡️ کامپیوتر چیست به زبان سادهاین مقاله عالی توضیح داده که کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و همه چیز درباره کامپیوتر از جمله فواید کامپیوتر و تعریف کامپیوتر و اجزای آن را بیان کرده است ها، زبان های برنامه نویسیزبان های برنامه نویسی چیست؟زبان های برنامه نویسی چیست؟این مقاله عالی توضیح داده که زبان های برنامه نویسی چیست؟ و انواع زبان های برنامه نویسی و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع و پردرآمدترین آنها را معرفی کرده و سیستم‌های محاسباتی را شامل می‌شود. برخلاف مهندسی الکترونیک و مهندسی کامپیوترمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفمهندسی کامپیوتر چیست؟ معرفی رشته کامپیوتر توسط اساتید شریفاین صفحه به معرفی کامل رشته کامپیوتر، اعم از دروس رشته کامپیوتر، درآمد رشته کامپیوتر، شغل های رشته کامپیوتر، گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر پرداخته است، رشته علوم کامپیوتر بیش‌تر به نرم‌افزار و سیستم‌های نرم‌افزاری مربوط می‌شود. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد رشته علوم کامپیوتر، بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل و بازار کار این رشته توضیح می‌دهیم.

رشته علوم کامپیوتر چیست؟

رشته علوم کامپیوترعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستعلوم کامپیوتر یا کامپیوتر ساینس چیستدر این صفحه به بررسی و موشکافی رشته علوم کامپیوتر اعم از بررسی بازار کار، گرایش‌ها، دروس و چارت درسی این رشته، میزان درآمد و حقوق فارغ التحصیلان این رشته و ادامه تحصیل در این رشته پرداخته‌ شده است. به‌طور گسترده به مطالعه داده‌ها می‌پردازد. علوم کامپیوتر بین دانش ریاضی و دانش کامپیوتر ارتباط برقرار می‌کند، در واقع این رشته به مطالعه رایانه‌ها و محاسبات می‌پردازد. این رشته شامل کاربرد نظری و عملی محاسبات و رایانه‌ها نیز است. علوم کامپیوتر از اصول ریاضیات، منطق و مهندسی برای فرمول‌بندی الگوریتمالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراوانالگوریتم چیست به زبان ساده و با مثال های فراواندر این مقاله به زبان بسیار ساده و با مثال های متعدد توضیح داده شده که الگوریتم چیست و چه کاربردهایی دارد، توسعه نرم افزار و هوش مصنوعیهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی (AI) چیست؟ انواع، کاربردها، مزایا و معایبهوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار AI، امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده و به یکی از داغ‌ترین حوزه‌های بشر تبدیل شده است، اما با این وجود بسیاری از افراد با کاربردهای آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در این صفحه کاربردها، مزایا و معایب AI بطور کامل بررسی شده است استفاده می‌کند. این رشته زیرشاخه خانواده رشته ریاضی و محاسبات محسوب می‌شود. هدف رشته علوم کامپیوتر حل مسائل در کمترین زمان و با کمترین خطا و کاربردی‌ترین روش ممکن است. رشته علوم کامپیوتر با استفاده از الگوریتم‌ها به حل مسائل ریاضی می‌پردازد. رشته‌های علوم کامپیوتر را به‌طور کلی به دو شاخه نظری و عملی تقسیم می‌کنند؛ به‌عنوان مثال، نظریه محاسبات به مدل‌های انتزاعی، محاسبات مدل‌های انتزاعی و مسائل کلی مربوط می شود، در حالی که گرافیک کامپیوتر یا هندسه محاسباتی، بر کاربردهای خاص‌تری تاکید دارند.

تصویر شخصی که مشغول کار با کامپیوتر و انجام کار تخصصی است

خروجی رشته‌ علوم کامپیوتر، افرادی با دید ریاضی نسبت به مسائل منطقی در حوزه‌های مختلف مرتبط و غیر مرتبط با کامپیوتر است. نگرش فارغ‌التحصیلان این رشته به صورت پایه‌ای نسبت به موضوعات است و به‌عنوان مثال در آن، علاوه بر آموختن زبان‌های برنامه‌نویسی، نحوه‌ ساخت آنها (زبان‌های برنامه‌نویسی) هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. پایه و اساس رشته‌ علوم کامپیوتر علاقه به ریاضیات است. دانشجوی این رشته باید علاوه بر مباحث ریاضی به ساخت استدلال و اثبات موضوعات مختلف با دید منطقی و عددی علاقه داشته باشد.

تفاوت رشته علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر

رشته علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر ارتباط خیلی نزدیکی به یکدیگر دارند، اما تفاوت‌هایی هم دارند. رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر هر دو به حل مسئله می‌پردازند. رشته علوم کامپیوتر مسائل ریاضی را با استفاده از الگوریتم حل می‌کند اما رشته مهندسی کامپیوتر با توسعه و طراحی نرم‌افزار به افراد کمک می‌کند تا مسائل خود را حل کنند. در واقع هدف هر دو رشته حل مسئله است اما هر کدام به روش‌های متفاوتی این کار را انجام می‌دهند.

در سمت راست تصویر علوم کامپیوتر و  در مقابل آن مهندسی کامپیوتر در سمت چپ تصویر نشان داده شده است

در کل علوم کامپیوتر با نظریه‌ها و شیوه‌هایی ارتباط دارد که به رایانه‌ها و سیستم‌های نرم‌افزاری مرتبط است، اما رشته مهندسی کامپیوتر به موضوعات عملی تعیین مشخصات، تحلیل، پیاده‌سازی و تولید نرم‌افزار و یا اجزای فیزیکی رایانه و سخت افزارسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوترسخت افزار چیست - بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتردر این صفحه بررسی شده که سخت افزار چیست و سخت افزار کامپیوتر به زبان ساده معرفی شده است، همچنین به بررسی اجزای اصلی سخت افزار کامپیوتر پرداخته شده است مربوط می‌شود. رشته علوم کامپیوتر بیشتر از برنامه نویسیبرنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟برنامه نویسی کامپیوتر چیست و چطور می توانید یک برنامه نویس موفق شوید؟در عصر فعلی برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌های دنیاست، دغدغه‌‌ای افرادی که می‌خواهند در مسیر برنامه‌نویس شدن قدم بردارند این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند، در این صفحه هر آن چه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای نیاز دارید در اختیارتان قرار گرفته است کمک می‌گیرد اما مهندسی کامپیوتر با نرم‌افزارها سروکار دارد. رشته علوم کامپیوتر بیشتر شامل درس‌های ریاضی است اما مهندسی کامپیوتر بیشتر شامل درس‌های عملی و آزمایشگاهی است.

گرایش‌های مختلف رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

در کشورهای اروپایی و ایالات متحده‌ آمریکا، علوم کامپیوتر رشته اصلی در زمینه مهندسی کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی محسوب می‌شود. در این کشورها رشته مهندسی نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزارمعرفی رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه+معرفی ارشد نرم افزاررشته نرم افزار یکی از گرایش های مقطع لیسانس و ارشد کامپیوتر است، در این صفحه رشته نرم افزار کامپیوتر در دانشگاه و ارشد نرم افزار توسط اساتید صنعتی شریف معرفی شده شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است و مهندسی کامپیوتر، سخت‌افزار و معماری کامپیوتر آموزش جامع معماری کامپیوترآموزش جامع معماری کامپیوتر در مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر مجموعه‌ای از قوانین و روش‌هایی است که به چگونگی طراحی، کارکرد، سازماندهی و پیاده سازی (ساخت) سیستم‌های کامپیوتری می‌پردازد، در این صفحه به بررسی و آموزش کامل معماری کامپیوتر پرداخته شده است در کنار مهندسی برق در دانشکده‌های گوناگون ارائه می‌شوند اما در ایران رشته اصلی کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر است که شامل مهندسی سخت‌افزار، مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعاتمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهمعرفی فناوری اطلاعات (IT) - 7 دلیل برای انتخاب رشته آی تی در دانشگاهآی تی چیست و چگونه پس از ظهور توانست در مدت فقط 20 سال تمام دنیا را فرا بگیرد و اکثر پول دنیا را ببلعد و پرطرفدارترین و پر درآمدترین مشاغل دنیا را در بر گیرد، با بررسی کامل آی تی با ما همراه باشید. است.

زبان برنامه‌نویسی

در این تصویر کدهایی بر روی صفحه لپ تاپ نمایش داده می شود که مفهوم برنامه نویسی را می رساند

برنامه‌نویسی موضوعی چنداصولی می‌باشد، زبان برنامه‌نویسی گرایشی است که بر طراحی، اجرا، تجزیه و تحلیل و طبقه‌بندی زبان برنامه‌نویسی متمرکز است. دوره‌های مقدماتی جهت آموزش یک یا چند زبان برنامه‌نویسی برای افراد برگزار خواهد شد. در نتیجه دانستن یک یا چند زبان برنامه‌نویسی به شما در شناخت نقاط قوت و ضعف و رویارویی با چالش‌های برنامه‌نویسی کمک خواهد کرد. با مطالعه این گرایش، شما قادر به پوشش‌دهی عناوینی چون ترکیب قسمت‌های مختلف، معناشناسی طبیعی، معناشناسی کاربردی و کدبندی دستگاه‌های مختلف نیز خواهید بود.

گرافیک کامپیوتر

در این تصویر دو شخص بر روی تصویری که روی صفحه مانیتور کامپیوتر نمایش داده شده است، کار می کنند

این گرایش شامل استفاده از کامپیوتر برای به حرکت در آوردن تصاویر، ایجاد تصاویر دوبعدی و یا سه‌بعدی و استفاده از تخصص گرافیک برای قسمت سخت‌افزار و نرم‌افزار رایانه است؛ همچنین شما با چگونگی دستکاری کردن در تصاویر، استفاده از تکنیک‌های محاسباتی، تمرکز بر مبحث ریاضیات و محاسبات جهت ایجاد تصاویر و انجام پردازش‌هایی جهت زیبا کردن تصاویر آشنا خواهید شد. شما باید نسبت به علم فیزیک، نور و جسم، دانستن ریاضیات جهت ایجاد هماهنگی مابین تصاویر، چگونگی ذخیره داده‌ها، به‌نمایش گذاشتن تصاویر و چگونگی به‌کار بردن آنان دانش داشته باشید. گرافیک کامپیوتر ایجاد تعامل بین رایانه و داده‌ها برای انجام محاسبات و استفاده کاربران از آنان را آسان‌تر خواهد کرد.

تعامل بشر و رایانه

در این تصویر دست ربات و دست انسان در برابر یکدیگر قرار گرفته اند که گویای مفهوم تعامل بشر و رایانه است

با مطالعه ریشه علوم رفتاری، شما قادر به شناخت چگونگی تعامل بشر و رایانه و چگونگی مکالمات طولانی‌مدت رایانه و انسان به‌صورت روزانه خواهید بود. با مطالعه این گرایش، شما با مفاهیمی نظیر فناوری‌های به‌کاررفته شده در رایانه، گرافیک رایانه، چگونگی عملکرد سیستم‌های موجود در رایانه، زبان برنامه‌نویسی، چگونگی توسعه رایانه در محیط، چگونگی برقراری ارتباط رایانه با انسان، طراحی‌های گرافیکی، شناخت زبان رایانه، ارتباط آن با اجتماع، تاثیرگذاری آن بر کاربران و آگاهی از میزان رضایت کاربران از این فناوری برتر آشنا می‌شوید.

هوش مصنوعی

در این تصویر مغز انسان به نمایش در آمده است و هدف تصویر، رساندن مفهوم هوش مصنوعی است

مطالعه هوش مصنوعی (AI)، ارتباط نزدیکی با گرایش زندگی مصنوعی (AL) خواهد داشت، چرا که هر دو گرایش بر اهدافی نظیر: حل مسائل مختلف، نحوه تصمیم‌گیری، چگونگی وفق‌پذیری با محیط، چگونگی فراگیری کار با رایانه، برقراری ارتباط با رایانه و استفاده از الگوریتم‌های ریاضی متمرکزاند. گرایش زندگی مصنوعی که به ارزیابی سیستم‌ها و مطالعه رفتارهای پیچیده‌ای که در سیستم به‌نمایش گذاشته شده است می‌پردازد. در حالی که گرایش هوش مصنوعیهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدهر آنچه در مورد رشته هوش مصنوعی باید بدانیدبا توجه به اهمیت رشته هوش مصنوعی در کشور و جهان در سال های اخیر، در این صفحه رشته و حوزه هایی که در رشته هوش مصنوعی وجود دارد، بطور کامل بررسی شده است از سیستم‌ها برای شناخت رفتارهای استفاده شده در ماشین و نرم‌افزارها استفاده می‌نماید. گرایش هوش مصنوعی گرایشی چنداصولی می‌باشد که از ریاضیات کاربردی، نمادهای استدلالی، علائم رمزی، مهندسی الکترونیک، روانشناسی اعصاب و هوش اجتماعی جهت پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند.

الگوریتم‌ها و داده‌های ساختاری

در این تصویر چند ساختمان ساختمان داده و برخی از مفاهیم ریاضیات نمایش داده شده اند

الگوریتم‌ها مباحثی هستند که برای انجام مورد به مورد محاسبات، استفاده از داده‌ها برای پردازش و نتیجه‌گیری به‌صورت خودکار مورد استفاده واقع می‌شوند. تمامی این موارد به‌صورت داده‌های خروجی که همیشه قابل پیش‌بینی نمی‌باشند در اختیار افراد قرار می‌گیرند. داده‌های ساختاری، داده‌هایی هستند که افراد با چگونگی ذخیره کردن و ساماندهی داده‌ها در رایانه به‌صورت موثر آشنا می‌شوند. انواع داده‌های ساختاری با توجه به نوع کاربرد آنان و وظایف تخصصی که بر عهده دارند طبقه‌بندی می‌شود.

الگوریتم‌ها و داده‌های ساختاری هر دو از جوانب اساسی در علوم کامپیوتر شناخته می‌شوند و شامل مواردی مثل چگونگی ذخیره اطلاعات، استفاده از داده‌ها به‌صورت کارآمد و چگونگی استفاده از الگوریتم‌ها برای ایجاد هماهنگی در سیستم را می‌شوند. در این گرایش، شما با مفاهیمی مثل چگونگی ثبت جداول، چگونگی ذخیره و بازگشت داده‌ها، نسبت دادن، درهم‌سازی، یافتن راه حل‌ها، نمایش نمودارها، مرتب کردن، بهینه‌سازی اطلاعات و تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها (تعیین مقادیر مورد نیاز برای نمایش الگوریتم‌ها) آشنا خواهید شد.

اپلای و ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر

کسانی که می‌خواهند برای رشته علوم کامپیوتر اپلای کنند، باید دروس جبر و ریاضی را بگذرانند. کلاس‌های علوم کامپیوتر شامل طراحی الگوریتمآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهآموزش طراحی الگوریتم به زبان سادهدرس طراحی الگوریتم‌ یکی از مهم‌ترین و بنیادیترین دروس‌ رشته کامپیوتر است. هدف از این درس، معرفی روش‌های مختلف طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل گوناگون است، در این صفحه به معرفی و آموزش طراحی الگوریتم پرداخته شده است.، انواع داده‌های انتزاعی و دیگر بخش‌های مربوطه به این حوزه است. دانشجویان بعد از اتمام دوره‌های پایه، به یادگیری تخصصی دروس علوم کامپیوتر مانند شبکه های عصبیشبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) چیست؟این مقاله عالی به معرفی شبکه عصبی یا شبکه عصبی مصنوعی (nueral network) پرداخته، همچنین الگوریتم شبکه عصبی، انواع و کاربرد و تاریخچه شبکه های عصبی بررسی شده و رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست؟ بررسی انواع رمزنگاری و ویژگی های رمزنگاریرمزنگاری چیست و چگونه کار میکند؟ این مقاله عالی به معرفی رمز نگاری، انواع رمزنگاری از جمله متقارن و نامتقارن، الگوریتم های رمزنگاری و تاریخچه آن پرداخته است می‌پردازند. برخی از دانشکده‌ها لیسانس هنر و علوم انسانی یا لیسانس علوم در رشته علوم کامپیوتر را ارائه می‌دهند و برخی دیگر به‌جز مدارک اصلی، گواهی‌های کوتاه‌مدتی را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

مدارک مورد نیاز برای اپلای

دانشگاه‌های برتر خارجی برای رشته علوم کامپیوتر

هنگام انتخاب کشور برای ادامه تحصیل در این رشته باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید پس از فارغ‌التحصیلی برای کار در کشور بمانید، باید در نظر بگیرید که کدام کشور بهترین فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد. کشورهای آمریکا و انگلستان دارای بهترین رتبه و معتبرترین دوره‌های تحصیلی علوم کامپیوتر در خارج از کشور هستند اما کشورهای استرالیا و کانادا برای دانشجویان ایرانی از نظر اخذ پذیرش و شرایط کار بعد از فارغ‌التحصیلی مناسب‌تر هستند.

شرایط تحصیل در کشور کانادا

کشور کانادا هر سال تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را در دانشگاه‌های خود می‌پذیرد که همین موضوع کانادا را به کشوری محبوب برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است همچنین کشور کانادا از لحاظ اقتصادی و کیفیت آموزش در سطح بالایی قرار دارد.

شرایط ورود به دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های رشته علوم کامپیوتر کشور کانادا

بهترین دانشگاه های کانادابهترین دانشگاه های کانادا⚡️معرفی 10 دانشگاه برتر کانادابهترین دانشگاه های کانادا⚡️معرفی 10 دانشگاه برتر کانادااین مقاله عالی بهترین دانشگاه های کانادا را و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته‌های مهندسی و بهترین رشته برای ادامه تحصیل در کانادا را معرفی کرده عبارتند از:

میزان شهریه دانشگاه های کانادا

میزان شهریه در دانشگاه‌های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه منتخب متفاوت است اما به‌طور کلی میزان شهریه پرداختی سالانه به میزان ۳۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

فرصت‌های شغلی و میزان درآمد در کانادا

همچنین میزان درآمد با توجه به سابقه کاری و حیطه شغلی متفاوت است اما به‌طور کلی میزان درآمد در کشور کانادا برای علوم کامپیوتر سالانه به میزان ۶۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

شرایط تحصیل در کشور انگلستان

کشور انگستان جدیدترین متدهای آموزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد و برنامه‌های متفاوتی در دوره‌های تحصیلی مختلف ارائه می‌کند. کشور انگلستان بهترین دانشگاه‌ها را برای رشته علوم کامپیوتر دارد و با شرکت‌هایی که تحقیقات جهانی در این زمینه انجام می‌دهند به فارغ‌التحصیلان رشتۀ علوم کامپیوتر امکان می‌دهد تا در زمینه تحصیلی خود پیشرفت چشم‌گیری داشته باشند.

شرایط ورود به دانشگاه های انگلستان

شرایط ورود به دانشگاه‌های مختلف متفاوت است اما به‌طور کلی دانشجویان باید شرایط زیر را داشته باشند:

بهترین دانشگاه‌های رشته علوم کامپیوتر کشور انگلستان

انگلستان دانشگاه‌های معتبر و رده بالایی برای رشته علوم کامپیوتر دارد از جمله دانشگاه‌های:

فرصت‌های شغلی رشته علوم کامپیوتر در انگلستان

کشور انگستان علاوه بر ارائه برنامه‌های آموزشی متفاوت، فرصت‌های شغلی متنوعی را نیز در اختیار فارغ‌التحصیلان قرار می‌دهد. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در یکی از مشاغل زیر مشغول به‌کار شوند:

ممکن است در ابتدای شروع کار در سمت‌های شغلی ابتدایی و کارهای تیمی مجبور به فعالیت شوید اما با گذشت زمان می‌توانید توانایی و علاقه‌مندی خود را شناسایی کرده و در آن زمینه به‌صورت تخصصی ادامه دهید.

هزینه‌ها و میزان درآمد در کشور انگلستان

به‌طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان سالانه به‌میزان ۱۷۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ پوند است؛ همچنین هزینه‌های زندگی نیز سالانه بین ۱۳۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰ پوند متغیر می‌باشد. میزان درآمد در این کشور به عوامل زیادی بستگی دارد اما به‌طور کلی میزان درآمد در کشور انگلستان برای رشته علوم کامپیوتر سالانه بین ۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ پوند متغیر خواهد بود.

شرایط تحصیل در کشور آمریکا

کشور آمریکا کشور پرسابقه‌ای در رشته علوم کامپیوتر است و دانشگاه‌های بسیار رده بالایی دارد و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی است. رشته علوم کامپیوتر در آمریکا از بهترین برنامه‌های جهان است و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند مطمئن باشند که مدرک معتبر بین‌المللی دریافت می‌کنند که برای کارفرمایان در سراسر جهان بسیار مهم است.

شرایط ورود به دانشگاه های آمریکا

برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا لازم است حداقل نمره ۹۰ در آزمون تافل و در آزمون آیتلس نمره 6.5 یا بالاتر کسب کنید که این نمره‌ها با توجه به دانشگاه‌های مختلف متفاوت است؛ همچنین داشتن معدل بالا در آخرین دوره تحصیلی یکی از شرط‌های مهم برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا است.

بهترین دانشگاه های رشته علوم کامپیوتر در آمریکا

فرصت‌های شغلی رشته علوم کامپیوتر در آمریکا

حوزه رشته علوم کامپیوتر در آمریکا یک رشته گسترده و دائما در حال گسترش با بسیاری از زیرشاخه‌ها و برنامه‌های کاربردی است، به‌طوری که تقریبا در همه صنایع گسترده شده است. به‌طور کلی علم کامپیوتر، مطالعه فناوری کامپیوتر با تمرکز بیشتر روی سیستم‌های نرم‌افزاری است. اگرچه تمرکز بر سخت‌افزار وجود دارد، با این حال این تعریف تقریبا طیف گسترده‌ای از زیر شاخه‌ها (که بیشتر آنها رشته‌های تخصصی تمام عیار می‌باشند) را دربرمی‌گیرد. مهم‌ترین آنها عبارتند از:

که رنج درآمد و حقوق این مشاغل بین 76 هزار دلار تا 146 هزار دلار در سال است.

هزینه های تحصیل و درامد در امریکا

همانطور که گفته شد درآمد شغل‌های مربوط به رشته علوم کامپیوتر در کشور آمریکا با توجه به نوع شغل سالانه بین 67 هزار دلار تا 144 هزار دلار متغیر است و هزینه‌های تحصیل در این کشور سالانه تقریبا به میزان ۷۳۰۰  الی ۴۷۰۰۰ دلار می‌باشد.

مشاغل مرتبط با رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور

در این تصویر شخصی مشغول جستجوی شغل در فضای وب توسط کامپیوتر است

مشاور IT

اگر شما به مبحث همکاری با مشتریان علاقه‌مند هستید، اخذ حرفه مشاور IT شما را در برنامه‌ریزی، طراحی، نصب، استفاده از سیستم فناوری اطلاعات برای برقراری ارتباط با مشتریان، غلبه بر مشکلات، توسعه ساختارها و کارآمدی سیستم IT یاری خواهد نمود؛ بنابراین برای ایفای نقش به‌عنوان یک مشاور IT، شما ملزم به تجزیه و تحلیل سیستم‌ها، استفاده از سیستم‌های طراحی و برنامه‌های کاربردی به‌صورت تخصصی خواهید بود. شما با مشتریان برای مشخص شدن نیازهایشان، برنامه‌ریزی زمانی، صرف کردن زمان برای وارد کردن اطلاعات مشتریان در سیستم و شناخت فعالیت‌ها و ماهیت تجارت آنان سر و کار خواهید داشت.

مدیر سیستم اطلاعاتی

عملکرد مدیر سیستم اطلاعاتی در بعضی موارد شباهت‌های بسیار زیادی با عملکرد مشاور IT خواهد داشت. مدیر سیستم اطلاعاتی به‌عنوان کارمندی که به صورت تمام‌وقت فعالیت می‌کند شناخته می‌شود، چرا که این فرد مسئولیت ایجاد ایمنی و کارآیی موثر سیستم‌های رایانه‌ای در شرکت‌ها را بر عهده دارد؛ همچنین این فرد مسئول همیاری با کارمندان بخش IT، ساماندهی فعالیت‌های ICT و بر عهده گرفتن مسئولیت‌های روزمره مثل تجدید نظر بر سیستم‌های نصب شده و نظارت بر عملکرد آنان، پشتیبان گرفتن از سیستم‌ها، خرید سخت‌افزارها و نرم‌افزارها، ایجاد ایمنی برای تمامی کاربران، حمایت بخش IT و ارائه پیشنهادات به کاربران می‌باشد.

مدیر پایگاه داده‌ها

مدیر پایگاه دادهپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ – انواع، مفاهیم و کاربردهاپایگاه داده چیست؟ این مقاله به بررسی این موضوع و همچنین انواع پایگاه داده، کاربردهای پایگاه داده، محبوب ترین پایگاه های داده و اجزای اصلی پایگاه داده پرداخته ‌ها (DBA) مسئولیت استفاده صحیح و ایمنی از داده‌ها، حفظ داده‌ها و ادغام پایگاه‌های داده‌ای محاسبه شده را بر عهده دارد. فعالیت‌های مدیر پایگاه داده توسط سازمان بازپرسی کنترل می‌گردد. در نتیجه ایفای این نقش بستگی به نوع پایگاه داده‌ها، فرآیندها و توانایی فرد برای مدیریت سیستم داده (DBMS) و استفاده از آنها در سازمان خاص خواهد داشت. به‌طور معمول ایفای این نقش مواردی مثل تضمین حفظ و نگهداری از داده‌های باقی‌مانده، واضح بودن داده‌ها، دسترسی آسان به داده‌ها، امن بودن داده‌ها و دسترسی سریع به آنان در مواقع ضروری را در بر خواهد داشت.

برنامه‌ریز رسانه

برنامه‌ریز رسانه فردی است که مسئولیت طراحی و ایجاد رسانه‌ها با استفاده از کامپیوتر و تضمین کاربردی و معتبر بودن این طراحی‌ها را بر عهده دارد. برای ایفای این نقش شما ملزم به استفاده از توانایی‌ها و مهارت‌های فنی خود برای توسعه ویژگی‌های رسانه‌ای مثل متن، صدا، گرافیک، عکاسی دیجیتالی، مدل‌های دوبعدی و سه‌بعدی، انیمیشن و یا ویدئو خواهید بود؛ همچنین شما قادر به همکاری با طراحان برای درک مفاهیم طراحی، اجرای تکنیکی آنها، شناخت قوانین کاربردی و ضروری، برنامه‌نویسی برای کدبندی کامپیوترها، بررسی فعالیت‌های صورت‌گرفته، بررسی میکروفن‌های نصب شده، بازنویسی و یا اضافه کردن کد‌های جدید در صورت نیاز خواهید بود. شما با افراد پس از تکمیل فعالیت‌ها و کار کردن در مراکزی که با اینترنت، فعل و انفعالات تلویزیونی، کیوسک‌های اطلاعاتی، دی وی دی، بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه سر و کار دارند، همکاری می‌کنید.

درآمد رشته علوم کامپیوتر

درآمد رشته‌های کامپیوتر با توجه به کشور انتخابی شما متغیر است؛ همچنین میزان درآمد با توجه به میزان تخصص و مهارت‌های شما نیز قابل تغییر می‌باشد. میانگین میزان درآمد در رشته علوم کامپیوتر با کمتر از یک سال سابقه به‌میزان ۶۷ هزار دلار می‌باشد. با گذشت زمان و افزایش سابقه کاری میزان درآمد شما نیز به‌طور میانگین به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد.

جمع‌بندی

در این مقاله رشته علوم کامپیوتر را توضیح دادیم و اپلای این رشته، فرصت‌های شغلی در خارج از کشور، درآمد رشته علوم کامپیوتر و دانشگاه‌های مختلف چند کشور را بررسی کردیم. رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور بسیار رشته پرتقاضایی است و فرصت‌های شغلی مناسبی دارد. اگر به‌دنبال اپلای و ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج از کشور هستید، باید تمام جوانب را در نظر بگیرید و متناسب با شرایط خود، بهترین کشور و دانشگاه را برای آینده تحصیلی و شغلی خود انتخاب کنید.

رشته علوم کامپیوتر بهتر است یا مهندسی کامپیوتر؟

این دو رشته ارتباط نزدیکی به یکدیگر دارند اما همانطور که در مقاله گفته شد، تفاوت‌هایی هم دارند. رشته علوم کامپیوتر در خارج از ایران به مهندسی نرم‌افزار مربوط می‌شود و مهندسی کامپیوتر به معماری کامپیوتر. هر دو رشته، رشته‌هایی خوب و مناسب هستند اما اگر قصد ادامه تحصیل در ایران را دارید، مهندسی کامپیوتر بهتر است و بازار کار بهتری دارد.

کدام کشورها برای اپلای علوم کامپیوتر بهتر است؟

بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج عبارتند از آمریکا، استرالیا، انگلستان، آلمان، کانادا و ژاپن، اما برای دانشجویان ایرانی کشورهای کانادا و استرالیا مناسب‌تر هستند.

امتیازدهی5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15.00 امتیاز (1 امتیاز)
اشتراک
بارگذاری نظرات
تلگرام اینستاگرام